ANNONCES. AÜ VERTEN TIE N. iidiug lorogl Iriffei n een r hem aarin alle f. De sizer, i het zijn TELEGRAM^IKV. p en roer het- mis- deze men- aan- ienst laar- ihter reriijn, 8 Mei. De Provincial Correspondeni doet [komen dat de benoeming van kardinaal Hohen- te tot gezant bij den Paus een stap tot verzoe- was en een blijk van welwillende gezind- jd- de Keizerlijke Regeering zal in de weigering [pausen met leedwezen een teeken moeten in dat te Rome niet even hooge prijs gesteld ndt op wederzijdsche vertrouwelijke betrek- 'tins Bismarck is voornemens, wegens den stand zijner gezondheid, na afdoening der meest jioende Regeeringsaangelegen heden, voor ette- ke'maanden verlof te nemen. 'arljs, 8 Mei. De Courrier de France zegt, dat conclusie van den raad van enquête over de iloiatie van Metz van den volgenden inhoud ^Overwegende dat Bazaine door zijne schuld In leger van 150 duizend man verloren heeft; jl hij mede door zijne schuld de stad Metz ver ten heeft; overwegende dat hij aan eiken regel u plicht en eer is tekortgekomen, is van oor- iel, dat hij naar den krijgsraad behoort te wor- o verwezen." Igadrld, 9 Mei. In bet congres deelde de ini- ler van oorlog mede, dat het veldtochtsplan p Serrano door een overwinning te Uruquieta iroond was. lie overwinning had tot gevolg de ontbinding benden en de onderwerping van meer dan 0 opstandelingen. berichten uit de overige provinciën zijn .doende. •en deserteur, te Uruquieta gevangen genomen, vd gefusilleerd. Het leven der overige gevan- idco is gespaard. I-De chef der colonne, welke in de provin- Guadalajara opereert, heeft de bende van Jacios geheel verslagen. Officieel wordt beves- 'd, dat het aantal der opstandelingen, in Na- 'na ten onder gebracht, 3500 bedraagt. Londen, 9 Mei. Het feestmaal van de literaire ireeuiging werd gepresideerd door den koning ir Belgen. Disraeli schetste België's vooruitgang n de laatste veertig jaren. De hertog van Cam bridge heette den koning welkom. ie lords Houghton, Stanhope en Bury dank- Jen voor de ontvangst der Engelsche vrijwilligers Brussel. 'De Daily News bevat een telegram uit Wash- ,ton van 8 Mei, dat de onderhandelingen met geland een gunstiger wending nemen dan men lenkt. Men hoopt op eene bevredigende oplossing. De Engelsche bank heeft het disconto op 5 pCt. jebracht. Havanna, Mei. De om wenteling in Yucatan 'ordt als geëindigd beschouwd, Meriou is door regeeringstroepen bezet. Uit het binnenland au Mexico is geen ander nieuws, dan dat het p het congres zeer onstuimig toegaat. New-York, 9 Mei. De correspondenten der laden schrijven uit Washington, dat de Ameri- aansche regeering vast besloten is, geen verdere ansactie over de indirecte schadevergoeding oor te stellen. De commissie voor buitenlaudsche aangelegen- «den gelooft, dat Engeland zich verder niet oor de Internationale commissie zal stellen. AliiiUtDei-ieli teil. IAmstekdam, 10 Mei. Rogge, OB. Pools 380; fjtersburg 189; Galatz 190; Taganrog 180; Mei 1:5, 186, 187; October 192, 193, 192. Raapolie 6/w. 4-1%; vliegend 40% Mei 1873 10%; Sept., Oct., Nov., Dec. 40%, 40, 3944. Lijnolie 6/w. 40%, vliegend 3954 Sept., Oct., Nov., Dec. 38%. Henuepolie 6/w. 45%; vliegend 44. Raapkoeken 1000 stuks 75, 83. Lijnkoeken 100 jtoks 11%, 13%. Gemeenteraad. IiNGEKOMEN STUKEEN. Leiden, 7 Mei 1872. Bij raadsbesluit van 25 April jl. werd in han en van Burgemeester en Wethouders en van de lommissie van Financiën gesteld het adres van le heeren P. C. Kutjff en A. Kaptijn, voorloopi- ,6 concessionarissen van den Rijnstreek-spoorweg waarbij wordt verzocht dat de gemeenteraad moge besluiten om de ten behoeve van gezegden spoorweg door de gemeente Leiden tot een bedrag an 200.000 in aandeeleu geuomen inschrijving lsnog te verhoogen. In dat adres deelen concessionarissen mede dat zij de in Januari van dit jaar uitgeschreven leu ning van 2.000.000 binnen 's lands niet hebben kunnen plaatsen, doch dat zij geslaagd zijn het benoodigde kapitaal te vinden bij de Berliner Handelsgesellschalt te Berlijn en de heeren Lipp- man, Rozenlhal en Uomp. te Amsterdam, die voor een millioen aandeelen a part hebbende in geschreven, en de benoodigde drie millioen obli gation rentende 5 pCt. tegen den koers van 75 procent en derhalve uitmakende eeu nominaal bedrag van vier millioen genomen hebben; dat evenwel door geze"ue bankiers gevorderd wordi, dat één millioen door concessionarissen in aan deelen worde geplaatst, waaraau nog een bedrag van ruim 300.000 ontbreekt, en dat, zoo voor dit bedrag niet mocht worden ingeschreven, de ontworpen spoorweg niet zal kunnen tot stand komen. Eindelijk verwachteu adressanten van de be langhebbende gemeentebesturen dat deze alsnog voor het benoodigd bedrag zullen inschrijven. Ten einde naar aanleiding van dit adres be koorlijk te kunnen overwegen in hoeverre het taan" van deze gemeente zoude kunnen vorde- teo dat aan het verzoek van adressanten worde gevolg gegeveu, hebbeu er conferentiën van Bur gemeester en Wethouders gezameulijk met de Commissie vau Financiën plaats gehad, en heb ben B. en Ws. het uoodig geacht tevens zoowel mondelii g als schriftelijk nadere inlichtingen van de concessionarissen in te winnen. Die overwegin gen hebben het College van Dagelijksch Bestuur en de meerderheid van de Commissie van Finan ciën geleid tot de overtuiging dat eene deelne ming aan de bedoelde onderneming, zooals zij thans is geregeld, door de gemeente Leiden uit eeu financieel oogpuut hoogst bezwarend zoude zijn te achten, zoodat B. en W. geen vrijheid hebbeu kunnen vinden den Raad voor te stellen de toegezegde inschrijving te handhaven, veel minder haar te verhoogen. De geheele verandering, welke de wijze, waarop volgens het oorspronkelijk plan de zaak zoude worden tot stand gebracht, heeft ondergaan, is de oorzaak dat B. en Ws. thans bezwaar moeten maken de inwilliging van het verzoek der adres santen te helpen bevorderen. In de gegeveu omstandigheden moest derhalve door B. en Ws. de beantwoording van de twee lolgende vragen in overweging worden geno men vooreerst vordert het belang der gemeente dat zij de inschrijving handhave, en zoo ja, is dan in de tweede plaats eene verhooging dier inschrijving, overeenkomstig het verzoek der con cessionarissen, wenschelijk? In de eerste plaats werd door B. en Ws. overwo gen dat nu, volgens ',;de door concessionaris sen met bovengenoemde handelshuizen gesloten overeeukomst, deze laatsten zich verbonden hadden voor een bedrag van 3,000,009 in obligatiëu a 5 pCt. in te schrijven, doch slechts tegen den koers van 75 procent, de vau dit ka pitaal te betalen rente zoude moeten bedragen 6% percent. Behalve de aflossing zal derhalve uit de opbrengst van den ontworpen spoorweg dit rentebedrag moeten worden voldaan, alvorens de aandeelhouders eenig dividend zullen genieten van het door hen verstrekt kapitaal. In de meest gunstige omstandigheden kan tnen dientengevolge aannemen dat, zeker althans gedurende zeer vele jaren na het in exploitatie brengen van den weg, het verstrekt kapitaal geen dividend zal opleve ren, zoodat voor deze gemeente alleen reeds de handhaving van de genomen inschrijving eeue jaarlijksche uitgave zoude vorderen van f 10.000, zonder eenig uitzicht dat tengevolge van eene verhoogde opbrengst van den spoorweg deze uit gave in later tijd zal worden gedekt, terwijl eene verhooging der inschrijving deze jaarlijksche uit gave naar eveuredigheid zoude vermeerderen. Hoezeer nu de totstandkoming van een spoor weg als de onderwerpelijke eenige opoffering van de zijde dezer gemeente alleszins zoude recht vaardigen, zouden wij toch niet gaarne mede werken om de gemeentekas in zoodanige mate te bezwaren, ten gevolge waarvan de gemeente lijke belastingen eeDe aanmerkelijke verhooging zouden moeten ondergaan. W ij kunuen te minder besluiten in dien zin te adviseeren, omdat en dit is ons tweede hoofd bezwaar uit alles blijkt dat de aanleg van den weg, in plaats van zoo goedkoop mogelijk, daarentegen zeer duur zal zijn. Immers de aanleg zal later niet bij publieke aanbesteding aan den minst eischende worden opgedragen, maar deze is nu reeds gegund aan een persoon die eigenlijk betaald wordt in aan deelen en obligatiëu, en natuurlijk die stukken niet voor de volle waarde kan aannemen. Hij moet veel meer dan eigenlijk noodig is voor den aauleg eischen, ten einde zich te dekken voor de nadeelen uit de depreciatie van het hein in be taling gegeven papier voortvloeiende. Feitelijk toch is ons uit de mededeelingen van concessionarissen gebleken dat eigenlijk de aan nemer zelf de persoon is, die zich met de plaat sing van 1.000.090 in aandeelen en van de obligatiëu belast, en door wiens tusschenkomst de bankiers zijn gevonden welke het vereiscnte geld leveren zullen. Natuurlijk dat wanneer de maatschappij 2.000.000 in specie bezat en dus al hare aandeelen werkelijk geplaatst had, de aanneming op veel voordeeliger voorwaarden zou kunnen plaats hebben. Hoe duurder nu do aanleg vau den weg, hoe minder uitzicht voor de aandeelhouders op rente van het door hen gestort kapitaal. Eindelijk in de derde plaats en dit is mis schien het voornaamste bezwaar van B. en Ws. is het gebleken dat de concessionarissen, in strijd met hunne oorspronkelijke mededeelingen, zich reeds definitief verbonden hebben om later zei- ven den weg te exploiieeren. Het zal wel geen betoog behoeven dat deze beslissing de exploita tie veel kostbaarder zal maken dan wanneer een der drie daarvoor in de termen vallende bestaande spoorweg-maatschappijen de Hol- landsche-, de Rijn- en de Staatsspoorweg-maat schappij zich met de exploitatie belastte. Immers de kosten van directie, de aauzienlijke uitgave van een volledig materieel enz., zouden in dit laatste geval voor een goed deel wegvallen. Dat bovendien de aannemer en geldschieters op eigen exploitatie bepaaldelijk hebben aange drongen, levert, onzes inziens, een on wederleg baar bewijs op hoezeer zij daarvan voordeeleu verwachten, die niet anders dan ten nadeele kunnen strekken van de inschrijvers. Maar niet alleen dit eigen exploitatie is, naar onze overtuiging, ge- 'heel in strijd met de wezenlijke belangen van onzen handel en toch, juist met het oog op die belangen, had de Raad tot eene zoo aanzienlijke opoffering van geld voor dezen spoorweg besloten. Immers het is duidelijk dat, wanneer onze maatschappij geheef op zich zelve staat en als mededingster optreedt, althans van de Hollaud- sclie en de Rijnspoorwegen, zij van de directiëu dier wegen ook geenerlei concessiën te wachteu heeft. Alle bepalingen, strekkende om het verder vervoer van Utrecht te bespoedigen en gemak kelijker te maken, zullen niet onwaarschijnlijk op den onwil dier mededingsters afstuiten, en zoodoende zal een goed deel vau de voordeeleu, welke uien met dien aanleg op het oog heelt, verloren gaan. Alleen reeds dit bezwaar achten wij zoo groot, dat het voor ons voldoende zoude zijn om u te raden op het oorspronkelijk besluit terug te komen. liet is op deze gronden dat B. en Ws. deel neming aau de geldleeuing hoogst bezwarend zouden achten en gemeend hebben den Raad met den meesten ernst te moeten ontraden daar toe over te gaaD. Eene audere vraag is evenwel bij ons te sprake gebracht: ol de gemeente zich in den tegenwoor- digen stand der zaak daaraan geheel zal belmo ren te onttrekken, met andere woorden of, al moge dan ook eeue deelneming aan het plan, zooals het thans is geregeld, in hooge mate, met het oog op de fiuancieele krachten der gemeente, zijn ai te keuren, dsn toch de totstandkomin] vau eenen spoorweg, die de gemeente Leidei met Utrecht en met de zoo welvarende Rijnstreek in verbeterde gemeenschap zal brengen, niet van zuoveel belang is te achten, dat de gemeente zich daarom eenige geldelijke opoffering zoude kun neu getroosten Wij hebben gemeend deze vraag alleszins be vestigend te moeten beantwoorden en zijn ten volle overtuigd dat de indirecte voordeelen, welke tengevolge van de bovenbedoelde verbeterde ge meenschap ook voor deze gemeente kunnen wor den te geuioet gezien, met onbelangrijk zulleu wezen. Bij de overweging van dit puut herinnerden wij ons, dat reeds vroeger het denkbeeld is ge opperd om door het aanbieden van een subsidie ten behoeve van de onderwerpelijke ondérneming van de belangstelling der gemeente in deze te doen blijken, en dat ook de tegenwoordige con cessionarissen in hun ten vorigen jare ingediend adres dit punt hebben ter sprake gebracht, want zij verzochten destijds dat hunne onderneming van deze zijde mocht worden ondersteund, hetzij door het verleenen van een subsidie, hetzij door het nemen van aandeelen. "Wij zijn dan ook tot de overtuiging gekomen dat thans, nu gebleken is hoé bezwarend de in schrijving tot een aanzienlijk bedrag voor de ge meente geacht moet worden te zijn, aan dit vroe ger ter sprake gebracht denkbeeld gevolg zoude kunnen worden gegeven, en er alleszins termen bestaan om aan de concessionarissen ten behoeve van de onderneming eeu subsidie aan te bieden. Wij zouden het bedrag vau het te verleenen subsidie wenschen bepaald te zien op ƒ100,000, waardoor de gemeente met eene jaarlijksche uitgave van 5000 zoude worden belast, eene uilgave die onge veer overeenkomt met de berekeningen gemaakj tijdens tot de inschrijving voor een bedrag van 200,000 in aandeelen werd besloten. Immers men koesterde toen vrij algemeen de verwach ting dat de aandeelen althans een dividend zou den opleveren van 2% procent, zoodat uit een finaucieel oogpuut eene inschrijving van ƒ200,000 en het verleenen van een subsidie ad ƒ,100,000 geacht werd voor de gemeente dezellde opoffering te zullen vorderen. Wij achten het overigens niet noodig iu het breede aan te toonen, dat eene vermeerdering der jaarlijksche uitgaven met bovengenoemd bedrag niet alleen voor de üuan- cieele krachten dezer gemeente niet te bezwarend kan worden geacht, maar ook alleszins in ver houding staat tot de vermeerdering van welvaart en- van- den bloei dezer gemeente, welke de aauleg van den ondervverpeltjken spoorweg kan gerekend worden ten gevolge te zulleu hebben. Reeds vroeger toch zijn wij in de gelegenheid geweest onze zienswijze hieromtrent en onze ingenomenheid met zoodanig plan kenbaar te inaken. Wij hebben alzoo de eer den Raad op grond van de medegedeelde beschouwingen voor te stellen, aau de adressanten als beschikking op hun adres te kennen te geven: 1°. dat de Raad niet alleen bezwaar maakt om overeenkomstig hun verzoek de bij raadsbe sluit van 17 Jauuari j. 1. geuomen inschrijving te verhoogen, inaar dat hij zich tevens, op grond vau de verandering welke m-de voorwaarden van de opengestelde geldleening is tot stand ge bracht, geuoodzaakt ziet bedoelde inschrijving niet te handhaven en derhalve terug te nemen; 2°. dat de Raad termen heeft gevouden om aau de voorloopige consess:onarissen ten behoeve van hunne onderneming boveubedoeld een subsidie aan te bieden van 190,009, onder oedmg dat de uitbetaling eerst zal plaats hebbeu wanneer de spoorweg zal zijn opgeleverd en ter exploita tie gereed ligt, en dat de betrekkelijke raadsbe sluiten de goedkeuring van HH. Gedeputeerde Staten van Luid-Holland hebben verworveneu 3?. dat concessionarissen worden verzocht; zich vóór 15 Juni e. k. te verklaren of zij op de ge stelde voorwaarde dit subsidie aanvaarden, zul- lomle anders de gemeente na verloop van dit tijd stip niet meer aau haar aanbod gebonden zijn. Aan het sint van dit ons rapport gevoelen wij behoefte om bij deze gelegeuüeid te verklaren dat wij dé meest mogelijke sympathie blijven gevoelen voor de wakkere ondernemers, die noch moeite noch geldelijke opofferingen hebben oot- zieu, ten einde de voltooiing der onderneming te bevorderen, eu die zeker met tot het stellen der latere ongunstige voorwaarden zouden zijn ge komen, wanneer hunue oorspronkelijke plannen aanvankelijk in Nederland zelve meer gelde lijke ondersteuning hadden gevouden. De Commissie van Fiuanciéu, enz-. Aan den Gemeenteraad. Burgemeester en Wethouder^, enz. en overschrijving op de begrooting van den dienst van 1871, en heeft mitsdien de eer in overwe ging te geven tot de vaststelling daarvan over te gaan. Bij den staat van af- en overschrijving op de begrootiog voor 1871 wordt voorgesteld de som van 733,07 af te schrijven, alsvan volgnom- mer 54, schrijfloonen 10,31, van volgn. 55, reis- en verblijfkosten ƒ25, van volgn. 66, kosten van de kiezerslijsten en van het uitoefenen der kies- verrichtingen 235,34, van volgn. 124, kosten van verpleging van anne krankzinnigen 312,42 en van volgn. 153 schadeloosstelling voor het gemis van vroeger genoten emolumenten 150, en die soin over te schrijven op volgD. 58, druk-en bind werk ,'126,11%, op volgn. 95, onderhoud der wachthuizen, mitsgaders licht- -en brandstoffen voor dezelve 58,84%, op volgn. 97, onderhoud der brandspuiten 259,62%, op volgn. 101, druk werk, schrijfbehoeften en andere uitgaven voor de politie 21,63% op volgn. Hl, onderhoud van de scholen, de sohoolmeubelen en de woning der onderwijzeressen 206,90, en op volgn. 123, plaatsing en verzorgingskosten in de gestichten te Ominerschans en Veenhuizeo 60,45. LA.ATSTJE BEHICHÏEN. Leiden, April 1872. De Commissie van Financiën, in wier handen erd gesteld de rekening en verantwoording der stadsbank van leeuing over den jare 1871, heelt de eer u te berichten, dat zij die heeft onderzocht eu daarop geene bedenkingen vond waaiom zij u raadt die goed te keuren, in ont vang tot een bedrag van 263,009,99%, in uit gaaf tot een bedrag van 259,392,54%, alzoo op leverende een batig saldo van 3617,45, waarvan iu de eerstvolgende rekening verantwoording zal behooreu te worden gedaan. Leiden April 1872. De Commissie van Financiën, geene bedenkin gen hebbende tegen de in hare handen gestelde rekening der inkomsten en uitgaven van bet Gereformeerde Minne of Armen Oude Mannen- en Vrouwenhuis alhier, over den dienst van 1871, heelt de eer u te raden die goed te keurenin ontvang ad 14,442,44 in uitgaaf ad 12,788,02% alzob sluitende met een batig saldo van 1654,41% waarvan iu de eerstvolgende rekening verant woording zal worden gedaan. Lelden, 3 Mei 1872. B. en Ws. hebbende eer aan den Raad te be richten op hel adres van A. van Driel, fabrikant alhier, en Mr. P. H. Engels, advocaat te Utrecht, houdende verzoek dat de grond aan den Vest- wal tusschen de Zijdgracht en de St.-Jacobsgracht, aan eerstgenoemde bij raadsbesluit vau 24 Au gustus 1871 afgestaan, moge worden overgedra gen aan beide verzoekers, dat wij daarop het advies hebben ingewonnen van de Commissie vin Fabricage, hetwelk hiernevens wordt over gelegd eu waarmede wij ons vereeuigen. Wij nemen alzoo de vrijheid u te raden dit verzoek in te willigen. Leiden, April 1872. De Commissie van Fabricage heelt de eer op het request van Adriauus van Driel, fabri kant alhier, en Mr. Pieter Hendrik Engels, te berichten, dat bij haar geen bezwaar bestaat tegen de inwilliging vun hun verzoek, om de bij raadsbesluit van den 24steu Augustus 1871 aau eerstgemeldeu verleende vergunning tot het ge bruik van den gemeeutegrond langs de gedempte Biunenvestgracht, tusschen de Zijdgracht en de 8t.-Jacobsgracht, onder de daarbij gestelde stelde voorwaarden, op beider naam te stellen en nadat de grond juist is opgemeten, daarvan de vereischte acte op te maken. De Commissie van Financiën heeft geene be denkingen tegen den bijgaanden staat van af- 's-Gkavenüaoe, 10 Mei. Z. M. heeft benoemd tot kokmel, den luitenant-kolonel L. K. Kirsch, kommandant van het 1ste reg. inf. Z. M. de Koning heeft hedenmiddag te half- zes ten gehoore ontvangen de commissie uit de Tweede Kamer der Staten-Generaal, bestaande uit deri Voorzitter en de heeren van Reeneu, Jonckbloet, de Brauw, Creiners, Heemskerk Bz., van Sypesteyn, Gevers Deijnoot eu van Wasse naer van Catwyck, tot aanbieding aan Z. M. van het eerbiedig adres van rouwbeklag der Kamer, bij het overlijden dan H. K. H. Prinses Hendrik der Nederlanden. Gedurende de laatste dagen heeft de heer Thorbecke met eenige zijner hoofdambtenaren zich onafgebroken bezig gehouden met het leggen van de laatste hand aan de wet op het Hooger Onderwijs. De nieuw benoemde raadsheer in het Pro vinciaal Gerechtshof van Zuid-Holland, Mr. H. W. de Graaf, heeft in de heden gehouden zittiug van den Hoo'gen Raad den gevorderden ambtseed afgelegd. Met de aanstaande Pinksterdagen zullen, ten gerieve van het publiek, langs den Nederl. Rijnspoorweg een aantal extra-treinen voor alle klassen loopen van Amsterdam, Rotterdam en Utrecht naar 'sGravenhage en omgekeerd en van Amsterdam en Rotterdam naar Utrecht en Arn hem en omgekeerd, waarop de gewone bepalingen bij retourbilletten geldig zijn. Amsterdam, 10 Mei. Het stoomschip Prins van Oranje is volgens telegram dato 8 dezer des mor gens te 9 uren van Batavia herwaarts vertrokken, inet volle lading, 42 passagiers 33 kinderen, 94 militairen en 11 schèpelingen. THERMOMETER VAN FAHRENHEIT. morg. morg. nam. nam. nam. avond avond. 5 U. 8 a. 12 o. 4 u. 5 u. 8 u. 10 u. Woensd 52* 49 48° Donder. 58° 00 56' 54° 54° 51° 48° Vrijdag 48° 50' o< co 52- Wind: Vrijdag-morgen 5 u. N. O. TAFELBESGD1JIT uit de Beschuit-, Kleingoed- en Broodfabriek van P. C# NICOLA, Donkersteeg. Gehuwd Arnhem, 8 Mei 1872. M. A. SIPMAN MBT J. UOUVÉE. Bevallen van een Zoon M. HAMAKER, geb. BROOSHOOFT. Leiden, den 9 Mei 1872. Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuyvd- moeder en Zuster, Vrouwe J. H. A. M. VAN KEMPEN, geb. VERDUIJN. J. E. M. T. EIGEMAN van Kempen. A. H. EIGEMAN. A. C. VERDUIJN, Wed. Dr. J. Tichleu. Leiden, 9 Mei 1872. Eenige en algemeene kennisgeving. Visites worden niet afgewacht. Heden overleed onze innig geliefde eenigste Zoon en Broeder JACOB VAN DER HORN, in den jeugdigen leeftijd van 24 jaren; eene kort stoudige doch hevige ziekte maakte een einde aan zijn voor ons zoo dierbaar leven. E. N. VAN DER HORN. T. M. E. VAN DER HORN, Van Hartrop. M. VAN DER HORN. Leiden, 9 Mei 1872: 'J< Algemeene en bijionderc kennisgeving. Vititts worden niet afgewacht. Aan alleij; die ons hunne belangstelling heb ben getooDd, bij gelegenheid van ons huwelijk, betuigen wij onzen hartelijken dank. .5.: M. A. SIPMAN. J. SIPMANCouvée. De ondergeteekenden betuigen bij deze wel- meenend dank aaD allen die van hunne deelne ming hebben doen blijken bij het overlijden van Vrouwe J. A. P. HUBRECHT, geboren MEER MAN VAN DER GOES. S. M. H. DE VEER, Wed'. Mr. P. F. Hiibrecht. Mr. P. G. HUBRECHT. J. J. HUBRECHT. A. N. HUBRECHT. J. VAN HEUKELOM Jr. Lelden, 10 Mei 1872.

Leidsch Dagblad | 1872 | | pagina 3