HD vieren, maar ook om het plan der Utrechtsche Commissie te kunnen verwezenlijken. Sedert de laatst gedane opgave heeft de Hoofdcommissie weder uit verschillende plaatsen geldelijke bij dragen ontvangen; uit de Klundert 48 voor 't asyl, uit Middelharnis f 40, uit Moordrecht 85.25, uit Leiden 600, uit Geertruiden berg 44,50, uit Middelburg nog 10,50, uit Oudenhoorn f 43,37, uit Weesp f 27, uit Lexmond ƒ39,21, uit Kvvadijk f 17.12, uit Edam 52,50, uit Schiedam 355, uit Hoevelaken f 12, uit Strijen f 134,62 voor het asyl, door Ds. Eraucken f 2,50 voor bet asyl, van leden der sociëteit Burgertrouw te Oosterhout 9, van J. P. v. S. en E. S. te Heerle 7,50, vaneen zeeloods te Hellevoetsluis f 5, en van N. N. te Nieuwerkerk aan den IJsel ƒ2,4714. Kuilenburg, 21 Februari. De verjaardag van Z. M. den Koning is hier gevierd, maar heeft, hoe hartelijk en vreugdevol ook begonnen, de onaangenaamste gevolgen gehad. Nadat des mor gens de schutterij in de wapenen was geweest, en door de officieren was onthaald, boden de officieren aan de inteekenaren op de lijst tot instaudhouding van de muziek, een concert met geïmproviseerd bal aan, in de zaal van het voor naamste hotel alhier, die daartoe door de officieren was besproken. De burgemeester, eenige raads leden en de élite der burgerij waren met een tal van dames daar tegenwoordig. Het bal was juist te halfttvaalf, na atloop van het concert, begonnen, en alles beloofde onder de meest wen- schelijke harmonie een alleraangenaamste avond te worden, toen de burgemeester, de heer Mr. J. G. Everwijn, die reeds lang de zaal had verlaten, plotseling zeer opgewonden binnentrad, zich ach ter het buffet plaatste, stilte beval, en den genoo- digden kenbaar maakte „dat zij hun gelag had den uit te drinken en vertrekken moesten." Een der aanwezige heeren, oud-officier der schutterij, wees in gepaste woordeu op het ongerijmde en onaangename dezer handelwijze,'uiaar toen daarop bedreigingen volgden, waarschuwde hij het publiek zich niet tegen ae politie te verzetten (er waren reeds 2 agenten in de zaal geweest), en zich te onderwerpen. Wij weten zeker, dat de komuiandant der schut terij de heer C. Rademaker en alle officieren (van 3 is het officieel bekend, nl. de heeren P. L. J. van Pinxteren, J. J. van der Maarel en A. V. Hijmans) dien ten gevolge hun ontslag aan Z. M. hebben aangevraagd. G.) KOLONIËN. BATAVIA, 19 Januari. Aan het algemeen overzicht van het Nieuw Balaviaasch Handelsblad, ontleenen wij het volgende De westinousson doet zich voortdurend met ongekende hevigheid gevoelen. De communicatie met de reede is telkens verbroken: de blauwe vlag waait op den duur. Daarenboven hebben de ontzaglijke regens de rivieren derwijze doen zwellen, dat een gedeelte van de stad Batavia onder water staat. Sommige wijken gelijken op een groot meer, terwijl het water de huizen bin nenstroomt. De dijken dreigen te bezwijken. Wij leven te midden van een der sterkste banjirs, waarvan de oudste ingezetenen van deze plaats de herinnering hebben behouden. Ook in het Palembangsche hebben de regens de wegen niet weinig benadeeld, zooals van daar bericht wordt. Z. Exc. de Gouverneur-Generaal heeft zijn be stuur ingewij met eene circulaire, die den geest aanduidt, waarmede hij zijn bestuur heeft aan vaard. In de eerste plaats wijst Z. Exc. er op, dat alleen dan een krachtig bestuur kan bestaan, waar alle landsdienaren elkander begrijpen. Het eerlijk en oprecht streven om het algemeen be lang te vorderen, moet de band zijn, die hen onderling verbindt. In korte, duidelijke en ernstige bewoordingen verlangt de Gouverneur-G meraal waarheid, ont daan van alle politieke tooisels of van eene ver meende richting. Voorts dringt hij op afdoening van zaken aan en ziet in het eeuwigdurend consulteeren en rapporteeren een misbruik. Het vragen van adviezen worde tot het noodige be perkt. Hij verklaart zich een vijand van tijd- en geestdoodende verhaudelingen. Hij eischt echter boven alles eerlijkheid en oprechtheid in het mededeelen van feiteD en beschouwingen. De Javasclie Courant bevat eene lijst van 45 kust en havenlichten, op 1 dezer in Nederl. Indië vol tooid, in oprichting of geprojecteerd. Eeu adjunct-bouwkundige voor de bebakening en kustverlichting zal in dienst worden gesteld. De telegrafische verbinding met Sumatra is geopend. Van Timor deelt het officieele blad mede, dat de fettors van groot- en klein-Sonnebait hulde aan het Gouvernement hebben gebracht, als be wijs van toetreding tot den algemeenen vrede, en dat uitzicht bestaat, dat Amanoebang, het eenige rijkje op Timor dat nog niet vau zijne formeele toetreding heeft doen blijken, dit voor beeld zal volgen. Minder gunstig luiden de tijdingen uit den Solo- archipel, waar de veiligheid ter zee nu en dan wordt bedreigd. Van de expeditie naar Sumatra's Oostkust is nog niets vernomen. Zij heeft eenige dagen op onthoud te Riouw gehad, daar eeu der gouver- nements-stoomers, die haar verder moesten ver voeren, averij aan de machine had bekomen. Door den Gouverneur-Generaal vau Ned.-Iudië zijn de volgende beschikkingen geuomeu: Cioiel Departement. Benoemd: lol algem. ontv. van 's lands kas te Soerabaya, de ambt. op non- activ. J. H. M. van Slooten, laatst, secr. van het depart, van financiën; lot adspir.-ingen. bij den waterstaat en 's lands burgeri. openb. werken W. van der Worff, daartoe ter beschikking ge steld van de Indische Regeering; tot zoutverkoop- pakhuism. te Tagal, de ambt. op wachtgeld J. E. H. Borgen, laatst, zoutverkoop-pakhuism. te Pria- man (Padangsche bovenlanden.) BUlTJENLiAND. Duitschland. De moordaanslag op Bismarck. Weener tentoonstelling. Een goedkoops beurs. Een officieele mededeeliug aan de Berlijnsche bladen toont zonneklaar, dat Bismarck in dreigend levensgevaar heeft verkeerd. Ziehier de vreese- lijke leiteo: In Posen is een verloopen apothekers bedieude; deze man dient eenige jaren als pauselijk zouaaf, komt weer in Posen terug, waar hij drie maanden bij den domheer logeerde, verlaat die provincie onder den uitroep: „dat in Berlijn spoedig vele dingen zullen verauderen" en wordt kort na zijne komst in Berlijn bij zijn adoptief-vadcr gevangen genomen, waar men (o hemel 1) een pistool bij hem vindt. Ziedaar letierlijk de eenige inlichtingen der regeering. Het kan nu gemakkelijk waar zijn, dat de verloopen apotheker eeu aanslag tegen Bismarck in dea zin had, maar indien de regee- nug dat den volke door dergelijke bewijzen aau het verstand wil brengen dan rekent zij buiten den waard óf het volk is zeer dom. Wel, indien alle verloopen apothekers, die schreeuwen dat „de boel veranderen zal" of die een pistool iu hun bezit hebben in Daitschland samenzweerders zijn, dan zouden wij de Duitsche regeering iu bedenking geven, aan bet apothekers-examen (men is juist bezig dit onderwerp te behandelen) een eed te verbinden, dat zij, ook na het eind hunner carrière, nooit iets zullen veranderen en nooit een pistool zullen koopen. Neen waarlijk, de godin der Sensatie heeft Bismarck in vergelijking van auderen slecht bedacht. Wij zouden in zijn geval verreweg het beereuavontuur van keizer Alexander ja zelfs den dronken koetsier van Keizer Wilhelm boven dier ongelukkigen pillendraaier verkozen hebben. De door den bondsraad bijet ugeroe; en com missie tot vaststelling van een reglement voor Duitschlands deelneming aan de Weener tentoon stelling heeft hare werkzaamheid voleindigd. Volgens haar plan zullen in de afzonderlijke Duitsche staten subcommissiën benoemd worden terwijl te Berlijn eene centrale commissie ge-' vestigd zal zijn, bestaande uit een door den keizer te benoemen voorzitter, twee vertegenwoordigers van Pruisen en éeu voor ieder der volgende staten: Beieren, Saksen, Wurtemberg, Baden" Hes sen en ElzasLotharingen. De bijna vermoorde rijkskanselier heeft de Berlijnsche studenten en oud-siudenten doen uit- noodigen om bij te dragen tot de oprichting van een Bismarcks-stipendiurn (beurs) voor onvermo gende studiosi aan de universiteit te Straatsburg. Wij zijn niet juist genoeg met de inrichting van Duitschlands hooger onderwijs bekend om te weten of deze uitnoodiging kan gebracht worden onder onsHullandsche spreekwoord „Het is gemakkelijk riemen snijden van een andermans leer." Engeland. De heer Childers. Algemeene reiniging en ver siering. Interpellatie van Dilke. Er is sprake van dat de ex-minister van marine Childers, die door een zware ziekte werd over vallen, juist toen hij de Engelsche oorlogsmacht ter zee van boven tot onderen wilde gaan reor- ganiseeren, weder in het kabinet zal treden Evenwel zou hij dan den tegen woord igen marine minister, Goschen, niet den voet lichten, maar zich belasten met de portefeuille van koophandel. Ook op dit gebied toch wordt verzekerd, dat hij een énorm reorganisatie-plan in zijn hoofd often minste in zijn zak heeft, zoodat de ambtenaren van het departement reeds door een hevigen angst en schrik bevangen zijn. De Londensche corresponaent van de Köln. Zeil. geeft de volgende grappige beschrijving van de toebereidselen die gemaakt worden op den weg, waarlangs de koningin zich den 27sten naar de St.-Paulskerk zal begeven om God te dan ken voor het herstel van haren oudsten zoon „De huizeu der straten, waar langs de tocht moet gaan, worden van de kelderluiken tot aan den nok van het dak geschuurd of nieuw aan gestreken. De poorten van Temple Bar, waar de koningin van den Lord-Mayor plechtig ver gunning zal ontvar gen om het grondgebied der City te betreden*) worden gewasschen of gever wd. Den drie onbekenden steenen beelden, waarmede deze laatste der voormalige Londensche poorten prijkt, wordt sedert drie dagen roet en vuiluis uit oogen, ooren en neusgaten gekrabt, opdat ook zij op den dag van het dankfeest zullen kunnen zien, hooren en niezen. Geheel Fleetstreet en Ludgate-Hill worden met venetiaausch vlagge- doek en met ongekookte groenten bij wijze van lauwerkransen versierd. Iedere lantaarnpaal wordt in een dennenboom veranderd. Aan het eind der Fleetstreet laat de burgerij der City zulk een reusachtige triomboog bouwen, dat de Keulsche dom met ziju afgebouwden middeltoren, ja wel licht het geheele drukkerij-en stereotypie-gebouw van de Köln. Zeit. er onder door zouden kunnen wandelen. De ijzeren boog van de over Ludgate- Hill gespannen spoorwegbrug wordt verguld en met de dividenden der maatschappij in den vorm van vaandels, versierd. De kathedraal van St. Paul zelf is van buiten aan degroote wasch, van binnen aan het kunstgevoel van timmerlui en decorateurs overgeleverd. In de winkelramen, waar anders boeken, oesters, juweelen, kazen, hammen, been stukken en andere doode waren van alge meen nut zijn uitgestald, worden steil oploo- pende, rood overdekte zitplaatsen voor louter levende producten van beiderlei geslacht opge slagen, waarbij men echter moet iu aanmerking nemen, dat deze niet zooals de gewone leven- looze waren die etiquette van hunnen tijdelijken koopprijs ten toon zullen spreiden. Voor zulk een vensterplaats wordt van 10 shillings tot twee guinjes gevraagd; een goed gelegen venster wordt voor 10 guinjes ver huurd en een doelmatige eerste verdieping voor weinig minder dan de Fransche oorlogs vergoeding bedraagt. Op den avond van 27 Febr. zal bij parlementsbesluit uitgemaakt worden datde zon is ondergegaan, waarop eene algemeene kunst matige verlichting begint. Tot zoover is het pro gramma op het oogenblik gereed; of ook nog de Westminster-abdij met zeep en flanel blank ge schuurd en de Theems met blauwe olieverw aangestreken zal worden, is nog niet beslist. Men zal zich herinnereu, dat Öir Charles Dilke, bij zijue republikeinsche redevoeringen verschei dene persoonlijke aanvallen richtte legen de huis houdelijke aangelegenheden der koningin of lie ver tegen de besteding der gelden, die haar door den lande worden betaald. Verscheidene leden van het Lagerhuis hadden reeds hun plan aan gekondigd, hem hierover te interpelleereu, maar door bijzondere overwegingen was lot nu toe nog geeu dergelijke interpellatie in de orde van den dag opgenomen. De republikeinsche verte genwoordiger heeft nu daartoe zelf het initiatief Do City in London io door oude privilegiën en gewoonten na- genoeg een onafhankelijk staatje, dat door den Lord-Mayor als souverein en door den gemeenteraad als vertegenwoordigers gere geerd wordt. Vandaar, dat voor een officieel bezoek zelfs Enge- lands souverein pro forma de toestemming van den Lord Mayor tot betreding van het grondgebied der City moet vrègen. genomen en op de dagorde van 20 Maart laten inschrijven eene interpellatie van zijn kant over de civiele lijst benevens verzoek aan de regeering om de daarop betrekking hebbende stukken over te leggen. De vijanden van den jongen democraat (en hiertoe kan bijna het geheele Lagerhuis wor den gerekend) vinden deze handelwijze natuurlijk aëder onbeschaamd ol zien er een poging mom do aauvallen uit te stellen of ieis dergelijks. Ons dunkt dat het van den man die zeer goed weet, dat hij in den strijd bijna geheel alleen zal staan, flink gehandeld is, desniettegenstaande de be schuldigingen, door hem voor het volk uitgespro ken, ook in de vertegenwoordig'ug te willen her halen. Men verwijt hein, dat hij den tamelijk verwijderden datuin van 20 Maart heeft gekozen om eerst het enthousiasme, door het dankfeest iu St. Paul te weeg gebracht, wat te laten voorbij gaan. Welnu, de heer Dilke heeft hierin naar onze ineeiiing groot gelijk. Teiwijl toch de fouten en misbruiken van eeu koning ot koningin reeds in gewone omstandigheden door de meesteu wor den geïgnoreerd, maakt zulk een dankfeest, dat toch in den grond niets beteekent, de aanbidders der koninklijke zon 2 uf3 weken lang volkomen blind. Daar nu Sir Dilke misbruiken wil aan wijzen) h j verwi et b. v. de koningin dat zij hare belasu. g niet betaalt) heelt luj volkomen gelijk ten minste niet voor volslagen doove coren te willen spreken. Of zijne be-chuldigingen overigens gegrond zijn blijft hier natuurlijk geheel in hel midden. België. Een onschendbaar samenzweerder in Antwerpen. Het verblijf van den graaf van Chambord in Antwerpen en de menigte legitimisten, die zich daar om hem heen verzamelt, begiuneu de bevol king en de pers in onrust te brengen. En het is waarlijk niet te ver wouderen. Terwijl nog slechts weinige maanden geleden Victor Hugo werd ver jaagd, ja beleedigd wegens eenige opgewonden woorden, die in den grond al zeer weinig betee- keuden, duldt men nu op het Belgisch grondge bied een man, van wien het algemeen bekeud is, dat hij de rust van een bevriende mogendheid belaagt, en om wien zich nu in een der grootste steden des lands een groep samenzweerders ver- eenigt. Wél heeft de Minister van Buitenlandsche Zaken, Delcour, den heer de Fré op zijne inter pellatie ten antwoord gegeven, dat Chambord geen samenzweerder is, maar hij kan dit gemak kelijker zeggen dan bewijzen. Integendeel zijn vrij duidelijke teekeneu voorhanden, dat hier op ziju zachtst genomen van een vijandelijke demon stratie tegen eene bevriende regeering sprake is. üp eene bijeenkomst der heeren legitimisten en aanhangers van deu onmogelijken Hendrik V werden toasten uitgebracht op de gezondheid van Frankrijks koning (alsof de man al goed en wel op den troon zal) en de herstelling van Pius IX op den wereldlijken zetel. Tronwens men zou de geheele geschiedenis moeten negeeren, indien men hier eene samenspanning wilde ontkennen, die zonder twijfel en goddank wel te vergeefs zal zijn, maar daardoor niet minder strafbaar wordt, De Précurseur d'Anvers en de Opinion hebben met kracht hierop gewezen en ook op de schan delijke partijdigheid der regeering tusschen Victor Hugo en Chambord. Ook vele inwoners van Ant werpen zijn bezig hunne handteekeningen te zetten onder een adres aau de kamer, met het zelfde doel. Behaive Victor Hugo worden daarin nog genoemd Charras, Louis Blanc en Prim, die voorzeker minder gevaarlijk voor hun land waren dan op het oogenblik Chambord voor Frankrijk. In allen gevalle wordt door genoemde bladen en de eerlijke bevolking geëischt de opheffing van de vreemdelingenwet, die voor zulk een onbil lijke en ongelijkmatige toepassing schijnt vatbaar te zijn. Ook de heer de Fré drong hierop na het antwoord des ministers aan. Doch wat doet de clericale meerderheid? Zij gaat op voorstel der regeering eenvoudig over tot de orde van den dag. De ware reden van een dergelijke handelwijze wordt ons door de Opinion medegedeeld: „Wanneer de graaf de Chambord niet was de vertegenwoordiger van het goddelijk recht en de priesterregeering, wanneer nij niet de incarnatie was van het oude régime en het absolutisme, dan zou men hem reeds lang verzocht hebbeu, over de grenzen te trekken en elders te complotteeren." Ziedaar de juiste snaar aangeroerd. Alweder staat hier de godsdienst tegen deu staat, ja te genover rechtschapenheid en eerlijkheid. Alweder slaat hier de priester tegenover de wereldlijke macht, recht en billijkheid trotseerende, de rust van een volk in gevaar brengende. Is het wonder, dat, wanneer van tijd tot tijd het volk eens tot uitbarsting komt, dit steeds onruststokende, vij andige, heerschzuchlige priesterdom door de menigte met woede vertrapt wordt? Nog kort geleden was België's hoofdstad het touueel van onlusten, die insgelijks door misbrui ken der geestelijke macht waren in het leven geroepen. Een clericaal ministerie is toen be zweken omdat de koning het geen vrijheid wilde laten, het volk eenvoudig te initrailleeren. Op het oogenblik beginnen dergelijke onlusten zich in eene andere stad des lands te vertoonen. Even als toen voor het gebouw der vertegenwoordi ging is thaus eene menigte volks vuor het hotel de I'Europe verzameld. Evenals toen de kreet van „weg met de dieven" klinkt thans reeds de uit- ruep „weg met Chambord, weg met de pries ters". Laat dit nieuwe .clericale ministerie nu toezieu, dat het niet even als ziju voorganger de gerechte verontwaardiging des volks trotseere. Wam het zou zich daardoor evenals die voor ganger wel eens ten val kunnen brengen en zich gelukkig mogen rekenen wanneer het zelf niet uoor bei lolk werd gemitrailleerd. TELEGRAMMEN. Brussel, 23 Februari. Iu de Kamer van afge vaardigden heeft de heer Defrée gezegd, dat een pretendent bij ons te lande eene samenspanning maakt tegen de rust iu Frankrijk. Öpr. meende alle voorzichtigheid te moeten aanbevelen en be rispte het Gouvernement, omdat het den graaf van Chambord blijken van sympathie heeft ge geven. De Minister van Buitenlandsche Zaken zeide in antwoord hierop, dat de graaf van Cham bord geen samenzweerder is. Voorts verklaarde hij, dat het Gouvernement den graaf van Cham bord geen enkel blijk van sympathie heeft ge geven en geen ambtenaar naar hem heeft afge vaardigd. Al wat te Antwerpen heeft plaats gehad, bepaalt zich tot hoffelijkheden. De heer Dt saux eischte afschaffing der wet op de vi^, lingen. Op voorstel van den Minister werd be»;, over te gaan tot de orde van den dag. Daan, liep het incident ten einde. Antwerpen, 23 Februari, (des op sclio dere Inch1, ioko avonds). rapp talrijke meDigte heeft zich gestationeerd vooil de B hotel St.-Antoine. Er worden kreten aangeh, daar zoowel van „weg met de samenzweerders! de r „Leve Chambord i" Er werd gefloten en gejoJ strij' Het hotel wordt door politie bewaakt. verz De bisschop Dupanloup wordt van avond I dot- verwacht. De hertog van Trémouille en de hj niet Rnhan y.iin «Ihip.r aancrplrnmp«n nrt&l Rohan zijn alhier aangekomen. Versailles, 23 Februari. De rechterzijde 1 gisteren formeel besloten, geen manifest ten g der Monarchie te duen verschijnen. De discussie in de Kamer over do cleril petitiën is acht dagen uitgesteld. Posen, 23 Februari. Heden heeff onder lei van den directeur van politie bij den Dom- Kozmian eene huiszoeking plaats gehad, aanleiding van den voorgenomen aanslag c leven van prins Bismarck. Sfew-Vork, 23 Februari. De heer Collar;! te Brooklyn eene rede gehouden, waarin lil vertrouwen uitdrukte, dat Engeland zich nie:j het tractaat van Washington zou onttrekke; beide natiën zullen tegenover de beschavi[: tractaat niet durven vernietigen. De nota van lord Granville is gisteren tëJ York aangekomen. De correspondent van de Herald te Washii,-| constateert, dat de Amerikaansche leden dei. missie toestemmen, dat Amerika zich in zeer bemoeielijkende positie heeft geplaatst,, in de schadeloosstellingen belangen te betrek! die moeilijk daaruit zullen zijn los te makei zoel C vA ond afst om I glrt zich tam- VÓos te v de was K&Vi van God Lint lake rant W Ti Ver Kap van Pijl! H der pab Londen, 23 Februari. De Daily Tel. bevat lfz" telegram uit New-York van 23 dezer, waarin f.ulJ zekerd wordt, dat het antwoord van het Wast tonsche Gouvernemen t aan het Londensche Ka! vriendschappelijk zal zijn, maar handhaveD™ va" de indirecte schadeloosstellingen, die door hel tocol van het tractaat worden beschermd. Anie kan zijne memorie niet terugtrekken. Madrid, 22 Februari. De geruchten, dal eenigheden in het Kabinet eene nieuwe c X. stercrisis zouden veroorzaakt hebben, zijn allen grond ontbloot. Het officieele blad deelt de circulaire waarin het nieuwe ministerie zegt, dat zijt 'D gramma hetzelfde is als dat van het vorige en binet, dat door den ministei-president den 21 s'u'' in zijne redevoering ontwikkeld is. d'et Versailles, 23 Februari. De Kamer heel eeu amendement-Bérenger verworpen en art. 1 neD wet op de magistratuur aangenomen. nern De commissie voor het wets ontwerp op lager onderwijs heeft de zes eerste artikn* W01 van het ontwerp van Jules Simon verworg |j?n' of het woord „verplicht" al of niet in de f ®lnf zal worden opgenomen, zal eerst Maandag iqtj jij6" den beslist. Washington, 23 Februari. In een buitei. wonen ministerraad werd de nota van lord Gr; ville behandeld. In het huis der Vertegenwoordigers zeide. heer Banks, dat hij niet voor een ernstig conti) met Engeland vreesde, maar dat de beste ma om den vrede te verzekeren is, uuarccin icul.-' haven en ons gereed te maken dit te verdediKI De Evening Post gelooft, dat Engeland wd eene voldoende oplossing zal voorstellen, oorlog tusschen beide volken is niet denkba... tenzij er nog grooter misslagen dan die van Gis) stone begaan worden. IVew-York, 23 Februari. Men verzekert, de ministerraad besloten heeft hel antwoord Engeland nog eenige dagen uit te stellen. De Bepublican meent te weten, dat in dit al Ont woord de eenmaal ingenomen positie kracl/ gehandhaafd zal worden. dir. Leipzig, 24 Februari. Het Tageblatt bevat ei ml bekendmaking der politie, waarin gezegd woi dat hier beproefd wordt leden voor de Londi sche Internationale arbeidersvereenigiog aao werven. Daar die vereeniging echter eene soc/sa democratische republliek invoeren en de wfc- lieden in het bezit der hoogste macht stellen\vi| wordt de aanwerving, het geven van bijdragt voor die vereeniging en bet lidmaatschap em verboden. Antwerpen, 24 Februari. Men verzekert, de naar aanleiding der plaats gehad hebbende n nifestatiëu de Graaf van Chambord het voort men zou te kennen hebben gegeven, om hcdlH Vr: Zal All te Sas bij vel ret Antwerpen te verlaten. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Uit het telegram van gisteren is reeds wat hoofdzaak betreft, de slotsom van het verhandel) in de korte en laat aangevangen zitting Tweede Kamer medegedeeld. Onderscheid! wetsontwerpen die iu staat van wijzen i werden op nader te bepalen tijdstip aan de o: gesteld als daar zijn, het ontwerp nopeus de smettelijke ziekten, het vervoer en de dieDsi de spoorwegen, de strafbepalingen tegen borate en zulks na afloop der interpellatie Haffmansi op Maandag gesteld is en waarop onmiddelf volgen zal de beslissing op de conclusie der specis commissi omtrent de adressen van den ontslag kapitein Jansen, en waarbij de Minister rd Oorlog zal tegenwoordig zijn. Er is dus, in weerwil van de weemoedi: klachte van het Orgaan over den „langzameD voo uitgaDg" voorloopig werk genoeg voorhanden. r zoo er nog tekortkoming warezoo pariemei taire stilstand een gruwel ware in het oog eeu: factie die door twee Kamer-ontbindingen, de nationalen tijd op onverantwoordelijke wijze hef verroekeloosd, dan is er wederom troost en werl zaamheid in de nieuwe interpellatie (na Haffmanf van den heer Heemskerk Azn omtrent de evet tueele uitvoering van het tractaat nopens det, afstand van de Kust van Guinea. Welk een greep van die zijde in de prerogatieven der Kroon I Maar dit daargelaten, is nog een ander on tvverpj aan de orde gesteld op een nader te bepalen dag en wel de inkomstenbelasting. Het wordt nu dan toch ernst, en al de corres pondenties in de bevriende en onbevriende bladen en blaadjes, als zou die zaak door de nieuw voor gestelde afschaffing van den accijns op de zeer l hai I dor lie\ it 11 ■ïal f00 in le Tiee |ee B ?P B Sch

Leidsch Dagblad | 1872 | | pagina 2