directe belastingen up wijn, ader, alcohol, bier enz. enz. en eindelijk verhooging van het posttarief. De heer Pouyer-Quertier verklaart in zijn toe lichting dat hij den grond-eigendom niet heeft willen bezwaren als zijnde de voorname bron voor de voeding van het land, noch het ijzer en en de steenkolen als de twee groote elementen der industrie, en evenmin om dezelfde reden, het binnenlandsch vervoer van grondstoffen voor de fabrieken. Jules Simon had eenige dagen geleden eene circulaire gezonden aan de prefecten om hen te verzoeken, paal en perk te stellen aan de ma- neuvres der geestelijkheid op de scholen om onder hare adressen ten gunste van de wereldlijke macht des pausen de handteekeningen van de schoolkiudereu te verzamelen, Een redacteur van de ilonde geeft op deze circulaire een curieus antwoord„Ik voor mij verklaar, dat ik liever het stadhuis in brand zou gestoken hebben, dan dit schaudelijk antwoord te hebben gegeven op hel schoone gezegde: Sinite parvulos venire ad me (laat de kiuderkens tot .mij komen.") De groote man, die deze woorden gesproken heeft zal naar ons inzien wel nooit hebben kunnen denken, dat zij nog eens zouden gebruikt worden omdekinder- kens medeplichtig te maken aan de omverwer ping van an dat dere door hem gesprokene woord „Mijn koningrijk is niet van deze wereld." De Tempt geeft een artikel Over het onderwijs in de provinciën, en leidt uit de sjechte inrichting daarvan de weinige deelneming van de bevolking aan het staatknndige leven. De vaderlandsche geschiedenis wordt niet of gebrekkig onderwezen indien zij al behandeld wordt, dan hangt men aan de kindereu de tafereelen van de gemeen ten, den adel de algemeene staten, de onder drukte nationale, provinciale plaatselijke, ge rechtelijke en godsdienstige vrijheden op, zonder heu opmerkzaam te maken, dat deze allen slechts gediend hebben om het absolute gezag te beves tigen. De geschiedenis van de regeeringen dei- vroegere koningen, vooral der Bourbons worden volgens een vaste regel medegedeeld, zonder de kinderen oplettend te maken, hoe de staatkun dige fouten steeds hunne straf hebben meêge- bracht. De geschiedenis van vreemde volken, waaruit zulke nuttige vergelijkingen zijn te maken, wordt in het geheel onderwezen. De schrijver wijst er op, hoe men aan de republieken in dit opzicht het beste voorbeeld kan nemeu. In Zwitserland en de Vereenigde Staten worden aan de kinderen de groote daden van hunne landgenooten mede gedeeld, die hun jeugdig hart doen ontgloeien van liefde voor hun vaderland en voor alle grootsche en edele pogingen. De lust tot lezen wordt door de stelselmatige opvoeding bijna geheel uitgedoofd. Zelfs de man nen van den beschaafden middenstand bepalen zich voor hunne verdere politieke en intellectueele ontwikkeling grooteudeels tot het lezen van enkele dagbladen en dan nog dikwijls bladen van een treurig gehalte. De schrijver komt tot de slotsom, dat voor de gelukkige toekomst van Frankrijk in de eerste plaats eone verbetering in het onder wijs vereischt wordt, waartoe Guizot in der tijd eene schoone doch weinig vruchtbare poging heeft aangewend. De Bonapartisten gaan in het werken voor de verkiezingen hoe langer hoe meer op onbe schaamde manier te werk. Het gewone stokpaard dat door hen bereden wordt is de stem des volks, liet plebiscit, dat in vele brieven o. a. van den heer De Persigny, Clément, Duvernois, Rouher enz., als het eenige geoorloofde middel wordt aangewezen om de toekomst des lands te bepa len. Maar ook nog andere middelen worden door hen aangeweud en daaronder voornamelijk eene brutale verdraaiing der geschiedenis. Verscheidene departementale bladen hadden uit de Progrèt van Lyon overgenomen de volgende regelen en eenige dagen achtereen aan het hoofd hunner nummers geplaatst: „De oorlog vau 1870, aan Pruisen door Napoleon III verklaard, te gevolge van het plé biscit, heeft aan Frankrijk gekost 200,000 man, twee provinciën en tien millards, zonder nog het lijden en den ondergang van particuliere perso nen te rekenen, die outelbaar zijn." Hel Journal de Bordeaux, het officieele blad van het Bonapartisme in het departement der Gironde geeft als antwoord op deze woorden iederen dag aan het hoofd zijner kolommen: „De oorlog is geprovoceerd door de oppositie (zie de zitting van 5 Juli 1870). Het keizerrijk wilde hem niet omdat men het systematisch gedurende vier jaren, de middelen had onthouden om hem te voeren, coup d'Etat van 4 September kost ons 5 milliards oorlogs-vergoeding, vijf milliards aan verspilling, den Elzas en Lotharingen, zonder nog te rekenen de plundering in den brand van Parijs en den inoreelen en materieelen onder gang van Frankrijk!" Eene dergelijke interpretatie van de geschie denis heeft geen verdere commentaar nnodig. TlI.liG!; AMM KIN Far(|s, 27 Juni. Het Journal Ofjiciel deelt mede, dat de revue den 29sten definitief zal plaats hebben. Krachtens een decreet van het Gouvernement wordt de sterkte van het korps gendarmerie, om de rust te Versailles te handhaven, op 1222 man vastgesteld. Het zal bestaan uit cavalerie en infan terie en het zal zich, zoo noodig, naar de depar tementen begeven. De directie der Fransche Bank heeft besloten 80 francs per aandeel te betalen als aanvulling van het dividend voor 1870 ep 70 francs als voor- loopig dividend voor het boekjaar 1871. De Vérité deelt een brief van Gambetta mede, waarbij hij tie candidatuur voor Parijs aanneemt. Versailles, 27 Juni. In de zitting der Nationale Vergadering van heden heeft heden de heer d'Au- diffret Pasquier ophelderingen gegeven nopens de leveringscontracten gedurende den oorlog; er waren meer dan 84000 stukken te onderzoeken j het was vóór alles noodig om na te gaan, of die contracten allen op goede, eerlijke gronden steuude en men had dan ook bevonden, dat een hoogge plaatst ambtenaar het vertrouwen van het land had geschonden. De spreker levert aan de alge meene verachting die ambtenaren over, die van den uoodlottigen oorlog misbruik hebben gemaakt om eigen voordeel te beoogen, en schrijft dit toe aan het algemeene zedebederf, gedurende het keizerrijk.Hij wijst, als voorbeeld van de gepleegde knoeierijen op de te New-York gedane aankoo pen door den consul aldaar, die daartoe niet ge machtigd was. Weencn, 27 Juni. In de Hongaarscbe delega tie is van regeeringswege, naar aanleiding van een aanval op de politiek van den Rijkskanselier geantwoord, dat begiuselen van het Parijsche verdrag van 1856 ook in de Zwarte Zee-confe rentie uiet toestemming van R,usland zijn ge handhaafd en dat tusschen Turkije en Rusland geene toenadering bestond, welke voor Oosten rijk gevaarlijk zou zijn. Berlijn, 27 Juni. Bij keizerlijk besluit van 20 dezer worden het vereenigde tweede en derde legerkorps opgeheven en wordt aan de Duitsche troepen, die zich nog op Franschen bodem be vinden, de benaming gegeven van „bezettings leger in Frankrijk," ouder het opperbevel van generaal von Manteuflël. Londen, 28 Juni. De inschrijvingen alhier op de nieuwe Fransche leening zijn zeer aanmer kelijk; men noteerd a premie en vaste stem ming. Naar men verneemt is ook in Duitschland voor een zeer hoog bedrag ingeschreven en wel voornamelijk te Weenen. Volgens de Daily News is alleen in Frankrijk voor 100 millioeu pond sterl. ingeschreven, lieden ochtend zal de in schrijving te dezer stede worden gesloten. Parjjs, 28 Juni. Het schijnt zeker, dat de leening vele malen volgeteekeud zal worden. Men ziet een verhooging van de premie tegemoet. Alleen de vereenigiug der effectenhandelaars heeft voor meer dan de helft ingeschreven. Het succes zal zonder wederga zijn. Volgens den gisterenavond bekenden uitslag is de leening van twee millard franken gedekt en de inschrijving gesloten. Gemeenteraad. Ter inzage van de leden zijn nedergelegd de vol gende stukken, wier onderwerpen in de zitting in de Raad van morgen zullen worden behandeld Ter vervulling der betrekking van 2deu bulpon derwijzer der 3de klasse aan de openbare lagere school u°. 2 voor minvermogenden, opengevallen door de bevordering van H. Veldhuyzen, hebben wij de eer u hiernevens over te leggen de stukken van ben die zich op onze oproeping hebben aangemeld In overleg met den hoofdonderwijzer der betrokken school en den districtsschoolopziener, hebben wij een drietal opgemaakt, dat B. en Ws. de eer geven u hiernevens aan te bieden, met verzoek daaruit wel eene keuze te willen doen, als: 1». Jacob Dondorp; 2°. Pieter Autouie Biegman; 3°. Theodorus Wilhelm Belterman, allen binnen deze gemeente werkzaam. B. en Ws. hebben de eer u mede te deelen dat zich op onze oproeping, voor de betrekking van 2den hulponderwijzer der 4de klasse aan de openbare lagere school n°. 1 voor minvermogenden, slechts éen solli citant heeft aangemeld, A. Van der Spiegel, thans hulponderwijzer te Wassenaar, wiens stukken hier nevens worden overgelegd. En het is in overleg met den hoofdonderwijzer dier school en den districts-schoolopziener, dat wij dat wij de vrijheid nemen u de navolgende voor dracht aan te bieden tot een drietal aangevuld, om aan de letterlijke bepaling der wet te voldoen ten einde door u de benoeming zoude kunnen geschie den, als: 1°. Antonie van der Spiegel (eenige sollicitant); 2°. L. Marks; 3°. H. Riepma, tot aanvulling. B. en Ws. hebben de eer u bij deze voor te stel- I len aan het Rijk in gebruik te geven, op de wijze als met de kazernegebouwen gebruikelijk is, een ge deelte gemeentegrond bij de kazerne aan de Witte- poort aan den tuin bij de Kweekschool vo r zeevaart. Deze grond moet strekken ter verbetering en uit breiding der aldaar bestaande privaten, waaraan tot bevordering van reinheid en gezondheid groote be hoefte bestaat. Wij nemen de vrijheid u voor te dragen hieraan uwe toestemming te verle- nen en ons te machtigen, na verkregen goedkeuring van Gedeputeerde Staten, de daartoe vereischte acte te teekenen. De Commissie van Financiën heeft de eer u te berichten op de hierbij gevoegde voordracht van B. en Ws., waarvan de st ekking is dat aan het Rijk in gebruik worde gegeven, op de wijze als zulks met de kazernegebouwen gebruikelijk is, een gedeelte ge meentegrond bij de kazerne aan de Wittepoort, aan den tuin bij de Kweekschool voor zeevaart, dat zij daartegen uit een financieel oogpunt g ene beden kingen heeft. Zij raadt u dus dienovereenkomstig te besluiten. De Commissie van Fabricage heeft de eer op het requaest van den pachter van het tolhek aan den Rijnburgschen Vliet B. Bongers te berichten, dat de herstellingen aan de Tolbrug, den 21sten Mei des vorigen jaars zijn aangevangen, maar drie dagen later zijn gestaakt, op de klachte van den pachter, wegens de stremming der passage voor het drijven van koeien enz. naar de drukke veemarkten in dit jaargetijde, dat die werkzaamheden zijn hervat den 2den Juli daaraanvolgende en twaalf dagen later geheel waren afgeloopen, en dat derhalve gedurende die dagen het geregeld gebruik van het pad, voor rijtuigen- en vee, kan verminderd zijn. De Commissie vindt daarin aanleiding en grond om voor te stellen, aan gen. pachter te verleenen eene schadeloosstelling van vijfentwintig gulden, in verhouding tot het bedrag der verschuldigde jaarlijk- sche pacht van 1107 's jaars, voor de genoemde vijftien dagen en de overige uit de pacht voortvloeiende voordeelen. Bij adres verzoekt B. Bongers, pachter van het tolhek aan den Rijnsburgervliet, om vermindering van pacht over het ioopende jaar of eene schadeloos stelling voor het verlies door hem ten gevolge der herstelling van de brug geleden. Uit het hierbij overgelegd rapport der Commissie van Fabricage blijkt, dat gedurende vijftien dagen het geregeld gebruik van het pad voor rijtuigen en vee is gestremd geweest, en het is op grond daarvan dat B. en Ws. de vrij heid nemen u te raden den adressant eene schade loosstelling te verleenen van vijfentwintig gulden in verhouding staande tot zijne jaarlijksche pachtsom van ƒ1107. De Commissie van Financiën, gelezen hebbende het adres van B. Bongers, pachter van het tolhek aan den Rijnsburgervliet, heeft de eer daarop te berichten, dat zij zich volkomen vereenigt met het aaaromtront uitgebracht rapport van B. en Ws. Zij neemt der halve de vrijheid u te raden den adressant eene schadeloosstelling te verleenen tot een bedrag van vijfentwintig gulden. B. en W. hebben de eer u bij deze overteleggen eene opgave van belastingschuldigen in de plaatse lijke directe belasting over de dienst van 1870, aan wie nog gedeeltelijke afschrijving of restitutie, door het verlaten der gemeente, zal behooren te wor den verleend, met voorstel om den aanslag van de daarop vermelde personen met het bedrag te ver minderen als de laatste kolom aanwijst. Plaatselijke directe belasting. Opgave van belas tingschuldigen over de dienst van 1870, aan wie ge deeltelijke afschrijving of restitutie, door het verlaten der gemeente, zal behooren worden verleend: 1. R. G. Moerbeek, vertrokken naar Haarlem, af geschreven 29 Juni, primitief aangeslagen ad 6.89. Ai te schrijven 6 maanden ad 3.39. Heeft betaald 3.50. 2. A. C. H. Tengnagel, vertrokken naar Zutphen, afgeschreven 5 Mei 1870, primitief aangeslagen ad 91.27. Af te schrijven 2 maanden ad ƒ15.21. De familie is in dit perceel gebleven tot uit. October 1870. 3. G. J. Goekoop, vertrokken naar Goedereede, primitief aangeslagen ad 11.95. Af te schrijven 7 maanden ad 6.97. Uit het adres blijkt dat de belastingschuldige 25 Mei 1870 is gepromo veerd, en uit het bevolkingsbillet dat hij op 1 Januari 1870 hier tijdelijk woonachtig was. 4. J. A Herklots, vertrokken naar Soeterwoude, afgeschreien 9 Mei, primi-ief aangeslagen ad 45.34 Af te schrijven 8 maanden ad 30.22 5. J. van Dorsten, vertrokken naar Zutphen, pri niitief aangeslagen ad 9.86. Af te schrijven 9 maanden ad 7.39. De gemeente verlaten met 1 April, v.olgeua bijgaand, etuk. De Commissie van Financiën kan zich wel ver eenigen met het voorstel van B. en Ws. om aan de op den door hun overgelegden staat aangewezen be lastingschuldigen, gedeeltelijke afschrijven of restitu tie te verleenen en heeft de eer u te raden dien vast te stellen tot een bedrag van 63.18. De Commissie van Financiën, op de in hare han den ten fine van bericht en raad gestelde rekening der Gemeente-apotheek van de dienst van 1870, geene bedenking hebbende, heeft de eer u te raden die goed te keuren: in ontvang ad 5311.26%; in uitgaaf ad 5619.26%, alzoo opleverende een nadeelig saldo van 368.00, onder bepaling dat die som in de rekening van de administratie der vereenigde gast- en leproos huizen over het jaar 1870 in uitgaaf zal worden ge leden, doch van hetgeen is aangewezen als nog te ontvangen of te verhalen, ten bedrage van 208.69, in de eerstvolgende rekening dezer administratie ver antwoording zal behooren te worden gedaan. Ten gevolge van het bovenstaande stelt zij u voor den suppletoiren staat van begrooting en staat van af- en overschrijving van de administratie der Ver eenigde gast- en leprooshuizen over 1870, waaropzij geene aanmerkingen heeft, mede goed te keuren. De Commissie van Financiën, in wier handen werd gesteld eene suppletoirs begrooting en staat van af- en overschrijviug van het Heilige Geest of armen wees- en kinderhuis alhier over 1870, heeft de eer u te berichten dat zij daarop geene bedenkingen heeft en u raadt die goed te keuren. De Commissie van Financiën geeue bedenkingen hebbende tegen de ter fine van onderzoek in hare handen gestelden suppletoiren staat van begrooting en den staat van af- en overschrijving van het li. C. Armbestuur voor het jaar 1870, heeft de eer u te raden die beide staten goed te keuren. De Commissie van Financiën heeft de in hare handen gestelde suppletoirs begrooting en den staat van af- en overschrijving van het Roomsch Katholiek Wees- en Oudeliedenhnis voor het jaar 1870 onder zocht en daarop geene bedenkingen gevonden, waarom zij de eer heeft u te raden die beide goed te keuren. De Commissie van Financiën heeft de eer u te berichten dat zij bijgaanden suppletoiren staat van begrooting van het Nederlandsch Israëlitisch armbe stuur, dienst 1870, heeft onderzocht en daartegen geene bedenkingen heeft, weshalve zij de vrijheid neemt u te raden die goed te keuren. Bij den vervallen toestand der kruidtorens en de weinige behoefte die aau deze beiden bestaat, heeft de Commissie van Fabricage aan ons het voorstel gedaan een dezer voor afbraak te verkoopen, wan neer de kosten van herstelling van den overblijvenden uit die opbrengst zouden kunnen worden bestreden. De militaire autoriteit heeft daartegen geeno beden kingen en B. en Ws. nemen mitsdien de vrijheid bij deze uwe machtiging tot dien verkoop te verzoeken. Op de voordracht van B. en Ws, waarbij deze uwe machtiging verzoeken tot het afbreken van een der kruidtorens, ten einde uit de opbrengst daarvan den overblijvenden toren te kunnen herstellen, heeft de Commissie van Financiën de eer u te berichten dat zij daartegen geen bezwaar heeft en u mitsdien raadt daartoe te besluiten. Bij raadsbesluit van den 15den December 1870 werd tot de vergrooting van de school voor onver- mogenden n®. 2 besloten, en daarbij vastgesteld dat de kosten ten bedrage van ƒ8300, zouden gevonden worden door verkoop van inschrijvingen op het groot> boek tot eene gelijke som. Het opmaken van het daartoe vereischte raadsbe sluit werd destijds verdaagd en B. en Ws. hebben thans de eer dit aan uwe vaststelling te onderwerpen. De Commissie van Financiën, geene bedenkingen hebbende tegen de in hare handen gestelde suppletoirs begrooting op de dienst 1871, heeft de eer u te raden die goed te keuren. Op het adres van J. J. Knotter, tabaksverkooper, wonende alhier, houdende verzoek om in de stoep voor zijn huis aau de Haarlemmerstraat, hoek Don- kersteeg, Wijk VI, n\ 78, een keldergat met palen te mogen doen maken, hebben B. en Ws. het advies der Commissie van Fabricage ingewonnen en het is op grond daarvan, dat wij de eer hebben u te raden des adressants verzoek toe te staan. Bij adres verzoekt Pieter van Oerle, timmerman, wonende alhier, vergunning tot het leggen van eene geplaveide stoep voor zijn huis aan de Haarlemmer straat Wijk VI, n°. 306. B. en Ws. hebben daarop de Commissie van Fabri cage gehoord, die geene bedenkingen tegen de inwil liging heeft. Ook wij kunnen ons daarmede vereenigen en nemen mitsdien de vrijheid u te raden den adres sant de gevraagde toestemming te verleenen. LAATSTE BERICHTEN. (Per telegraaf) 's-Geavknhagm, 28 Juni. Na zeer langdurige discussiën werd in de zitting der Tweede Kamer der Staten-Generaal van lieden het hoofdbeginsel der wet op de bieren en azij- uen met 47 tegen 9 stemmen aangenomen. Mor gen voortzetting. 's-Gravknhage, 28 Juni. Z. K. H. PriDS Fre- derik heeft voor zijne rekening een prachtige kast laten vervaardigen, welke op net stadhuis alhier is geplaatst en bestemd is tot bewaring van ge schied- en oudheid kundige voorwerpen en zeld zaamheden behoorende tot het merkwaardig tijd perk der jaren 1818 en 1815. De Prins heelt he denmiddag te drie uren deze voorwerpen ten Raadhuize komen bezichtigen. Bij Koninklijk besluit van 26 Juni is be noemd tot commies der posterijen 3de klasse de heer E. A. W. Camp, thans surnumerair der poste rijen. De leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, zullen Maandag a. s. op het Groot ste delijk Badhuis te Seheveningen hunnen voorzitter den heer Mr. W. H. üullert, een groot diner aan bieden. Graaf De Bourgoing, uieuvv benoemd bui- lengewoon gezant en gevolmachtigd minister vau de Fransche republiek bij het Nederlandsche Hof, wordt a. s. VVoensdag 5 Juli, in de residentie verwacht. Alhier is aangekomen eene commissie uit den Gemeenteraad van Groningen bestaande uit de heeren Mr. VV. De Sitter, burgemeester van Groningen A. De Monchy en G. Wouters. Jr., leden, aan wie de taak is opgedragen, om bij de ministers van Biuueulaudsche zaken en van Oor log aan te dringen op de opheffing van Groniu- gen als vesting. Met leedwezen verneemt men, dat het Raads lid, de heer Mr. A. J. C. Maas Geesteranus alhier, sedert eenige dagen door eene ernstige ongesteld heid is aangetast. De nieuw benoemde rechter in de arrond. rechtbank te Leiden, Mr. P. Vau Beuiuielen, laat stelijk rechter in de arrond. rechtbank te Nijmegen, heelt in de heden gehouden zitting vun het Prov. Gerechtshof in Zuid-Holland, den bij de wet ge vorderden ambtseed afgelegd. Gouda, 28 Juli. Gisteren zijn hier twee lijken opgehaald, 'f eeu was van een stadgenoot, die inen zegt dat het leven moede was. Het tweede, was van een persoon die Donderdagavond te Rotterdam zijne woonplaats vermist werd. Waarschijnlijk is hij te Rotterdam in het water gevallen, aau een of ander vaartuig blijven han gen en alzoo in de haven van Gouda geraakt. De overledene stond gunstig bekend, leefde zeer geregeld en was pas tien dagen geleden, voor de tweedemaal vader geworden. Marktberichten.. Amsterdam, 28 Juni. Tarwe onveranderd; N. B. Pools. 385. Rogge onveranderd Galatz 210; jarige 209 c. z./k.Petersburg 205. Levering iets vaster Juli 198, 197 Oct. 205, 206, 207. Raapolie, vlie gend 46; najaar 41; Mei 4751. Lijnolie, vliegend 33%; najaar 3333^ Juli 33%, 3354 Aug. 33%, 38%. Koolzaad, Oct. 83%. HUWELIJKEN. GEBOORTEN EU STERFGEVALLEN. Burgerlijke Stand van Leiden van den 22stea tot en met den 23sten Juni. GcllUWffl: H. Flaman jra. en G. Van deu Borg wed. H. Vaa der Meer jra. eu YV. Staflcu jd. J. Bekooij jra. en S. A. Kleija jd. 1'. Ricbeek wedr. en L. Vaa Dissel jd - C. Selier wedr. cn J. M. Kruit jd. J. Beij jra. eu M. Schip per jd. A. Kersieu jtu. en K. M. Molenaar jd. H. Brum- melkamp joi. en C. J. Dciiie jd. - F. C. Van Bijlcvell wedr. en G. Van Weizen jd. - P. C. Samuel jra. en C. M. H. VVeisa jd. N. J. Korbee wedr. cn A. M. Moonen wed. Bevallen A. J. TafTiju, geb. Omvlee, Z. A. M. Geenjaar, geb. Groencveldt, Z. - C. II. Meersman^ geb. Meershoek, Z. J. Berlemou, geb. Van Keuzen, Z. J. M. Boetje, geb. Berré, Z. - J. C. Vao Wouw, geb. Berg, D. - YV. J. C. Der Kin deren, geb. Muusers, Z. C. De la Rie, gob. Sinteur, D. D. Zevenhuizen, geb. Van Meijneu, D. H. P. Langezaal, geb. Van Zijl, Z. YV. Ch. Lindenhoff, geb. Dam, I). J. Schroef, geb. Molenaar, D. C. Van der Kaay, geb. Nicuweuburg, Z. E. Lipsen, geb. Denijs, Z. B. Van Loo, geb. Gabes, D M. E. Starkcubrug, geb. De Jong, Z. (J. Hemcrik, geb. Starre, D. - C. Buijs, geb. Coppij, D. - J. Bijtel, geb. Noest, I). - M. Kuiper, geb. Van Batenburg, Z. leveDl. Overleden: L. Schellingerhout I). 1G j. G. G Vau Tongereu Z. 23 j. M, J. De Nic D. 3 m. -- E. De Leeuw D. 2 j. J. A. Selier L). 1 ra. J. Kcttenis 36 j. M. Ni«- boer D. 13 ra. A. M. Van Es I). 4 m. P. Van'i'olböj. YV. Kerkvliet, geb. Vau den Berg, 57 j. A. C. Boom, geb. .Dee, 63 j. P. B. Stamkot Z. 19 m. E. J. Van der Voor- iden, wed. F. Van der Klugt, 54. j. 11. M. De Water D. 3 ra. M. J. Kleinhana l>. 19 j. - A. Smit D. 2 j. YV. F. G. L. Beenakker Z. 3 j. F. P. Voermans Z. 5. j. H. M. Bijrij D. 19 ra. E. Kloek 1). 10 ra. A. F. M. Fiulct D. 2 j. B. De Gorter, geb. Dekker, 80 j. M. C. VV. E. J. Alder, wed. G. Van Es 32 j. C. H. Van den Berg Z. 2 ra. - C. M. Krüger D. 5 j. G Robijn D. 18 d. 11. Van Schravendijk I). 9 m. - H De Ruiter, wed. C Van Nieu- wenburg, 83 j. E. Van der Zeeuw, geb. Sierat, 41 j M. C. Blote I). 13 ra - K. Tegelaar D 3. j. C. Vau der Walle D. 3. K F Hogervorst Z. 3 j. Correspondentie. Nu O. aan ons verzoek om zijn naam bekeud te maken voldaan heeft, zien wij geen bezwaar zijne opmerkingen in een volgend nummer op te nemen, dal ons heden wegens plaatsgebrek on mogelijk is. Overigens weet O. voor het vervolg geheimhouding van namen voor hen die om een of andere reden, die niet publiek wenschen te maken, onder de eerste plichten eener redactie be hoort.

Leidsch Dagblad | 1871 | | pagina 3