KOLONIËN. BATAVIA, 6 Juli. Door den Gouverneur-Generaal van Nederl. ndië zijn nog de volgenden beschikkingen ge- omen. Civiel Departement. Ontslagen: Eervol, we ens verlr., als buiteugew. subst.-griffier, buiten iezw. van den lande, bij den landraad te Tagal Th. H. van Beutheim van den Bergh. Ingetrokken: Op verz.de ben. van J. J. H. van Kervel, tot lid van de kamer van kooph. en ijverh. te Soerubaya. Benoemd: Tot lid van de kam. van kooph.en ijverh. te Soerabaya, A. W. Verkouteren, agent ir Jav. bank aldaar; tot hoofdonderw. aan de ienb. lag. school te Wouosobo (Bagelen), de lofdouderw. aan de openb. lag. school te Pro- bolingo, M. Valk Lukaszn; tot hoofdonderw. aan de openb. lag school te Wonosobo P. van giBIsen. Door den Direct, van Onderw., Eered. en Nij .tttrh.Tot lsten hulponderw. aan de openb. lag. ftShool te Neira (Banan) H. C. Dengerinck, onlangs jfBn verlof uit Keu. teruggen.tot 2den hulpon- I 'ïrw' aaD "1® openb. 1ste lag. school te Soerabaya, J. Razelius; tot hulponderwijzers: aan de op. lag. school te Grissee.C. Wegenaar; te Palembang, G. Oostergetel; te Ngawie, L. de Pugter; tot3deu hulponderw. aan de openb. lag. school te Amboina, Ij. F. T. Schuiten maker; ouderw. vuor de Ind. dien6t, onlangs uit Ned. aangekomen. Afdeeling fklegrafieTot telegrafisten der 3de kl. C. E. A. Duchatau, laatstelijk die betr. bekleed hebbende, en J. W. A. Alting Siberg, thans bel. met de waarn. dier betr., met bepaling, dat eerstgen. werkzaam wordt gesteld bij het telegraafkantoor te Soerukarta. Geplaatst: Te Batavia en te Padang (Suma tra's Westkust), bij de burgerlijke openbare wer ken, de beo. adsp.-ingenieurs J. J. E. van Bergen en L. H. Blinkers. Dtp. van Oorlog. Verleend: Een Jjarig verlof naar Nederl. wegens ziekte, aan den lsten luit. der inf. J. A. Vink. Dep. van Marine. Ontslagen: Op verz., eerv., uit 's lands dienst, de machinist-leerliug der 1ste kl. bij de gouverneuients marine E. Werner. Is vergunning verleend: Om te repa- trieeren, wegens langdurig verblijf in O.-Ind., aan den kapit.-ter-zee J. 41. J. Brutel de la Rivière, den lsteu luit. der mariuiers M. R. E. Ahu en den officier van administratie '2de klasse E. A. Frederiks. GJ-eld- en Effectenmarkt. |- Amsterdam, van 12 tot 18 Aug. 1872. WOuze beurs, was gedurende de laatste acht dagen weder levendiger dan in de vorige week en de affaires wareu ook wat uitgebreider terwijl er over 't geheel een tamelijk willige stemming heerschte. Ook het geld op prolongatie, hoezeer er geen gebrek aan vlottend kapitaal was, vond gereeden aftrek, zoodat de prijs van 4 op 5 pCt. eteeg. De Hollandsche fondsen waren prijshoudend, de 4 pCt. worden zelfs hooger genooteerd dan voor acht dagen; ook onze industrie-papieren hielden zich goed op prijs en waren goed te plaat sen, hoezeer de prijzen niet monteerden. De 3 pCt. Fransche rente, waarin nog al verkoopen plaats hebbeu ter verwisseling tegen nieuwe 5 pCt., daalden omstreeks 1 pCt. terwijl laatstge noemden vau 7971» tot 80tA pCt. stegen. Span jaards en Portugeezen, Italiuneo en Egyptenaren, Turken en Noord-Amerikaneu souteneerden zich allen op de oude prijzen ol avanceerden eene fractie. De meeste Russische soorten waren sta- tionnair; alleen oude B pCt. bij Hope en C1. waren lager, terwijl 6de Series van 86 tot 8614 oblig. 1872 zelfs van 90S tot 9214 pCt. stegen. Van Spoorvvegfondsen waren Poli-Tifiis, Charkow Aznw, Kursk Charkow Azow en vooral Moskou Smolensk, die van 9114 tot93H»en Brest-Grajewo, (die van 82 tot 84 pCt. klommen, zeer willig. Aan deden Kiew Brest liepen echter van 197.75 op 1 195.25 terug. Ook voor Oostenrijkers was de markt goed gestemd. De papierrente van Mei klom van 59S tot 608, die vau Februari van 60*4 tot 60%, de zilverrente van Januari van 65 tot 65Tüs en die van April van 64S tot 64i$u pCt. De loterij-aan- deeleu alsmede de Nationale Bank-actiën waren weder willig, de laatste blijven heden 970 terwijl de Theissbahuacliën van f 287 tot f 290 rezen. Oude Turken 5 pCl- waariu mede nog al handel was, liepen van 52 op 5246 pCt. dus niet veel voorwaarts, maar toch boter dan de nieuwe 9 pCt. Schatkistbons die van 97 g op 97 pCt. terug liepen. Spoorwegloten rezen van 85.50 op 87.50 en Rumaansche Spoorwegaandeelen van f 84.75 op 89.25. Mi Over het geheel was de markt in Noord-Ame- (ikaansche Spoorwegwaarden zeer kalm en waren er slechts weinig soorten waarin de fluctuatie ineer dan 14 tot pCt. bedroeg en hoezeer de stemming niet ongunstig was hebben toch enkele porten meer van belang geleden dan andere zonnen. Tot de laatsten rekenen wij aand. Union Pacific, van 29% tot 30%, en Des Maynes Valley ran 46 tot 4814 pCt.; tot de eersten de Eriesvan 118 op 40, na eerst tot 39 pCt. gedaald te zijn, Itlantic Mississippi Ohio van 7714 op 77, Rockfort uck Island van 408 op 3914, Oregon California ,van 6614 op 628 a 6314. Dat er altijd baas boven baas is, bleek deze 'week weder ter gelegenheid der inschrijving op ,30,000 aundeeleu in de Amsterdamsche Bank, waarin voor 4,763,647 aandeelen deelgenomen werd door 50,379 personen, zoodat slechts 8 pCt. van het gevraagde bedrag wordt toegewezen. De aureool van de Frausobe leening is dus wel zeer verduisterdmaar het loopt nu in het bespot telijke I BIJITE1VLAND. Frankrfik. De aanstaande 4de September. Men houdt zich zeer bezig met de demostra- tiën, die de republikeinen te Parijs en in ver schillende departemeuien willen houden ter her denking van den 4deu September. Op verschil lende plaatsen zullen banketten worden georgani seerd en zelfs zouden deze op enkele plaatsen door het departementaal bestuur verbodeu zijn. Het is inderdaad een vreemde verhouding. Het verbieden vau dergelijke feestelijkheden, het nemen van preventieve maatregelen mag in geen geval goed gekeurd worden, als geheel tegen een liberale wetgeving indruischende. Eerst dan, wanneer er inderdaad wanordelijkheden plaats grepen, zou uien het recht hebben tusschen beiden te komen. En afgezmn uog vah de vereischteu eener liberale wetgeving zou het toch waarlijk een ullervreemdst verschijnsel mogeu geuoemd wor den, dat men in een republiek het ontstaan van die republiek niet zou mogen herdenken I Aan den anderen kant echter schijnt het in het algemeen weuscbelijk, dat bij de tegenwoor dige vei houdingen de 4de September meer onop gemerkt voorbijging. Men kan niet ontkennen dat, al moge men het feil van de vestiging der republiek als een heuglijk feit beschouwen, zeer treurige omstandigheden er aanleiding toe hebbeu gegeven. Dit blijkt hieruit, dat de Duit- schers feest zouden kunneu vieren op '2 Septem ber eu de Franschen op 4 SeptemberI De reac tionaire pers zou allicht aauleiding vinden oui de repubükeiusche partij de behaalde voordeeleu weder voor een gedeelte te .ontwringen door verdraaide voorstellingen, hevige kreten van ver ontwaardiging, kortom; door haar gewoon markt geschreeuw. Wij zouden dus bijna wenschen, dat de dag maar stilletjes voorbijging. Indien hij echter in derdaad feestelijk wordt gevierd, dan zullen de republikeinen, zelts de meest geavanceerden, wel zoo verstandig zijn, hunne tegenwoordige gun stige positie niet te gaan bederven ióor laakbare ongeregeld heden Italië. De wet op de geestelijke corporatiën. Volgens de opgaven van enkele Italiaausche bladen is het regeerings-ontwerp tot ophelliug der godsdienstige corporaties in de provincie Rome, een ontwerp, dat met zooveel belangstelling wordt tegemoet gezien, hoofdzakelijk van den volgenden inhoud. De goederen van de corporaties zullen worden geconverteerd in rente, en deze rente zal op de volgende wijze worden aangewend. De gestichten, waar de opperhuolden der verschillende corpo raties hun zetel hebben en de buitenlandscbe stichtingen zullen vrijelijk over de renten vau de daarbij behuorcnde bezittingen beschikken. Van de algemeeue rente-opbrengst der goederen zal voorts worden afgetrokken de benoodigde som tol veizeketiug van een leveusluug pensioen aan de leden van tedere corporatie; het overschot zal gegeveu worden aan den paus, waarbij men uitgaat vau hel beginsel, dat de goederen der kloosters van de hooidstad der katholieke wereld in meerdere Of uiindeie mate ecu cosmopulitischen oorsprong hebbeu of voor den paus bestemd zijn. De broeders eu zusters der verschillende orden kunnen, wanneer zij er lust in hebbeu, op deu Italiaanschen grond blijven samenwonen in vrije vereeuigiugeu, doch zonder de burgerlijke en juridische rechten, aan de zedelijke lichamen verboudeu. De orde der Jezuïeten zal worden verboden op groud van ue Piémonteesche wet van 1848, die als Itahaansche wet is overgenomen; slechts hun generaals gebouw zullen zij mogen behouden, omdat de Jezuïeten der landen, waar de orde niet is opgeheven, het recht hebben, bij den heiligen stoel vertegenwoordigd te worden. Deze wet heeft derhalve meer ten doel, de goederen in de doude hand op te heffen dan de bepaalde vereeniging, de samenwoniug met at hare slechte gevolgen tegen te gaan. Het laatste zul echter wel langzamerhand uit het eerste vol gen. De lust om met elkander te gaan wonen zal spoedig veillauwen wanneer daarmede niet verhouden is het ui oefenen van rechten, hetzij het genieten van het vette der aarde, netzij de uit oefening van invloed enz. luiusscheu zullen vele corporaties in het "vooruitzicht der nieuwe wet wel zorgen, dat zij hunne voornaamste bezittin gen in veiligheid brengen. Van de Jezuïeten is het vrij zeker, dat zij reeds lang bezig zijn, hunne voornaamste kostbaarheden en bezitungeu te gelde te maken. Eene menigte vooi werpen van kunst worden ui. de kloosters heimelijk naar het bui- tenlaud gezoudeu. Het is duidelijk, dat op deze wijze de wet, zelfs tot opheffing der goederen in ue doode hand, niet veel zal helpen. Indien de verschillende cor poraties hunne bezittingen nu te gelde maken, en in veiligheid brengen, dan kunnen zij daar voor later altijd weder op naam van een hunner leden zoovele goedeiöu aankoopeu als zij maar willen. Het gaat niet gemakkelijk een ingekankerde maatschappelijke kwaal met één slag uit te roeien. Zwitserland. De twist tusschen de Curie en de Regeering. Zes belangrijke vragen. De aannemer van den St.-Gothard-tunnel. Het schijnt, dat de Roomscbe Curie het ge schil met deu Grooten Raad van Genève krach tig door wil zetten. Het is eenigszius- te begrij pen, dat de mannen van het Vatikaan, die bij de groote mogendheden voortdurend het onderspit delven, den lust niet kunnen bedwingen, zich tegenover een kleiner land als Zwitserland te doen gelden. Zij konueu echter ook hier wel eens buiten den waard rekenen en een nieu ve neder laag te gemoet gaan. Intusschen blijkt nu uit eene inededeeliug van het Journal de Genève, dat het punt in quaestie eigenlijk tot veel vroegereu daium moet terug gebracht worden. Een herderlijke brief van den bisschop van Freiburg aan de geestelijken der katholieke gemeenten in het kanton Genève, ge dateerd van 5 Juli 1865, bewijst, dat zij reeds toen aan het'gezag van bisschop Mermillod wer den onderworpen. De plaats waaruit dit blijkt luidt in genoemden brief als volgt: „Wij hebben alle macht, uit onze bisschoppelijke waardigheid voortvloeiende, overgedragen aan Msgr. Mermil- lod, bisschop van Hébron (de man schijnt voor zijn genoegen tot bisschop van een plaats in Pa lestina te zijn gemaakt!), die ons door Z.H. Pias IX toegevoegd is als medearbeider, resideerende te Geneve. Deze prelaat kan ons dus in het ver volg voor zijne persoonlijke verantwoordelijkheid vervangen niet alleen m het herderlijk bezoek, maar in alle ouderdeelen van de geestelijke ad ministratie in het kanton van Genève." Voor eerst bewijst deze plaats dat niet, zooals men eerst meende, Msgr. Marilley, bisschop- van Frei burg, tegen de handelwijze der Curie gestemd is. Maar bovendien blijkt er uit een zeer eigen dunkelijke daad van Rome, daar op de vastge stelde modus vivendi, door deze overdracht van bevoegdheid aan Msgr. Mermillod, bepaald in breuk wordt gemaakt. Zij stoud toch nage noeg gelijk met hetgeen tiu ioderdaad gebeurd is, namelijk met de vestiging van een zelfstan dig bisdom Genève, afgescheiden van de diocese Lausauue. Voor zulk een afscheiding nu is de toestemming vau de kantonale en de bekrachti ging van de bondsregeering noodig. Daarentegen beschuldigt de zaakgelastigde des pausen in een nota aan den bondsraad, de regee ring van het kanton Geuève, dat zij door de wet van 8 Februari j.l. tot opheffing der godsdienstige associaties, inbreuk heeft gemaakt op de door den bondsraad goedgekeurde pauselijke brève van 1819. Er dient nog meer licht over deze zaak ver spreid te worden, voordat men er een grondig oordeel over kan vellen. Zij zal nu in den groo ten raad ter sprake komen en zonder twijfel daarna ook door de bonds-regeering wel onder handen worden genomen. Volgens ofticieele mededeeling van den Bonds raad heeft deze op verzoek van de Duitsche re- geering aan de kantons Zürich, Glarus, Tessio, Waadlaud, Nèuenburg en Genève de volgende be langrijke vragen voorgelegd: 1°, Hoeveel huwelijkeu zijn in de jaren 1869, 1870 en 1871 na de iuvoering vau het burgerlijk huwelijk gesloten? 2°. In hoeveel gevallen volgde op het verplichte burgerlijke huwelijk de kerkelijke ol godsdieu- stige inzegening? 3°. Hoe vele huwelijken zijn in de kantons, waar slechts facultatief burgerlijk huwelijk be staat, kerkelijk gesloten gewordeu 7 4°. Hoe ziju deze gevalleu verdeeld op de evan gelische, katholieke en oveiige godsdienstige be lijdenissen? o". Up welke plaatsen, vooral groote steden, deed zich het grootste getal voor van de niet kerkelijk geslolene huwelijkeu? 6". Welke redenen moet uien aannemen voor het niet verlangen of ontduiken der kerkelijke voltrekking? Werkt hierbij aandrang van de drukpers, strengheid der geestelijken of de meer dere of mindere daaraan verbonden kosten? Van deze zes vrugen zal voorzeker de laatste wei het uioeielijksle te beantwoorden zijn. De beweegredenen vourde handelingen der meuschen laten zich niet zoo gemakkelijk tot statistieke cijfers terugbrengen als de daadzakeu. Dezer dagen is het contract tusschen den heer Favre en de Bt. Gothard-compagnie geratificeerd. Zooals men weet heeft de ingenieur het graven van den tuunel en het leggeu van den weg tot Lucern op zeer voordeelige voorwaarden voor de compagnie aaugeuomeu. De Zwitsersche bla den deeleu over den heer Favre de volgende merkwaardige bijzonderheden mede: Hij is geboren te Chêhe-Thonex bij Genève. Als timmermansgezel ging hij uaar Parijs en werkte zich weldra door zijn goed verstand inde hoogte. Zijn eerste openbare werk was het uit graven van oude palen uit de Seine. Al spoedig nam hij deu bouw van spoorwegen bij de hand en behaalde daarmede groot succes. Nu is de vroegere timmermansknecht tweemaal millionair en heeft voor tiet reusachtige werk van deu St. Gothard-tunnel 8 millioen borgtocht en 30 mil- lioeu voor bouwfonds gevonden. In Genève wordt hij naar zijne bezitting (LaReuuse)genoeind Favre- La-Remise in onderscheiding van zijn buurman, een anderen rijken inwoner van Genève, die ook Favre heet en naar zïjue bezitting (La Grange) Favre La Grauge wordt genoemd. TELEtiKAAllVIilN Belfast, 20 Augustus. De wauordelijkhedeu zijn nog immer in vollen gang. Verscheidene huizen werden hedenmorgen vernield. Plundereu schijnt het eenige doel van het gepeupel. Voort durend komen nog versterkingen van militairen aan. Londen, 20 Augustus. Volgens een telegram uit Belfast duren de ongeregeldheden voort. Alle win kels zijn gesloten. VVuarschijulijk zal heden de staat van beleg worden afgekondigd. De mayor heeft eene proclamatie uitgevaardigd, waarbij aan de soldaten bevoleu wordt op de opstandelingen te schieten. Er zal een speciaal corps constables gevormd worden. Gisteravond werden 5 personen gedood. Stuttgart, 20 Augustus. De kroonprins van het Duitsche Rijk is te Ulm aangekomen en door de bevolking met geestdrift ontvangen. Madrid, 20 Augustus. In eene alhier gehouden kiezersvergadering heeft de heer Zorrilla eene redevoering uitgesproken, waarin hij o. a. zeide, dat de regeering binnen kort, in den vorm van wetsontwerpen, aan de Cortes voorstellen zou doen, waardoor de verschillende dooi de revo lutie verkregen voordeelen zouden tot stand ge bracht en aau de geestelijkheid vrijheid en on afhankelijkheid gewaarborgd worden. Over den financieeten toestand sprekende, zcide hij, dat die netelig was De règei- iug zou nauwlettend het oog gevesugu houden op de woelingen der par tijen, krachtig de wet handhaven en geene onge regeldheden dulden. Londen, 2U Augustus. De Morning Post meld dat het gerucht betreffende den inval in Aby sinië zeer is overdreven en dat de Egyptisc regeeriug alleen troepeu aan de grenzen he^ geplaatst, ten einde de plundering der onder' oen van prins Rassa te voorkomen. 1>Ü De werkstaking der bakkers te Dublin 1 is, aldaar een groote opgewondenheid te weeg bracht. Er is gebrek aan brood. Londen, 21 Augustus. Op Zaterdag, Zot en Maandag jl. hebbeu rustverstoringen pis in gehad te Exeter en te Maidstone. De oor'^,^ daarvan was de uitvaardiging der nieuwe bi lingen op de bierhuizen. Men heeft bij die o regeldheden de veusterruiten m de bakkerszoo slachterswinkels verbrijzeld. De rust is Ijoed hersteld. iche Belfast, 21 Augustus. Hedenochtend was hier wat rustiger; patrouilles doorkruisen de 45®"* Aanzienlijke versterking van infanterie en cwet- lerie is aangekomen. de LAAT8TE UiSttlCHTlfi _fft 's-Gravunhagb, 21 Augustus. Bij Koniukl. beslua, van 16 Augustus 1872 ziju opgeheven de uavol- gende ontvangkantoren, als: dat der directe belas tingen en accijnzen te Wedde, bevatteude de ge meenten Wedde eu Vlagtwedde; dat der iu- en uitgaande rechteu eu accijnzen te Bouttange, voor de gemeenie Vlagtwedde; is benoemd tot ontv. der directe belastingen, in- eu uitgaande rechten en accijnzen te Bourtauge, de heer C. D. Couinck Westenberg, thans alleen der iu- eu uitg. rechten aldaar, en is de gemeente Wedde gevoegd bij het ontvangkantoor der directe belastingen, iu- eu uil- gaande rechten en accijnzen te Oude Pekel-A, onder voortdurend beheer van den tegenwoordigeu titularis den heer J. A. Geukama Bakker. Met veel leedwezen verneemt meu, dat den verdienstelijken kapelmeester van het muziekcorps der dd. schutterij alhier, de heer Recht, een ern stig ongeluk is overkomeu. Gisteren had hij aau schietoefeningen deel genomen. Een patroon had daarbij geweigerd. Te buis gekomen wilde hij die patroon van een nieuw hulsel voorzien. Ter wijl hij de patroon tot dat eiude in zijne hand hield, barstte zij eensklaps los en ging de kogel- dicht langs het hoofd heen. De heer Becht be kwam daardoor eene ernstige wonde boven het oog. Zijn toestand veroorzaakt wel eeuige onge rustheid. Zwolle, 20 Augustus, Omtrent de belangrijke verwonding, jl. Zaterdag den persoon van J. Li. Lieber te Kampen toegebracht, vernemen wij nog het volgende: De schoonzoon van Lieber, H. J. Zwaan, en diens zonen, H. T. eu P. Zwaan, bi- vonden zich dien avoud iu de tapperij van de wed. Wilderdijk. Lieber kwam ook die tapperij binnen, eu de Zwaans, met wien hij iu ou- eenigheid leeft, aldaar ziende, riep hij uit: „Zie zoo, het geheele zwaitenuest is bij elkander." H. J. Zwaan kwam toen op Lieber af, vioeg hem „wat hij vau het zwaueuuest moest hebben", eu pakte hem tevens aan. De zoons van Zwaan kwamen er toeu bij, P. Zwaan begon Lieber mm een biljartstok hevig op 't boold te slaau, en ook de beide andere Zwaans mishandelden hem toen vreeselijk, waarbij een van hen een mes gebruikte, waarmede bij Lieber vreeselijke wonden aa.i het hoofd en deu hals toegebracht, zoudat deze met buiten levensgevaar moet verkeeren. Tegen P. Zwaan is een bevel tot gevangenneming ver- leeud en hij is reeds gevaukelijk nerwaarts over gebracht. (Zw. Cl.) PR0GRAMA VAN MUZIEKUITVOERINGEN. Musis Sacrum. Donderdag 22 Augustus, des avonds te halfacht, door het corps Muzikanten van de Leidsche dd. Bchutterij, ouder directie van den Kapelmeester J. K. H. Muller. 1ste Aid.: 1. Marsch, Rüthling; 2. Uoncert-ouverture, Tit'l 3. Loreley-walzer, J. K. H. Muller; 4. Potpourri Holnnton Crusoé, Offenbach. 2de Afd.5. Ouverture die lusligen Weiber, Nicolaï 6. Blau-Aeuglein-Polka, Kühner7. Fantaise, Nabucbodonotor, Vkkdi; 8, La grande ducbetse, Quadrille, Offenbach. HUWELIJKEN, GEBOORTEN EN STERFGEVALLEN. Burgerlijke stand van Leiden van den 15deo tot en met den 21sten Augustus 1872. GEHUWD. A. P. W. SaDders jin. en A. L. G.vau Wenseu jd. J. Selicr jm. en E. Benning id. S. A. de Leeuw wedr. en J. Zwaabe wed. J. O verduin jm. en E. C. Selier jd. J. C. Klikee jm. en C. S. van Smerren jd. H. L. Spoorman jm. en J. T. Perquin jd. BEVALLEN. M. Boot, gcb. van Welzcn, D. G. Kiet- bergen, geb. Zwetsloot, U. J. Hamet, geb. van der Post, Z, J. Vilders, geb. Verhoeven, D. F. Eikerbout, geb. Pannekoek, D. F. E. van de Geer, geb. Vink, D. M. J. J. Bekkering, geb. den Hollander, D. J. H. Lems, geb. Slotijn, Z. J Nieuwenhuizen, geb. Zaalberg, Z. A. E. Kriek, geb. Mazurel, D. E. M. vao Leeoweu, geb, Bect9, Z. C. J. Schenk, geb. Rietbergen, D. M. M. Roelandse, geb. Mculendijk, Z. J. W. de Gimst, geb. Nollee, Z, J. Boom, geb. van Wageningen, Z. S. M. LinschooteD, geb. de Ridder, Z. S. C. CJ. van Bemmel, geb. Wendel, Z. I. C. Kraueveld, geb. licmerik, D. J. W Olthoff, geb. Kannegicter, Z. J. Plenjer, geb. v. d. Berg, D. C. J. van Velzen, geb. Stangerop, L). C. M. Charité, geb. van Eijk, D. P. SomerwU, geb. van Kan, D. H. Chaudron, geb. Kramp, Z. T. M. Smits, geb. Osterloh, D. OVERLEDEN- J. C. Hoefsmit, Z., 2 m. J. P. Cbarlet, Z., 5 ra. S. de Vrind, 44 j. J. Bontje, geb. Lardé, 72 j. J. Vogelezang, geb. Melet, 36 j. J. M. Gyzen, U„ 3 m. M. Galjaart, wed. H. Gijsman, 66 j. S. S. C. Hakkaart, D„ 1 m. H. van GeldereD, I)., 4 m. A. Sirag, Z., 4 ra. N. van Vliet, D., 4 m. K. Blansjaar, Z., 3 m. N. Bink, 55 j. J. G. van Hest, 45 j. J. M. van Zaanen, D, 4 m. J. Moonen, Z., 4 m. J, van der Horst, D.t 3 m, W. H,

Leidsch Dagblad | 1872 | | pagina 3