:m padden gehad van den burgeroorlog. De op de St.-Laurensrivier is vrijalleen zul- de schepen tol moeten betalen, zoodra zij de ïaoalen van Canada invaren. De wederzijdsche "cliertj in elkanders wateren zal onder enkele rkingen toegelaten worden. Het is overigens vrij "zeker aan te nemen, dat het geheele (sr der schadevergoeding vijf- a zes millioen keu niet zal te boven gaan. De reden om jlog te voeren zou dan toch in dit geval ook ie "belachelijk geweest zijnl belangrijkste bill, die in den laatsten tijd door i Ainerikaansche congres is aangenomen is die s[ de Ku-Ktnsc. Dit zijn heeren, die sedert afschaffing der slavernij in de Zuidelijke Staten, loral in Carolina, de vrijgewordene negers het aeo nog onaangenamer maken dan toen zij -f waren. Hunne huizen worden verbrand, jelf mishandeld of gedood, hunne bezittingen ioofd, kortom er heerscht in die staten een tornen anarchie. Het congres te Washington i heeft besloten, de zoogenaamde habeas corpus (eeoe acte die u toeroeptGij zult uw lichaam ouden) in de oproerige provinciën op te heffen aan het einde der volgende zitting van het gres; de gezworenen, die over de verschillende eregelheden zullen rechtspreken, moeten de n clad oath (den geharnasten eed) afleggen, isrdoor zij zich tot strenge rechtvaardigheid ubinden. Het ware te wenschen, dat in een ■ter land van Europa dergelijke maatregelen aomen worden om de rust te herstellen. In Spanje zijn eindelijk de onderzoekingen ssr de misbruiken bij de verkiezingen atge- Hpen, die zooals wij vroeger zagen tot hevige ines in de cortès aanleiding gaven. De verte- tiivoordiging heeft zich nu voor goed geconsti- ïerd en kan dus beginnen, de eigenlijke belan- iB van het land te behartigen. De eerste maat delen zijn geweest, dat de Minister van Finan- ën, iloret, een volledig plan voor finautieele jrvorming heeft ingediend, waarbij vooral be- ainigingen Omtrent de hooge staatsambten zullen orden ingevoerd; dat de minister van openbare erken aau den senaat een ontwerp heeft voor- ssteld om 11 landbouwscholen te bouwen, half »r rekening van den Staat, half voor die van begunstigde departementen; eindelijk dat op urstel van den Minister van Binuenlandscho ken het zegel op de dagbladen en gedrukte erken aanmerkelijk verminderd is. Bij de debatten over het adres van antwoord op troonrede liet het zich aanzien, dat de republt- iinen niet hun welsprekend hoofd, Castelar, zich svig zouden gedragen. Evenwel is dit vrij wel jeloopen; het heeft wel niet ontbroken aan ïvige uitvallen en vermaningen tot de orde, maar voornaamste oppositie is gekomen vaneen an- iren kant en wel in den Senaat. De bisschop iri Cuenpu heeft een amendement op het adres in antwoord ingediend, dat de volgende strek- ing had; Om den paus in het bezit van al de alen te herstellen, die hem door de Italiaansche tgeering ontnomen waren, om te constateeren, de koning in zijne troonrede liet concordaat ■chonden had en dit in het antwoord te her- illen; om den eed, dien het gouvernement van priesters eischt, op te heffen. De Minister van ïiienlandsche Zaken heeft hierop de volgende Btwoorden gegevenDat, toen werd overeen ïkomen, om den katholieken godsdienst tot den Misdienst van staat te maken, men zich niet Ertoden had het geweten van iederen ingezetene oor eeuwig onder slavernij te brengen; dat de legestaue vrijheid van geweten en drukpers erhalve geen inbreuk op het concordaat maken, fat den eed betreft, de pauselijke nuntius, Msgr. ranchi heeft verzekerd, dat de paus aan de paansche geestelijkheid vergunning had gegeven era afteleggen. Eindelijk met betrekking tot de uitenlandsche interventie sprak de Minister deze eteekeDisvolle woorden: Spanje heeft er belang ij, om zich niet te mengen in quaesties, die het i gevaarlijke verwikkelingen konden brengen, et gouvernement beeft niet tusschenbeide te omen, noch te Rome noch te Florence. Wanneer een enkele katholieke natie in Europa dergelijke laagstukken tracht op te losseu, moet Spanje iet anders handelen dan de andere natiën. Het waarlijk een verblijdend teeken, dat ook het iiiereilaud, dat men met Italië en Oostenrijk Is het Roomsche land *ar Wxv* mag beschou- eu, zulk eeu verstaudige houding tegenover den os en de Roomsche curie aanneemt. In Italië is de voornaamste gebeurtenis, dat de rantie-wet voor de rechten van den paus de- Ditief is aangenomen. Dit is daarom de voor- amste gebeurtenis, omdat er verder niet veel jzouders te vermelden valt; voor het overige hier is de wet op zichzelf niet als iets bijzon- is merkwaardigs te beschouwen. Het is er toch «re van,datzij eeiiigszinsdegespannen verhouding «sschen den paus en de Italiaansche Regeering verbeteren, indien eene verzoening tussohen '2e twee partijen tot stand komt, dan zal zij wijten zijn aan de onvermijdelijke verandering at de beteekenis, die het pausdom in Europa °et ondergaau, niet aan de voorrechten, die en heiligen vader zijn toegekend, daar hij deze, ue fiyaal ze ook zijn vastgesteld, toch nietaan- etielijk acht, al was het alleen omdat het voor flvben zijn, terwijl hij meent aanspraak te mogen 'ken op veel grooter rechten. Indien het daar tegen tot een openlijken vredebreuk tusschen 1 Vatikaan en de regeering dreigt te komen, zal de vvaarborg-wet deze niet verhinderen. Üe iodruk, dien de voorloopige beambten der peering te Rome maken is niet zeer gunstig e noemen. Zij hebben zich te veel in het hoofd 'zet, dat alles, wat door Romeinsche ambtena- en administratieve lichamen gedaan is, af lating verdient; onmeedoogend werpen zij der- the alle bestaande regelingen omver om met 'n soort van minachtende wijsheid hunne eigene Mier van administratie in te voeren; dit stemt bevolking niet zeer gunstig jegens de nieuwe eering en vooral heeft daartoe voor de republi- 'insche partij bijgedragen het verbieden van den [tocht ter eere van de nagedachtenis van den repu- 'kein Ciceruacchio, en van de nederlaag, dien fibaldi ruim 20 jaren geleden de Franscben •vt de poorten van Rome deed ondergaan. De geeriDg heeft dezen optocht verboden om Mkrijk niet te krenken en zij hoopt dat de 'uwe Fransche gezant Cboiseul hiermede bij- 'inder ingenomen zal zijn. In de Kamer te Flo unce heeft de linkerzijde bij monde van de hee- "t Crispi en Fabrizi over die zaak de regeering iiuterpelleerd, doch slechts op een zeer zwakke f'jte. Over het algemeen maakt de oppositie het minister Lanza niet zeer Jastig, maar wacht "ijkbaar totdat het gouvernement en de verte- l'Dwoordiging goed en wel in Rome gevestigd 'uien zijn, De crisis, die een oogeublik dreigde te ontstaan tusschen den Sultan en den onder-koning van Egypte is voor het oogenblik gelukkig afgeloopen. De onderkoning heeft aan Nèvres Pascha, des Sultans boodschapper, de complimenten mede gegeven benevens de verzekering, dat hij met zijne wapeningen en versterkingen aan het Suez kanaal zou ophouden en binnen kort zelfs eens overkomen om den Sultan naar zijne gezondheid te vragen. Het is niet uit schalkschheid, dat wij de boodschap van den onderkoning in dezen vorm inkleuren; wij willen er alleen maar mee te kennen geven, dat de Khedive al zoo dikwijls dergelijke verzekeringen heeft gedaan en toch juist in alles zijn zin is blijven doen, dat wij ook nu niet met zekerheid mogen aannemen, dat de verhouding tusschen den Sultan en zijn onder koning nu voor goed in 't reine is gebracht. In Rumenie zal, zooals het zich nu laat aan zien, de Porte niet tusschenbeide behoeven te komen. De verkiezingen voor de gemeenteraden vooral in Bucharest hebben getoond, dat de be volking eenigszins van bare voorliefde voor de roode kleur is teruggekomen, en de reis van den vorst en de vorstin in Moldavië heelt bewezen, dat de eerste voor een groot gedeelte op de sym pathie der bevolking en voornamen in den lande kan rekenen in zijne plannen om de constitutie van het land meer in overeenstemming met zijne staatkundige ontwikkeling te brengen, dat wil zeggen, die vrijheden eenigszins te beperken, waar voor het land nog niet vatbaar is. Met den pauselijken nuntius, Msgr. Franchi, die voor de curie het vrije beheer over de Ar- meensche kerkelijke goederen komt vragen, is de sultan zoover gekomeD, dat hij hem niet de minste belofte gedaan heelt. Wat verder de alge- meene buitenlandsche politiek van de Porte be treft, die is dezedat zij Rusland te vriend houdt (bijv. door aan keizer Alexander ridder kruisen te geven) opdat dit land de andere rijken zal dwingen onzijdig te blijven wanneer Turkije het eens noodig mocht vinden om zijnen vasal, den onderkoning van Egypte, voor goed ten onder te brengen. De opstand in Arabië is op het oogenblik zoo goed als bedwongenindien dus de Khédive op een of andere manier toont, dat zijne laatste onderwerping maar weer een middeltje is geweest oui tijd te winnen, dan heb ben de Turksche troepen het kanaal van Suez maar over te trekken, en zij staan voor de deurvan Kairo? Neen van de forten en versterkingswerken, in wier oprichting juist de ongehoorzaamheid van den Khédive gelegen is. Frankrijk. In afwachting van de beslissing der Nationale Vergadering, maken de Pruisische troepen in Frankrijk zich gereed, de departementen te ver laten, die zij volgens bet vredestractaat dadelijk moeten ontruimen. Dit zijn de departementen der Somrne en beneden-Seine (ten noorden en noord westen van Parijs) en Eure (ten zuidwesten der hoofdstad). De kroonprins van Saksen heeft met het oog daarop zijn hoofdkwartier reeds ver plaatst van Compiègne naar Margency. De forten om Parijs en de departementen Oise, Seine-et-Oise, Seine-et-Marue en Seine zullen ontruimd worden na de betaling van 1,175 millioen franken, daar dit, volgens het tractaat, geschiedt na aflossing van het derde halve milliard (en niet zooals wij gis teren mededeelden na de betalmg van twee mil liards), terwijl 325 millioen worden afgerekend voor de aau Pruisen overgaande spoorwegen. Nog een andere bepaling is bij de oorspronkelijke voorwaarden gevoegd, ul. dat de Franscben, die hunne nationaliteit willen behouden, vóór den lsten October 1872 hun domicilie uit de nieuwe Duitsche landen in Frankrijk moeten hebben overgebracht. Nog altijd zullen enkele accessoire punten behandeld moeten worden; dit zal verder in Frankfort, niet in Brussel, gschieden, en ook de uitwisseling der ratiflcatiën zal in de voor malige vrije stad plaats hebben. Er hebben te Versailles geruchten geloope», dat de troepen Parijs zouden zijn binnengedron gen. Deze berichten zijn zonder twijfel voorbarig, maar met iederen dag kan tocli een gevecht binnen de stad verwacht worden. De Versail les hebben, zooals ook uit Parijs gemeld wordt, reeds aanvallen gedaan op de porte Maillot en ten zuiden op de barricades van Chatillon, doch zouden met verlies teruggeslagen zijn. Op verscheidene plaatsen zijn in den ringmuur bres sen geschoten, die aan eene menigte personen toegang verleenen, en de porte d'Auteuil is ge heel vernield. De waarschijnlijke oorzaak van de voorbarige geruchten te Versailles is eene poging die door Thiers gedaan was, om zoDder slag of stoot de stad binnen te dringen, doch die geheel mislukte. Zooals men gisteren uit de tele grafische berichten kon zien, trok eene aan zienlijke troepen macht gedurende den nacht over de Seine in het Bois de Boulogne. De reden van dezen nachtelijken tocht was, dat eeuige nationale garden zich bereid hadden verklaard, de poorten aan den westkant der stad te openen en de tioepen binnen te laten. Alles was gereed, de batterijen van het gouvernement staakten op een gegeven oogenblik hun vuur doch. van ge opende poorten was niets te zien. Het hjdtgeen twijfel of deze mislukking zal den heer Thiers in de nationale vergadering wel weder verschei dene interpelatien en beschuldigingen van licht- geloovigheid, domheid enz. op den hals halen, lntusscbeii uit deze geschiedenis in verband ge bracht met de arrestatien te Parijs schijnt er toch wel iets aan te zijn van een samenzwering tegen de commune. Dit lichaam zoekt zich intusschen voor de verschillende vijandigheden, waaraan zij blootstaat, schadeloos te stellen door zich, een klein genoegen te gunnen, door wat bouwdoosje te spelen. Evenals kinderen, die zich met dit spel vermaken gewoonlijk hun genoegelijkste oogenblik vinden wanneer zij het gebouw weer met geweld omver kunnen smijten, zoo heeft ook de Commune (die zich, let wel, het hoofd der nieuwe Fransche Republiek noemt) eene groote liefhebberij voor afbreken. Van het huis van Thiers zijn Diet meer daD de muren aanwezig; slepervvageDS maakten daar in den laatsten tijd file jom de prachtige kunst voortbrengselen, boeken, schilderijen van de groot ste meesters, die de grijsaard, daar gedureude zijn ganscben (levensloop bad verzameld, weg te voeren. De kolom op de Place Vendome schijnt de kinder-comuiuue echter te krachtig gebouwd te zijn; dat gedenkteeken van vroeger zegepralen schijnt te stevig op zijne fondamenten te slaan om zich door een troep ellendelingen te laten omverhalen. Wellicht mag dit als een teeken beschouwd worden, dat de verachtelijke insur- gententroep aan Frankrijk nog met voor goed een roemrijk en eervol bestaan heelt ontnomen. (Zie telegrammen.) De afdeeling van gedelegeerden uit de gemeen teraden, die te Lyon bij elkaar zou komen had niet veel succès. Er zijn slechts een veertigtal raadsleden bij elkaar gekomen, die met zulk een klein getal wel niet veel belangrijks kuDnen uit voeren. Van maDifestatiën onder het volk ten behoeve der Commune is gelukkig tot nog toe ook niets gekomen; men vreest evenwel dat het bericht van de vredesvoorwaarden, die niet het minste voordeeliger zijn geworden, een ongunsti- geu indruk op de bevolkingen der groote steden zal maken. Italië. De Paus en kardinaal Antonelli zijn beiden nog al teleurgesteld over de boodschap die hun uit Versailles door den graaf d'Harcourt is over gebracht. De gezant toont zich zeer gematigd in zijne bedoelingen, en is Italië persoonlijk vriend schappelijk gezind. De toezeggingen, die hij van Thiers overbrengt, beperken zich tot de belofte, dat hij onderhandelingen zal openen tot het daar- stellen van een conferentie der katholieke mo gendheden, met de bedoeliDg om eene voor den paus gunstige beslissing id de Romeinsche quaestie tot stand te brengen. Thiers erkent overigens zelf, dat hij weinig hoop heeft op een gunstigeu uitslag, daar de stem van Frankrijk niet laDger almachtig is. Graaf d'Harcourt verzekerde verder dat het Thiers speet, dat Italië de Septem her- conventie verbroken had, doch voegde er niet bij, dat over dit punt voorslagen aan het kabinet van Florence gedaan zouden wordeD. TELEGRAMMEN. Parijs, 16 Mei. Het Journal Officiel der Com mune bericht, dat de troepen van Versailles in den afgeloopen nacht aanvallen hebben gedaan op de barricade van Chfltillou en op die bij Moulin Saquet en Pierre; zij werden evenwel terugge slagen. Gisterenavond had een levendig gevecht plaats ter hoogte van de poorten Dauphiné en Maillot. De troepen van Versailles werden met groot verlies teruggeworpen. Volgens een gerucht zou het fort Montrouge ontruimd zijn. De opstandelingen beschikken over eene reserve van 20,001) man. Ten gevolge van eene olïicieele aankondiging dat de zuil op de Place Vendöme omver zou worden gehaald, had zich eene groote menschen- massa vereenigd in de rue de Castiglione en de rue de la Paix. Ondanks alle krachtsinspanning der ingenieurs is het niet gelukt, de zuil omver te haleu, en ofschoon er nieuwe pogingen zijn gedaan om dit doel te bereiken, twijtelt men aaD 't welgelukken. Van het huis van Thiers staan nog slechts de buitenmuren. Brussel, 16 Mei. Het Journal de Bruxelles zegt, dat de Noorder-spoorwegmaatschappij heeft doen weteD, dat op bevel van het Fransche gouverne ment geen wapenen in Frankrijk mogen worden ingevoerd. Versailles, 16 Mei. In de zitting der Nationale Vergadering heeft de heer Jaubert voorgesteld het huis van Thiers voor rekening van den Staat weder op te bouwen. De urgentie van dit voor stel werd met eenparige stemmen aangenomen. Het voorstel is naar eene bijzondere commissie verzonden. De heer Peyrat heeft een voorstel gedeponeerd, dat de Vergadering de Republiek zal erkennen als de definitieve regeeringsvorm van Frankrijk. De Vergadering weigerde dit voorstel urgent te verklaren. Het is naar eene commissie geren- voyeerd. De heer Grevy is met 506 stemmen weder ver kozen tot president. Dit resultaat werd algemeen toegejuicht. Madrid, 16 Mei. De heer Mores dient zijn of ficieel verslag is, waaruit blijkt, dat de inkom sten des lands vooruitgaan. Gedureude het eerste trimester van dit jaar is meer ingekomen dan gedurende gelijk tijdsverloop in 1870. Hij deelt mede, dat op 25 Juui alle verplichtingen van den slaat zullen worden gekweten en dat ook de geestelijken, die den gevorderden eed hebben afgelegd, en de aauneuiers der openbare werken zullen worden betaald. Hij zal weldra de ont- werpbegrooting indienen, waarin de inkomsten zijn geraauid op 588 millioen, zijnde een ver meerdering van 405 millioen in vergelijking van het vorige budget; de uitgaven zijn geraamd op 629 millioen, zijnde een vermindering van 106 millioen. Het contract met de Hank te Parijs is verbroken. Florence, 16 Mei. De kamer heeft het wets ontwerp aangenomen, waarbij aan Florence eene vergoeding toegekend wordt voor de verplaatsing der hoofdstad. Parijs, 16 Mei. De Vendóme-Zuil viel gister- namiddag kwartier voor zessen zonder ongelukkeu in de rue de la Paix. Vijf roode vlaggen zijn op het voetstuk geplant. De Mont-Valerien vuurt hevig. Berlijn, 16 Mei. In de sitting ran den Rijksdag zijn de debatten geopend over het wetsvoorstel tot regeling der voorwaarden op de uitgifte van pre- mieleeningen. Paragraaf 1 is aangeuomeD naar de redactie der commissie, volgens welke de pre mieleeningeu in Dmtschland slechts kuunen wor den uitgegeven krachtens eene Rijkswet en als middel tot het sluiten van eene leening voor een Bondsstaat. Paragraaf 2 is evenzeer aangenomen, nadat de heer Blankenburg daarop een amende ment had voorgesteld. Volgens dit artikel mogen geen premieleeningen, die na 3D April in strijd met bovengenoemde bepaling zijn uitgegeven, in den Duitscnen Bond verhandeld worueu, terwijl de preuiiëuleeningen, die vóór 30 April in het buitenland zijn uitgegeven, van een zegel moeten wordeu voorzien en wel voor iedere 100 thalers 8 silbergroscben, wanneer zij in Duitschland wor den verhandeld. De overige artikelen bevatten strafbepalingen en werden volgens de regeerlngs- voordraebt aangenomen. eirieen tej-niAtl van L.eicLen. Concept-verordening op het Brandwezen in do gemeente Leiden: (Slot.) AFDEELING VI. Van belooningen en straffen. Art. 68. Aan de spuitgasten der drie stads-spuiten, die het eerst bij den brand en op het eerste teeken water in den brand zullen hebben gegeven, wordt eene premie verleend van vijfentwintig voor de eerste, vijftien voor de tweede en tien gulden voor de derde. In gelijke verhouding worden premiën aan de spuitgasten der particuliere spuiten toegekend. Afwezig gebleven spuitgasten deelen niet mede, terwijl ook zij, die te laat kwamen of zich onbehoor lijk hebben gedragen, daarvan voor het geheel of ten deele kunnen worden uitgesloten. Art. 69. Aan ieder die het eerst den directeur van het brandwezen van een werkelijk plaats heb benden brand verwittigt, kan eene belooning van drie Gulden worden toegelegd. Art. 70. Van elk der twaalf spuitgasten, die het eerst aan het spuithuis zijn om de spuit weg te halen en naar den brand te brengen, wordt eene belooning van vijfentwintig cents toegekend. Bij bet vertrek der spuit wordt eene lantaarn aan het spuithuis uitgehangen, welke bij nacht van eene brandende kaars moet zijn voorzien, ten bewijze dat de spuit is weggevoerd. Art. 71. De manschappen van elk der drie spuiten, die het eerst water geven en van de overige spuiten, die last daartoe verkregen, genieten vijftien cents elk per uur, van het oogenblik af dat hunne spuit werkt. Zij die een halluur daarna komen, slechts twaalf cents. Die zonder wettige reden geheel afwezig blijft, kan eene boete van vijfentwintig cents opgelegd, bijaldien zijne spuit water gegeven heeft. De adjunct-brandmeesters genieten vijfentwintig cents, de brandmeesters vijftig cents en de opperbrand- meester éen gulden per uur. De vier pijpgasten en lichters van elke spuit ont vangen bovendien ieder vijftig cents bij eiken brand waarbij zij dienst doen. Die zich zonder vergun ning verwijdert voor de rol is afgelezen, verbeurt zijne belooning. Art. 72. Bij het verslag, ingevolge art. 7 dezer verordening, door den directeur van het brandwezen aan den Wethouder, Voorzitter der commissie van fabricage, in te zenden, geeft hij tevens op de nom- mers der spuiten, die het eerst in den brand water hebben gegeven, alsmede de namen van zoodanige personen, aan wie, naar zijne meening, belooningen kunnen worden toegekend. Art. 73. Burgemeester en Wethouders beslissen of er belooningen zullen worden toegekend, en zoo ja, tot welk bedrag, en aan welke personen. De directeur van het brandwezen beslist, op advies van opperbrandmeesters, wie der spuitgasten geheel of ten deele moeten worden uitgesloten van de be- looning, toegekend aan de spuit waarbij zij behooren. Art. 74. Bij het onderzoek of de oefening, bij af deeling V dezer verordening bedoeld, genieten de opperbrandmeesters van elke spuit voor tijdverlies twee gulden, de brandmeesters een gulden vijflig cents, de adjunct-brandmeesters een gulden en de spuitgas ten dertig cents. Art. 75. Voor het betrekken der brandwacht, in de IVde afdeeling dezer verordening bedoeld, geniet de adjunot-brandmeester een gulden en ieder der op- gekomene spuitgasten vijftig cents. Deze belooning kan echter door den directeur van het brandwezen op advies van den opperbrandmeester geheel of gedeeltelijk worden ingehouden, van zoo danige spuitgasten die te laat, of niet van hun onderscheidingsteeken en penning voorzien, ter wacht zijn gekomen, of zich aldaar onbehoorlijk hebben ge dragen. Spuitgasten die, ter wacht opgeroepen, zonder wet tige reden afwezig blijven, worden op een der volgende wachten opnieuw opgeroepen, en zijn alsdan verplicht die wacht zonder belooning waar te nemenvoor de tweede maal afwezig blijvende, zonder wettige verhin dering, kan hun ontslag door den directeur van bet brandwezen worden voorgedragen. Een adjunct-brandmeester, ter wacht opgeroepen, te laat komende, verbeurt zijn wachtgeld; zonder wettige redenen afwezig blijvende, wordt hij op eene der volgende wachten opnieuw opgeroepen, en,alsdan weder afwezig blijvende, zonder van wettige verhin deringen te doen blijken, wordt daarvan door den di recteur van bet brandwezen aan Burgemeester en Wethouders kennis gegeven, welke, na den betrokkene te hebben gehoord, hem kunnen ontslaan. De adjunct-brandmeester en spuitgasten der wacht, die, in geval van brand hunne spuit dadelijk naar de plaats van den brand gebracht hebben, genieten voor die wacht een dubbele belooning. Buitengewone belooningen kunnen worden toege kend aan ben, die zich bij het blusschen van brand bijzonder hebben onderscheiden. De aard of bet gel delijk bedrag wordt, op voorstel van Burgemeester 'en Wethouders, door den Gemeenteraad bepaald. Art. 76. Aan het oordeel van den Burgemeester en van den Wethouder. Voorzitter der commissie van fabricage, blijft het overgelaten om, bij zwaren óf langdurigen brand, aau het personeel van het brandwezen ten koste der gemeente eenige verver- schingen te doen uitreiken. Overgangsbepalingen. Art. 77, De directeur van het brandwezen, de adjunct directeur van het brandwezen, de opperbrand meesters, brandmeesters, adj'unot-brandméesters, en spuitgasten worden door Burgemeester en Wethou ders benoemd voor den tijd van drie jaren. Art. 78. Bij het in werking treden dezer verorde ning, zijn alle bestaande keuren en reglementen op de brandweer afgeschaft, alsmede de vroeger afgege- vene armbanden, penningen, enz. Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden. LAlATSTK BEKICHTEN. (Per telegraaf.) 's-Gravenhaqe, 17 Mei. In de zitting van de Tweede Kamer van lieden, is de begrooting van Binnenlandsche Zaken, ad. ruim 19 miljoen, met algemeene stemmen aangenomen. De discussie over het Hoofdstuk Marine is aan gevangen. Na korte aKemeene beschouwingen, is de behandeling gevorderd totait. 19 (materieel). Vrijdag te elf uren voortzetting. HUWELIJKEN, GEBOORTEN EN STERFGEVALLEN. Burgerlijke Stand van Leiden van den llden tot en met den 17 den Mei. Gehuwd: A Van den Berg jm. en J. J. Van Steenwijk jd. H. M. Van Duuren jm. en A. E. Van der Mark jd. J. li. Van den Worm jm. en E. Wypnobel jd. I). Hofkesjm. en M. Van Leeuwen jd. P. üc Munnik jm. en C. Van Beelen jd. D. liartendorp jm. en M. W. Huups jd. HG. Van Welzen jm. en C. Van Wijk jd. J. Van Weerlee jdi. en J. Hansen jd. J. J. La Lau jm. en T. Tukker jd. -tm W. J. Groenendijk jm. en H. W. De Groot jd. J. Dec jm. en N.S. J. Cloos jd. N. P. Kop jm. en Q. Nijsaen jd. J. Dukjm. eü S. Van Noort jd. J. H. Van Leeuwen jm. on J. Zaalberg jd. P. M. 't Hoofd jm. en W. Vlasveld jd. M. Wyten- burg wedr. en P. A. Ballemaker jd. J. De Munnik jm. en M. G. Felix jd. IScvalleu: T. Van Rijn, geb. De Bree, D. G. Devilee, geb. Suzan, D. J. S. Dn Croix, geb. Van den Berg, twcel. D. en D. J. Singerling, geb. Dool, Z. J. Scheels, geb. Ba- velaar, Z. - B. P. Van Tol, geb. Bos, D. S. M. Van Schoon- derwoerd Jeu Bezcmer, geb. Van Tongeren, D. J. A. Selier, geb. Vcrra, D. C. Gocbertus, geb. Braggaar, D. J.G. Van Vliet, geb. Den Dopper, Z. J. De Bolster, geb. Stavleu,. D. J. VVaisenburg, geb. Nieuweubuizen, O. J. W. Meyer», geb. Van den Berg, D. M. Mulder, geb. Pret, D. C. D. Mar- tijn, geb. Knotter, D. H. M. E. Keyxer, geb. Van Driel, D. J, Hofkcs, ^eb. Neuteboom, M. E. Van Haarlem, geb. Dei»

Leidsch Dagblad | 1871 | | pagina 3