n Moscou en St.-Petersburg. Van Bombay naar Odessa duurt het vervoer niet meer dan 26 dagen. Geen wonder, dat in Indië de begeerte geprikkeld wordt van de thee- en koffieplanters om voor deel te trekken van de zoo versnelde gemeenschap met dien machtigen kooper. Hbl Ingevolge art. II van het Reglement voor het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willems oord en overeenkomstig het door de commissie voor het afnemen van het examen ingediend proces-verbaal van rangschikking, zijn door den Minister van Marine, met den lsten September aanstaande, benoemd tot adelboreten der 3de klasse bij voormeld Instituut, de navolgende jon gelingen, in alphabetische orde gesteld, als: A. L. Boelen, Jhr. G. S' Borecl, H. M. la Chapelle, H. Van Assendelft de Coningh, J. C. Cramer, VV. B. J. Van Eyk, J. P. M. Kluppel, A. W. A Löning, J. M. Noorduyn, L. A. T. J. F. Van Oijen, J. M. M. Pl'eill, J. B. Snethlage, K. F. Sleinmetz, T. C. W. Vandevelde, W. Weijers. M E. de Wildt, P. C, de Winter en F. C. V. Zwaanshals. Bij beschikking van 12 Juli 1871, n°. 193, is aan R. A. Hissink Wz. en H. D. Mispelblom Beijer Jr., directeuren der Zutfensche Schroef- stoombootreederij, gevestigd te Zutfen, tot weder opzegging, vergunning verleend voor eene schroef- stoombootdienst tot vervoer van goederen en vee tusschen Zutfen en Schiedam. Z. M. heeft den hoogleeraar Dr. M. Salverda benoemd tot rector magnificus aan de hoogeschool te Groningen, voor het academiejaar 1871/1872. Z. M. heeft herbenoemd tot burg. van Uithuis- termeeden H. Jonkers, en tot burg. van Buren J. Th. A. Braams, secretarissen dier gemeenten. Z. M. heeft benoemd: tot kantonr. te Vlaardin- gen Mr. S. Gratama Hz., thans griff. bij het kantong. aldaar; tot griff. bij het kantong. te Vlaardingen Mr. M. A. Swellengrebel, adv. te Rotterdam. Z. M. heeft herbenoemdtot plaatsverv. kantonr. te Tilburg J. H. A. Diepen; tot kantonr. te Asten Mr. F. W. Van den Dungen; tot griff. bij het kantong. te Oirschot F. H. Goossens; tot plaats verv. kantonr. te Aalten Mr. W. A. Roelvink; tot griff. bij het kantong. te 's-Gravenhage Mr. P. C. W. Kluit; tot plaatsverv. kantonr. te Noord- wijk Mr. T. W. Van der Schalk en A. J. Hoek water; tot plaatsvervangend kantonrechter te Alpben Jhr. F. De Charon de St. Germain; tot griff. bij het kantong. te Brielle Mr. P. Blussé; tot plaatsverv. kantonr. te Edam C. H. Zoutmaat Brugman; tot kantonr. te Oostburg Mr. F. J.Hen- nequin; tot griff. bij het kantong. te Goes Mr. P. J. A. Van Dam; tot plaatsverv. kantonr. te Maars- sen I. J. Van den Helm; tot plaatsverv. kantonr. te Almelo Mr. J. G. Veening; tot plaatsverv. kan- tour. te Hoogeveen Mr. 11. J. Carsten; tot griff, bij het kantong. te Heerlen Mr. E. De Limpens; tot griff. bij het kantong. te Horst F. A. J. Russel. BINNENLAIVD. Wassenaar, 13 Juli. Van wege eenige ingeze tenen zal door eene commissie, bestaande, voor de gemeente, uit de heeren Van Calcar, burge meester, en Keiler, wei houder, en voor de inge zetenen, uit de heeren Schiffer Van Bleiswijken Van den Oudermeulen, een fraai bruidsgeschenk aan H. K. H. Prinses Marie op het huis de Pauw worden aangeboden, bestaande uit eene gouden, met edelgesteenten bezette pen, in den vorm van een veder, benevens een inktkoker, waarop de wapens van Oranje, van Wied en van Wassenaar, alsmede toepasselijke opschriften zijn aangebracht, Dit schrijfgereedschap is bestemd om daarmede de huwelijks-acte te teekenen. Voorburg, 13 Juli. Tot secretaris dezer gemeente is benoemd de heer A. B. Barkey, thans secretaris der gemeente Vianen. Aarlanderveen, 14 Juli. Naar men verneemt, heeft dezer dagen zekere V. zicli hier zeer bal dadig gedragen tegen twee idioten, zonen eener zeer arme weduwe. Met een schaar, waarmede de schapen geschoren worden, heeft hij het hoofd van den eenen kaal geschoren, en hem daarna als een schaap rood gemerkt. Deu anderen heeft hij op de walgelijkste wijze behandeld. De we duwe heeft er de politie kennis vau gegeven, en 't is zeer te hopen, dat het kopscheren den welbekenden boerenzoon duur zal te staan komen. Haarlem, 13 Juli. Heden te vijf uren hebben zich de heeren afgevaardigden en eenige leden van de Maatschappij van Nijverheid vereenigd aau een diner in de Buiten-Societeit, waarbij ook de minister van Koloniën, de heer Van Bosse, tegenwoordig was. Na afloop daarvan begaven zich velen van hen naar de Sociteit „Vereeniging", waar eene muziekuitvoering van den heer VV. Stumpff vele bezoekers had samengebracht. Haarlïmmerlxede en Spaarn woude, 13 Juli. De Raad heeft heden, in de plaats van wijlen den heer P. Van Campen, tot gemeente-ontvanger benoemd den heer W. C. Vergers. 's-Gravenhaqe, 14 Juli. Een onzer stadgenooten, de lieer S., moet te Berlijn bij den intocht van het leger het slachtoffer geworden zijn van zijn goed vertrouwen in een doortrapten schelm, met wien hij kennis gemaakt had, als een voorkomend welgekleed en wellevend jong Duitseher, maar die van eenige oogenblikken dat hij afwezig was, gebruik gemaakt heeft, om met de bagaadje van den heer S. en onder diens naam in een of ander hotel een kamer te nemen, daar het valies van zijn Hollandschen vriend te ontdoen van alle kost baarheden, die hij veilig meenemen kon, en verder spoorloos te verdwijnen. 's-Gravenhage, 15 Juli. Z. D. H. Vorst zu Wied is gisterenavond per Rijnspoor van 10 min. voor achten in de residentie aangekomen, en werd aan het station ontvangen door een kamerheer van Z. K. H. Prins Frederik. Hedenochtend te 5 min. over halfelf zijn Z. K. H. Prins Frederik, Prinses Marie en Vorst Zu Wied naar Gouda vertrokken ten einde aldaar den van Berlijn komenden trein af te wachten waarin zich bevindt H. K. H. de Groot-Hertogin van Mecklenburg Schwerin. De Vorstelijke per sonen zullen gesauienlijk te 5 min. over halfeen in de residentie aankomen, waarna zij zich naar het Huis de Paauw zullen begeven. Z. M. de Koning komt hedenavond te 6 uren in de residentie, en zal, naar wij vernemen, zich Zondag 23 Juli wederom naar het Loo begeven. Z. K. H. Prins Albert van Pruisen met ge volg wordt morgenmiddag te halfdrie alhier ver wacht. De plechtige opening van den Nationalen Wedstrijd voor werklieden, uitgeschreven door de afdeeliug 's-Graveuhage der Vereeniging tot be vordering van fabrieken en handwerksnijverheid in Nederland, zal plaats hebben op Maandag, den 7den Augustus aanstaande, des middags te 12 uren, in het lokaal der Teeken-academie alhier. Arnhem, 14 Juli. Men schrijft aan de Arnhem- sche Courant uit 's-Hage: Sommige dagbladen heb ben vermeld, dat het wetsontwerp tot wijziging van de wet op de pensioenen van burgerlijke ambtenaren bij den Raad van State berust. Dit is niet zoo. Wel heeft de toenmalige minister van financiën Van Bosse, in de zitting der Eerste Ka mer van 24 December jl. gezegd, dat genoemd wetsontwerp zoover in bewerking was, dat het zeker nog in den loop van deze zitting aan de Tweede Kamer kon worden ingediend, eu heeft de minister Blussé herhaaldelijk verklaard, dat het naar den Raad van State zou worden gezon den, maar tot nu toe is zulks niet geschied, en ligt het rustig in het kabinet van dien minister, die geen haast schijnt te maken, om zijne belofte na te komen. Sommigen willen aan het genoemde pensioenfonds een weduwen-londs verbinden. Dit zou zeer gevaarlijk zijn, want eerst in het jaar 1886 is het veertig jaar geleden, dat genoemd pensioenfonds werd opgericht, eu komen dus eerst de groote uitgaven voor de pensioenen der amb tenaren, zoodat men eerst na 1886 over den toe stand van het fonds kan oordeelen. Het heeft misschien uwe aandacht getrokken, dat aan Jhr. Mr. J. K. W. Quarles van Ufford, op zijn verzoek, met 1 Juli een eervol ontslag is verleend als referendaris bij het departement van Koloniën. Genoemde heer wendde zich voor eenigen tijd tot den minister van Koloniën Van Bosse met verzoek, om een der ambtenaren van zijneafdeeling promotie te laten maken. De minister antwoordde, dat zoodra de begrooting was vastgesteld, hij met de chefs van afdeeling, dus ook met den heer Quarles, zou overleggen, wie promotie moest maken. Onverwacht zag de heer Quarles, dat de promotie vau de ambtenaren aan het departement van Koloniën was vastge steld zonder zijn medeweten, en zonder dat een der ambtenaren zijner afdeeling eenige promotie had gemaakt. De heer Quarles bracht den minister onder het oog, dat deze zijn woord niet had gehouden, en het niet aanging, buitengewone werkzaamhe den van ambtenaren van zijne afdeeling te vor deren, als deze werden voorbijgegaan. De minister trachtte zich te verontschuldigen door te zeggen, dat hij met den secretaris-generaal had gesproken. Hiermede was de heer Quarles niet tevreden, herinnerde den minister zijne belofte, en verklaarde tevens, dat als de minister vóór 1 Juli het onrecht niet herstelde aan de ambtenaren zijner afdee ling aangedaan, hij zijn ontslag zou nemen. De minister deed niets, en daarop diende de heer Quarles zijn ontslag in. Bij den Raad van State is thans voor het eerst aanhangig een wetsontwerp tot vaststelling van het slot der rekening van de begrooling voor Su riname, en wel over 1866, zoo ik meen. Dit wets ontwerp zal bij den Raad van State tot gewich tige beschouwingen aanleiding geven. Leeuwarden, 13 Juli. In de heden gehouden ge meenteraadsvergadering is tot tijdelijk wethouder dezer gemeente benoemd, de heer Mr, J. Dirks. 's-Hertogenbosch, 14 Juli. Aan den nationalen wedstrijd tusschen werklieden in verschillende vakken, uitgeschreven door de vereeniging ter bevordering van Fabriek-en Handwerkers-nijver heid, te houden te 's-Gravenhage, zal uit deze stad onder anderen worden deel genomen door Th. Vogels, sedert 47 jaren werkzaam in de fabriek van den heer Jan Scheffers alhier. Deze drieenzevcntigjarige werkman, die reeds in 1855 op de tentoonstelling der maatschappij voor Landbouw en Nijverheid te's-Hertogenbosch een getuigschrift, waarin de bijzondere tevredenheid van Zp. M. den Koning vermeld is, en eene premie inocht erlangen, zal thans ook op de tentoonstel ling te 's-Hage mededingen met een basculeslot voor dubbele deur eu een kamerdeurslot, wier bewerking door kenners alleszins wordt geroemd. Hedenmorgen te 7 uren stond het geheele 5de reg. infanterie op de paradeplaats geschaard; alvorens uit te rukken werd de soldaat Frederik Johannes Wiessink, geboren te Amsterdam, in 1842 als tamboer in dienst getreden, wegens aan houdende dronkenschap voor het front van het geheele regiment uit den dienst weggejaagd. Van 1S57 tot 1858, en van 1868 tot 1869 stond hij bij de klasse van discipline; hij had gediend bij het 1ste, 3de, 7de en nu laatstelijk bij het 5de regiment infauterie. Eenige weken geledeu kwam eene stikster uit Brussel, bij een schoenmaker te dezer stede in dienst; 11. Zondag terwijl de meester afwezig en zijne vrouw wegens ongesteldheid bedlegerig was, bevond zich in datzelfde vertrek de dief achtige stikster, die op een geheimzinnige manier eene som van f 300 uit de secretaire wist te ont vreemden. Eerst den volgenden dag, door hare verdwijning de diefstal bemerkt zijnde, werd de politie onder richt, die nog meer gestolen schoen makersartikelen uit hare kist te voorschijn bracht en haar heeft kunnen nasporen lot de Belgische grenzen; ook de Belgische politie tracht haar te ontdekken. De verdwenen stikster is eene diefegge van de eerste soort; zij beging een dergelijken diefstal jaren geleden, nam ook toen de wijk naar België, doch heeft destijds het vonnis niet kunnen ont- loopen. Gisterenmorgen, te ongeveer zeven uren, viel eene werkvouw, in het zoogenaamde Vonder straatje, met eene groote gevulde mand wasch- goed in de Dieze. Zij dreef onder de huizen door tot in de Beurzenstraat, waar een aantal men- schen op haar hulpgeschrij waren toegesneld, doch bloote toeschouwers blevenniet een durfde zich te water begeven. Op de beweging kwam ook zekere Jacobus Burghoorn, een 78jarig oud strijder van Waterloo, die dezer dagen zijn 51 jarig huwelijk vierde, aangeloopen; niet zoodra had hij vernomen wat er gaande was, ot hij baande zich een weg door de menigte en begaf zich te water oin haar te redden; de grijsaard zwoui met jongelingsvuur naar haar toe, doch door den feilen stroom, zou hij bijna het slachtof fer zijner ongehoorde menschlievendheid zijn ge worden; gelukkig kwam tweede hulp opdagen, in den zoon van den bakker Teeuwen, die het geluk had met den edelen menschenvrienri de vrouw van een wissen dood te redden. Heeze, 13 Juli. Het navolgende moge tot eene waarschuwing strekken voor de bevvoueis ten platten lande, die wat achteraf wonen en de hui zen alleen laten staan; het had gisterennamiddag te Soerendonk plaats. De maréchaussées Docleman en Meurs op sur veillance zijnde op de kermis, zoo werden zij zijdelings geïnformeerd dat er een diefstal met buiten- eu binnenbraak gepleegd was bij deu achteraf wonenden landbouwer Van Moorsel, die uiet zijn geheele gezin naar de kermis was ge gaan. Omstreeks zeven uren te huis komende, bevonden zij dat eene binneu- en buitendeur ver broken en geopend waren, insgelijks eene kast die in de voorkamer stond en outvreeuid waren goud, mik, kippen, eieren, eene geheele zij spek, een weg boter, een roggen brood, een stuk var kensvet, enz.; zij konden niemand als verdacht opgeveD, doch de maréchaussée Doeleuiau, aan de achterwoning komende, vond een voetspoor, dat hij in den feilen regen een groot uur ver door heide en bouwland volgde tot aan het gehucht Den Berg, gemeente Budel, op honderd pas van de Belgische grenzen; daar kwam hij te weten dat zekere H. Vau Mierlo naar de Soereudonk- sche kermis was geweest. Hij verkleedde zich daarop ODgemerkl met eeu geleenden blauwen kiel, begaf zich stilletjes naar diens woniug en hoorde dat man eu vrouw den diefstal zaten te bepraten. Hij trad onverwachts de woning biu- nen, vond het gestolene op tafel liggen, arresteerde den misdadiger, die met de gestolen voorwerpen naar den eigenaar te Soerendonk werd gebracht, die ze dadelijk voor zijn eigendom herkende. Van Mierlo is door de genoemde maréchanssées en deu wachtmeester alhier aangehouden, om morgen te Eindhoven aan de justitie te worden overgeleverd. BUITKNLAIVD. Frauhryh. De Nationale Vergadering lioudi zich bezig met het onderzoek naar de geloofsbrieven der nieuw verkozen leden. Over het algemeen worden zij zonder moeiehjkheden goedgekeurd, hoewel zich natuurlijk nu en dan kleine incidenten voor doen. Zoo werd de lachlust van de kamer op gewekt door eene scène, die door den heer De Ga- vardie over de verkiezingen in het departement des Landes in het leven werd geroepen. Deze afgevaardigde der rechterzijde beweerde, dat door republikeinen aldaar onwettige invloed was uitgeoefend, bestaande in het aauplakken van een groot papier, waarop, onder den titel van „Bilan de la royauté" de verschillende voor rechten en aanmatigingen der vroegere koningen en hoogere klassen waren neergeschreven. Het was den heer de Cavardie wellicht gelukt, door zulk een overtuigend feit de verkiezing te doen vernietigen, indien hij niet ongein kkigger- wijze, bij de voorlezing van gemeld papier, was gestuit op een voorrecht van deu vroegeren fran- schen adel, dat minder geschikt was om door de op de tribunes aanwezige dames gehoord te worden. De geachte afgevaardigde begon te stot teren en raakte in de war. Een goedhartig lid riep hem nog toe: „Zeg het ui het latijn" maar de heer De Gaverdie stapte al sukkelend over het netelig punt heen, eu het effect van zijne speech was gebroken. De verkiezing werd dan ook goedgekeurd. Over het algemeen, is duidelijk gebleken, dat de regeenng zich zorgvuldig heeft onthoudeu van allen invloed op de verkiezingen, en de vergadering dus uiag beschouwd worden als geheel naar deu vrijen wil des volks samen gesteld. Thiers heeft een decreet uitgevaardigd, waarbij vastgesteld wordt, dat de rol, die de zitting der leden van de hoven van appèl en de hoven van eerste instantie in de verschillende kamers regelt, voortaan zal worden opgemaakt in de hoven van appèl door den praesident met de praesidenten en oudste leden der afzonderlijke kamers; bij de hoven van eerste instunue door den praesident.de vice-praesidenten en den deken der rechters. Onder het keizerrijk was bij een decreet van 1859 aan deu president en den ambtenaar van het openbaar ministerie de vaststelling der rol op gedragen, waardoor de rechters afhankelijk wer den gemaakt van de regeeritig. Thiers heeft nu door bovengenoemde bepalingen de reglementen van voor het keizerrijk, namelijk van 11 Octo ber 1820, 24 Juli 1825 en 28 October 1854 her steld. De discussie over de algemeene raden is door de vergadering voortgezet. De heer Langlois van de linkerzijde sielde bij het artikel, handelende over de tot verkiezing onbevoegde personen, voor, om het lidmaatschap der nationale vergadering onvereenigbaar te stellen met dat van een alge- meenen raad. Zijn amendement werd echter met groote meerderheid afgestemd. Een gewichtig principe is bij art. 16 aangenomen, namelijk dat de algemene raden voortaan het recht zullen heb ben om zelf de geloofsbrieven hunner leden te onderzoeken, welk recht vroeger aan de prefee tuur was toegekend. De discussie is gevorderd tot art. 22. De minister vau publieke werken de Larcy heeft in de zitting van Donderdag de spoorweg- compagniën gerechtvaardigd over de moeilijkhe den, die de reizigers en goederen nog altijd bij het vervoer ondervinden, zij hebben, behalve den exceptioneelen toestand waarin zij sedert eeu jaar verkeeren, op het oogeublik nog twee groote buitengewone lasten, nl. het vervoer der uit Duitsch- land terugkomende krijgsgevangenen en het transport naar Duitschland van ongeveer 50,01)0 paarden en 148 millioen kilo oorlogs-materieel De minister meende echter de gegronde hoop ie kunnen uitdrukken, dat binnen korten tijd de dienst weer geregeld zijn gang zou gaan. Het gouvernement zit nog steeds opgescheept uiet het groote aantal te Versailles opgeslotene gevangenen. Waarschijnlijk zal op een gedeelte van hen toegepast worden de behandeling, die onder het keizerrijk werd bestempeld met deD naam van „déportation l'intérièur". zij zullen namelijk niet naar Cayenne of Nieuw-Caledonie worden gevoerd, maar zich onder toezicht politie in kleinere binnenlandsche gemet, (met in groote steden) moeten vestigen, die door het goeverneuieni worden aangewezen De staat van beleg duurt te Parijs nog s, voort en de regeering schijnt, niettegensfe hiertegen stemmen van de zijde der republikt beginnen op te gaan van plau te zijn, hem 1 eenigen tijd te doen voortduren. Volgens telegram, dat wij hier achter mededeelen j ontploffingen te Vinceunes schijnt ook indei de toestand nog niet van dien aard te zijn men de stad weder veilig aan het gewone gerlijke bestuur zou kunnen toevertrouwen. De vermaningen, die de regeering en dagbladen iu den laatslen tijd aan de invv&l van de door de Pruisen bezette streken dedet - komen schijnen tot nog toe weinig effect te heb Voortdurend hebben er vijandelijkheden te«e vreemde troepen plaats en dat deze niet weinig beteekenis zijn blijkt o. a. uit de strengl van de volgende order, die door den comman. i van Saint-quentin, colonel Von Dietzeu, is gevaardigd Art. 1. Alle decreeten, door den majoor Hohnhorst uitgevaardigd, blijven van kracht patrouilles echter zullen versterkt worden. Art. 2. Lieden in een huis verborgen, heh eene patrouille beleedigd, door haar ledige schen naar het hoofd te werpen. Ik heb, chef van die patrouille gestralt, omdat hij nalatig is geweest, dat huis niet juist te heb: kunnen aanwijzen. Art. 3. De chefs van de pratouilles heb: bevel ontvangen, bij dergelijke beleedigingu huis dadelijk te teekenen, door te schieteo de verdieping, van waar de beleediging is ui: gaau; en, tenzij de patrouille belast is met t order, die zoo spoedig mogelijk dient uitgeva te worden, moet zij zich dadelijk van een personen op die verdieping meestermaken, ini namelijk de dader niet reeds door de bewotk zeiven gevangen is genomen. De patrouilles i len de aangehoudene personen de handboe aanleggen. Art. 4. Een officier van het regiment is o eene ongehoorde onbeschaamdheid door een b: ger aangevallen. Tot mijne goote voldoening die officier gelukkig genoeg geweest, dien woner zoodanig te verwonden, dat hij bui', gevecht was gesteld. Art. 5. Van het oogenblik dat zulke aanval worden gedaan op de officieren, is het t waarschijnlijk, dat de gewone soldaten er aan zullen worden blootgesteld. Ik heb derha aan de soldaten order gegeven om, wanneer aangevallen worden, zoo krachtig en inedoogt loos als mogelijk is van hunne sabels gebrti te maken. Art. 6. Ik breng deze mijne bevelen ter keni van de bevolking, en ik reken er op, dat ai huisvaders, hoofden van een huis, patronen ea hun best zulleu doen om ze aan hunne onderg, schikten mee te deeleu. De kolonel en commandant van het Si regiment grenadiers van Oost-Pruisent plaatselijk commandant van St.-Dénis. Von Dietzen. Indië, zijn pl de Koi 's-Gr Raad, cassaiH beider in Zub is med der re, jaar ct voorw: weldd functie overtri trad a cassati in 1°. art. 3( schenc len 22 deerdi Hof t verkls gelegc tredin rechte Maan grena den k ring Daan kome Pauw 2500 Aa als d bend, slech naar met voor linge dedig diplo Bord comt MUZ Oi door fante A. Grai taire tons Julie ture 6. u And Blun TEL,EGBAMMÜN. Parijs, 11 Juli. Omstreeks halflwep h«Mn - verschillende ontploffingen plaats, die veel agn&t te weeg brengen. In de richting van Vincents Haan dikke rookwolken op. De juiste plaat waar de ontploffingen plaats hadden en de bi, zonderheden zijn nog onbekeud. Mgr. Dupanloup heeft de waardigheid va: aartsbisschop van de hand gewezen. Lellö is naar St. Petersburg vertrokken. Parijs, 14 Juli. Het Journal officiel bevat d benoeming van generaal Ladmirault tot gouvei ueur van Parijs. Generaal Sumpt, wien beide armen gearnpi teerd zijn, is benoemd tot gouverneur der Invi lieden. De secretaris-generaal van het minister; van koophandel, Ozenne, is naar Londen gegaat om onderhandelingen aan te knoopen over di herziening vau het haudelstractaat. Van daar zal hij zich naar Berlijn begeven om de rechten aat de grenzen te regelen. Sedert de vorige week is de voorraad edel metaal der Fransche bank met 7 millioen ver meerderd, de rekening met particulieren met i millioen. Verminderd: de portefeuille60 millioen, voorschotten 1 millioen en de de loopende rekt ning met de schatkist 12 millioen. In omloo| zijnde bankbiljettent 59 millioen. Bucharest, 14 Juli. De Kamer van afgevaai digden heeft het budget voor 1872, ten bedrage van 73 millioen aangenomen. Rome, 14 Juli. De gezondheid van den pau: laat niets te wenschen over. Het is niet waar, dat de Fransche gezant bij den paus, d'Harcourt, met verlof gaai. Straatsburg, 14 Jul. Een verordening vonden gouverneur-generaal stelt de verkiezingen tol voltallig making der gemeenteraden in den Elzas en Lotliunugeu op 30 en 31 Juli. Versailles, 14 Juli. Iu de Nationale Vergade ring las de minister Lainbrecht, iu antwoord op eene interpellatie, een briel voor van deu prefekl vau Nice, waarin het onwaar genoemd wordt dat er ongeregeldheden aldaar zouden hebben plaats gehad. Alles bepaalde zich tot een twist in een Café Chantant, waarbij messen getrokken werden. De verkiezing van Laget in het dep. van de Gard werd niet geldig verklaard, omdat hij pro visioneel administrateur van dat departement ge weest is. Van de wet over de algemeene raden zijn aan genomen artt. 23, 24 en 25, met een amendement, behelzende, dat de raden buitengewoon kunnen bijeengeroepen worden. Daarna werden artt. 2635 aangenomen. lVeenen, 15 Juli. Heden worden de ratificatiën uitgewisseld der conventiën over de uaturalisalit tusschen Oostenrijk en de Ver. Staten gesloten den 20steu Sept. 1870. Het traclaat wordt van kracht op deu dag der uitwisseling. Vrij Zati A die ten ik, 1 B< Ve 17 ki LAATSTE BKK1CHTE1M. (Per telegraaf) 's-Gravenhage, 15 Juli. Gedu rende deze week zijn alhier 16 gevallen van pok ken aangegeven, allen te Scheveningen. Z. M. de Koning is hedenmiddag te 6 ureu met zijn gevolg in de residentie aangekomen. Prins en Prioses Hendrik arriveerden te 4 uren- De Gouverneur-Generaal van Nederlandscb

Leidsch Dagblad | 1871 | | pagina 2