D&itschland. Prins Frederik van Hohenzollern, rnajoor, esca- drons-chef bij het eerste regiment dragonders der Pruisische garde, en jonger broeder van Prins Karei van Rumenië, heeft zich met verlof voor den tijd van zes maanden naar Bucharest begeven. Naar men zegt, zou die reis eigenlijk ten doel hebben, hem aldaar als vermoedelijk troonopvolger te doen optreden, omdat Prins Karei tot nu toe geen zoon heeft en, bij gemis daarvan, in geval van overlijden of abdicatie, de kroon op een ander lid zijner familie zal moeten overgaan. Voorloopig zou men hem slechts in de gelegenheid stellen, om zich van nabij met Rumenische aan gelegenheden bekend te maken. De Gemeenteraad van Dresden heeft een stemmig besloten een adres te zenden aan Duitsch- lands Keizer, om hern te bedanken voor het ant woord, door hem aan den Paus gegeven. In het het adres wordt dit antwoord genoemd een waarachtig keizerlijke daad, die de zegepraal ver zekert van den rechts-Staat over de priesterschap. Blijkens een bulletin van gisternamiddag was de toestand van den Koning van Saksen hopeloos. Groot-Britannië. Er is verschil geweest over het antwoord op de vraag welke de snelste trein in Engeland zou wezen. Het is nu uitgemaakt dat de Great Wes tern Express-trein tusschen Paddington en Exeter het snelst rijdt. Tusschen Paddington en Swindon is de afstand 773/4 mijl, welke zoowel voor de heen- als voor de terugreis in 87 minuten, met inbegrip van stoppen, wordt afgelegd, dus een snelheid van 53,62 mijl per uur! In volle vaart kan men dus rekenen op een halven kilo meter per minuut. Oostenr.-Hong-.-Monarchie. De Oostenrijksche regeering heeft thans be paald, dat de aanleg van de niet bebouwde gron den der tentoonstelling zal blij-'en bestaan. Van de gebouwen zullen o. a. de Rotonde, de Keizer- en Jury-paviljoens en de machinen-halle in wezen blijven, zoomede eenige restauraties en paviljoens die solide genoeg gebouwd zijn. Wat weggebroken wordt moet nog dit jaar worden opgeruimd. Zwitserland Te Bazel is eene drukkerij van valsche bank biljetten ontdekt. Zij behoorde aan vijf Elzassers, die er slechts nu en dan kwamen werken en den overigen tijd op reis waren, vermoedelijk om hun fabrikaat tegen geld in te wisselen. Zij maakten enkel biljetten van 20 franken, waarvan er te Genève reeds vele in omloop waren. Bij de in beslagneming hunner werkplaats waren zij af wezig. In het hotel, hetwelk wijlen hertog Karei van Brunswijk te Parijs in eigendom had, is op last van het Gemeentebestuur van Genève al het meubilair ingepakt en grootendeels reeds naar Zwitserland verzonden. Men heeft er slechts enkele kunstwerken gevonden, naar men zegt van weinig waarde. De heer Geisser, Zwitsersch consul te Turin, had aan zijne geboortestad St.-Gallen voor de oprichting eener school 30,000 franken geschon ken. Thans heeft hij dit bedrag tot op 100,000 franken verhoogd, onder voorwaarde dat daarvan een gedeelte moet worden belegd, om de rente te doen strekken tot verbetering der tractementen van het onderwijzend personeel. Amerika. Kapitein Cooney, gestationeerd met een deta chement soldaten te Gamp Colorado in Texas ter beveiliging van de bewoners dier landstreek tegen de strooperijen der Indianen, vond onlangs in bet bosch het lijk hangen van een jong meisje, wier hoofd was gescalpeerd. Het bleek de dochter te zijn van een pachter te Jemneds Creek, op twaalf mijlen atstands van Camp Colorado. Gedu rende de afwezigheid van den bewoner, Williams geheeten, en diens zoon waren de Indianen de woning binnengedrongen. Zij poogden de vrouw des huizes mede te voeren, die zich daartegen met de kracht der wanhoop verzette; ten laatste werd zij doorboord door een pijl- en een pistool schot. Daarop verwijderden zich de Indianen met haar dochter, nadat zij nog haar zoontje, een kind van zeven maanden, in het vuur hadden j geworpen. De moeder, hoe zwaar gewond ook, kroop naar het vuur om haar kind te redden. Zij bezweek nog dienzelfden nacht aan de ontvangen wonden; haar oudste zoon keerde nog intijds terug om haar brandenden dorst te kunnen laven en afscheid van zijn moeder te nemen. Eenige dagen later stierf ook de zuigeling ten gevolge der vree- selijke brandwonden. Berichten uit Buenos-Ayres van de helft der vorige maand melden dat het leger van den gene raal Vedias, niet ver van de oevers der Uruguay- rivier, eene groote overwinning op de strijdkrach ten der opstandelingen onder Carmelo Campos behaald had, dat al de bataljons der insurgenten tegen Lopez Jordan aan het muiten geslagen waren, zich aan de regeering onderworpen en hunne wapens uitgeleverd hadden. Sedert het be gin van den oorlog werd het verlies in de op brengst der tolrechten op ruim twee iriillioen dollars begroot. De generaal Mitre was van Para guay teruggekeerd zonder dat het hem gelukt was het ontworpen grensverdrag tusschen Para guay en de Argentijnsche republiek tot stand te brengen. De regeering van Montevideo had in- structiën naar Londen gezonden om aldaar onder handelingen te openen over het sluiten eener tweede leening van 5,600,000 pond sterling, in 6 percents obligatiën tot den koers van 76 per cent, waarvan de opbrengst bestemd is tot aflos sing van onderscheiden binnenlandsche leeningen, die meerendeels tegen 12 percent gesloten zijn en waarvan de rentebetaling jaarlijks 3'/2 millioen dollars aan de republiek kost. Rusland. Het Journal cle St. Pétersbourg bevestigt het door den telegraaf medegedeelde bericht, dat de Keizer van Rusland zijn aanstaanden schoonzoon, prins Alfred van Groot-Britannië, hertog van Edinburg, benoemd heeft tot chef der tweede divisie van de Zwarte-Zee-vloot, welke voortaan den naam van dien prins zal voeren. Het dagblad van Moskou deelt thans de hoofdbepalingen van het met Khiwa geslotene vredesverdrag mede, waaromtrent de vroeger ver spreide opgaven minder juist blijken te zijn ge weest. Volgens genoemd blad is bij het verdrag het volgende bepaaldAlle bezittingen van Khiwa op den rechteroever van de Arnu-rivier benevens de delta dier rivier tot aan den zijtak Taldyk worden bij het Russische rijk ingelijfd. Van den mond van genoemde zijtak loopt de grens tot aan Kaap Urgu, en vervolgens langs de zuidelijke helling van den LTst-Urt tot aan den Usboi, of de oude bedding van den Oxus. Khiwa moet aan Rusland eene oorlogschadever goeding van 2.200,000 roebels betalendoch uit aanmerking van de armoede der staatskas van Khiwa, is voor de voldoening dier som een termijn van twintig jaren toegestaan, mits jaarlijks 5 per cent rente voor het nog niet afbetaalde gedeelte voldaan worde. De Russen erlangen het recht om in Khiwa handel te drijven, zonder eenige belasting voor de uitoefening van dat recht te moeten be talen. De Khan van Khiwa aanvaardt tegenover Rusland de plichten van een vasal. TELEGRAM31EN. Brussel, 24 October. De Moniteur Beige deelt mede, dat in plaats van den heer Mon- cheur als minister van openbare werken, is be noemd de advocaat Beernaert. Parijs, 23 October. In de zitting der Perma nente Commissie leest de heer Noel Parfait, repu blikein, een manifest voor, waarin gezegd wordt: „Onze taak om te wijzen op de willekeurige daden des Ministers is geëindigd door den terugkeer van het meerendeel onzer ambtgenooten, doch wij zullen vereenigd blijven om de Republiek te steunen, in welke wij vertrouwen." Deze mede- deeling wordt met stilzwijgen ontvangen. De heer Buffet vraagt, of een der leden eenige vraag te richten heeft tot de Regeering. Niemand antwoordt. De heer Buffet zegt daarna, dat de taak der Commissie, tenzij buitengewone omstandigheden zich mochten voordoen, is afgeloopen. De zitting wordt gesloten. De meerderheid der Permanente Commissie heeft geen voorstel gedaan, om de Vergadering vóór den bepaalden tijd bijeen te roepen, daar zij het besluit, door de regeering dienaangaande genomen, kende. Het linker-centrum heeft een stemmig een krachtig geformuleerd besluit geno men ten gunste van 't behoud der Conservatieve Republiekde voorgestelde restauratie der monar chie wordt daarin gezegd nieuwe omwentelingen te zullen veroorzaken. Dit besluit zal tevens wor den medegedeeld aan het rechter-centrum, als antwoord op de voorstellen van die zijde gedaan. Het linker-centrum heeft zijn voorzitter en onder voorzitter opgedragen een comité van directie te benoemen. De namen der leden van dat comité moeten geheim blijven. Vele afgevaardigden woon den de bijeenkomst bij, onder anderen Decazes. Weeoen, 23 October. De Duitsche Keizer, tot het spoorweg-station vergezeld door Keizer PYans Jozef, is met Bismarck vertrokken, na van den Oos- tenrijkschen monarch op de vriendschappelijkste wijze afscheid te hebben genomen. Aan het station was eene talrijke volksmenigte aanwezig. Van de 205 tot heden bekend geworden verkiezingen voor den Rijksraad zijn er 124 ten gunste van de grondwets-partij uitgevallen. De overige 81 gekozenen behooren tot verschillende fractiën. LAATSTE BERICHTEN. Z. M. heeft benoemd tot kantonrechter te Lei den, Mr. W. Van der Kaay, rechter bij de arrondissemenls-rechlbank te Alkmaar. Bij den heden gehouden corpswedstrijd te Waalsdorp is de eerste prijs behaald door de Rotterdamsche scherpschutters. De eerste schut- terijcorps-prijs is behaald door het eerste bataljon schutterij te Amsterdam, de tweede door de Haagsche schutterijde corpsprijs van het leger is gewonnen, de eerste door het regiment grena diers en jagers, de tweede door het 2de regiment inf. De corpsprijs voor remrnington-karabijn is behaald door de mineurs, de tweede door het 2de regiment huzaren. R echtzaken. In de correctioneele zitting der rechtbank alhier van 24 October, zijn de volgende vonnissen ge wezen J. R. te Noordwijkerhout, wegens loopen langs een spoorweg zonder daartoe bevoegd te zijn, tot eene geldb. van l of 1 d. gev. H. v. K. te Mijdrecht a/d. Amstel, wegens bedelarij, tot eene gev. van 14 d. C. II. te Leiden, wegens mis handeling, tot eene gev. van 3d. J. W. te Nieuwewetering, wegens diefstal, tot eene cell, gev. van 2 m. G. v. S. te Noordwijkerhout, wegens mishandeling, tot eene geldb. van ƒ3 of 1 d. gev. Geveilde Perceelen. Gehouden verkooping aan den Burg op Vrijdag 24 October ten overstaan van den notaris Mr. Th. W. v. d. Schalk. Nos. 1 en 3. Een kapitale heerenhuizing, ge naamd Buitenzorgmet tuin, aan den straatweg of hoogen Rijndijk onder de gemeente Zoeterwoude Sectie A, Nos. 505, 506, 507, 2419 en 2497, alsmede twee woonhuizen met erven en eene partij warmoeziersland, aan den lagen Rijndijk onder de gemeente Leiderdorp, Sectie A, Nos. 861, 862, 1574, 1575 en 1576; gecombineerd; koopster Vrouwe C. E. Schuurman Schimmel, wed. van Mr. P. Van Outeren, onder Zoeterwoude, voor f 15,680. N°. 2. Eene overplaats, gelegen aan den straat weg of hoogen Rijndijk onder de gemeente Zoeter woude, Sectie A, N°. 242, tot Nos. 256, 258, 261 tot 265, 410, 2210, 2213, 2444, 2446 en 2597. Kooper de firma Halverhout en C°. te Nieuwer-Amstel, voor f 24,000. N°. 4. Een partij weiland, gelegen als voren, Sectie A, N°. 2516 tot en met 2522. Kooper J. Brussee Gz. te Zoeterwoude, voor f 7000. N°. 5. Een partij weiland, gelegen als voren, Sectie A, Nos. 537, 538 en 2523. Koopster Vrouwe J. J. Koenen, echtgenoote van den heer J. De Jong Schouwenburg, te Amsterdam, voor ƒ5000. Nos. 6 en 7. Twee partijen weiland, gelegen als voren, Sectie A, N°. 411 tot en met N°. 418 en 422; gecombineerd; kooper de heer J. P. Banken te Zoeterwoude, voor ƒ11,785.

Leidsch Dagblad | 1873 | | pagina 3