m 1 van gehechtheid ondervindt, wekt thans in nne gemoederen het levendigst gevoel van dank- frheid en vaderlandsliefde op. [Terwijl onze twee machtige naburen de ram- van den oorlog ondervinden, heeft het Groot- tto"doni, dat tusschen beiden ligt, aan het tractaat Londen te danken dat het daarvoor behoed Lebleven. e Luxemburgers zijn hiervoor dank- aan het Opperwezen, aan hun beminden ■st en aan U prins, wiens nagedachtenis geze- U zal worden in de annalen van hunne geschie- Terwijl de Luxemburgers eene groote mate van Inkhaarheid gevoelen voor het Vorstenhuis van anje, waaraan zij zulke overvloedige weldaden danken Lebben, wordt huu vaderlandslievend oei hevig verontrust door de gedachte dat zij weldaden zouden verliezen en dat het Groot- [riogdom beroofd zou worden van zijne ousij- ;e stelling en onafhankelijkheid. Iedere verandering, welke de loop der ge- iurtenissen in den tegenwoordigen toestand van t land zou aanbrengen, zou voor al zijn kin- |ren eene groote ramp zijn. .Koninklijke Hoogheid. Vergun mij in de aanwezigheid van Uwe iniuklijke Hoogheid te midden van ons, een nstig voorteeken voor ons dierbaar vaderland zien; vergnn aan de bevolking van de hooi'd- ,d, wier orgaan wij zijn, haar vertrouwen, re hoop en haar geluk aan uwe doorluchtig- iid toe te vertrouwen. Onder zulk eene be- herming kunnen de dierbaarste en heiligste langen van een volk: zijn vrijheid en onaf- ^et inkelijkeid, niet verloren gaan tgei jkd TELEGRAMMEN. n» ar <A>im ep* Pestb, 23 October. In de zitting van het La- soe jrhuis heelt de Minister van Justitie zesenveertig o etsoulwerpen ingediend, en met aanbeveling efft *n werkzaamheid hunne behandeling verzocht. 1811 Koloman Tisza heeft een voorstel ingediend, lat de Regeering zoo spoedig mogelijk aan het Hoofd van den Staat en aan het Parlement eene me loordracht zou doen tot de organisatie van een q d: (onafhankelijk Hongaarsch leger, im: I De voorsteller verklaarde, dat de oppositie het Beleid der Regeering in buitenlandsche aange- goedkeurde. laa Tours, 24 October. Besan^on, 23 October. Vu Jeneraal Cambriëls meldt, dat de vijand opnieuw e positiën van Chatillon-le-duc beeft aangevallen, vaar de aanval gisteren mislukte. Tegen den ivond trok hij terug. Wij maakten eenige ge- m#aDgenen, behaalden voordeelen en behielden jvaze posities met onbeduidende verliezen. Schletstadt, 23 October. De vijand beschiet 'e stad sedert den 18den met granaten. Het gar- izoen yerdedigt zich dapper. §tattgart, 24 October. Generaal Von Suckow eelt gisteren uit Versailles getelegrafeerd, dat ergisteren (Zaterdag) drie Fransche bataljons net artillerie en mitrailleuses bij Joinville over le Marne een uitval hebben gedaan en de Wur- .einbergsche voorposten bij Champigny aange- allen. Zij werden teruggeslagen door het tweede bataillon jagers en een gedeelte van het zevende egiment. Het verlies bedraagt vijf dooden en pofldertig gewonden; geen officieren. Brussel, 24 October. De Indépendance bevat een telegram uit St. Petersburg, inhoudende dat de militaire attaché der Pruisische legatie heden met eeu brief van den Keizer aan den Koning van Pruisen naar Versailles vertrokken is. De Echo meldt uit Tours, dat vrijgeleide is gevraagd voor den heer Thiers om zich naar Parijs te begeven. Zoo hij dat verkrijgt, zal hij do toestemming van het voorloopig gouverne ment gaan vragen en naar Versailles zich be geven om over het sluiten van een wapenstilstand te onderhandelen. Men gelooft, dat omtrent de voornaamste vredesvoorwaarden reeds overeen gekomen is. Pruisen zou afzien van eene uit breiding van grondgebied en Luxemburg krijgen. Darmstadt, 24 October. De Ministers Dalwigk en Hofmann begeven zich heden naar Versailles om deel te nemen aan de conferentie der Duit- sche Ministers. Berlijn, 24 October. De Norddeutsche Zeitung zegt, dat de vrees voor vreemde interventie ongegrond is. De Koning, zijne Ministers en krijgsoversten kennen te veel de waarde van het vergoten bloed, en stellen de inspanning van het leger en het land te veel op prijs, om vreemde interventie te kunnen dulden, Van den 20sten wordt uit Metz bericht, dat prins Karei zich inet gevolg onder parlementaire vlag naar de voorposten begeven heeft, ten einde over de overgave der plaats te onderhandelen Boyer had den prins een dag te voren in diens hoofdkwartier een bezoek gebracht. Rijssel, 24 October. De vijand heeft gisteren St.-Quentin ontruimd. Amiens werd niet aange vallen; de vijand trok zich terug zonder geweld te plegen. Hij concentreert zich in de omstreken van Laon. Het beleg van Lafère is opgebroken Een deel van het Mecklenburgsche korps is met overhaasting in de richting van Parijs afgetrokken Luxemburg, 24 October. Er heeft zich een permanent comité gevormd, om te waken over het vaderland en de kuiperijen van de buiten- landsche pers, die aan de onzijdigheid van Luxem burg vijandig is, te doen mislukken. Het comité is saamgesteld uit gedelegeerden van de talrijke corporatiën des lauds. Deze maatregel verlevendigt de hoop, aangezien de geheele bevolking zich ver klaart tegen het plan orn Lotharingen voor Frank rijk te behouden, met opoffering van Luxemburg. Algemeeo verklaart men zich tegen eene inlijving bij Duitschland. St.-Petersburg, 24 October. De Pruisische mili- taire gevolmachtigde, generaal Von Werder, is hedenmiddag op reis gegaan, om een brief vau den Keizer aan den Koning van Pruisen over te brengen. Rijssel, 23 October. De crisis bij den werken den stand verkrijgt een dreigend karakter en breidt zich uit. Met uilzondering van twee werk plaatsen staan bijna alle fabrieken stil. De manschappen, die in militairen dienst zijn gesteld, vragen om wapens; maar de voorraad, zelfs van oude geweren, is totaal uitgeput. Ieder vreemdeling, die den ouderdom van 50 jaren nog niet heeft bereikt, moet onder de wapens komen, of anders het laud uitgezet worden. Bologna, 24 October. Langs den Brennerspoor- weg is heden te halftwaalf de eerste groote Indi sche mail met 111 zakken brieven aangekomen. Te 10 min. over twaalven is de trein weder ver trokken, met den minister Gudda, den directeur der Zuidelijke spoorwegdiensten en een Engelsch postbeambte. Florence, 24 October. Het bevestigt zich, dat de verhouding der partijen in de aanstaande zit ting der Kamer een verandering zal ondergaan. De oude rechterzijde zou zich op nieuw gecon stitueerd hebben. De Opinione is van oordeel, dat het wenschelijk is, dat de intocht van den Koning in Rome worde voorafgegaan door de afkondiging van de waar borgen, aan den H. Stoel toegezegd. Weenen, 24 October. De Wiener Abendpost heeft een telegram uit Tours van heden, waarin wordt gezegd dat de delegatie der Regeering de voor stellen betrekkelijk den wapenstilstand in begin sel heeft aangenomen. De heer Thiers zal, na overleg met de centrale Regeering, met Von Bis marck in onderhandeling treden. Tientsin, 4 October. Het Chineesche leger is naar de forten van Taku gezonden; het leger wordt geproviandeerd. Het volk heeft de kapel Takschoo in brand gestoken. Berlin, 25 October. Officieel bericht uit Kinzheim 24 October„Schlettstadt heeft heden gecapituleerd. Wij hebben 2400 gevangenen gemaakt en 120 kanonnen veroverd. //Von Schmeling." Schwerin, 25 October. Uit Reims is hier het volgende telegram ontvangen, door den Keizer van Rusland gericht aan den groothertog aldaar Ik verzoek u het Kruis van de Orde van St.-Georg 8de klasse aan te nemen, dat gij zoo wel verdiend hebt. God geve dat de oorlog weldra in een duur- zamen vrede moge eindigen. Londen, 25 October. De Daily Telegraph beves tigd het gerucht van Pruisische onderhandelingen met de ex-Keizerin, om haar in Frankrijk terug te brengen als regentes, opdat zij uit naam van een wettige regeering den vrede zou kunnen be krachtigen. Het blad voegt er bij, dat de ex Kei zerin zich waarschijnlijk naar Versailles begeven heeft. De Daily News zegt, dat de geruchten omtrent imperialistische intrigues waarheid bevatten. De ex-Keizerin zou er echter niet in hebben willen treden, ten einde de moeilijkheden van Frankrijk niet te vermeerderen. Brussel, 25 October. L'Echo du Parlement bericht uit Luxemburg dat jl. Zaterdag een kolonne van ongeveer 2000 man, met twee stukken geschut Thionville heeft verlaten, zich naar Verdun bege vende, om de troepen, die aldaar geblokkeerd zijn, te hulp te komen. (Part. Tel.) Particuliere mededeelingen be vestigen de beweringen der Pruisische autori teiten, betreffende den Dood welke te Metz heerscht; bijna al de paarden zijn geslacht op bevel van Bazaine, om als voedsel te dienen want er bestaat even groote schaarschte aan levensmiddelen als aan voeder. Bazaine heeft aan de inwoners bevolen om het stroo uit de matrassen aan de militaire autoriteiten te leveren om, zoo mogelijk als voeder te worden gebezigd De militairen deserteeren bij honderden, om den hongersnood te ontgaan. De bevolking der stad hebben tallooze malen deputatiën naar den maar schalk gezonden om hem tot de overgaaf der vesting te bewegen. Volgens een mededeeling uit de vesting dd. 18 jl. ouderstelde men alge meen, dat de plaats spoedig overgegeven zou moeten worden. Florence, 23 October. De Koning, de Kroon prins, de Kroonprinses en eenige ministers zullen onverwijld naar Rome vertrekken, waar zij op het Quirinaal hnn intrek zullen nemen. Promotie n. Leiden, 25 October. Bevorderd tot doctor in de rechten de heer D. Van Riessen geb. te Haar lemmermeer, met een academisch proefschrift getiteldOver crediet hypotheek. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Bij de overweging van hoofdstuk VIIB (departe ment van Financiën) hebben vele leden er met na druk op aangedrongen, dat spoedig door de Regeering een wetsvoorstel tot regeling van het beheer en de verantwoording van 's Rijks geldmiddelen mocht wor den ingediend. Reeds te lang is daarmede gewacht; verder uitstel ware moeilijk te verdedigen. In eene afdeeling is op de noodzakelijkheid van wettelijke be palingen ten aanzien van het ontslag der burgerlijke ambtenaren aangedrongen. De Minister van Financiën heeft bij de begrooting voor 1870 de indiening van het wetsontwerp op de grootboeken der nationale schuld voor het einde der toenmalige zitting van de Staten Generaal toegezegd. Waarom is aan deze belofte geen gevolg gegeven? Mag men die indiening nu spoedig tegemoet zien Weder is er op aangedrougen dat de Nederlandsche Bank volgens de bij haar octrooi opgelegde verplich ting met de geheele dienst van 's Rijks schatkist zoude worden belast. Eenige leden drongen weder aan op de afschaffing der Rijks advocaten. Welke maat regelen heelt de Regeering reeds genomen, omde bij - de wet van 26 Mei 1870 (Slbl. N°. 82) bevolen, schat ting der gebouwde eigendommen te doen geschie den? In eene atdeeling vroeg mén, of het steeds klimmende cijfer der uitkeering van een gedeelte der personeele belasting aan de gemeenten, waardoor vele over eene vroeger ongekende en overbodige ruimte van geldmiddelen kunnen besehikken geene aanleiding behoorde te geven tot eene wijziging der wet van 7 Juli 1865 (Slbl. N°. 79) in dier voege, dat voortaan slechts eene vaste geldsom aan de gemeenten wierd toegekend, en de meerdere opbrengst der personeele belasting geheel ten bate van 's Rijks schatkist kwam. Tegen dit denkbeeld kwamen verscheidene leden ech ter reeds dadelijk opzij zouden het zéér onbillijk achten om de eenmaal vastgestelde regeling ten na- deele der gemeenten te veranderen. Door eenige leden werd twijfel geopperd of de eerste maatregel tot vereeniging van het bestuur der posterijen en der telegraphec, de overbrenging der administratie van den liijkstelegraaph naar het depar tement van Financiën, wel goede uitkomsten heeft opgeleverd. Zij meenden, dat daardoor in tegendeel geenerlei vereenvoudiging, maar wel veel onaoodig geschrijf, vooral met de administratie van den water staat, die nog met het onderhoud der telegraphen belast bleef, is voortgevloeid. Andere leden deelden echter niet in deze meening. Zij zagen nog altijd groote voordeelen in eene geheele samensmelting van het hoofdbestuur der posterijen met dat der telegra phen maar zij betreurden de maatregelen welke dien aangaande in den laatsten tijd door de Regeering zijn genomen, en waardoor die kosten toenemen. De eenige goede weg om tot vereeniging van kantoren in'kleine gemeenten te geraken, is de vereeniging der ambtenaren van posterijen en telegraphic tot een korps onder dé leiding van éen hoofd-ambtenaar bij hét departement. Dan alleen zal goede samenwerking der beide diens- ten mogelijk zijn. Eenige leden drongen er op aan, dat alle bepalingen der nieuwe postwet na 1 Januari e. k. zouden in werking treden. Tevens spraken ,zij den wensch uit, dat van Regeèririgswege, volgens hare vroegere toezegging, eene uitgaaf der dan gel dende wettelijke voorschriften omtrent het postwezen zoude worden bezorgd. Eene billijke bezoldiging der directéiiren van post kantoren achtte men alleszins wenschelijk; maar men meende dat dan ook het droit de boite en andere soortgelijke heffingen van hunnentwege moesten wor den afgeschaft, of dat de opbrengst daarvan althans in de schatkist moest worden gestort Ook is er ge klaagd over de onbillijke mededinging, welke som mige directeurs door bezorging van dagbladen en boekwerken tegen den boekhandel voeren. De meening wordt geuit, dat de Regeering met bet oog op de groote uitgaven, welke de aanbouw van het Rijkstelegraaf-kantoor te Amsterdam na' zich 9leept, dit jaar wat zuiniger had moeten zijn bij het ramen van verdere uitgaven voor de1 uitbreiding van het telegraafnet. i Bij de behandeling van Hoofdstak IV B afdee ling van Roomsch KaLh. Eerediensthad, evenals ten voorleden jare, in de meeste aldeelingen ook nu we der eene eenigszins uitvoerige gedachtenwisseling plaats over de instandhouding der afzonderlijke aldeelingen bij het Departement van Justitie voor de behandeling der zaken van Ruomsch Katholieke Eeredienst, en bij dat van Financiën voor de zaken der Hervormde en andere Eerediensten. In de meeste werd' thans op. nieuw door vele leden bevreemding aan den dag ge legd, dat deze afzonderlijke afdeelingen alsnog zijn blijven bestaan. Ook nu werd door véle leden ver wacht dat de Regeering de scheiding 'tusschen Kerk en Staat geheel zou voltrekken, i de zakeu d,er Eere,- diensten overbrengen bij de Departementen waar zij te huis behooren, en de zorg voor de geldelijke betrekkingen met de kerkgenootschappen opdragen aan het Departement van Financiën, de bescher ming en het politietoezicht op hunne handelingen aan het Departement van Justitie De volkomen scheiding tusschen Staat en Kelk werd dóór hen steeds wenschelijk geacht en de hoop /uitgedrukt dat tot de opheffing,dier afzonderlijke administration tegen wier behoud men zeer gestemd bleef, spoedig zou worden overgegaan, en tot bereiking van het doel zonder dralen en met zekeren en vasten stap zon worden voortgegaan. De Regeering had in den laat sten tijd te dezen opzichte eene 'weifelende houding aangenomen. Welke tijdsomstandigheden bad de Re geering dan eigeniijk op het oog, die naar hare mee ning de volkomen scheiding tusechen Staat en Kerk belemmerd, en daartoe een onoverkomelijker) hinder paal in den weg leggen zouden Andere leden konden de zoo even ontwikkelde ge voelens niet deelen. Dezen herhaalden den vroeger geuiten wensch, dat. zoo de Departementen van eere diensten niet konden worden hersteld, ten minste de afzonderlijke thans bestaande adraiuistratiën zouden1 worden in stand gehouden, zij steunden deze hunne meening op de reeds meer dan eens omtrent dit onderwerp opgegeven argumenten. Voor de beharti ging der Delangen van de kerkgenootschappen in het algemeen achtten zij het behóud vari zoodanige ad-; ministratiën nuttig en van éen ten behoeve van het Roomsch katholijke kerkgenootschap; van hooge waarde. Het niet verbreken van den band tusschen Staat en Kerk, ook te verdedigen op grond van de bepalingen der grondwet, die zekere vereeniging van beide, wilde, en op het verleenen van bescherming der kerkgenootschappen doelde, was mede aan te prijzen omdat de betrekkingen, naar het oordeel dezer leden, van teederen aard waren en leiden moesten om moeielijkheden in onderscheidene aangelegenheden met de Kerkgenootschappen of godsdienstige gezind heden in verband staande te voorkomen. Bij de overweging van Hoofdstuk VII C afdee ling Hervormde Eeredienst enz.) werd even als ten voorleden jare, vrij algemeen verwezen naar de be schouwingen, welke ten aanzien van de wenschelijk- heid der instandhouding of opheffing van de afzon derlijke afdeelingen voor de zaken der Eerediensten, bij de overweging van hoofdstuk IV B, geuit zijn. Ook is op dit hoofdstuk van toepassing do opmerking dat met genoegen is gezien, dat de Regeering is voort gegaan om onderscheidene verordeningen en Konink lijke besluiten, die de vrijheid der kerk belemmeren, in te trekken. Zitting van heden. Aan de orde is de voortzetting van de beraadsla gingen over dc Begrooting voor Ned. Indië, dienstjaar 1871, en wel over de onderafdeel. 62 (Onderwijs voor de inlandsche bevolkingad/"388,709. De heer Moens, ofschoon ia 't algemeen van oor deel dat deze post te laag geraamd is, zal geen amen dement voordragen tot verhooging; want, wat baat het of er sommen op de begrooting staan, bij den gebleken onwil van het Indisch bestuur om er ge bruik van te maken, en welken onwil hij, ofschoon het woord hard moge klinken, uit de stukken aantoont Spr. wenscht daarom dat de Kamer zich aansluite aan eene afkeuring van de nalatig heid en het plichtverzuim van het Indisch bestuur met betrekking tot de bevordering van het onderwijs aan den inlander. Spr. zal het van de inlichtingen des Ministers doen afhangen of hij eene motie voor stellen zal,-uitdrukkende den ernstigen aandrang der Kamer tot bevordering van het onderwijs der inlan ders in, Ned. Indië., De heer Van Blom is, even als de vorige Spr., zeer 'teleurgesteld over het weinige dat voor het on derwijs gedaan wordt. Spr. besluit met de vraag: welke zal het lot der districtsscholen in de Prean- ger-Regentschappen zijn bij de reorganisatie dier Regentschappen Zullen ze daartoe de middelen heb ben Deze Minister wenscht bet onderwijs te behar tigen en wordt daarin gesteund door de Kamer, maar het Indisch bestuur moet medewerken. De minister koloniën gelooft dat de uitdrukkingen jegens den Gouv.-Geu. wat te sterk zijn. Al wordt er te weinig gedaan, zoo gelooft hij niet dat dit aan onwil is toe te schrijven. Blijkbaar is er verhindering ontstaan door het uitblijven van de algemeene ver ordening tot definitieve regeling der zaak en de Min. is overtuigd, dat, ala die beslissing gevallen zal zijn, de Gouv.-Gen. uitvoering zal geven aan de regeling en de toegestane sommen met vrucht zal aanwenden. Er zijn toch ook eenige sporen van verbetering. Na deze inlichting wenscht hij aan den heer Moens over te laten of hij eene motie zal voorstel len; maar noodig om den Min. aan te sporen is zij niet, en zoodra de begrootingatijden voorbij zijn, zal hij ernstig de hand slaan aan de algemeene verordening. Wat aangaat de vraag van den heer Blom, gelooft de, Min. dat de regenten, ook na de reorganisatie, de middelen zullen hebben tot instandhouding der districtsscholen in de Preanger Regentschappen. Onder afdv §2.65 wordt daarop aangenomen, en overgegaan tot onder afd. 66 Eeredienstf 505.738. De heer v. Lijnden trok hierbij na inlichtingen van den Min. zijn amendement in om de post voor zendelingen op f 7000 te brengen. Onderafd. 66 en 67 worden daarna goedgekeurd. Bij onderafd. 6 betoogt de heer Idzerda de nood zakelijkheid dat voor de toelating van inlandsche kweekelingen op de geneeskundige school te Batavia, deze eenig .onderwijs in de Nederl. taal ontvangen en eenige voorbereidende geneeskuudige kennis opdoen. De miüièter betuigt zijne belangstelling in dit on- dèrwérp, waaiba dnder-afd. 69 wordt aangenomen. Onderscheidene onderafdeeliugen worden zonder belangrijke discussieu goedgekeurd. Bij afd. VI (Dept. der burg. openbare werken) onderafdeeling 79 (Materieel) f4,950,000, stelt de heer Fransen van de Putte het volgend amende ment voor: Onderafdeeling 79 aldus te lezen: //On- derhöüd en herételliug van gebouwen onder burger lijk beheer", en het cijfer dier onderafdeeling te yermindeyen .jmet,/14,165,200 en alzoo te brengen op 784,800. Op die onderafdeeling deze drie nieuwe te laten volgen//Onderafdeeling 79a. Onderhoud en heistelling van bevloeiingswerken, bruggen, wegen, Waterstaats-, en andere werken 1,016,000; //Onder- afdeeling 79b. Vernieuwing on nieuwe werken aan gebouwen onder burgerlijk beheer f 1,016,700; On derafdeeling 79c. Vernieuwing en nieuwe werken aan bruggen, wegen, waterstaats- en andere werken f 2,132,500." De strekking is om de in het ontwerp onder eene post voorkomende som vaD f 4,950,000 in vier onder deel en te splitsen in overeenstemming met den af zonderlijken aard der werkeu. jpe heer Fransen van de Putte licht zijn amende ment foe Het strekt om te voorkomen wat in de Mem. v. Beantw. staat dat hetgeen mocht overschie- jten'jop.'!fc onderhoud zou kunnen worden besteed aan vernieuwingen en omgekeerd Zijn wensch is daaren tegen juist, om de overschrijvingen van 't een op 't andeié tegen te gaan en oin te beletten dat b. v. geld voor havens, bruggen en wegen gebruikt worde voor gebouwen. De^hëer Nièrstrasz stelt als sub-amendement voor dè vermindering L'van den post met f 106,500. Deze vermindering heeft blijkens schriftelijke en mondeling nader gegeven toelichting, ten doel, het bouwen van nieuwe werken, waarvan de totale kosten blijkens de raming buitengewoon hoog zijn, te doen uitstellen tot dat lagere ramingen tengevolge van minder kost bare projecten uit Indië zijn ontboden. Deze werken zijn: Poststations in de residentiën Batavia en Cheri- bon 26,000 (elk station is geraamd op 18,250) regentswoning Cheribon (Indramayoe) f7500 (Dit geboüw is ger. op 96000); regentswoning soe- moeroto (Madioenj f 5000 (ger. op f 90,000); wo ning rongo te Sampang (Madura) f 10,000 (ger op f 75,000 -^Kweekschool iol. onderwijzers in de Kadoe 17,000 (ger. op [200,000)gouverneurswoning Su matra's westkust f 15,000 (ger. op f 220,000); ad- sistent-residentswoning en kantoren Billiton 26000 (ger. woning op 80.000, kantoren f 12000), totaal f 106,500. De heer Fransen v. d. Putte heeft nog eenige wijzigingen in de cijfers van zijn amendement aange bracht,' zoodat n". 79 (onderhoud en herstelling aan gébouwen-) wordt gebracht op 618,000 in stede van ƒ,7;84.800, welke vermindering echter wordt overge bracht naar n°. 79a (bevloeiingswerken,bruggen,wegen enz.) Na eéne discussie waarvan onderscheidene leden deelnamen en de Min. beide amendementen bestreden had, weyd. overgegaan tnt de stemming. 1°. Over het sub amendement van den heer Nier- strasz dat aangenomen werd met 39 tegen 28 stemmen. 2?: het amendement van den heer Fr. v. d Putte, gelijk het gewijzigd is door het sub-amend, van den heer Nierstrasz (vermindering N°. 79ó met f 106,500) aangenomen met algemeene stemmen, op éen na (die van den heer Moens). 3°. En eindelijk N°. 79, aldus gewijzigd aangeno men; zoomede onderafdeelingen 8083. Per telegraaf.) Eindelijk is het geheele hoofdstuk II uitgaven in Indië circa 88 millioen aangenomen met 38 tegen 28 stemmen. Daarna is de discussie aange. vangen over de uitgaven in Nederlanddoch de de. batten zullen hedenavond te halfacht worden v oortgezet

Leidsch Dagblad | 1870 | | pagina 3