in de Noorderhaven onder Feijenoord zich met zijn vaartuig bevindende, verkocht daar aan een koopman ruirn 300 kilogr. van zijne lading voor f 8.42deze verkocht de beenderen weder, en zoo kwamen ze eindelijk door verschillende handen andermaal in handen van den koopman C., die dadelijk zag, dat hij zijn eigen goed had gekocht en den schipper als misbruiker van het in hem gestelde vertrouwen beschouwde. Deze besch. legde eene volledige bekentenis af, zeggende, dat geldgebrek hem tot de oneerlijkheid had gebracht. Het hof deed nog gisteren uitspraak, en veroor deelde den schipper lot zes maanden celstraf. Het prov. gerechtshof heeft gisteren J. J. V. d. L., die in den avond van '15 Juni zich schuldig maakte aan diefstal van een trap ladder ter waarde van ruim f 5 uit de vestibule van de sociëteit „Amicitia" aan de Zuidblaak te Rotterdam, tot een jaar gevangenisstraf veroor deeld. Dezer dagen had te Zwammerdam een belangrijke veiling plaats van hofsteden met land en boomgaarden, enz. in 7 perceelen, ingezet voor de som van 46,353, waarvan alleen voor de hofstede f '18,200 werd besteed een stuk land, riog geen 6 hectaren groot, bracht f 11,000 op. Den 20sten October zal de afslag plaats hebben. Uit Appeltern wordt gemeld: Gister ochtend barstte een brand uit in het naburig Batenburg op de bouwhoeve van den vorst van Bentheirn, waardoor vijf koorn- en hooimijten een prooi der vlammen zijn geworden. De spuiten van Batenburg, Appeltern, Ravestein en Niftrik waren spoedig op het terrein aanwezig, doch bij gebrek aan genoegzamen aanvoer van water was men eerst des avonds den brand meester. Woensdag-avond had te Rijssen, ten huize van een tapster, een diefstal plaats van een kistje, waarin zich ruim f200 aan contanten, meestal Pruisische munt, bevonden. Naar men vermoedt hebben de dieven, die met den inwen- digen toestand van het huis goed schijnen bekend te zijn geweest, door een raam toegang verkregen tot eene slaapkamer, waar zij zich van het kistje, dat daar in eene bedstede verborgen was, hebben meester gemaakt. Men is de dieven nog niet op het spoor. Te Klundert heeft zich liet zonder linge geval voorgedaan, dat een oud vrouwtje van ongeveer 90 jaren, die bij hare dochter inwoonde, op den loop is gegaan. Onder een hevigen storm, zoodat zij zich telkens aan de boomen moest vastklemmen, om op de beenen te blijven, kwam zij te Zevenbergen, waar een zoon van haar woont. De bedreiging harer kinderen, dat, wanneer ze zoo lastig bleef, men haar naar het oudevrouwen- liuis zou brengen, schijnt haar tot deze vlucht gebracht te hebben. In een particulier schrijven van Decima wordt het volgende verhaald van een typhoon, waardoor Nagasaki in een ruïne is her schapen Den 8sten Augustus hadden wij er een, die reeds vrij hevig was en aan alle gebouwen eenige schade had toegebracht. Juist had ik mijn woonhuis en kantoor doen repareeren, toen te 11 uren 's avonds van den 20sten een geweldige typhoon losbrak. Ik was op Ora, en keerde, met drie anderen, met de grootste moeite naar Decima terug. De nacht was stikdonker, met geweldige stortregens. Pannen en stukken van huizen vlo gen ons om de ooren. Wij vlogen, door den wind gedragen, over de groote brug, die Decima en Ora verbindt, en een half uur later is weggesla gen. Te huis gekomen, moest ik in alle kamers spiegels en schilderijen afnemen, voor zoover dit nog gedaan kon wordenramen barricadee ren met tafels enz. Het beroemde koepeltje, van waar men een prachtig vergezicht heeft op de baai van Nagasaki, is met vensters, stoelen, tafels en al verdwenende vlaggestok neergeslagenalle hoornen omver. In mijn eetkamer kwam de zol dering naar beneden, en daar nu de wind hierdoor heenbrak, sloeg de geheele muur er uit, met schilderijen, tafels, stoelen, flesschen, glazen, borden, eene verwoesting van belang! Al die rommel kwam op straat terecht en later sloeg de heele voordeur met muur en al, onder de eetkamer, óók weg. Mijne slaapkamer leed mede vreeselijk. Den spiegel, hoewel beschadigd, kon ik nog af nemen, doch schilderijen, waschgerij, snuisterijen, alles stuk. In mijne kleedkamer kwam de wind van onder op en tilde den vloer met dikke Japansche matten omhoog, vernielde de zoldering, sloeg een gat in het dak, en ging zoo weder naar buiten. Verschrikkelijke regens, die zes dagen aanhielden, hebben de verwoesting verder voltooidvan binnen regende het even hard als buiten. Het kantoor staat nog in geraamte; boeken en papieren zien er vreese lijk uitwij hebben het moeten verlaten en alles over brengen. Ik heb nog éen kamertje, dat te gelijk kan toor, slaapkamer, eetkamer en salon is, en nog mag ik van geluk spreken, want anderen hebben dat zelfs niet eens. Sommige huizen zijn totaal ver woest; zelfs pakhuizen, stadhuis, entrepot, alles plat tegen den grond. Zeven schepen sloegen op strand; een Japansch pantserschip is gezonken; zeventig jonken zijn vernield, en daarbij ten minste 400 Japanners verdronken. Geen huis zonder schade; alles éen ruïne! Sommige menschen zijn geruïneerd. Ook in de provinciën in de buurt moet het er jammerlijk uitzien; geheele plaatsen zijn verwoest. Nog nooit heeft Nagasaki iets der gelijks beleefd. BUITENLAND. Frankrij Is. De geruchten, dat de heer Thiers in Italië door roovers zou opgelicht zijn, en dat de Ilali- aansche regeering hem verzocht heeft baar gebied te verlaten, zijn van grond ontbloot. De Times maakt een briefwisseling open baar tusschen den Duitschen rijkskanselier en den ter dood veroordeelden boodschapper aan de keizerin tijdens het beleg van Metz. Bismarck, gevraagd om een getuigenis, antwoordt Regnier, dat hem dit weinig zal baten, omdat hij bij de Franschen toch als een vijand des lands wordt beschouwd; hij is evenwel bereid te herhalen, dat hij in de werkzaamheden van Regnier steeds moed en toewijding aan zijn vaderland heeft ge zien; hij, Bismarck, had zijn plannen in de hand gewerkt, omdat hij meende dat de vrede daar door bespoedigd zou worden. De rijkskanselier eindigt met de verzekering, dat Regnier nooit persoonlijk voordeel van Duitschland gevraagd noch verkregen heeft. Ouitschlancl. Naar de Kreuzz. verneemt heeft de Donderdag herhaalde huiszoeking ten huize van graaf Arnim voornamelijk plaats gehad in een koetshuis, waar eene partij meubelen en volgepakte kisten, bij zijne verhuizing uit Parijs medegebracht, nog on aangeroerd stonden. Veertien dezer kisten zijn in beslag genomen en naar het politiebureel overge bracht. Het koetshuis wordt bewaakt. Uit Trzemesmo wordt gemeld, dat de deken Tomaszenski, volhardende in zijn weigering om te verklaren wie als pauselijk delegaat fungeert, gisteren in hechtenis is genomen, doordien het hooggerechtshof zijne daaromtrent ingediende be zwaren heeft verworpen. Te Dortmund is de heer Berger, candidaat der Forttschrittspartij, met 7456 stemmen tot lid van den rijksdag gekozen. De heer Von Ketteler, ultrarnontaansch candidaat, verkreeg 2629 en de heer Tolcke 807 stemmen. De vrijheer van Eglolïstein, kolonel in Beier- schen dienst, een man van groote militaire ver diensten, heeft onlangs op een feestmaal een toost uitgebracht op „den koning van Beieren, eersten vazal van den Duitschen keizer." Nadat hij wegens deze onvoorzichtige uitdrukking reeds vele onaan genaamheden had ondervonden, is hij thans uit den militairen dienst ontslagen. Oostenr.-Hong. Aioriiireliie. Naar aanleiding van een bericht aangaande eene lading Wenzlgeweren en patronen, die te Hendaye zou zijn aangebracht, verklaart de Abend- post, dat er bij het departement van oorlog sinds een jaar geen onbruikbaar geworden of overcom- pleete geweren van die soort en nog nooit in groote hoeveelheid patronen verkocht zijn. Spanje. Uit Bayonne wordt geroeidDonderdag is alhier een Spaansch oorlogschip verschenen, hetwelk de uitlevering eischt van het Spaansche schip Nieves, dat aan kaap Figuieres wapenen voor de Carlisten ontscheept zou hebben. Terstond is de beslissing in deze zaak in handen gesteld van de regeering te Parijs. De kapitein van het bewuste schip is des nachts ontsnapt. Terwijl een particulier bericht aan Daily News uit Santander de geruchten omtrent muiterij der Carlistische troepen te Durango ten stelligste tegenspreekt, wordt uit dezelfde stad aan den Times getelegrapheerd, dat er groote opgewon denheid in de Baskische steden heerscht, en de bevolking in Durango en Guernica te hoop is geloopen en zich tegen don Carlos verklaard heeft, onder de kreetVrede en fueros 1 Het bevestigt zich, dat Elio geweigerd heeft weder het commando der Carlisten te aan vaarden. Uit Bayonne wordt uit Carlistische bron gemeld: De graven van Bardi en Bari, broeders van koningin dona Margarita, zijn opnieuw in Spanje aangekomen en hebben hunne degens ter beschikking van den koning gesteld. Telegrammen. BUENOS-AYRES, 15 October. Men meent dat de troepen der regeering in opstand zullen komen, en houdt het voor waarschijnlijk, dat zij bij de nadering van Mitre zijne partij zullen kiezen. De nieuwe president Avellaneda heeft het bestuur aanvaard met eene proclamatie, waarbij hij ver klaarde de hem door de keuze der bevolking opgedragen rechten te zullen verdedigen en de politiek van zijne voorgangers te zullen blijven volgen. Er is een nieuw ministerie benoemd. Volgens geruchten heeft de generaal Jordan En- trerios bezet en staat Mitre met 10,000 man nabij Buenos-Ayres. In de stad heerscht groote onrust. BERLIJN, 16 October. Volgens berichten uit Japan heeft de moordenaar van den Duitschen consul te Hakodade, den haer Haber, de dood straf ondergaan. LONDEN, 16 October. De aartsbisschop Man ning heeft gisteren de nieuwe Katholieke Hooge- school te Kensington geopendzij telt voorloopig slechts 17 studenten, doch met Paschen verwacht men eene vermeerdering van dit getal. De hier aanwezige directeur der provinciale bank van Buenos-Ayres heeft van Sarmiento uit Buenos-Ayres hel volgend telegram ontvangen, in dato 12 dezer: Het leger en 20,000 man der nationale garde vervolgen de rebellenRivas heeft het bevel nedergelegd. Mitre bevindt zich te Montevideo. In particuliere telegrammen wordt gemeld, dat de laatste faillissementen te Buenos- Ayres geen verderfelijke gevolgen hebben gehad. MELBOURNE, 16 October. Engeland heeft offi cieel de Fidji-eilanden in bezit genomen. SANTANDER, 16 October. De expeditie, door den Carlistischen brigadier Mogrovejo in Castilië ondernomen, is door eene gecombineerde beweging der generaals Blanco en Villegas teruggeslagen. Laatste berichten. Tot raadsheer in den hoogen raad is benoemd Mr. M. F. Landsheer, raadsheer in het hof van Zeeland. Ter markt te Leiden aangevoerd. lö en IT October. Wintertarwe '17 hectoliter f 10.00 a f 11.00. Zomer- tarwe 17 hectol. ƒ9.00 a ƒ10.00 Winterrogge 15 heet. f 6.50 a /'7.00. Zomerrogge 15 hectol. f 7.50 a/ 8.00. Zomergerst 13 hectol. f 7.75 a ƒ8.00. Ghevalier-gerst 13 hectol. f 9.00 a 9.25. Zware Haver 21 hectol. 5.50 a 6.00. Lichte Haver 21 hectol. ƒ5.25 a f 5.75. Dui- venboonen 16 hectol. f 9.50 a f 9.75 Paardenboonen 13 hectol. f 8.76 a 9.25. Ossen stuks a Stieren, 50 stuks f 65.00 a f 145.00 Kalfkoeien 50 stuks /"180.00 a f 275.00 Varekoeien 240 stuks 140.00 a 210.00. Vette koeien 350 stuks f 200.00 a ƒ290.00 Kalveren (vette) 38 stuks 34.00 a f 86.00. Kalveren (magere) 6 stuks 7.00 a ƒ13.00. Hamels (magere) stuks a f Hamels (vette) 1400 stuks f 23.00 a ƒ38.00. Varkens (magere) 62 stuks /"15.00 a ƒ32.00 Varkens (biggen) 220 stuks ƒ7.00 a 13.00. Grasboter 8520 kilogr., 1ste qualit. -l val 69.00 a 73.00. Schei- 2de qualiteit vat 64.00 a ƒ68.00; Grasboter lste qual. per kilogr. ƒ1.725 a 1.825; Schei-2de qualiteit per kilogr. /"1.60 a ƒ1.70. Grauwe Turf dubb. hectol. a - Lange Zwarte Turf 17000 dubb. hectol. ƒ0.24 a ƒ0.275. Ter markt aangebracht 716 runderen, 44 kalveren., en 1416 schapen.

Leidsch Dagblad | 1874 | | pagina 2