en Wijsgeerige Wetenschappen, zal eene gewone Vergadering houden op Maandag den )3aen Mei e. k., des namiddags te kwartier over twaalven, in het gebouw der Akademie (Trippenhuis) te Amsterdam. Vanwege den Minister van Staat en van Binnenland8che Zaken wordt ter algemeene ken nis gebracht, dat aan 's Rijks Veeartsenijschool te Utrecht gelegenheid lot plaatsing bestaat van een opziener over de leerlingen aan die instelling, op eene jaarwedde van f 700 met genot van in woning en voeding. Ongehuwden die voor die betrekking in aan merking wenschen te komen, moeten zich vóór 20 Mei e. k. in pcrioon wenden tot den directeur der gemelde school, bij wien nadere inlichtingen te verkrijgen zijn. Administratieve bekwaamheid en bekendheid met staldienst strekken tot aanbeveling. Z. M. heeft aan R. T. Mees, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als 2den luit. bij de d.d. schutterij te Roermond. En bij de d.d. schutterijen benoemd: bij die te Tilburg, tot 2den luit. R. T. Mees, tot dusver 2den luit. bij de d. d. schutterij te Roermond; bij die te Amersfoort, tot 2den lnit. J. van As- peren en D. N. R. van Hoijtema; bij die te Roer mond, tot 2deu luit. Mr. P. M. O. H. Beerenbroek, tbans sergeant. Z. M. beeft J. C. H. Boots, veearts te Cuyk, benoemd tot plaatsvervanger van den buitenge wonen districtsveearts wien Stratum als stand plaats is aangewezen. Z. M. heeft herbenoemdtot burgemeester van Wehl, H. baron van Lams weerde, secretaris dier gemeente; tot burgemeester van Berchem, W. Rougen; tot burgemeester van Qassel, A. J.Poos; en tut burgemeester van Urk, H. Kagei, secre taris dier gemeente. Z. M. heeft benoemd tot plaatsvervangend kan tonrechter te Onderdendam Mr. S. M. S. de Ra- nitz, notaris te Winsum. Z. M. heeft goedgevonden den lsten luit. L. Rooseboom, van het reg. veld-art., op zijn ver zoek op non-activiteit te stellen, en zulks in af wachting dat omtrent hem nader zal worden beschikt. BINNENLAND, Leimuiden, 9 Mei. De dag van gisteren was voor onzen burgemeester en voor de geheele ge meente een ware feestdag. De heer C. J. A. Wijnands leidde zijne echtgenoote de gemeente binuen. Bijna drie jaren was Z.E.6. in ons mid den als burgomeester werkzaam en verwierf zich de algemeeue achting en toegenegenheid. De ge meente gaf hem daarvan gisteren op het ondub- belzinnigst de bewijzen. Was zijn komst in de gemeente bijna ongemerkt voorbijgegaan, nu werkte men om strijd mede zijne ontvangst zoo verrassend mogelijk te maken. Ouden en jongen waren op de been en er waren velen uit omïig- geode gemeenten opgekomen. De geestdrift tot dit feest was niet weinig vermeerderd sedert den 4deu April, den dag waarop onze gemeente het Aprilfeest vierde. De leiding die Z.E.G. aan het feest bad gegeven was zoo gelukkig, dat alles tegen aller verwachting in de beste orde was algeloopen. De commissie voor het Aprilfeest nam dan 0"k nu de taak weder op zich, dit feest te orgauiseereuhun ijver en hunne bemoeiingen verdieuen dan ook allen lof. Te haifdrie verzamelde zich de eerewacht te paard, bestaande uit 31 personen, 40 meisjes en 28 jongeling n, die Z.E.G. en zijne echtgenoote te gemoet gingen bij de intrede in de gemeente. De eersten waren met de leden der feestcommissie en eenige leden van den raad naar Lisse gere den, om nu de jonggehuwden in te halen. Bij de jongelieden uit de gemeente sloot zich eene geïm proviseerde scherpschuttersvereeuiging aan van mannen, die, toen de Burgemeester en zijne vrouw aankwameu, eenige saluutschoten losten. De stoet trok de geheele gemeente door, voorafgegaan door een gedeelte van het muziekkorps der huzaren uit Haarlem. De dorpsstraat was uiet vlaggen, groen en bloemen versierd; twee eerepoorten waren opgericht, een bij het begin van de dorps straat, en een voor het huis van den Burgemeester; de laatste was des avonds verlicht, en beideo smaakvol versierd. De gemeenteraad wachtte den Burgemeester in zijn woning op, én door den oudsten Wethou der werden beiden gelukgewenscht en welkom geheeten. Namens de leden van den raad werd hem een zilveren inktkoker aangeboden met toe passelijke inscriptie. Des avonds was er eene algemeene illuminatie, en te elf uren wetd een keurig vuurwerk afgestoken, dat den vervaardiger eer aandoet. Te twaalf uren zou een bal beginnen, waartoe de jongelui die aan den optocht deel hadden ge nomen uitgenoodigd waren. Doch juist toen dit zou aanvangen, roept men brand; de klok begint te kleppen, het zingen en jubelen wordt vervangen door klagen en weenen, en alles snelt naar het oosteinde der gemeente, waar de vlammen uit het huis van G. Hotstede sloegen. Het daaraan belendende huis van P. van leperen vatte reeds vuur, doch werd gelukkig bij tijds gebluscht. Het huis waar de brand ODtstond is tot aan den grond toe afgebrand, niettegenstaande de ijverige be moeiingen der brandweer, doch de belendende gebouweu bleven gespaard, De oorzaak van den brand is nog onbekend. W ij eindigen dan ook dit verslag met den ivensch, dat de aangename indruk van dit feest de goede verstandhouding tusschen den Burge meester en de gemeente moge versterken. Zaandam, 10 Mei. Hedenuacht omstreeks 2 uren is in een particulier woonhuis op het Fran- schepad alhier brand ontstaan, welke zich spoe dig aan de belendende gebouwen mededeelde; ofschoon zeer spoedig een aantal brandspuiten, ook die der Holl.-Spoorwegmaatschappij, water gaf, zijn vijf perceelen geheel afgebrand. De oor zaak is alsnog onbekend. 's-Geavknhage, 10 Mei. Hedenmiddag te twee uren werd, onder voorzitterschap vaD Jhr. Mr. A. de Gijselaar, de gewone jaarlijksche vergadering gehouden van de aandeelhouders in de 's-Gra- venhaagsche Vleeschhouwerij. Uit het verslag, door den secretaris dier inrich ting over bet algeloopen jaar uitgebracht, bleek dat de exploitatie der vleeschhouwerij in het ver streken werkjaar wederom gunstige resultaten mocht opleveren. Zoowel het debiet op rekeniug als dat in den winkel toonde bij vergelijking van het vorige jaar eenige vermeerdering, terwijl de geringe vermindering van het totaalcijfer van den vee-omzet enkel is toe te schrijven aan de groote eischen des tijds door don dienst van het talrijk garnizoen gevorderd. Het bestuur is wederom-in het afgeloopen jaar getrouw gebleven aan het stelsel om de vleeschprijzen met die van het vee in overeenstemming te houden. Omgezet Werden 1229 runderen, 731 kalveren en 413 schapen wegende te zamen 403,950 kilo en vertegenwoor digende eene inkoopwaarde van f 288,415.17. De zuiver behaalde winst, waaronder de huur der bovengebouwen en andere voordeelen, bedroeg f 9972.77' of netto f 9213.67» of 12 pCt. oter het festort kapitaal. Aan de aandeelhouders zal over et afgeloopen jaar behalve het gewoou dividend vbd 57, een extra-dividend van 354 pCt. worden uitgekeerd. Na kennisneming van dit verslag van den secre taris werden 2 der 3 aftredende heeren, de heereti A. P. Godon en S. Faber Huijs mei groote meer derheid van stemmen herkozen, terwijl in de plaat9 van den heer P. J. MeeuwsseD, die niet verlangde herkozen te worden, bij volstrekte meer derheid gekozen werd de lieer C. T. Suennondt. Thans was aan de orde het voorstel van het Bestuur tot herziening der Statuten. Vermits even wel niet meer dan 99 van de 7 j*8 aaudeelen ver tegenwoordigd waren, werd ingevolge het Regle ment besloten op nieuw de aandeelhouders tot eene algemeene vergadering op te roepen, welke in overleg met het Bestuur is bepaald op Woens dag, 22 Mei a. s. Id eene op beden te haifdrie gehou den openbare algemeene vergadering van het Provincial Gerechtshof van Zuid-Holland heeft de plechtige installatie plaats gehad van Mr. H. H. de Graaff als raadsheer en van Mr. 3. Ermerins, als substituut-griffier bij bet college. Met voorlezing op requisitoir van den Proc. Gen. van de betrekkelijke besluiten van benoe ming en van het bewijs van eedsaflegging heelt de Voorzitter Mr. Franfois in warme bewoordin gen in de eerste plaats buide gebracht aau de verdieusteu van den raadsheer Schuurman, door Z. M. benoemd tot lid van den Hoogen Raad, wiens kunde en hartelijken en rriendschappelij- ken omgang hij kortelijk herinnerde evenzeer aU de onafgebroken ijver, nauwkeurigheid en zaak kennis van den helaas zoo vroeg ontslapen sub stituut-griffier Rasch, van wien nog zooveel voor deu dienst der justitie mocht worden verwacht, nan wien zooveel door gade en kroost wordt ver loren. Daarna sprak de Voorzitter de nieuw beuoemden hartelijk toe, dio behalve in andere betrekkingen, laatstelijk in functie waren bij de door het Hof zoo hoog gewaardeerde Rechtbank te Rotterdam, een vruchtbare school vvaarby veel Ondervinding is opgedaan. Hij bood beide heet en een heiiweusch en een welkomstgroet aau en verklaarde hen geïnstalleerd. Beide heeren heb ben, met een terugblik op vroegere betrekkin gen, den Voorzitter hun dauk betuigd voor zijne toespraak, en zich aanbevolen in de welwillend heid zoowel ,van het Hof als van het parket ep de balie. Vervolgeus heeft de heer Mr. A. de Piüto, als deken der orde van advocaten, de nieuw Be noemde heeren namens de balie gelukgewenscht en evenzeer gewezen op, het nut eener goede verstaudhouding tusscben de magistratuur eu de balie. Hij hield zich verzekerd, dat de nieuw benoemden datzelfde, wat zij bij de geachte Rot- terdamsche balie ondervonden hadden; dok trier zouden deelachtig worden; waarna deze plech tige zitting door den Voorzitter gesloten werd verklaard. 's-Geavenhage, 11 Mei. Naar men verneemt zal Z. K. H. Prins Hendrik, vergezeld van H.Ds. zuster de Groothertogin van Saxen-Weiinar-Ei- senacb, de volgende week in de residentie aan komen tén einde de begrafenisplechtigheid van Prinses Hendrik bij te wonen. De gewone Zondagsche muziekuitvoeringen in de Societeustent in het Haagsche Bosch zul len aanvangen Op morgen 12 Mm. Delft, 10 Met. in de heden gehouden zitting van den Gemeenteraad, zijn o. a behandeld de hervormingsvoorstellen van de heeren van der Leeuw en Schagen van Leeuwen. Beide heeren wenschten tegeno er den onwil van het dage- lijksch bestuur het initiatief te nemen tot krach tige maatregelen tot bevordering! van het onder wijs en .den gezondheidstoestaud. Over dat tot oprichting van eene gemeentebewaarschool heb ben zich 9 leden voor en 9 tegen verklaard, wes halve de stemmen slaakten en eeue beslissing os aangehouden tot eene volgende vergadering. Dat tot verplaatsing der gemeentebegraafplaats werd verworpen met 11 tegeD 7 stemmen. Dat tot oprichting eener openbare school voor meer uitgeureid lager ouderwijs voor meisjes. Mede verworpen met 11 tegen 7 stemmen. Onder anderen heeft de Burgemeester in de beraadslaging zijn voornemen medegedeeld om in den loop van dezen zomer aau Z. M. zijn ontslag aau te vragen. Voorts is nog 0. a. ingekomen eene kennisge ving, dat de beer Merkus zijn ontslag neemt als lid van den Gemeenteraad. Zwolle,. 7 Mei. Heeren Gedeputeerde Staten' van Overijsel hebben deu gemeenteraad alhier voorgesteld, om, ingaande den isten Januari 1873, de jaarwedde van den burgemeester, thans ƒ2009, te brengen op 220U, die der wethouders, thans f 700, op 800, en die van den secretaris, thans f 1800, op f 2000. Hooqeveen, 8 Mei. Eenige ingezetenen dezer ge meente, die weigerden om de kerkelijke lasieo te voldoen, omdat zij vermeenen dat het college van kerkvoogden de bevoegdheid mist zulk eene belasting uit te schrijven, zijn dezer dagen voor het kantougereeht gedaagd. Voorloopig heelt men een hunner, Mr. J. H. ToDkens, gedagvaard. Vuor den eischer traden op Mr. van Swinderen uit Groningen, en voor den gedaagde Mr. Nysingh uit Meppel. De uitspraak is bepaald op den 28sten Mei. Bzaeel, 8 Mei. EeD aanvallig knaapje van on geveer drie jaren kwam hier heden op ongeluk kige wijze om het leven. Even na den middag vermist, ging de moeder zelve het kind zoeken en vond het in eene sloot tegenover hare wo ning liggen. Ofschoon dadelijk geneeskundige hulp ingeroepen en oogeDbiikkelijk verleend werd, is het der kunst niet mogen gelukken de levens- geesten weder op te wekken. Feanekkb, 7 Mei. Op den huize Schalzenburg onder het nabijgelegen dorp Dronrijp hebben grasparkieten (eupheiua undalataj, geplaatst in een vrij ruime volière, die meest altijd, zells in den winter aan de open lucht is blootgesteld, jongen gekregen, die thans reeds bijua vier weken oud zijn. Deze kleine papegaaisoozt.of parkiet be hoort oorspronkelijk in Australië te huis en wordt daar in groote vlocht 'n, gelijk hier te lande de spreeuwen, aangetroffen Op dezelfde plaats heb ben de zilyerfaisanten hun eigen broedsel inet de grootste zorgv uldigli d grootgebracht. De jon gen, thans geuoegzaam volwassen, zullen thans bij de eerste ruiing, voor zooveel rle mannetjes betrelt, hunne pluimage verkrijgen. Veghel, 9 Mei. Gisteren is de Justitie van 's-Hertogeuboscb alhier aangekomen, ten einde een onderzoek in te stellen naar den dood vnu zekere VVoutriua Nieuwenhuizeu, huisvrouw van Walburg alhier, welke vrouw, naar men ver neemt, aan vergiftiging zou zijn gestorven. BUITENLAND. Frankrijk. Het programma van Chanzy. De rede door generaal Chanzy (die zooals men weet na Aurelle de Paladines opperbevelhebber van het Loire-leger was) gehouden bij het aanvaar den van bet. presidentschap van het linker-cen trum heeft veel opzien gebaard. Tot dusver vol strekt geen republikein, verklaart hij daarin, hoe hel komt dat hij tegeuwoordig voor de ge matigde repnbliek is en stelt dan het programma op, dat hij wil gevolgd zien. Over zijne bekeering tot de republiek zegt hij Men beeft mjj verweten, dat ik besluiteloos ben. Zij die mij kennen zullen mij daarvan niet lieschuldigeu. Ik moest afwachten tot eene over tuiging mijn besluit bepaalde eu dat besluit stond vast op den dag, toen ik lot de vergade- riug der gematigde republiekeinen werd toege laten. Wat m(j aanstouds trof was het feit, dat1 geen der partijen, die de herstelling van het verledene droomen, het gewaugd had, die op het geschikte oogenblik te beproeven, toen na melijk de 10 Bordeaux vergaderde vertegenwoor digers des lands zich tegenover de moeilijkheden, de,gevaren zelfs van een vreeselijken toestand bevonden. Het. scheen mij niet aannemelijk, niet rechtvaardig tóe, aan de republiek deu zvvaren lust dezer groote maatregelen over ie laten, ter wijl men zich voorbehield om haar de gelegen heid te onthouden, 10 toöneu eat zij voor liet land kon doen, en om later de aan liet land be wezen diensten te Loochenen en te wachten tot :dat zij hare zending volóraolit bud, om dan op een anderen regeehngsvorm aan te dringen, ik zeg u openlijk, dat indien toen eene andere partij kracht genoeg in zich zeil en in 't land gevonden had, om het werk over te nemeo, dat wij voortzetten, ik de regeering zou dieuen, die uit deze partij was voorgekomen. Chanzy verklaart daarop, wat voor hein het jinkercëutruin is: het is de vereémging van alle libe rale conservatieven, die het terrein zoeken, waar óp zij gemeenschappelijk tot heil en tot de we dergeboorte vau liet land kunnen ai béiden. Wat men bovenal moet trachten te verkrijgen, is het kalmeeren der gemoederen, een bedaard oordee- leu, orde 111 het tand, liet geloof aan Frankrijk 's toekomst, die daarom des te grooter moot zijp, omdat als hij zich niet vergist Frankrijk grooter en sterker uit de groote sohukkeD zal te voorschijn komen, die géene andere natie had kunnen doorstaan. Generaal Ohauzy, geen bijzonder groot redenaar, geeft nu zijn programma, waarin bij zich voor Thiers verklaart, uiaar toch aan Frankrijk het recht voorbehoudt om zich iedere regeering te geven, die bet goedvindt. Na verder Over den godsdienst enz. te hebbon gesproken, en eenige vleiende woorden over 't Ie/er, dat altijd zijn plicht doet", besluit hij: ik stond, er op, u dit ie zeggen. Wat men buiten deze Vergadering zeggen zal, deert mij o iet. Ik deuk slechts aan het laud en spreek tot u met overtuiging; ik doe het, daar ik, vol vertrouwen op Frankrijk, liet groot, sterk en gelukkig hebben wil; ik doe bet, omdat ik wil, dat wij de wereld, in pl ats van haar het schouw spel te geven van een volk dat zijn ondergang voltooit, terwijl het zich zelf verscheurt, touuen, hoe eeue groote natie het ongeluk draagt en werkt oui het weer te boven te kómen, Laten wij dus tille kleine geschillen liggen. Wij fiebben eene regeering; behouden, ondersteunen wij haar; gaan vv ij haud aau hand: het land wil het. Onze plicht is hetIk vrees, dat gij u vergist in deu bijstan J, dien ik kan vcrleeneu bij de gtoole taak, die gij u tep doel stelt. Ik beken mijn vol komen politieke onkunde. Maar wat unj gerust stelt is, dat ik met u sleeh s datgene leeren zal wat vereenigt, niet wat verwijdering sticht. Ik breng u dus mijne vaderlandsliefde en mijne eer lijkheid, zooals ik mijzelven en mijn goeden wil aan den dienst der republiek wijd, die wij plleu zijn toegedaan. De bijval dezer rede, gevoegd bij Je toegevend heid duor Ctssey tegenover Bazaine betoond, heb ben te Parijs tot het gerucht aanleiding gegeven, dat het Ministerie' van Oorlog zou altreden eu dat Chanzy in de plaats zou komen, 't geen vol gens de lndépendance vooreerst niet waarschijn- Pjk is. W8 iev uailjetl upüsv/mo aatneo nebn Rusland. Geloofsvervolging. De vele eoncessiën, door de Russische regee ring in den laatsteu tijd aan de Israëlieten ver leend wat hunne burgerlijke rechten betreft hebben den bestaanden haat tegen ben nog meer aangewakkerd. In de dagbladen verheffen zich steeds luider stemmen, die beweren dat die rechten een ge vaarlijk wapen tegen de maatschappij zijn, ter wijl zij tot groot nadeel van de christen-bevol king zullen gebruikt worden. Men heelt zich reeds met verzoekschriften tot de Regeeriug gewend, waarin dripgend verzocht woiat niet voort te gaan met bet emancipeeren der Israëlieten. Utti Smolensko is zelfs eene deputatie naar den Czaur gezonden met den last om te verzoeken, vorrt- aan de Israëlieten geen aandeel te vergunnen in spoorweg-ondernemingen, omdat bij het leg gen van de liju Smolensko- Moskou op nieuw gebleken was, dat de arbeiders door Israëlieti- schc aannemer onbarmhartig uitgeplunderd en tot wanhoop gebracht waren. In Zuid Rusland ee Bessarabtë heerscht onder de orthodoxe be volking zulk een verbittering tegen de Israëlie ten, dat zij zich niet op straat kunnen wagen zonder aau de grofste beleedigiugen te zijn bloot gesteld. Uit vrees voor eene algemeene vervol- ging heeft op vele plaatsen de overheid de stren- ste maatregelen genomen. Het grootst is de verbiltering in Odessa, waar uit dien hoofde het garnizoen met eenige afdeelingen kozakken en een regiment infantene versterkt is geworden. TEI^EDRAltiW tff.v'. Washington, 10 Mei. De Nationale demo cratische conventie zal deu 17deu Juni te Balti more bijeenkomen. De Senaat heeft de annestie-bill, benevens het daarop door Sumner ingediende supplement ver worpen. Er loopt weder een gerucht, dat de diploma tieke betrekkingen met Spanje waarschijnlijk zullen verbroken worden. Brussel, 10 Mei. De Geuieeuteiuad heeft een stemmig goedgekeurd een udres uun de kamer van Volksvertegenwoordigers, waarin verzocht wordt de verwerping van bet wetsontwerp be treffende de politie, ingediend door de Regee riug. Id bet adres wordt gezegd, dat de Raad in het ontwerp een groote inbreuk ziet op de vrijheden der gemeente. Londen, 10 Mei. In autwoord aau deu heer Symonds heeft de beer Hugessou medegedeeld dat de Regeering te Madrid inlichting bad ge! vraagd omtrent het in beslag nemen en ophou den van het schip de Slark door de Spaansche autoriteit te Mauzauillo, terwijl de eigenaar, eeu passagier eu de equipage gevaugen waren gezet. Antwoord werd verwacht. De Globe verneemt met leedwezen, dat in gewoonlijk goed onderrichte kringen wordt vet. Eaald, dat de onderhandelingen met Amerika heden plotseling zouden zijn afgebroken. De Gloh deelt'echler dit gerucht onder alle reserve niedt Lord Granville heeft 111 het Hoogerhuis e Gladstone heeft in het Lagerhuis de verzekeriq herhaald, dat zij Maandag verklaringen zullen ge ven, die eeue volledige dtscussie'over de Alabama quaestie zulleo uitlokken, zelfs al mochten de documenten uiet in hun geheel kunnen worden aangeboden. Gladstone zeide niet te kunnen ze», gen, of hij Maandag reeds de correspondentie met Amerika zou kunnen meedeelen, maar dat hij de Kamer in staat zou stellen om nauwkeu rig den toestand te kennen. Weenen, II Mei De Neue freie Presse verneeuil, dat de conferentie der bisschoppen van haar be sluit aan de Regeering iu den vorm van eet adres kennis gegeven. De tuon en inhoud vas het stuk zijn geheel in overeenstemming mt; hetgeen reeds over de toegevende houding vat het episcopaat gemeld is. Berljjn, 11 Mei. Op eene vergadering van aannemers, metselaars eu timmerüeden zijn de met vertegenwoordigers der werklieden vastge stelde voorwaarden goedgekeurd en is besloten den arbeid weder te beginuen. Londen, 11 Mei. De Koningin heelt aan de kelzeriu van Duitscltlaiid eergisteren de erde vau Victoria eu Albert, eerste klasse, geschonken. De Morning Post beeft reden om te geloo- ven dat, daar Amerika zijn eischen niet wil in trekken op eeno wijze, die het voor Engeland veilig maakt de gestelde voorwaarden aan te neiheu, - dé Engelsche regeeriug gisteren naar Washington getelegrafeerd beeft, om kennis te géven dat zij bepaald weigert verder de arbi trage aan te nemen. f*arys, 11 Mei. De kiezers van Corsica en|vau de departementen van het Noorden, de Souime en de Tonne zijn tegen Juni opgeroepen om leden van de Nationale Vergadering te kiezen. De commissie voor de capitulatie van Parijs hééft geconstateerd, dat alle stukkeu door Julw Favie alleen geteekend waren. De capitulatit was dus een daad der regeering. Prom ot i u. Leiden, 11 Mei. Bevorderd tot doctor in de rechten de heer F. Taunay, geboren te Amster dam, met acad. proefschrift, getiteld De tracht ten tot uitlevering van misdadigers, door Nederland geslotenbeschouwd in verband tot de vreemdelingen wet en art. 8, 9 e» 10 van het Wetboek van Strafrecht. Bechtszakeu, Gewezen Vonnissen iu strafzaken door hc Kantongerecht te Leiden dd 6 Mei 1872. 1 wegens een hondenkar los en zonder toe zicht te hebben lateu staaD. 1 u vuil in gemeentewater te hebben geworpen. 1 e buiten een waterplaats (urinoir) datgene te hebben verricht waartoe die inrichtingen bestemd ziju. 1 u op straat niet centen te hebben gepleid. 1 u in de verkeerde richting te hebben gereden. 1 i, na gezetten tijd vuilnis te hebben opgehaald. I n zonder vergunning gemeentegrond te hebben iogenomen(vrijgesproken). 1 a tnet een hondenkar op een voet pad te hebben gereden. 4 u op een honden kar te hebben gereden. 6 te hebben gebaggerd zonder consent van HH. van Rijnland. Gemee nteraad. Zitting van heden. Geopend te een uur. Voorzitter de heer Burgemeester. Tegenwoordig de heeren: de Fremery, Hartevelt, Goudsmit, Evers, v,,Hettinga Tromp, le Poole, Eige- man, Buys, Veef kind, Dercksen, van Outeren, DriesseD, Krantz, van Wensen en WttewaaL Afwezig met kennisgeving de heeren Stoffels, Ver ster, du Rieu en Lezwijn. Het eerste punt dat aan de orde was gesteld, n.l. het onderzoek der geloofsbrieven van de onlangs be noemde leden van den Gemeenteraad, werd op voorstel van den Voorzitter aangehouden tot na de behande ling van het thans door hem in beraadslaging gebracht voorstel: het verzoek van de heeren P. C. Knijffeo A. Kaptijn, voorloopige concessionarissen van den Rijnstreekspoorweg, om de inschrijving van de ge meente Leiden ten behoeve van gezegden spoorweg ten bedrage van f 200.000 te willen verhoogen. Het voorstel van B. en Ws. en do Commissie vï> Financiën strekte, gelijk reeds is medegedeeld: I'. Dat de Raad niet alleen bezwaar maakt ou> overeenkdmstig hnn verzoek de bij raadsbesluit van 17 Januari jl. genomen inschrijving te verhoogen, maar dat hij zich tevens, op grond van de verande ring welke in de voorwaarden van de opengestelde jeldleening is tot stand gebracht, genoodzaakt ziet tedoeide inschrijving niet te handhaven en derhalve terug te nemen;

Leidsch Dagblad | 1872 | | pagina 2