geteisterd is hebben bijgewoondaan den anderen kant jongelingen, die, op het punt van de man nelijke jaren in te treden, gedwongen zijn of verkozen hebben, het land, waarin zij nog kort geleden het eerste levenslicht aanschouwden, met jammer en ellende te vervullen; en, alsof alle phasen van het leven, dat den mensch tot zooveel schoons en goeds is gegeven bij deze misdaad moesten vertegenwoordigd worden, be wegen zich daar onder hunne zonen, mannen en vaders, ook moeders die hun soldaten-costuum geopend hebben om aan zuigelingen de borst te geven! Onder hen, die hun vroegeren slechten naam door de laatste gebeurtenissen voor eeuwig ver achtelijk hebben gemaakt, behoort in de eerste plaats de Pool Dombrowski. Of het op hetoogen- blik zijn lot is, bij Pruisen gevangen te zijn, ot om te dwalen om een uitweg voor zijn persoon te zoeken, of dat eindelijk zijn lichaam in de straten van Parijs bezig is tot ontbinding over te gaan, kunnen wij nog niet beslissen. Maar dat dit laatste het gelukkigst voor de maatschappij zou zijn, blijkt nog te meer uit het volgende leit. Eenigen tijd voor den intocht der troepen in Parijs, dus waarschijnlijk toen hij zag, dat de zaken voor hem niet voordeelig zouden aüoopen, deed hij aan het gouvernement te Versailles het volgende voorstel: Lijfsgenade en vrije doortocht voor zich en zijne familie, paspoorten voor zijne landgenooten, die bij de insuigenten dienden, en eindelijk eene soui van 7UU,U00 fiancs; daarvoor zou hij deserteeren en zij tie diensten leenen aan' het gouvernement van Versailles. Nadere toelich ting is voor het gedrag van dezen egoist-oproer- maker niet noodig; maar het moet ter eere van de hoofden der tegenwoordige Poolsche insurrec- tioneele vereenigingen in andere lauden, in Gal licië en Posen, gezegd worden, dat zij hebben verklaard een at keer te hebben van alle Dom- browski's en Wroblewski's en dat zij vooreerst alle pogingen tot herstel van Polens onafhanke lijkheid afraden omdat zij begrijpen dat hunne zaak door het gedrag van bovengenoemde ellendelingen voor langen tijd bedorven is. Het schijnt niet in het plan van Thiers te liggen om het leger langen tijd in Parijs te laten ver blijven. Hij wil de nationale garde zuiveren van hare schadelijke bestanddeelen, zelf hare hoofden benoemen en ze dan met de verdediging van Parijs belasten. Wat de reorganisatie en installatie der maires betreft, deze is inderdaad aan Jules Ferry opgedragen. Zijn vroeger lidmaatschap van het gouvernement der nationale defensie geeft hem echter niet veel sympathie, en daarom heeft Thiers dan ook medegedeeld, dat hij niet defini tief tot die betrekking benoemd is, maar dat hij op het oogenblik de eenige man is, die de moeie- lijke taak op zich wilde, en door zijne onder vinding ook op zich kon nemen. De Bonapartisten zijn op het oogenblik, daar zij niet veel kans zien hunne belangen door te drijven, onbeschoft geworden. De Kamer bespreekt zoo als men weet in hare afdeelingen het voor stel om de zuil op de place Vendötne weder op te bouwen; volgens het plan van den minister Jules Simon zou in plaats van het standbeeld van Napoleon het beeld van Frankrijk op den top worden geplaatst. De vroegere secretaris vau Napoleon nu, Conti, heeft geëisclit dat het kei zerlijk beeld hersteld zou worden. Daar door vele leden, voornamelijk door Victor Lefranc, hiertegen hevig geopponeerd is, heeft Conti zijn toevlucht gezocht in eene beleediging, en beweerd dat het gouvernement van 4 September alleen uit schijn heiligheid den wederopbouw van het monument voorstond, daar het vroeger bij de Munt onder zocht had, hoeveel het waard zou zijn, wanneer men er stuivers van liet maken. Hoe de Bona partisten over Thiers denken moge overigens blijken uit het slot van een artikel in het Lon- densche blad, de Situation: „Dat zijn naam een walg zij voor alle mannen van hart, dat kinde- icn en vrouwen de gedachtenis van den eerzuch tige vervloeken, wiens naam van nu af onaf bcheidelijk is van de herinnering der ongelukken van zijn land." Oostenr-yii-Hong;. Monarchie. Naar gelang der verschillende partijen wordt het ontwerp voor een adres aan den keizer be schouwd als te ontbeteekend, of als geheel verwer pelijk, en slechts weinigen beschouwen het als eene daad van eenige beteekenis. In de hooge kringen heeft het de ontevredenheid tegen Ho- heuwart zeer vergroot, dat hij het besluit van de kamer van afgevaardigden om een adres tot de kroon te richten niet heeft weten te verhin duren. Toen het kabinet Hohenwart in leven werd geroepen ontving het de opdracht om den p ilitiekeu strijd tegen deu rijksraad te voeren en er zoo weinig als mogelijk was de kroon in te betrekken. Het rechistreeksche beroep op den monarch wordt daarom niet gaarne gezien, en vooral Lasaer, die waarschijnlijk hoopt zich hier door bij de kroon in hooger gunst te brengen, hoeft zijn best gedaan om uit het adres alles te verwijderen, wat. den keizer verhinderen zou ei- met eenige algemeene phrasen op te antwoorden. Zoo is ook de toespelliug op eene eventueele wei gering van de belastingheffing er uit vetdweuen en het bepaald er zich nu toe, eenige klachten tegen het ministerie te uiten, die zonder dat toch leeds genoeg kenbaar waren. Het gevolg zou dus op zijii hoogst genomen kunnen zijn eene ver andering vau ministerie, maar daarmede doet de coustitutioneele partij geen stap verder om te ge raken lot hetgeeu zij begeert n. 1. de strenge toepassing van de DecemOer-constitulie. Deze nu is met de al meer en meer kenbaar wordende eischen van de Polen en Czecheu onmogelijk en ieder ministerie zal aan deze bevolkingen groo- tere of kleinere concessien moeten doen. Wel beweert de leider der Duitsche partij, Dr. Herbsi, dat ook zij wil medewerken tot wijzigingen in de consntuiie, maar hij bedoelt hiermede alleen de uivoering van directe verkiezingen waartegen zich juist de Polen en Czechen verzetten. De debatten over het adres zijn intusscheu nog eenige dagen uitgesteld op verzoek der Polen, die eerst met elkauder over hunne houding in deze zaak in het reine willen komen; op hunne bedreiging om zich auders aan debatten te ont trekken heeft de kamer na een korte discussie aan hunnen wensch toegegeven. België. In de kamer van afgevaardigden heeft de heer Dumortier met een gloeiende verontwaardiging over de gebeurtenissen te Parijs eene interpellatie tot den Minister van Buitenlandsche Zaken den heer d'Auetlian over de maatregelen die de re geering dacht te nemen tegen de insurgenten, wanneer zij beproefden op Belgisch grondgebied eene schuilplaats te zoeken. De minister heeft het volgende geantwoord „Mijne heeren, ik vereenig mij geheel met het gevoel van verontwaardiging, dat aan den ge- achten afgevaardigde Dumortier wordt ingeboe zemd door de tooneelen van verschrikking en verwoesting, die in Parijs zijn voorgevallen en helaas nog voorvallen. Ik kan aan de kamer de verzekering geven, dat het gouvernement krach tig en met de grootste nauwgezetheid zijn plicht zal weten te vervullen; het zal gebruik maken van de macht, waarmede het bekleed is, om de uitwijking op Belgischen grond te verhinderen van die lieden, die nauwelijks den naam van menschen verdienen, en die door alle beschaafde natiën in deu ban moesten zijn gedaan. Zij zijn geen staatkundige uitgewekenen, wij moeten ze niet zoodanig beschouwen. Het zijn mannen, die door misdaad bevlekt zijn en die de straf moeten verwachten. Er zijn maatregelen genomen. De wetgeving komt ons voldoende voor en ik ver zoek de kamer, zich in deze omstandigheden te verlaten op de zorgen, den ijver vau het gouverne ment, om de rust en veiligheid van het land te verzekeren. Het antwoord van den minister werd met luide toejuichingen begroet eu de lieer Dumortier be- daukle hem met de bijvoeging, dat hij in het gouvernement vol vertrouwen stelde. TELiEGKAAIMEN. Versailles, 25 Mei. De opstandelingen houden nog de si raat Beicy, hei plein der Bastille, de Boulevards Belleville, Menilmoutaut en la Villette bezet. Onze troepen hebben Mazas en de stations der spoorwegen naar Lyon en Orleans bezet. De opstandelingen hadden de gijzelaars yan Mazas naar Roquette vervoerd. De troepen doen een aanval op het plein der Bastille. De opstandelingen hebben het fort Ivry in de lucht doen springen nadat zij het ontruimd hadden. St.-Denls, 26 Mei. Hedenmiddag werd er woe dend gevochten iusschen de opstandelingen en de troepen der Regeering iu de richting van Pantin. Athene, 26 Mei. Aangezien de reis van den Koning naar Duilschland en Denemarken op handen is, heeft de Kamer een wet goedgekeurd, waarbij aan de Koningin het regentschap wordt opgedragen. Het budget bedraagt in ontvangst 32 millioeii drachmen. Wecnen, 26 Mei. Bij de behandeling van het ontwerp-adres aan den Keizer hebben tot op dit oogenblik vier sprekers het woord gevoerd tot bestrijding vau het ontwerp. Czeskwaski deed een voorstel om over te gaan tul de orde van deu dag. Klaczki trachtte aan te toonen dat recht- streeksche verkiezingen voor den Rijksraad alleen door de Landdagen mogen worden ingevoerd. Drie spiekers hebben het ontwerp verdedigd. Ei zijn er nog 21 ingeschreven. De zitting duuit voort. Berlijn, 26 Mei. De Rijkskanselier heeft bekend gemaakt: het vredesverdrag met het op den lOden Mei daaraan toegevoegde artikel, in deu reeds bekenden vormhet protocol van den 20sten be treffende de uitwisseling der ratificatiën van het vredesverdrag en vau het verdrag omtrent deu ruil van grondgebied; eindelijk de overeenkomst vad deu 2Usten aangaande de eerste, door Frank rijk te douue betaling. De bepalingen van dit laatste komen overeen met hetgeen gisteren door Vou Bismarck dienaangaaude in den Rijksdag is medegedeeld. Londen, 26 Mei. In het Lagerhuis heeft de lieer Elcho, antwoordende op eene vraag van den heer Bruce, herinnerd dat de kamer eene bepaling heeft aangenomen, welke de uitlevering van be schuldigde personen verbiedt. Het Engelsche gou vernement kan geen politieke beschuldigden uit leveren. Zoo beschuldigingen zijn ingebracht tegen zekere personen, zal het gouvernement beslissen of die beschuldigingen van staatkundigen of van crimineeleu aard zijn. Versailles, 26 Mei des morgens). De opstand is in den afgeloopen nacht gedempt in de wijk Mouffi- tard, waar 6000 man gevangen werden genomen. De muiters zijn thans ingesloten in Belleville eu deButtes Chauuiont, vanwaar zij aanhoudend met petroleum-bommen op Parijs schieten, waar door nieuwe branden ontstaan. Van de hoofden der muitelingen, die gefusilleerd werden, noemt inen Valles, Amouroux, Brunei, Rigault, Parisel, Dombrowsky, Lefranfois en Bosquet. De arrestatie van Pyat, Delescluze, Ranvier en Clement wordt niet bevestigd. De gijzelaars zouden, volgens een gerucht ge red zijn. Ook de aartsbisschop van Parijs zou gered wezen. Men verzekerd dat Mac-Mahon de muiters eene laatste sommatie heeft doen toekomen. Wie hun ner daarna den strijd voortzet en met de wapens in de hand wordt gegrepen, zal worden gefusil leerd. St. Denis. 26 Mei. (10 uren des avonds.) Parijs wordt door een verschrikkelijken brand ver nield; de vlammen stijgen hemelhoog en ver lichten den omtrek alsof het heldere dag ware. Meuschelijke krachten vermogen hier niets. Alle- hangt er van af, hoe de aanstaande nacht zal afloopen. De pompiers van Compiègne en ver scheidene anderen zijn te Parijs aangekomen. De opstandelingen vluchten in de richting van Auber- villers en worden door het vuur der Pruisen teruggedreven. Het kanonvuur heeft opgehouden. Versailles, 26 Mei In de heden door de Natio nale Vergadering gehouden zitting heeft de heer Dufaureeen wetsontwerp aangeboden, betreffende de regeling van het recht van gratie in politieke en drukpersaangelegenheden, benevens in mis drijven van gewonen aard, die met meer dan éun jaar gevangenis zijn gestraft. Volgens dit ont werp zal het hoofd van het uitvoereud bewind het recht van gratie slechts uitoefenen na inge wonnen advies eener speciale commissie. Dit ont werp wordt urgent verklaard. De minister Picard heeft een wetsontwerp ingediend, waarbij het beginsel der cautiestelling voor de dagbladen weder wordt ingevoerd. De minister deelt mede, dat de quaestie van het zegel een punt van onderzoek uitmaakt. Bij het genoemde ontwerp wordt de voorafgaande ver klaring der oprichting van een dagblad en hel storten der cautie herstelddeze bepaling is ge lijkelijk van toepassing op de staatkundige en op de letterkundige dagbladen. Naar men verzekert zal de cautie 25,060 franken bedragen. Ook dit ontwerp wordt nrgent verklaard. De heer Echassériaux dient een door zestig afgevaardigden geteekeud voorstel in, waarbij wordt aangedrongen op het instellen van een onderzoek naar de oorzaken van deu Parijscheu opstand en de middelen van uitvoering, evenals dit na, den opstand van 1848 is geschied. Dit ont werp wordt urgent verklaard. Met algemeene stemmen wordt het ontwerp aangenomen, strekkende tot den weder ophouw van het huis van Thiers. De generaal Letlö deelt aan de vergadering mede, dat de krijgsoperatien geregeld worden voortgezet. „De troepen" zegt hij „hebben niet zulke ernstige verliezen geleden als men reden had te vreezen. Zij hebben de opstandelingen aangetast aan deu kant van bet plein der Bastdle, hetwelk door hun bezet is, eu het legerkorps van Vmoy manoeuvreert in de richting \au de barrière du Trone, ten einde die te bemachtigen. De kazerne prince Engène en de vereenigde magazijnen zijn in ons bezit. De insurgenten ziju thans terugge drongen naar Meinluiontant en Belleville. De troepen trekken naar een wel overlegd plan eu met zekerheid voorwaarts. Wij hopen, dat uiterlijk morgen de laatste schuilhoeken der insurgenten zullen ziju bemachtigd en Parijs aan Frankrijk zal worden teruggegeven. Zeker aantal gijzelaars is door de insurgenten gefusilleerd; men hoopt dat de aartsbisschop gered is. Er is geen bericht aangaande nieuwe branden ontvangen. De minis ter zegt ten slotte, dat pompiers vau Londen, Antwerpen en Brussel te Parijs zijn aangekomen. Levendige toejuichingen.) Brussel, 26 Mei. De Indépendance beige zegt van een ooggetuige de volgende bijzonderheden nopens de Parijsche gruwelen te hebben outvaugeu: De vlamuien sioegeu met onweerstaanbaar geweld tot alle woningen over, welke onder haar bereik kwamen; meu had m de keldergaten eu kelders petroleum uitgestort eu daarop brandende luciiers geworpen; de vrouwen boden daarbij de behulp zame hand. Het bevel werd daarop gegeven, om de keldergaten dicht te laten maken. Het geheele gedeelte van het Louvre, in de straat Rivoli ge legen, is in de asch gelegd. Het tegenovergestelde gedeelte, dat hetwelk de collectiën bevatte, kon gelukkig behouden wordnn. St.-Benig, 27 Mei. (8 uren des ochtends.) Het stil- zwijgen van Thiers verontrust de bevolking. De brand te Parijs is minder hevig; de nacht is sul voorbij gegaan. Pompiers uit Brussel, Antwerpen en Mechelen zijn alhier aangekomenuit Londen zijn er hier met gepasseerd. La Villette is nog met bedwongen. Gemengde berichten. Het U. D. verhaalt, zonder daaruit eenige bijge- loovige gevolgtrekking te willen maken, dat onder zeelieden te Nieuwediep, vóór het vertrek van de Willem 111, dit versje rondliep en werd ge zongen De eerste verbrand, De tweede gestiand, De derde vergaan, De vierde komt niet aan. GEVEILDE PERCEELEN. Gehouden verknoping aan deu Burg alhier op Vrijdag 26 Mei 1871, door den Notaris J. M. E. Dercksen. N°. 1. Eene bouwmanswoning genaamd Middel slede beneden eeu perceel weiland m deu Nort- stekerpolder binnen de gemeente Aarlanderveen tegenover Alpheu Sectie G, Nos. 624, 625, 626 en 628. Koopers M. Speyer alhier eu P. Streng te Alphen voor f61U0. N'. 2. een perceel wei- en hooilanden gele gen in den Kortsteker-, Zuid- en Noord-polder binnen de gemeente Aarlanderveen Sectie O, Nos. 629, 630, 631, 658, 661 en 663. Kooper C. F. W. VV'iggers vuu Kerchem alhier voor f 8060. N°. 3. Een perceel wei- en hooilanden iu den Zuid- en Noordeinderpolder binnen de gemeente Aarlanderveen Sectie G, Nos. 656, 657, 659, 660, 662, 664, 665, 1167 eu 1348. Koopers M. Speyer alhier en P. Streng te Alphen voor f 15,200 N°. 4. Een perceel wei- eu hooilanden in den Noordeinderpolder binnen de gemeente Aarlan derveen Sectie C, 632, 633, 635, 636, 639, 641 tot en met 653, 1147, 1148 en 1365. Kooper G. A. Blan- kenheijm te Rotterdam voor ^23,950. N°. 5, 6 eu 7. Een huis en verder getimmerte in gericht tot kleine boerderij van ouds genaamd Yredebest met erf en tuin alsmede eenige perceeleu wei- of hooiland, alles staande eu gelegen aan den Imogen Morschweg buiten de Morsohpoort al hier, ouder de gemeente Oegstgeest liet huis ge merkt Wijk 2 N'. 81, zijnde verder de landerijen bekend onder Sectie E, Nus. 565, 729, 525, 566, 205, 646, 647 en 648 gecombineerd. Kooper de heer C. F. W. Wiggers vau Kerchem alhier voor f 14,243. LAATSTE BEH1CHTEN. Per telegraaf's-Gravenhage, 27 Mei. In de zitting vau de Tweede lvamer van heden is de onteigeningswet van den Oosterspoorweg, na krachtige verdediging door de Ministers van Oorlog en van Binneiilandsche Zaken, aangenomen met 46 legen 13 stemmen. Daarna zijn de verdere werk zaamheden voortgezet. De eerste Kamer derSta- leu-Generaal is opgeroepen tegen Maandag-avond 5 Juni. Het Ontwerp tot grensverandering der Ge meente Dordrecht eu Dubbeldam is aangenomen met 53 tegen 3 steuuneu; dat tot iuvoenng eener belasting up het ^gedistilleerd iu Suriname insge lijks, met algemeene stemmen. Na verwerping met 30 tegen 19 stemmen van het voorstel van Kerkwijk, om de werkzaamheden a. s.jWoensdag voort te zetten eu geeu reces te nemen, is de Kamer tot nadere bijeenroeping gescheiden. Z. K. H. Prins Alexander is hedenmiddag per Rijnspoorweg vau twee uren naar hel Loo vertrokken. H. M. de Koningin vergezelde den Prins tot aan het station. Gedurende deze week zijn 43 pokkengeval- len voorgekomen, zijnde tien meer dan in de vorige week. Haarlem, 27 Mei. Iu den afgeloopen nacht heeft hier een zwaren brand gewoed, iu een meubel- tabriek, die gedeeltelijk in de asch is gelegd. Gemeenteraad. Ter lezing van de ingezetenen ziju behalve de reeds vermelde nog ter secretarie neergelegd, de volgende stukken die in den raad zullen behandeld worden _I". Adres van H. Veefkind en Zoon, om vergun ning tot het dempen van een gedeelte |der Binnen.a] vestgracht met rapport lu handen van B. en Ws. werd ter 8oe van be.l richt en raad, gesteld een adres van H. Veefkinj en Zoon, lakenfabriekanten en kooplieden alhier! waarbij zij vergunning vragen tot het dempen vanl het gedeelte der Binneuvestgracht, hun bij raad,.! besluit van 20 Augustus 1868 in gebruik verleend! strekkende langs den vestwal, sectie A, N°, 533, -■! zulks op voorwaarde dat de door gemelde dempjJ verkregen grond hun kosteloos in eigendom mojfl worden afgestaan. Tegen dat verzoek werd door eenige eigenaars ujl daarbij gelegen werkplaatsen en fabrieken, bezwaar! ingebracht. B. en Ws. hebben op die stukken de Commissie! van Fabricage gehoord, wier rapport ten deze wordt] overlegd en waarbij zij, in aanmerking nemende del nadeelen en moeielijkheden die door de inwilligingI van het verzoek aan anderen zouden worden berok-l kend, tot eene afwijzende beschikking raadt. B. en Ws. moeten zich volkomen daarmede ver.] eenigen en nemen mitsdien onder referte aan dat! rapport, de vrijheid den Raad te raden der adres. santen verzoek voor geene gunstige beschikking vat-| baar te achten en mitsdien te wijzen van de hand, De conclusie van bedoeld rapport der Commissie] van Fabricage luidt: De commissie ofschoon zeer ingenomen met elk] plan, dat in verband staande met het door haar] voorgedragen dempingsplan, de strekking heeft om] de openbare gezondheid te bevorderen meent uit dat] oogpunt bet verleenen der gevraagde vergunning niet] te kunnen aanraden, maar wel te ontradenin aan-| merking nemende de nadeelen en moeielijkheden dia] daardoor aan anderen zouden worden berokkend, omdat de aangeboden verwijding der sloot langs de begraafplaats wel het vaarwater verbreedt, maar door den aanmerkelijken omweg geen voldoende vergoeding oplevert. Zij acht het overbodig, te letten op de voor waarden van den kosteloozen afstand van den grond, die aan het verzoek tot demping is verbonden, omdat zij zich verplicht acht, het nemen van eene afwijzende beschikking voor te stellen. 2°. Rekening der stedelijke gasfabriek, dienst 1870 met rapport. De Commissie van Financiën in wier handen werd gesteld, ten fine van bericht en raad, de rekening van de stedelijke gasfabriek over 1870, heeft de eer u te berichten, dat zij daarop geene aanmerking heeft en raadt u die op te nemen en goed te keuren als: 1°. Van de gasfabriek in ontvangst, tot eene som van f 198,651.41 in uitgaaf, tot eene som van 153,968.45' en alzoo sluitende met een voor deelig saldo van f 44,682.95' 2°. Tan het reservefonds in ontvang, ten bedrage van f 20466.55 in uitgaaf, ten bedrage vanu 11233.07 sluitende met een batig saldo van f 9233.48 welke beide voordeelige sloten de rendanten in hunnr respectieve eerstvolgende rekeningen gehouden zijn in ontvang te verantwoorden. De commissie stelt u tevens voor, ter voldoening 1 aan art. 11, 3°, der verordening van den 14den Mfil 1858 Gemeenteblad n°. 1), de winst over dat jaar ten bedrage van f 55575.29s te storten in de gemeente kas op den dienst van den jare 1870 en daarvan aan te wenden eene som van f 5000 tot aankoop van inschrijving op het Grootboek der Nationale Wer kelijke Schuld pCt. 3'. Rekening van het Evangelisch Luthersch Wees- en Oudeliedenhuis, dienst 1870, met rapport. De Commissie van Financiën, de in hare handen gestelde rekening van het Evangelisch Luthersch Wees- en Oudeliedenhuis over 1870, onderzocht en daarop geene bedenkingen gevonden hebbende, heeft de eer a te raden die goed te keuren in ontvang ai f 13199.44 in uitgaaf u 13001 33 batig saldo f 198.11 4". Rekening der Stadsbank van leening, dienst 1870, met rapport. De Commissie van Financiën heeft onderzocht de in hare handen gestelde rekening der Stadsbank van leening over het jaar 1870, en daar zij er geene aanmerkingen op vond, heeft zij de eer u te raden die goed te keuren: in ontvang ad f 268928 64s in uitgaaf n u 256286.09" batig saldo f 12642.95 5°. Missive van den Kerkeraad der Nederduitscb Herv. Gemeente alhier: De Kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente te Leidén, in zijne vergadering van den 5den dezer de wenschelijkheid uitgesproken hebbende, dat de super- intendentie over het Gereformeerde //Heilige Geest of Arme- Wees- en Kinderhuis," zoo als die tot hiertoe uitgeoefend is door het Gemeentebestuur aan den Kerkeraad worde overgedragen neemt de vrijheid hiervan kennis te geven en zich tot uwe vergadering te wenden met de vraag of de gemeenteraad van Leiden geneigd zou zijn om daarover met den Ker keraad in overleg te treden: De Kerkeraad voornoemd enz. 6°. Voordracht van het Bestuur van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis, ter vervulling van drie vacature van regent. 1". Vacature (ontstaan door het aftreden van Dr C. W. H. v. Kaathoven) de H.H. H. C. Hartevelt Mr. A. G. "Wijnstroom 2°. Idem door het aftreden van Mr. P. Or. Hubrecht de H.H. Dr. J. J. Prins W. Pleyte. 3°. Idem door het aftreden van den heeren P. H. Baron Taeta van Amerongen de H.H. J. v. Schravendijk en I. J. v Doesburgh. 7°. Suppletoire begrooting van het werkbuis dienst 1870, met rapport. De commissie van Financiën rapporteert tot goed keuring 8°. Rapport van het bestuur van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis alhier, om het verzoek van Mr. F. Maclaine Pont, om een eervol ontslag als regent over die instellingen, in te willigen. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den lsten Juni 1871, 's namiddags te een uur. Onderwerpen: 1°. Adres van Jhr. W. I. C. Ram melman Elsevier, om continiatie in zijne betrekking als archivaris dezer gemeente2°. Staat van af- en overschrijving op de begrooting voor den dienst van 1870. 3°. Voordragt betreffende den verkoop van Inschrijvingen op het Grootboek. 4°. Voordragt tot verhooging der jaarwedde van den leeraar io de staatswetenschappen in het handelsrecht, m verband met eene gedeeltelijke opdragt van de lessen in de geschiedenis en aardrijkskunde. 5°. Voordragt tot het huren van eene loods in de Gortestraat, tot exploitatie van het Liernursche stel sel. 6°. Voordragten tot onderhandsche verhuring va-n; a. het huis op de gedempte Marendorpsche-

Leidsch Dagblad | 1871 | | pagina 2