Aanbevolen aan Huismoeders. wisseld, wordt vastgesteld als volgt: voor brieven uit de Vereenigde Staten op 6 cent (V. S.); voor brieven uit de Nederlanden op 15 cent (Ned.) Z. M. heeft den veearts W. Snijders, te Rotterdam, die als plaatsverv. is toegevoegd aan den districts-veearts, wien Den Haag als stand plaats is aangewezen, ook toegevoegd aan den districts-veearts, wien Barendrecht als standpl. is aangewezen; A. H. Melelerkamp benoemd tot burgemeester der gem. Veenendaal; aan A. B. Zuure, op zijn verzoek, met ingang van 1 Jan., eervol ontslag verleend als notaris te Amsterdam benoemd tot ontvanger der dir. bel. en acc. te Valburg c. a., O. baron Van Dedem, thans ontv. te Eist c. a. Gemengd Nieuws. Gistermiddag te ongeveer halfvijf is zekere N. W. alhier, werkzaam aan de in aan bouw zijnde studenten-sociëteit, doordien hij zich buiten de stelling op den nog verschen muur waagde, door het uitglijden der steenen gevallen, waardoor hij aan het hoofd eenige niet ernstige verwondingen bekwam. Hij is, onder toezicht van den architect aan dat gebouw, ten huize van den heer Rümke binnengebracht, en dadelijk door den heer Mesting, officier van gezondheid, geneeskundig behandeld. Voor eenige dagen werd uit de vaart langs den Overtoom bij Amsterdam het lijk op gehaald van een ingezetene van het naburige Sloten, nadat men eerst zijn reiszak op die plek drijvende had gevonden. De vrouw, van het onge val onderricht, had zich met den veldwachter op weg begeven, en men mocht er eindelijk met behulp van dreggen in slagen, den drenkeling op te visschen. Men verhaalt, dat de ongelukkige nog om hulp heeft geroepen, doch dat de man, die den noodkreet hoorde, „om het ongunstige weder" eerst een poos in huis was gebleven. Toen hij zich later naar de vaart begaf, was op de plek niets meer te zien. Aan boord van het stoomschip Ma' duravan Batavia te Nieuwediep binnengekomen, bevinden zich3 kraanvogels, 3 apen, 1 casuaris, 2 arenden, 1 tijgerkat, 2 uilen en 1 toekan, geschenken voor het Kon. zoölogisch genootschap te Amsterdam. Men meldt uit Middelburg: Het raad- sel omtrent den hier op het politiebureel ver blijf houden den Engelschman is thans opgelost. Nadat door de politie alhier van de zaak was kennis gegeven aan de politie te Ipswich, alwaar hij opgaf zijne woonplaats te hebben, is namens zijne familie een advocaat uit die stad herwaarts aangekomen om hem af te halen. Alstoen vernam men dat de geheimzinnige persoon een groot koopman was in wol en wijnen, die den 29sten October 11. voor zijne zaken in Engeland op reis was gegaan. Daar hij langer dan gewoonlijk wegbleef en veel aan zwaarmoedigheid leed, had zijne familie zich zeer ongerust gemaakt, en reeds op verschillende plaat sen in Engeland, die hij gewoon was te bezoeken, een onderzoek ingesteld, doch tevergeefs, niet denkende dat hij naar Nederland was doorgereisd. Hij heeft nu ook verklaard, dat hij ditmaal in hevigen graad aan zwaarmoedigheid had geleden, en dat dit de reden van zijn omzwerven was ge weest. Gisterochtend is hij naar zijne woonplaats vertrokken, na alvorens den commissaris van politie zijn dank te hebben betuigd voor de van hem ondervondene beleefdheid. Te Berlijn plaatste een weduwnaar, wiens gezin enkel uit een 19-jarige, streng op gevoede dochter bestond, een advertentie, ten einde tot een nieuw huwelijk te kunnen geraken. Tien antwoorden kwamen op die advertentie in, en daaronder ook een schrijven van zijn dochter, die mededeelde, dat zij, door haar vader buiten gelegenheid gesteld kennis te maken met heeren, gaarne aan een edeldenkend man hare hand zou reiken. De vader was bij het lezen van dien brief eerst woedend, maar bedwong zich en ging een zijner handelsvrienden polsen omtrent de gezindheid van diens zoon. Die bleek wel gediend van een huwelijk met de 19-jarige dochter in quaestie, en na een paar dagen vond de jonge dame een antwoord op haar ter post gebrachten brief dat haar verloving ten gevolge had. BUITENLAND. Frankrij li- Louis Blanc noodigt in antwoord op den brief van Christophle dezen uit zijn vereenigingspunt te zoeken bij de republikeinen in plaats van een ineensmelting te beoogen tusschen de beide cen trums, iets dat toch niet mogelijk is. De hooge raad van onderwijs heeft, op voorstel van den bisschop van Angers, besloten, elk jaar bij den minister een rapport te zullen indienen over den algemeenen toestand van het onderwijs, over de misbruiken die bij de inrich tingen van onderwijs zouden kunnen insluipen, zoomede over de middelen om daartegen te waken. De Univers maakt met ingenomenheid van dit besluit gewag en voegt er bij, dat de leden van den raad in 't algemeen, en de bisschop van Angers in 't bijzonder, alzoo niet het optimisme deelen, hetwelk de minister in zijne rede bij het openen der zitting aan den dag heeft gelegd. X>uitselHand Men zal zich herinneren, dat daags voor de opening van het proces-Kullmann tegen een amb tenaar een strafrechtelijk onderzoek is ingesteld, omdat hij op strafbare wijze een afschrift der acte van beschuldiging had welen te verkrijgen en aan de Weener Presse gezonden. Naar hetgeen per telegraaf uit Weenen wordt gemeld, zijn de redactiën van de Presse en andere, zelfs officieele bladen, op requisitoir der rechtbank te "Würzburg voor de districts-rechtbank te Weenen geroepen. De hoofdredacteur der Presse heeft geweigerd, den berichtgever te noemen. De andere bladen hadden het stuk slechts uit de Presse overgenomen. Graaf Arnicn heeft vergunning verkregen om dagelijks een uur te wandelen, mits onder geleide van een politie-beambte. Spanje. Volgens berichten uit St.-Sebastian, zijn de troepen, die aldaar scheep gingen, genoodzaakt geweest terug le keeren wegens het slechte weder. Daar deze terugkeer onverwacht was, ontbraken aldaar de noodige levensmiddelen. Volgens inlichtingen uit Gratz heeft de rentmeester van don Alphonsus, die reeds bezig was diens huis voor zyn aankomst in orde te brengen, tegenbericht ontvangen van zijn heer, die niet te Gratz zal komen, maar na een kort verblijf in Frankrijk weder naar hel Carlislische leger is teruggekeerd. Uit Madrid telegrapheert men, dat de Car- listen, die in de omstreken van Irun gebleven waren, door het artillerie-vuur uit San Marcial en Marcos op de vlucht zijn gedreven Turkije. Een telegram uit Konstantinopel meldt, dat 32 personen schuldig bevonden werden aan den moord, onlangs te Podgoridza gepleegd, en ver oordeeld zijn tot 20 jaren gevangenisstraf. Het bericht voegt er bij, dat dit vonnis in Montenegro niet streng genoeg geacht wordt en een hoogst ongunstigen indruk heeft gemaakt. De Amerikaarische gezant heeft een lang durige conferentie gehad met den grootvizier, over de schending van het domicilie der Amerikaansche zendelingen te Latakia in Syrië, door de gewa pende macht. De grootvizier heeft volkomen ge noegdoening beloofd. Het dagblad Le Progrès de V Orient is gesupprimeerd. Voorts is afgekondigd, dat de Pa- rijsche Univers en de Semaphore van Marseille aan de Turksche grenzen zullen geweerd vyorden. Telegrammen. "WEENEN, 20 November. De aartshertog Karei Ferdinand is hedennamiddag op 56-jarigen leef tijd te Selowitz gestorven. LONDEN, 20 November. De scheepsbouwmees ters aan de Clyde hebben de loonen hunner werklieden met 5 of 10 pCt. verminderd. In een steenkolenmijn te Warren Vale heeft eene ontploffing plaats gehad, waarbij 14 menschen gedood zijn. WEENEN, 20 November. Het Huis der afge vaardigden heeft verlof gegeven tot het vervolgen der afgevaardigden Schoffel en Schönerer. LONDEN, 20 November. De admiraal Prestol is overleden. BERN, 20 November. Ten gevolge van sneeuv, val en een hevigen orkaan is het verkeer over den Simplon gestremd. BAYONNE, 20 November. Laserna mei hei expeditionaire legercorps heeft zich naar Santan- der en Miranda ingescheept. De Carlislen zendea het groolste deel hunner bataljons naar Navarra ten einde een aanval af te slaan, welke tegea het einde dezer maand wordt tegemoet gezien. CALCUTTA, 20 November. De gevangenen^ van Yacub-Khan te Kabul wordt bevestigd. Df bewering van den Morning Post, dat zijn bezoek van Shir-Ali door den gouverneur-gene raal van Indië was voorbereid, is echter vao allen grond ontbloot. Laatste berichten. De hoofdcommissaris van politie in Den Haag heelt de aandacht gevestigd op twee vreemdelingen, die zich in België en in Den Haag moeten hebbee schuldig gemaakt aan afzetterijen en zich'vermoc- delijk nog hier te lande ophouden. Zij doen ziti voor als agenten van het huis Léon Sault en Ca te Parijs, nemen inteekeningen aan op een mode journaal, dat door deze firma wordt uitgegevci en doen zich een deel der abonnementsgeld^ afgeven. De consul van Frankrijk in Den Hüj. heeft verzocht tegen hunne praktijken te dcc- waarschuwen. Den 28sten dezer zal van het kolonis- werfdepot naar Rotterdam vertrekken een dela cbement suppletietroepen sterk 125 man (waar onder 8 onderofficieren) om dien dag te embar- queeren aan boord van het naar Java bestemd: stoomschip Holland, zijnde het bevel over di detachement opgedragen aan den kapitein der ar. van het O.-I. leger F. F. G. Richard en tot metf- geleide de 2de luits. der inf. van gemeld lep: A. F. A. Schultze en W. baron Yan Heeckem van Molecaten. Volgens eene opgave van den minister vailB marine heeft het zenden van eene kanonneerbo-JB op de bovenrivieren des lands ten gevolge gelf/ I dat 29 jeugdige schepelingen zijn aangenomen. De schepen Cornells Dirks en Primt Maria zullen eerstdaags, ter oefening, gezamenlijk naar de Caraïbische zee vertrekken, waar lie! schroefstoomschip 1ste kl. Leeuwarden zich later met hen zal vereenigen. Men zal zich herinneren dat er sprake was van een tocht, door Prins Alexan der met laatstgenoemden bodem te ondernemen. Sedert vijftien jaren wordt de §irop de Kal fort ilodlé, van GRIMAULT Cie., meer en meer gebruikt in de plaats van Levertraau. Vooral in de geneeskundige kinderpraktijk geeft zij op merkenswaardige resultaten; alleen te Parijs wordt zij jaarlijks aan meer dan 2000 kinderen ingege ven tegen zwelling van de halsklieren, alsmede tegen bleekheid en slapheid van het vleesch, uit slag op het hoofd en in het gelaat, gebrek aan eetlust enz. Het is als 't ware een huiselijke be hoefte gewordeDen elke zorgelijke moeder geel: er in het voor- en najaar een flescli of drio van in aan hare kinderen; zoo kan men ziekten voor komen of hare ontwikkeling bevorderen. Ter markt te Leiden aangevoerd. 20 en SI November. Wintertarwe 23 hectoliter f 9.00 a 10.00. Zomer tarwe 23 hectol. ƒ8.50 a 9.00 Winterrogge 25 heet. f 7.50 a 8.00. Zomerrogge 25 hectol. f 6.50 a 7.00. Zornergerst 2(j hectol. f 7.75 a ƒ8.00. Chevalier-gerst hectol. 9.00 a 9.25. Zware Haver 26 hectol. 5.50 a 6.00. Lichte Haver 26 hectol. ƒ5.25 a 5.75. Ooi- venboonen 11 hectol. f 9.25 a f 9.50 Paardenboonen S hectol. 8.76 a 9.25. Ossen stuks a f - Stieren, 25 stuks 60.00 a ƒ128.00 - Kalfkoeien 40 stuks ƒ180.00 a f 290.00 Varekoeien 380 stuks 145.00 a 230.00. Vette koeien 405 stuks 200.00 a ƒ340.00 Kalveren (vette) 36 stuks 34.00 a ƒ82.00. Kalveren (magere) 8 stuks 8.00 a ƒ17.00. Hamete (magere) 000 stuks 00.00 a 39.00. Hamels (vette) 790 stuks /"23.00 a 39.00. Varkens (magere) 40 stuks ƒ16.00 a ƒ80.00 Varkens (biggen) 230 stuks ƒ5.00 a '13.00. Grasboter 7980 kilogr., Isle qualit. -J. val 66.00 a 70.00- Schei- 2de qualiteit 4 vat ƒ61.00 a ƒ65.00; Grasboter isie qual. per kilogr. 1.65 a '1.75; Schei- 2de qualiteit pe kilogr. ƒ1.525 a ƒ1.625.

Leidsch Dagblad | 1874 | | pagina 2