Mhri VRAAéT TE HUUR AÜVERTËffTIEM. Wordt gevraagd 1 Mei eft vooi' Ö°T 'op 'bekende personen wegens invoer zonder de 'voorgeschreven aangifte, wegens verboden ne derlaag of wegens vervoer zonder het vereischte document, wordt aan de ambtenaren die de over- 'treding hebben achterhaald, eene premie toege ^'^'kend ten bedrage van 25 cent per liter opgebracht gedistilleerd, onverschillig van welke sterkte, mits enter steeds boven 3ü pOt. De premie gaat de som van 'ndereufio niet te boven. ken Art. 2. Voor elke aanhaling van zout of zeep in toesop bekende personen wegens invoer zonder de tenen voorgeschreven aangifte of wegens vervoer zon- in de tder het vereischte document in het terrein van jaars ttoezichc, vermeld in art. 152 der algemeene wet tuari Ivan 26 Augustus 1822 Staatsblad N". 38), wordt k: On;1 getut1 aan de ambtenaren, die de overtreding hebben achterhaald, eene premie toegekend van 10 cent opet a, wa' ;eurini ikbaa- tijdenper 5 kilogram opgebracht zout of zeep. Ook deze premie gaat de som van ƒ10 niet te boven. Art. 8. Onze Minister km aan de betrokken ambtenaren eene premie van hoogstens 50 toe kennen voor bet ontdekken, a. van eene fabriek van accijnsgoedereu, van welker bestaan door den fabrikant geene aangifte ■nAlk. bleef18 SedaaB; b. van misbruik van toegekenden vrijdom van accijns ten nadeele der schatkist; of c. van heimelijken uitslag van goederen uit par ticulier entrepot. In het geval, bedoeld bij letter a. kan de premie bedrageu, wanneer de fabriek in werking is bevonden. 's-Gravenhage, 18 Januari. De soirée dansante, 'gisterenavond aan het Hof gegeven, werd druk bezocht, en o. a. bijgewoond door Z. K. H. den Prins van Oranje, eenige Ministers, vele leden van het corps diplomatique, sommige hoofd- en verdere officieren van het garnizoen en een aaDtal dames. Te 9 uren aaugevangeu, eindigde zij ongeveer teg te 2 uren. Voor het examen van onder-officieren, tot )0u bet verkrijgen van den rang van 2den luitenant, echl dat in Maart a. s. ouder presidium van den luit.- generaal Eugelbregt, inspecteur van het wapen der infanterie, alhier, zal worden afgenomen, ziju door den Minister van Oorlog het navolgend aantal plaatsen opengesteld30 voor bet wapen der infauterie (waarvan 6 voor de aspiranten bij n dec oor L Jehooi.,„„ t. Nog. "o'ng, lioudei i vruc zend: te sü 't afg( ngec app; is de i ven nblih veilf het lichter examen); 2 voor dat der artillerie en 3 voor dat de cavalerie. Zwolle, 16 Januari. Heden had hier een zeer treurige gebeurtenis plaats. Zekere H. ter Moolen, Mr. metselaar buiten de Diezerpoort, had het 1^1ongeluk bij het verlaten van een verkoop op een (jjder .bovenzalen van het „Odéon" van de trappen offi®.te vallen eu den nek te breken. Hij laat een neei bedroetde weduwe met negen jeugdige kinderen itst jare: st, k eshe in m oor gsli 3 vi m Z hulpeloos achter, Drachten, 15 Januari. Ook hier bestaat eene werkmans-vereeniging. Zij is ruim een jaar oud en telt 94 leden; zij heeft zich aangesloten aan de provinciale Friesche vereeuiging. In haar re glement nam zij de bepaling op, dat de leden zich verbinden om hunne kinderen tot den leeftijd van 12 jaren ter school te zenden. De levering van brood en petroleum besteedde zij aan; en wel met dat gunstig gevolg, dat zij aan deleden het eerste 4(4 cents en het tweede 3 4 cents - goedkooper dan anders kan leveren. Aan de weduwen geene leden van de vereeniging stond zij toe, van de beide genoemde voordeelen te genieteo. Eindelijk heeft zij kort maar krach- tig en bescheiden bare verontwaardiging te ken- 3 Ea nen te geven over de handeling van twee tim- Ik merlieden-aannemers, die, na eerst het loon tnet ren1 1 cent per uur te hebben verhoogd, dit thans, jade, nu wel het werk schaarsch, maar ook de dagen en i kort en de verdiensten gering zijn, weer tot het en, - vroeger peil van 10 cents per uur hebben verlaagd. en Haklingen, 16 Januari. Het mistige weder oor[ der laatste dagen gaf in de geregelde correspon- .„.(„j dentie uiei de stoombooten tusschen hier en Am- lje|. sterdam nog al belemmering. De boot, die hier )0r Vrijdagavond had moeten arriveereu, kwam eerst den volgenden morgen te haifelf aan, en de boot, lu,t die Zaterdagavond verwacht werd, geraakte bij ,w(. Enkhuizen op de steeneu zeewering, voer naar s[( Amsterdam terug en is hier gisterennamiddag gearriveerd. Als een bijzonderheid mag hier bijgevoegd wor den, dater nu reeds eenenveertig jaar tusschen hier en Amsterdam stoombooten varen, doch dat nog nooit ten gevolge van tegenspoed op zee een menscheuleven te betreuren geweest is. Middelburg, 16 Januari. Een Engelsche heer, met familie, per yacht te Veere gekomen, en zich met de jacht op zeevogels bezig houdende, had gisteren het ongeluk, dat zijn geweer bij het ai- vuren sprong, zoodat hij doodelijk gewond werd. (IV. M. Cl.) ïdsi' its b hon> t, trt de ïr W ter iceiri' ,ooni; a de1 koloniën. ,eu, t ek Door den Gouverneur Generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschikkingen genomen- jl. i Cii/ief Departement. Benoemd: tot resid. vau >o {;ekalougan M. H. J. Kollmann; tot opz. 2de kl. bij het boschwezen op Java eu Madura J. G O gas! Köhler, tot id. 3de kl. H. J. te Mechelen tot i. a- Jcerl.-telegraf. H. S. Loman, H. Bol en F.C. Bal- kema, A. J. F. Fagnotti, A. J. Pareira, R. W. Pareira, J. L. W. C. Koek, J. A. de Bru n, L. H. til» c. Meute en C. Veer. Ontslagen: Op verz. eervol, onder toeken ning van wachtgeld, de pakhuism. te Bezoeki H. Grieve; id. de geschorste opz. 2de kl. bij het boschwezen op Java en Madura J. C. C. Bremer. Verleend: Een tweejarig verlof naar Ned. wegens ziekte aan den resid. van Pekalongan R. J. W. Mac Gillavry. BUITENLAND. Franki-yk. Belasting-grondstoffen. Een rondreizend legitimist. De beraadslagingen over de belasting op de grondstoffen worden nog maar steeds voortgezet. Thiers, die bemerkte, dat de indruk van zijne redevoering van Vrijdag langzamerhand voor een groot gedeelte weder verloren ging, stelde Maan dag voor om de beraadslagingen te sluiten; doch de Vergadering was van oordeel, in deze gewichtige quaestie aan de discussie geheel den vrijen loop te moeten laten, vooral omdat de vorige zitting nagenoeg geheel was ingenomen door debatten over de quaestie of Engeland volgens het handels- tractaat van 1860 voor de inkomende rechten op de grondstoffen al dan niet represailles zou kunnen nemen. Wat de belasting zelve betreft heeft vooral de beer Decazes de argumenten van den president der Republiek wederlegd. Voornamelijk wees hij er op, dat Thiers den invoer van wol in Frank rijk eenige millioenen te hoog had gerekend, en dat hij zich vooral in zijde had bedrogen. Met een drawback van 12 perc., zooals de regeering voorstelde, berekende de heer Decazes, dat de schatkist bij die belasting, door de waardever mindering der zijde bij de bewerking, 2,400,000 fr. zou verliezen in plaats van winnen. Dergelijke argumenten en ook de adressen, die van alle kanten door iudustrieele corporatiën tegen de belasting op de grondstoffen worden ingezonden, hebben in de laatste dagen de kan6 voor Thiers en Pouyer-Quertier veel zwakker gemaakt dan zij de vorige week was. De generaal de Cathelineau, die rondreist om de Frausche burgers voor Hendrik V en de we reldlijke macht des pausen in geestdrift te ont steken heeft te Montpellier tot verwarringen aan leiding gegeven. De kreten van zijne aanhangers: Leve Hendrik V, leve Pius IX werden beant woord door die van Leve de Republiek, leve Gauibetta. Des avonds ontwikkelde zich tenslotte eene kleine schermutseling tusschen de legitimis- tische werklieden, in wier club de heer Cathe lineau een bezoek had gebracht en de republi keinen. De wapeueu bestonden voornamelijk uit steenen, waarvau een den jongen heer Catheli neau een weinig verwond beeft. De oude heer vond het hierop geraden, Montpellier te verlaten om zijd tocht in andere steden voort te zetten. Het zou ons niet onaangenaam zijn, te hooren, dat hij ook daar uiet steeuen ontvangen werd. Wij wenschen hem wel niet toe, dat hij erdoor gewond worde, maar een dergelijke ontvangst zal er hem 6poedig over doeu deuken of het niet beter zou zijn, inaar naar huis te keeren dan het arme Frankrijk weder voor Ueudrik en Pius in opschudding te gaan brengen. Oostenx-.-Hong;- Monarchie. De Polen en de kies-hervorming. Commissies voor grondwets-herziening. Croatische landdag. Het adres van antwoord op de voorrede is dan in de beide huizen der vertegenwoordiging aan genomen. Zonder eeuige quaestie moet het ge wicht van deze aanneming gezocht worden inde kies-hervorming, die daarbij door beide huizen als noodzakelijk is erkend, terwijl de regeering hetzelfde deed door haar in de troonrede op te nemen. Die kieshervonning bestaat zooals men weet daarin, dat voortaau de rijksdag niet meer zal worden samengesteld uit afgevaardigden der landdagen, maar dat iu iedere provincie directe verkiezingen voor hel centrale vertegenvvoordi- gings-licliaam zullen plaats hebben. De noodza kelijkheid dezer hervormmg ligt voornamelijk in het feit, dat nu eens de Gallicische landdag (Polen) dan weder de Boheemsche (Czechen) dan weder een Tyroolsche of Opper-Oostenrijksche (clericaleD), kortom iedere landdag, waarbij de meerderheid tegen de regeering is gezind, weigert afgevaardigden naar den rijksdag te zenden, en daardoor voorldureud de beslissing over allerlei zaken, die een bepaald ledental vcreischeu, on mogelijk maakt. Doch de kies-inrienting maakt een deel uit vau de Oosten rij ksche grondwet en derhalve is hare wijziging tevens verandering der constitutie, zoodat zij niet dan met eeue meerderheid van twee derden der stemmen kan aangenomen wor den. Daar het huis vau afgevaardigden (want dit is de spil waarom de geheele quaestie draait) op het oogenblik bestaat uit 152 leden, is de vereischte meerderheid 102 stemmen. De Nette Freie Presse uu gaat eens na, hoeveel kaus er bestaat, dat deze stemmen verkregen worden. Als maatstaf neeiut het blad daarvoor aau de stemming over hel adres van antwoord zij die hier vóór en tegen gestemd hebbeu meent de presse dat ook kunneu gerekend worden, vóór en tegen de kieshervormiug te zijn. Nu hebben 94 leden vóór het adres gestemd eD derhalve moeten om het vereischte getal 102 te verkrijgen nog 8 stemmen gewoiineD 'worden. Waar moeten die uu van daan komen? De 58 leden, die er na aftrek van 94 overblijven bestaan, uit 37 Po len, 5 üloveneu, 11 ultrainontanen uit Opper- Oostenrijk, Tirol, eu Vorarlberg en 5 Dalmatiërs. De houding van deze laatsten is vooreerst no" niet met de minste zekerheid te bepalen en ten tweede ziju zij niet voldoende, om het vereischte getal stemmen aan te brengen. De ultramontanen vragen slechts naar het be lang van Rome, niet naar dat van Oostenrijk; op hen is dus volstrekt niet te rekenen; zij zou den waarschijnlijk tegenstemmen omdat de re geering, die de hervorming wil invoeren, eene liberale is. De Slovenen ziju ook te goriDg in aaDtal en met hen is troowens zelden een ver bond te sluiten geweest. Derhalve zegt de Ncuc Freie Presse blijven ons eukel de 37 Polen over. Dezen nu hebben tegen het adres gestemd, omdat daarbij het beginsel is aangenomen, dat de kieshervormiug eu de concessies aan de Polen in verband met elkander zulleu behandeld wor den. Met andere woorden het lot der Gallicische resolutie, waarin de wenschen der Polen zijn neergelegd, zal afhangen van de totstandkoming der kieshervornung. Hiervoor uu bedankten de Polen en bij monde van den heer Zyblikicwicz (het koD nog erger zijn) stelden zij een amende ment voor om de twee zaken vau elkauder af te scheiden. Het huis heeft echter dit amendement verworpen en het adres onveranderd aange nomen zooals het door den heer Herbst was op gesteld. Nu geeft de Neue Freie Presse den raad, de Polen onder de gegeven omstandigheden niet te brus- queeren. Zij hebben er recht op, dat hunne re solutie worde overwogen; welnu, dat men dit ook met terzijdestelling van allen tegenzin ernstig onderneme. Zijn de Polen dan handelbaar, dan zal de gelegenheid zich misschien opdoen, enkele concessies afhankelijk te maken van hunne stem men voor de kieshervorming. Blijkt het echter- dat zij hardnekkig aan hunne overdrevene oude eischen vasthouden, welnu, dan is misschien de tijd daar om van de Poolsche delegatie uit den landdag op de geheele bevolking van Gallicië te apelleeren. De heer Herbst en de Pool Zyblihicwicz heb ben beiden een voorstel ingediend tot benoeming eener commissie voor grondwets-herziening. Vol gens de door hen ingenomen stelling bij de adres debatten wil de heer Herbst eene grondwet-her- zienings-commissie in het algemeen benoemen, die alle voorkomende quaesties zal onderzoeken, terwijl de onuitsprekelijke Pool" eene afzonder lijke commissie voor de Gallicische resolutie wil zien ingesteld. De Croatische landdag is door den Ban (stad houder) Bedekovich geopend, nadat hij bijna een jaar lang verdaagd was geweest. Niettegen staande men zegt, dat de minister Lonyay gene gen is eenige meerdere concessies aan de Croaten te doen dan zijn voorganger, heeft hij het toch voorzichtig gevonden, de zaken vooreerst nog maar io denzelfden toestand voor te stellen als waarin zij in Maart des vorigeu jaars verkeer den. De heer Bedekovich heeft dan ook dood eenvoudig het rescript voorgelezen, dat bestemd was om den verdaagden landdag op 1 Juni 1871 weder te openen, doch toen niet gebruikt werd, omdat uien het beter vond, die vertegenwoordi ging mttar weer te verdagen, voor zij nog bij elkander was gekomen. Het zwaartepunt van de ouderhandelingeu over Croatië zal echter waar schijnlijk niet iu den landdag te Agram, maar id de conferenties gezocht moeten worden, die tusschen de Croatische afgevaardigden en Lonyay nog steeds worden voortgezet. telegrammen. Stockholm, 17 Januari. De Koning heeft den Rijksdag met eene troonrede geopend, waarin melding wordt gemaakt van den uitstekenden financieelen toestand des lands, zóo dat verschei dene belastingen vermindering zullen kunnen ondergaan. De legerorgaoisatie zal aanhangig blij ven; alleen de voortzetting van de verdedigings werken zal den Rijksdag worden voorgesteld. Washington, 17 Januari. Bij arrest van heden heelt het Hoog Gerechtshof opnieuw verklaard, dat de wet op den legal tender (het verheffen toi wettig betaalmiddel) is overeenkomstig met de bepalingen der constitulie. Bern, 16 Januari. De Nationale Raad heeft, met 48 tegen 14 stemmen, het voorstel van den Grooten Raad van Genève verworpen, strekkende om de beraadslaging over de herziening der con stitutie te staken, totdat het volk geraadpleegd zal zijn over de vraag of het die herziening wenscht. Charleroi, 17 Januari. De werkstaking houdt aan, maar heeft geen gewelddadig karakter. Drie bataljons karabiniers zijn aangekomen. De direc teurs van alle kolenmijnen in het bassin-Charleroi hebben besloten aan geen enkele eisch der werk stakers te voldoen. Londen, 17 Januari. Heden had eene belang rijke meeting plaats in het Mansion-House. Sheriff Bennet nam het voorzitterschap waar, bij afwe zigheid van den Lord-Mayor. Eenige besluiten werden aangenomen" ten gunste van de invoering van het tiendeelig metriekstelsel wat gewicht en maat betreft, in het belang vau fabriekwezen en nijverheid; dat het tiendeelig stelsel moet ouder wezen, worden op de scholen en dat een munt stelsel naar het tiendeelig stelsel iugericht, nood zakelijk dat metriek stelsel moet vergezellen, zoodat de invoering daarvan bij de Regeering ten sterkste rrioet worden aanbevolen. Jlarsellle, 17 Januari. Er heeft heden eene nieuwe meeting vun handelaars plaats gehad, om te protesieeren tegeu de belasting op de grond stoffen. Bordeaux, 17 Januari. De laudbouw-maat- schappij protesteert tegen de belasting op de grond stoffen. Rome, 17 Januari. De Kamer heeft alle hoofd stukken der begrooting van ontvangsten over 1872 goedgekeurd. De Opinione spreekt op nieuw het gerucht tegen, dal tusschen de financieele commissie eu den heer Sella ernstige oneenigheden zouden bestaan. Phonden, 18 Januari. Aan de Times wordt uit darijs gemeld, dat de heer Thiers in ouderhao- eling is geweest met Rothschild te Parijs, Thomas Gebbs Co. te Londen, Sina te Weenen en een Petersburgsch huis, ieder voor zich een aantal kapitalisten vertegenwoordigende, voor een totale som van drie indliardsende kosten van uitgifte, voor een 5 pOis. fonds, a 37 (b Ir. Men deukt, dat de Ope ratie op 1 Mei 1873 zal worden ten uitvoer ge legd. De Times voegt er echter bij, dat dit bericht nadere bevestiging vereischt. Dublin, 18 Januari. Gisteren heeft hier een meeting van Katholieken plaats gehad, door den kardinaal Gullen bijeengeroepen en doer dezen voorgezeten. Zij werd door 211(10 personen, meest allen grondeigenaars, bijgewoond. Er zijn twaalf resolutiëo aangenomen, strekkende om ouderstand te vragen voor de tusschenscholeu eu voor de Katholieke universiteit. Petersburg, 18 Januari. Het officieele blad der regeering deelt de stuatsbegrooting voor 1872 mede. De inkomsten worden geschatop496,197,8Ü2, de uitgaven op 496,813, 581 roebels, zoodal er eeu batig saldo is van 384,221 roebels. Weenen 17 Januari. De Wiener Zeilung deelt mede, dat graaf Ludulf, tot dusver gezant iu Brazilië, tot buitengewoon gezant bij de Porte is benoemd. Weenen, 18 Januari, liet Valerland meldt, dat verscheidene Katholieken, die zich bezorgd maken over het lot van den Paus, dezer dagen eeue audiëntie hebben gehad bij den minister van buitemandsche zaken, graat Audrassy. De minis ter bestreed hunue newering dat de Paus Diet vrij zou zijn, en ,wees, tot staving van ziju ge voelen, op de erkenning door de ltaliaansche re geering van de laatstelijk door den Paus gedane benoeming van dertig ltaliaansche bisschoppen hij betoogde de wenschelijkheid van het behoud vau vriendschappelijke betrekkingen tusschen Oostenrijk en Italië eu de handhaving over het algemeen van een politiek van vrede, en zeide ten slotte dat hem geene Katholieke mogendheid, ook Oostenrijk niet, bekend was, welke in staat zou zijn den Paus een verblijfplaats te verzekeren. llladrld, 18 Januari. In eene circulaire van den Minister van Binnenl. Zaken wordt den gou verneurs der provinciën aanbevolen, om met alle beschikbare wettige middelen de instellin gen te bestrijden, welke tegen de constitulie indruisen; voornamelijk de Internationale, welke vereeniging buiten de wet is geplaatst. HMt l_i IWUih'*. I———Mill III Promotion. Leiden, 18 Januari. Bevorderd tot doctor in de geueeskunde de heer Th. H. Eisinger, geboren te Batavia, met een acad. proefschrift, getiteld: Me- iisch-Chirurgische aanteekeningen betreffende de Neder- landsche ambulance te la Chapelle in Frankrijk. i .aatste berichten. 's-Gravenhage, 18 Januari. Z. M. heeft benoemd tot raadsheer in het Prov. Gerechtshof in Zuid Holland, Mr. J. J. Loke, rechter in de arrond. rechtbank te Rotterdam; tot ontv. der dir. bel. en acc. te Sloten c. a. (Friesland) den heer W. F. R. P. de Salengre, thans ontv. der in-en uitg. rechten te Glanerbrugge. Door de politie alhier is hedenochtend aan gehouden de persoon v. G. wegens diefstal van een stuk goed uit eeu manufactuurwinkel. Hij beging deze misdrijf als middel om in de gevan genis te geraken, daar hij zeer armoedig was. (Per telegraaf) 's Gravenhagb, 18 Januari. Men verzekert dat generaal-majoor F. A. T. Delprat, directeur van het materieel der artillerie, de por tefeuille van het departement van oorlog heeft aangenomen. 2 7 7 t e STAATS-LOTERIJ. vijfde klasse. vierde lijst. Trekking van Donderdag 18 Januari. N°. 1488, 10596 400. N». 6970, 13185, 16200 200. N°. 836, 1579, 3524, 3867, 6493,8504,9175, 10728, 15115 100. Prijzen van f 70. 262 2076 4801 6961 10068 12456 14640 17276 381 2220 4945 7007 10082 12490 14652 17828 430 2351 &050 7467 10090 12583 14773 17855 468 2391 5160 7504 10139 12607 14879 17976 501 2495 5196 7532 10189 12752 14881 17982 635 2524 5400 7618 10206 12794 14913 17989 842 2984 5490 7848 10219 12940 14965 18238 997 2985 5570 7984 10298 12989 15141 18263 1073 3004 5588 7987 10419 13048 15364 18392 1117 3059 5894 7995 10729 13056 15490 18476 1347 3131 6159 8071 10829 13116 15587 18738 1373 3207 6255 8093 11015 13245 15777 18797 1375 3301 6275 8269 11071 13332 15887 18832 1484 3390 6351 8497 11495 13409 15920 18901 1504 3457 6424 8725 11527 13445 16281 19017 1565 3619 6455 9119 11676 13495 16345 19294 1683 3716 6481 9122 11891 13514 16702 19364 1774 3851 6517 9432 12005 13524 16802 19452 1802 4089 6629 9600 12179 14072 17068 19636 1811 4146 6719 9657 12223 14141 17074 19675 1893 4177 6765 9686 12384 14213 17185 19834 2072 4205 6797 9978 12399 14412 17211 Daar de conservatie vau Mond en Tanden vol gens het oordeel van alle Geneesheeren noodig en nuttig is voor de gezondheid van den mensch en tegen veel piju eu onaangenaamheden vrij waart, moet men het als plicht beschouwen, daartoe het beroemde, met het schitterendste suc ces bekroonde All at herin-Mondwater van Dr. POPP te Weenen aau te bevelen. Geen middel werkt zoo krachtig en zeker legen ontsteking der tanden, verrotting, mondzweren, bederf in den mond, zelfs tegen scheurbuik, als dit heerlijk Water, dat tevens voor Gezonden liet zekerste voorbehoedmiddel tegen alle moudziekteu is. Op-, wekkend, verfrisschend, den adem zuiverend, werkt het bijzonder op de tanden, wier gezond heid en natuurlijke kleur behouden en weder hersteld worden. Het geneest bederf der tanden, de pijn die door holle en aangestoken tanden wordt teweeggebracht en licht bloedend tand- vleesch. Tegen alle tandpijn (rheumatisch of ner veus) is het eene snelwerkende en zekere remedie, terwijl het den adem verfrischt doordien het alle schadelijke zelfstandigheden uit den mond ver drijft. De heilrijke gevolgen van dit middel kun neu derhalve niet genoeg aau alle tandlijders worden aanbevolen. Voor de bewijzen van deelneaiiug, bij het over lijden van Mevrouw de Wed. C. R. BENTFORT VAN VALKENBURG, geboren VAN SPRENK- HU1SEN, betuigen hare kinderen en behuwd- kinderen bij deze hunnen dank. Uit aller naam, Dr. F. C. R. BENTFORT. Leiden, 18 Januari 1872. met 1 Mei a. s. in of nabij Leideneeu droog net HUIS of BENEDENHUIS, met 4 A 5 Kamers op een vrolijken stand. Naauwkeurige beschrij ving en huurprijs met franco brieven ouder N°. 4, bij den Boekhandelaar P. C. MAAS te Gouda. legeu Mei a. s. op een welvarend dorp in de provincie Zuid-Hol land bij eene Mevrouw We- duue met ééu kind: eene flinke zindelijke burger- DIJEIÏSTBODE, goed kunnende werken en met de wascb omgaan, strijken etc.; loon ƒ66's jaars Alleen zij komen in aanmerking, die van goede g-tuigschriiteu ziju voorzien. Reflecterenden adres seren zieb met franco brieven ouder letter A. bij den Uitgever dezer Courant,

Leidsch Dagblad | 1872 | | pagina 3