Groote Jiiarlijksche Opruiming ADVERTENTIE M. Heropening der Vertelavonden gebeurtenissen van den 3den dezer expliceert. Daarin wordt gezegd, dat de partijen, die thans aan 't roer zijn, zoowel de revolutie van 1868 als de constitutie van 1869 hebben in 't leven geroepen. Zij zullen haar eigen werk noch ver- oordeelen noch vernietigen. Een decreet is uitge vaardigd, waarbij de Cortes ontbonden worden verklaard. Wanneer de orde verzekerd zal zijn, zullen zij weder bijeengeroepen worden. Men verzekert, dat de Cai listen Portugalette hebben genomen. Moriones heeft zich te Santona ingescheept; waarheen hij gaat, is onbekend. De Carlisten bezitten thans grof geschut, waarmee zij Bilbao beschieten. Zij bereiden een aanval voor op Tolosa. I Uit Barcelona woidt van 8 Januari gemeld Gisteren hebben de Federalisten in de fabrieken en werkplaatsen den arbeid doen staken. Heden morgen werden talrijke groepen werklieden door de troepen uiteengejaagd. Te 11 uren werd een kapitein van de jagers door een schot met een revolver gedood; de troep, waaruit dit schot ge lost was, nam de wijk in een der voorsteden, waaruit hij later door de soldaten verdreven werd. Te 3 ure* werden verscheiden barricades met zwaar geschut omvergeworpen. Van beide kanten zijn aanzienlijke verliezen geleden. Men maakt zich gereed om morgen den strijd te hervatten. Naar 't gerucht wil, heeft bij den opstand de Interna tionale de hand in 't spel. Telegrammen. Madrid, 10 Januari. De opstandelingen te Car- thagena hebben een uitval gedaan uit het fort van San Juan doch ze zijn teruggeslagen. Opnieuw is een brand uitgebarsten in de stad. 't Gerucht loopt, dat de Regeering voorne mens zou zijn de Cortes eerst over een jaar weder bijeen te roepen, daar zij vooraf de insurrectio- neele bewegingen in den lande wil onderdrukken. Eene sterke kolonne troepen is heden naar Alta is cete opgerukt, dat door de Carlisten bedreigd wordt. BURGERLIJKE STAND YAN LEIDEN. Eerste Huwelijks-afkondiging van 11 Januari. C. M. Hulsker jm. 28 j. en H. T. Van Zuilen ijd. 39 j. B. Keijzer jm. 25 j. en J. De Koning jd. 23 j. H. C. Offenberg jm. 24 j. en C. M. Van Wageningen jd. 23 j. Wegens den Koppermaandag verschijnt deze courant eenige uren vroeger. De beursnoteeringen kunnen we daardoor niet mededeelen. MAAGPIJN ENZ. Niets is beter voor deze kwaal dan Eau d'Anvers. Men neemt een stuk suiker, rnaakl dit goed vochtig met Eau d'Anvers en eet het dan spoedig op. Na eenige oogenblikken wordt de pijn al minder en minder om eindelijk geheel op te houden. Twee- of driemalen hetzelfde gedaan te hebben, schaadt niet. Bijzonder aanbevelenswaardig is de beste soort de Royale of Double. Voorspoedig bevallen van eene Dochter M.S. KEUS v. d. Berg. Rotterdam, 10 Januari 1874 Eenige en algemeenf kennisgeving. Heden ontvingen wij de treurige tijding dat onze Grootvader, de Heer P. R. GRAFSTEDE, in deri ouderdom van 82 jaren, te Deventer over leden is. J. CAMPERT C. A PEKELHARING. Leiden, 1') Januari 1874. Eenige en algemeene kennisgeving. op ZATERDAG 17 Januari 1874, 's avonds te negen uren. Van halfnegen tot negen uren zijn nog TOECtANG- KAARTEN (a 25 Cents of gratis) verkrijgbaar j aan het Lokaal. VIN BOEK EREN. Allen die iets te vorderen hebben van of ver- j schuldigd zijn aan de nalatenschap van Mejuffrouw C. M. J. VAN KESTEREN, Weduwe van den j Heer J. J. ZUUR, overleden te Leiden den 16dcn December 1873, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van Mr. J. L KL AVER WIJ DEN, Notaris te Leidenvóór den Isten Februari 1874. Die iets te vorderen hebben van, verschuldigd zijQ aan of goederen onder 'hunne berusting moch ten hebben, toebehoorende aan Mejuffrouw S. W. A. KOOY, laatstelijk gewoond hebbende te War mondgelieven daarvan vóór of op den 17dcn Januari a. s. opgave, betaling of afgifte te doen ten kantore van den Notaris J. DE CRANE, te Warmond. ZALF HOLLOWAY. Genezing zonder pijn. Zweren, wonden, etterbuilen en andere huidziekten kunnen worden genezen door deze verkoelende en heelende Zalf. Zij heelt den hoogsten lof ver worven van personen, die jaren lang hadden geleden aan zeere beenen, abseessen en verouderde verzweringen, nadat alle hoop op herstel reeds lang vervlogen was. Niemand, dan zij, die de verzachtende uitwerking dezer Zalf hebben ondervonden, kan zich een denkbeeld vormen van het genot dat zij verschaft door het tegengaan der ontsteking en het verlichten van pijn. Als deze Zalf eens gebruikt is geworden, heeft zij hare eigene waarde gevestigd en is weder gretig gezocht geworden als het gemakkelijkste en veiligste middel, tegen alle verzweringen. Bij zenuwpijn, rheurnatiek en jicht geeft hetzelfde middel, behoorlijk aangewend, eene wondervolle verlichting. Door het vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Potjes Zalf f 0.80, 1.85, ƒ3.00, 6.75,/' 13.50, ƒ20.00. Zijn op franco aanvraag a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in HOLLOYVAY'S ETABLIS SEMENT te Londen533 Oxfordstreet, vroeger 244 Strand. bij ondersiaande Breeslraal. van 'oederen, als 4/4 Amersfoort van aff 2.75. 5/4 dito 3.25. 5/4 Keper 4.—. Boeklioider Kepers en Amersfoorten zeer voordeelig. 4/4 Potdoekengoed van af14 Ct. 55 n n'19 4/4 Geheel Linnen dito van af16 ^/4 55 55 55 55 55 25 5/4 Katoen Linnen 175 6/4 Halflinnen 55 26 6/4 Graslinnen 55 19 Geheel Linnen in alle breedten en qualiteiten voorhanden. Katoen oogjes van af17 Gt. Halflinnen 225 Geheel linnen 31 Katoen Servetgoed 20 Halflinnen 28 Eene ruime keuze in geheel linnen Tafelgoed, afgepaste stellen, Servetten, Handdoeken enz. 5/4 Wit Flanel van af30 Gt. 5/4 Haarlemmerstreep 21 5/4 Bazin 29 Verder een groote voorraad in witte Goederen, alsShirtings, iMadapolams, Mediums, (in alle breedten) Constitutions, Watertwist, Engelsch Keper, India Twill, enz. Parramaths, Lustres, Thibets, Barathéa's, Merinossen enz. Ook zullen de nog voorhanden zijnde WINTERSTOFFEN, alsmede de ZOMERSTOFFEN, bestaande inBarèges, Grenadines, Jaconets, lichte Percals, tegen spotprijs worden uitverkocht. Gekleurde Shawls met strepen en ruiteii van af 5. Grijze Doeken2.50. De resteerende Wintermantels, Regenmantels, Sorties, witte Wollen Doeken, enz. zullen beneden fabrieksprijs worden opgeruimd. Echte zwarte Lyonsche Zijde in: gros de Naples, Faille, Glacé enz. Een groote voorraad zwarte Glacé Zijde van af f 1.65. Kleine lappen gekleurde Zijde van 75 Cts. en 1.de El. Eenige Coupons gekleurde Zijde met 25 pCt. rabat. Van af Maandag tot Vrijdag opruiming van diverse lappen. bereid volgens bet aloude en echte recept, waarop men in het bijzonder attent maakt zijn zeer nuttig in ongesteldheden der Mtaag en werken heilzaam op de SpijsverterltlJ zij zijn uitmuntend tegen de gal, scherpte In het bloeden uitslag der huid; zij zijn zacht, laxerend en slijmafdry vend. Verzegelde doozen van 37%, 75 en 150 Cents zijn verkrijgbaar bij deHeeren: Alblasserdam, C. van der Zandeu Amsterdam, M. Cléban S li", Drogisten, Heiligen wee D 321. Benthuizen,C den Bouwmeester. Bilderdam, K van staveren. Blei9wijk, S. v. d. Kraals. Bodegraven, B. Versloot. Boskoop, j. H. Rosbergen. Delfehaven, J. Koch. Delft, II. W 'le Kruyff, Voorslr. Dirksland, I) de Vries Dordrecht, J. A. vqd de Ven. Gorcum, B. J. R. Bo-ch, firma j. f. Lasondpr. WA AESCHUWING. Gouda, L. Schenk, '.--(iravenhage, L. Suabilié. Haarlemmermeer, D. Schenter Jz., Hoofddorp, ilaatrecht, K.. Oosleriiug 'lillegersberg, P. J. Conijn Krimpen a/d. Lek, Ant. v. d. Heul. Leerdam, J. H. van Tbiel. Leidschendam G. J. M. Verdouw. Lckkerkerk, A. den Oudsten Leiden, J. T. Terburgh, Haarlem merstraat, boek Bakkersteeg Linschoten, B -Kruithof. Maasland, P Kind. Maassluis, P. C. van Harraelcn. Montfoort, H. A. van den Berg. Moordrecht, G. H. Post. Naaldwijk, P Tboen. Nieuwkoop, A. Bots. Nieuw I.ekkerland, A. Stam. Numaosdorp, M O. van Dis Oud-Beijerland, P. Konwenhoven. Oudcwater, Pr. Vree. Oudshoorn, G. van den Boom. Roelof-Arendsveen, H.Nadcrmau Rotterdam, v. d. Toorn en B ker, Weste Wagenstraat. Rijsoord, Jobs. van Nes Scheveningen, H. van Mourik. Schiedam, Maltha. .Schoonhoven, A. Wolff. Sloterdijk, W. Hofmeister. Soetermeer, J. van Dorp. Strijen, Toni Lararaers Cz. Tonge (Oude), P. J. Wiekart. Utrecht, F. Altena, op b.Steen weg. Viaocn, Hoogedoom. Vlaardingen, Wouter Pleysier. Voorburg, W. Ligtbelrn. Wateringen, A. de Groot. Woerden, W. F. Sweerman. Zevenhuizen, A. Prins. Hei Depot dezer echte IJrbanus-Pillen, sinds zoovele jaren met roem bekend en in algemeen gebruik, is door ons te Leiden at Urn en uitsluitend verkrijgbaar gesteld bij den Heer T. TICHICUICUII. Haarlemmerstraat, hoek Bakkersteeg. 'n elk doosje is een biljet, voorzien met de eigenhandige naarnteekeuiug van de WED. KUENEN en ZOON, Apothekers en Cbemisten «elke haudteekening zich ook bevindt op het zegellak, waarmede elk doosje verzegeld is. Wij verzoeken de gebruikers «wst"»/'!ijk don- wet op te letten, en raden beu aan wel loc lo Zien bij wien men de doosjes Pillen haalt; alleen die d< -v r j v "iiiiu el» aan te schaffen, en zich te wachten voor bet gebruik van

Leidsch Dagblad | 1874 | | pagina 3