WIE IS 'T? HOTEL WITTE BROOD. ANNONCES. ALGEMEENE COMMISSIEHANDEL, ADVERTENTIE! Maatschappij voor Toonkunst 1000 cn Premie 30,000 op i\°. 9285, en /"3000 op IV«. 918, VEREEUIGING Op Woensdag 26 Ocl. 1870, des avonds le 7 uren. BAL. OPEISBARE VERKOOPING adi4 töopers C. Muller Cz. en C. Smit Jz., te Barsin- erborn voor ƒ7500. 10. Eenige perceelen wei- of hooi- en bouw- ,nd, io de vier Ambachtspolder onder de ge- leente Oudshoorn, sectie B, Nos. 24, 25, 32 tot met 38, 118 119, 120 en 121. Kooper Mr. H. Neeb voor f10550. flo 11. Eenige perceelen wei- of hooiland in Delftpolder onder de gemeente Hazerswoude, bod gebracht op f 9500, en niet gemijnd. Gemeenteraad van Leiden. uurt 5,4 f27: bos epo K 5Ste; groq Ie n a larsi d oc achl itie \Si ar' lOfj: tie A.an de beantwoording door Burgemeester en Wethouders van het algemeen sectiënver- slag over het onderzoek der gemeente- begrooting voor 1871, is ontleend: INKOMSTEN. Ontvangsten wegens vroegere diensten. Yolgn. 1. Bij besluit van den 27sten April 1869, 5, opgenomen in het Provinciaal Blad van Zuid- olland, hebben Gedeputeerde Staten nieuwe voor- •hriften vastgesteld, betreffende de inrichting der arooting, en de eerste post aldus omschreven //Batig saldo der laatst vastgestelde rekening, voor ooverre daaraan niet reeds eene bepaalde bestem- ling is gegeven." Deze omschrijving bewijst dat het batig slot eener .>kening niet in zijn geheel behoeft overgebracht te orden op de eerstvolgende begrooting, maar dat ook n deel van dat eindcijfer als vermoedelijke bate in i vorige begrooting mag opgenomen worden. Van ze bevoegdheid is geregeld gebruik gemaakt en ook de laatst vastgestelde begrooting voor 1870 is door jn Raad als zoodanig aangewezen eene som van 10805.76 welke thans van de bate, over 1869 ver legen, moet afgetrokken worden, om bet beschik- are cijfer voor de begrooting van 1871 aan te wijzen. De gemeenterekening over 1869, die in de zitting an den 18den Augustus II. door den Raad isgoed- ekeurd, levert een batig slot op van f 17494.7Is ierover is voor de dienst van 1870 bij gemeentebegrooting reeds beschikt ot een bedrag van10805.76 oor de begrooting van 1871 blijft alzoo eschikbaarf 66S8.95' Burgemeester en Wethouders vermeenen dat deze inschrijving allezins duidelijk is, en de voorschritten oor Gedeputeerde Staten gegeven, alzoo geen ver- etering behoeven zij moeten dus bezwaar maken om ijzigingen aan het Hooger Bestuur voor te dragen q zij vertrouwen, dat na de verstrekte toelichting ok de meerderheid van den Raad deze hunne mee- ing deelen zal. opbrengst van belastingen en heffingen. Volgn. 6. (Plaatsel. dir. belasting.) Even alsvroe- er is men ook nu nog van meening dat afchaffing an opcenten op de personeele belasting en evenre- ige verhooging van den hoofdelijken omslag, eerst raadzaam kan zijn, als de bezwaren tegen bet lestaande belastingstelsel zijn opgeheven en de onder- inding heeft aangewezen dat de verbeterde belasting erordeningen geene aanleiding meer geven tot klachten. Heffingen voor het gebruik van openbare plaatsen enz. Yolgn. 8. Zoolang er plaatelijke accijnsen zijn ge lieven, is telkens de vraag overwogen of het niet in iet belang van deze gemeente zonde zijn om een jaai of doorvaargeld te bellensteeds heeft de over- ;roote meerderheid van den Raad begrepen, dat eene lergelijke heffing de vrije ontwikkeling van den bin- lenlandscken handel zoude belemmeren, en op dien ond de' heffing afgewezen. Sinds zijn de plaatselijke iccijnsen afgeschaft en de bestaande tolliniën opge- ïev'en, om de vrije toevoer aan le moedigen, en de ruchten van dat stelsel zijn niet uitgebleven. Leiden mag zich verheugen dat zijn handel is vermeerderd, lat de vee en turfmarkt tot een ongekende bloei ijn gebracht; zal het nu de pas verkregen vrijheid veder verkorten, het schijnt ons meer dan immer inraadzaam toe. Volgn. 15. (Opbrengst van schoolgeld, Latijnsche ichool.) Het getal leerlingen is thans 29, bet school ed is bepaald op f 100.dus moet op dit artikel vorden uitgetrokken f 2900. Yolgn. 16. Het getal leerlingen is thans 126 waarvan: 93 a f 60.bedraagt f 5580.— 29 a 45.u 1305. 4 voor onderscheiden vakken, u 175. f 7060.— Yolgn. 18. (Idem bewaarschool.) Bij Raadsbesluit van 22 September 11. is bepaald dat de bewaarschool de Groenesteeg met 1° Januari e.k. aan de ge meente zal overgaan, en stellen dientengevolge Voor de opbrengst der bewaarscholen f 50.hooger te ramen. Baten en opkomsten spruitende uit gemeente-eigen dommen en bezittingen. Volgn. 27. (Gasfabriek). Zoolang de prijs van het gas, dat de gemeente levert niet hooger is dan elders door bijzondere gastabriekanten wordt berekend, kun nen de gasverbruikers niet aanvoeren dat zij tegen over de belastingschuldigen bezwaard zijn. Ieder in gezeten is volkomen vrij, zijne verlichting in te rich ten naar de goedkoopste wijze, en de prijs van het te Leiden is ook in verhouding tot de lichtsterkte beter dan elders, sedert de Gemeenteraad heeft be paald met 1° Juli 1869 de prijs te verminderen, zoo dat die bedraagt 3.50 per duizend kub. voeten voor gewone verbruikers; f 3.325, f 3.15 en f 2.975 voor groote gasverbruikers die 5, 10 of 15 pCt. rabat genieten, overeenkomende met 12.36 ets. de kubiek el, voor de gewone gasverbruikers; 11.74 ets. die 5 pCt., 11.12 ets. die 10 pCt. en 10.50 ets. die 15 pCt. rabat hebben. Ontvangsten van verschillenden aard. Volgn. 34. (Boete wegens overtreding in zake plaats, bel.) Zooals bekend is, kunnen op dit artikel geene andere ontvangen plaats hebben als die welke het gevolg zijn van vervolgingen tot betaling van boeten wegens overtreding der belasting op de honden. Veelmalen komen die boeten niet in door onvermo gen; toch heeft de verhoogde toelage aan den amb tenaar met het toezicht belast, reeds den ijver ge wekt, en zijn meerdere ontduiking tegen gegaan, waardoor tot op heden reeds f 161.op dit artikel geboekt. UITGAVEN. Bezoldiging, schrijfloonen, presentiegeldenenz. Volgn. 50. Wij meenen dat de voorgedragene trac- tementsverhooging van den oudsten bode billijk is, om rede hij als stadhuisbewaarder genietende f 300, als bode 100 minder heeft dan de overige, 't geen der tijd bepaald is, omdat hij ongeveer gelijke som aan fooien ontving; nu die komen te vervallen moet hij o. i. gelijkelijk gesalarieerd worden. Andere kosten van dagelijksch bestuur. Volgn, 61. De kosten van onderhoud van 't rneu- waaronder °ok de stookgereedschappen voor al de boven- en beneden-lokalen van het Raadhuis zijn begrepen, beliepen volgens de rekening van 1869 eene som van /"531.145. Voor 1870 is daarvoor niet meer dan f 400 toege staan en ofschoon nog niet zeker is of daarvoor in al de behoeften naar den eisch kan worden voorzien, wordt voor 1871, dezelfde som van f 400 uitgetrokken. A olgn. 65. Naar aanleiding der in het vorige jaar w idane volksstelling, zal waarschijnlijk eene buiten gewone uitgave, tot geheele vernieuwing en inschrij ving der bevolkingsregisters, noodig zijnBurgemees ter en Wethouders hebben gemeend zulks alsdan bij of- en overschrijving te kunnen vinden. Volgn. 68. De rapporten die van eenig belang zijn, worden gewoonlijk opgenomen in het Verslag der zittingen van den Gemeenteraad. Zoo zij daarvoor ,e uitgebreid worden geacht, worden zij afzonderlijk gedrukt en in den regel algemeen verkrijgbaar ge steld. Het doel om het Verslag voor de belangheb benden begrijpelijk te maken, staat steeds op den voorgrond. Y olgn. 70. (Kosten van zetters voor directe be lastingen). Men meent, na het gevoelen der leden in de sectiën te hebben vernomen, op geene uitgaaf op dit nommer te moeten aandringen. Volgn. 72. De bestemming der uitgetrokken som uitsluitend om overeenkomstig de plaatselijke ver ordening te strekken tot aankoop en onderhoud van voorwerpen van waarde of belangrijk voor de oud heidkunde en de geschiedenis der kunst, volgens de raad of de voorstellen der daarvoor ingestelde Com missie. Kosten voor werken en inrichtingen tol openbare dienst bestemd. Volgn. 74. Sinds jaren is het voetpad buiten de voormalige Koepoort niet meer door onze gemeente onderhouden; ofschoon dus het verschil over de ver plichting tot onderhoud, in ons voordeel is beslist, kan daardoor het uitgetrokken cijfer tot onderhoud van de andere wegen en voetpaden niet verminderd worden. De meening dat Leiden niet verplicht zoude zijn om de wegen en voetpaden, in de Memorie van Toe lichting vermeld en buiten de gemeente gelegen, te onderhouden, deelen wij niet. Omtrent dit onderhoud zijn bepaalde contracten gesloten, zoo is bij acte dd. 5 Novr. 1662 en 28 Maart 1665 een verdrag gesloten met Schout en Ambachtsbewaarders van Leiderdorp, om tegen eene recognitie ad f 73.60, de weg van het Leiderdorpsche veer (nu brug) tot aan de Zijlpoort te onderhouden. Een gelijke overeenkomst is op 15 Maart 1652 gesloten met Schout en Ambachtsbewaarders van Soeterwoude voor het onderhoud van den weg buiten de Wittepoort tot aan den Boschhuizer weg, tegen eene jaarlijksche uitkeering van f 20 Een ander contract dd. 1 Octr. 1660 met de Ambachtsbewaarders van Soeterwoude aangegaan, verplicht de gemeente tot onderhoud van den weg buiten de Hoogewoerdspoort tot aan de Roombur- gersluis tegen eene jaarlijksche vergoeding van f 40. Bij eene andero overeenkomst tusschen deze ge meente en dezelfde Ambachtsbewaarders van Soeter woude dd. 5 Novr. 1662 is het onderhoud van den weg van den Roomburgersluis tot aan het Leider dorpsche veer, aan Leiden opgedragen tegen eene uitkeering van f 27.50. Nog is bij notariële acte dd. 28 Juni 1827 over eengekomen met de ingelanden van het Minnebroers pad, om dit pad tegen eene jaarlijksche bijdrage van /'15 te onderhouden. Verplichting tot onderhoud bestaat dus zonder twijfel. Eene andere vraag is echter of deze over eenkomsten ook kunnen opgezegd worden, en zoo ja, of daardoor onze gemeente zal gebaat worden. YVij laten gaarne de beslissing aan den Raad over. Sinds de singels ook voor rijtuigen zijn opengesteld is meerder rivierzand en grind voor het onderhoud benoodigd en ook in deze begrooting aangevraagd, waardoor bij aanhoudende aanvulling het uitzicht op verbetering van den weg bestaat. Volgn. 77. (Onderhoud riolen.) Er bestaat geen bezwaar om een afzonderlijke post te brengen voor onderhoud van pompen en verdere lualerloestellen, •waar onder dan verstaan wordt: a. de ƒ920 voor pompen, afloopkanalen, filtereertoe- stellen; b. de f5000 voor aanvoer van duinwater. Evenmin bestaat bezwaar om van n°. 7S op n°. 77 over te brengen de f 2000 voor exploitatiekosten van het Liernursche stelsel, waaronder niets begrepen is wat aanleg betreft, maar alleen wat noodig is, voor het inrichten van een der kruidhuizen tot bewaar plaats van vaatwerk en voor het in huur verkrijgen van eene bergplaats voor de locomobile, in de na buurschap van de gedempte gracht Volgn. 80. Met de inrichting der begraafplaatsen is men nog niet zoover gevorderd, dat aan het ver zoek van het Israëlitisch armbestuur gevolg kauwor den gegeven. Kosten der openbare veiligheid en van de brandweer. Volgn. 103. (Jaarwedde torenwachter enz) Het nut van een torenwachter is algemeen bekend, immers toch bij brand geeft hij niet alleen het eerst er ken nis van, maar wijst ook aan in welk gedeelte der stad de brand is. Kosten voor het onderwijs. Volgn. 106 en 107. (Kosten latijnsche en middelb. scholen.) Uit deze som moeten worden aangekocht boeken en kaarten, noodig voor de onderwijzers op de scholen zelve, jaarlijks te geven prijzen aan de leerlingen en het jaarverslagevenzoo is het met het in art. 107 aangevraagde. Volgn. 110. Voor onderhoud van de bewaarschool in de Groenesteeg wordt f 300,noodig geacht, waarmede dus dit nummer moet verhoogd wordeD. Volgn. 114. (Kosten der bewaarscholen.) Ingevolge het Raadsbesluit van 22 Sep. 11. moet dit cijfer met de helft worden vermeerderd, dat is na aftrek van de kosten van vergaderingen, welke dezelfde blijven f 3266,het eindcijfer wordt alsdan ƒ9848, Andere Uitgaven. Volgn. 146. (Kosten van rechtskundig onderzoek.) Wat de gedane aanvraag bij dit nommer aangaat, deze berust o. i. geheel op billijkheidimmers de veelvuldige gegevene rechtkundige adviezen, zouden bij afzonderlijk beloonen veel hooger som bedragen, waarom Burgemeester en Wethouders het wensche- lijk achten, dit cijfer tot het dubbel der voorgedra- hen som uit te trekken. Volgn. 147. Reeds lang bestonden er overwegin gen ten aanzien van de middelen om den last te verlichten, die wegens het onderhoud der jaagpaden op de gemeente voor haar aandeel rust. Dat aandeel bedraagt de helft van het Delftsche jaagpad, drie ach- sten van het jaagpad tusschen Leiden, Woerden en Utrecht en geheel voor het gesplitste deel van het Haarlemmer trekpad. De Gemeenteraad van Utrecht heeft onlangs be sloten met een dergelijk onderzoek eene Commissie uit zijn midden te belasten. Wij raden U aan het advies van bedoelde Com missie af te wachten. Volgn. 149. (Toelage aan den schouwburg.) Eerst nadat de toelage onder bepaalde voorwaarden bij Raadsbesluit van 15 Sept. 1864 is toegezegd, zijn de circulaires tot deelneming op 24 Nov. daaraanvolgende rondgezonden. De gelden zijn dus versterkt in de verwachting dat bij getrouwe opvolging van de ge geven voorschriften, ook vervolgens de toelage zoude verleend worden. Ofschoon zonder twijfel de uitkee ring door den Raad kan worden geweigerd, bestaan er dus voor de toewijzing toch redenen van billijk heid die niet voorbij mogen gezien worden. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Aan de orde is de voortzetting der beraadslagingen over de begrooting van Ned.-Indië, dienstjaar 1871, en wel over hoofdstuk II, afd. 2, onder afd. 12, Landraden enz., met het daarop voorgestelde amendement v. Goltstein en in verband tot de voor genomen herziening van het Preanger-stelsel. Aan het langdurig debat werd deelgenomen door een aantal leden, die meestal reeds gisteren aan de beraadslaging over deze quaestie hadden deelgenomen. De heer Mirandolle was de eenige nieuwe spreker, die de reorganisatie de Preanger-regentschappen warm verdedigde. Z. i. was deze strijd niets anders dan het antagonisme tusschen oud eu nieuw, tusschen regel en willekeur; tusschen regeeren en profiteeren, om met te zeggen, esploiteeren. De Minister van Koloniën verdedigde weder breed voerig den maatregel. Ten slotte werd het amendement Golstein om den maatregel tot reorganisatie van de Preanger-regent schappen uit art. 12 der Indische begrooting te ligten verworpen met 34 tegen 31 stemmen. Later zal over het amendement van den heer Mirandolle tot verhoo ging van de koffieprijs gehandeld worden. Maandag voortzetting. Comité van het ROODE KRUIS te Leiden en omstreken. Tot heden onder dankzegging bij de commissie voor het materieel ten huize vau den heer A. C. Leembruggen ingekomen. Door de commissie van het Roode Kruis te Warmond; van de dames Nieuwenhuizen, geruit, geordend en gewoon pluksel; van mevrouw Ne- derburg, geb. Tijken, zeven rollen compressen en acht hemden; van twee dienstboden van mevrouw Tijken in geld 1.benevens geordend pluksel en compressen van mevrouw Tijken, vier onder broeken; van N. N. een pak pluksel; van de dames N. en K. pluksel; van N. N. pluksel; van N. N. zeven doeken, twee servetten, geruit en gewoon pluksel; van X. S. X. vijf schuifverban- den, tweeendertig compressen, geruit, geordend eu gewoon pluksel; van N. N. pluksel; van mej. V. N. zeven zwachtels, zeveD doekjes, geruit eu geordeld pluksel; van mejufvrouw N. N. pluksel; van mejufvrouw J. B. te Koudekerk aan den Rijn een kisje pluksel; van mevrouw B. pluksel van mevrouw C. geordend plnksel; van mejuf vrouw H. G. Vogelpoort, eeu kisje geordend en gewoon pluksel; van V. A. B. een pak pluksel; van N. N. geordend en gewoou pluksel; van N. N. uit 11. een pak inhoudende twee lakens, scheurlinnen, compressen, pluksel en zwachtels; van de jougejufvrouw H. een pak geordend, ge ruit en gewoon pluksel. Door tusschenkomst van mevrouw De Vries; van mejufvrouw A. H. geruit eu gewoon pluksel; vau mejufvrouw K. pluksel; vaD de jougejuf vrouw G. Z. geruit eu gewoou pluksel; vau de dames B. geruit pluksel; van de dames K. ver banden, zwachtels, geruit, geordend en gewoon pluksel; van Z. geordend pluksel; van te Alkmaar, pluksel. Door de sub-commissie voor de algemeene ver loting ten behoeve van het Roode Kruis te Soe terwoude van een inwoner aldaar, zes bedlakens; van N. N. geruit en gewoon pluksel; van N. N. zwachtels en pluksel; van de zusters van Lief dadigheid in de Bakkersteeg te Leiden, een pak oud linnen en een pak pluksel; vau mejufvrouw 11. te Koudekerk, geordend pluksel, zwachtels, compressen en hoofddoeken; van P. K.N. geruit, geordend eu gewoou pluksel; van N. N. geruit, geordend eu gewoon pluksel, van N. N.zes paar wollen sokkeu. z/De commissie van het materieel acht zich thans verplicht, naar aanleiding van mededee- lingen door het Hoold-Comité gegeven, haren har- telijken dank te brengen aan allen, die zoo krach tig hebben medegewerkt om het lijden van velen te verzachten. De roepstem die dé commissie tot hare medeburgers richtte, heeft zooveel weer klank gevonden, dat de aanwezige voorraad groot genoeg is om aanvankelijk te kunnen voldoen aan de aanvragen, die gedaan mochten worden zij ziet daarom voorloopig geene inzendingen meer le geinoet en heelt de overtuiging dat zij steeds voor de strekking van het Roode Kruis een geopend oor en hart zat vinden." Nameus de Commissie voor het Materieel van het Roode Kruis. Leiden, J. RUTGERS, 22 October 1870. Secretaris. Weder in dank ontvangen: Van de werklieden der fabriek van den heer H. C. Leembruggen f 15.Van de leerliogen der school van de zusters van liefde in de Bak kersteeg te Leiden f 2.(samen met vroegere opgave f 61.33.) Met de opgave van Zaterdag ad f 6135.17 te zamen f 6152.17. Namens het Bestuur: Leiden, J. A. F. Coebergh, 22 Oct. 1870. Penningmeester. 273ste STAATS-LOTEBIJ. vijfde klasse. zeventiende lijst. Trekking van Zaterdag 22 October. N°. 9285 f'1009 en premie 30,000. N°. 918 premie /3000. N°. 434 100. Prijzen van 70. 144 710 382*2 6655 9457 13214 16630 17184 334 2052 5711 8020 11306 13559 16883 19200 429 2440 6547 9377 12019 14312 Haarlemmerstraat bij de Beestenmarkt. TABAK- EN SIGARENPIJPEN. - WIJNEN, FIJNE LI KEUREN ENZ. - BALANCEN EN BASCULES. - EAU DE COLOGNE. - ZEEPEN. TE LEIDEN. MUZIEKSCHOOL. Tot inschrijving van nieuwe leerlingen wordt men verzocht zich vóór 31 October a. s. schrif telijk aan te melden bij den ondergeteekende. Aan de Muziekschool wordt benevens voor ZANG ook onderwijs gegeven voor CLARINET, FLUIT, VIOLONCEL, VIOOL, PIAiVO. Evenzoo bestaat er gelegenheid onderwijs te ont vangen op koperen BLAASOÏSTUU1HEVTE1V. De prijs per kwartaal is: voor leden der Maat schappij f 6.75, geen leden der Maatsch. 7.25. De Comm -Secretaris, J. HOOG. Leidkn, 22 October 1870. 273ste STAATS-LOTERIJ. Ten kantore van C. J. 1IEIYTZ, Nieuwen Rijn, over de Vischmarkt, is heden gevallen zijnde de Premie voor het laatste Lot, Zoomede in de thans geëindigde 273ste Staats- Loterij ZIO.OOO op BF. 10215, f 5000 9331, alsmede op de BI08. 823, 859, 88G, 1234, 6345, 8655, 8782, 9206, 0571, 14284, 16020 en 19214 ieder een prijs van f lOOO Aldaar zijn voor de 274ste Staats-Loterij te bekomen Heele en gedeelten van Loten volgens Prijs-Courant. Leiden, 22 October 1870. Hotel R IJT BIL AB1D, Beestenmarkt. VOOBSTELLI1VG ta geven door de HaagscheRederijkers-Vereeniging „Entre nous." Blijspel met zang in 3 bedrijven, voor rederijkers be werkt door den schrijver van /Bergen en Dalen". daakna Kluchtspel in 2 bedrijven door J. Hdf van Buren, met nieuwe Coupletten. na afloop: Inlroductiekaarten zijn van af heden te beko men aan het Locaal eu bij de Leden van het Bestuur, voor één Heer en Dame a 75 ct., en voor ééne Dame 25 ct. HET BESTUUR. Min het Heeren-Logement aan den Burg te Leiden bij opbod op Zaturdag den 29 Oc tober 1870 en bij afslag op Zaturdag den 5 November 1870, beide dagen des avonds te 7 uren, van N°. 1. Een DUBBEL HUIS en ERF aan de Noord zijde vaD het Rapenburg binnen Leiden, om den hoek van de Houtstraat, geteekend Wijk IV, N" 644, groot 1 Roede 35 Ellen, bevattende beneden: Wit marmeren Vestibule, ter wederzijde Zijkamers, behangen, geplafonneerd en van stook plaatsen voorzieu, Alcove, Keuken met put- en regenwaterpompen, Binnenplaats en Kelder, zeven Bovenkamers, waarvan 4 aan het Rapenburg, allen behangen en geplafonneerd en enkele met stook plaatsen, Dienstbodenkamer, ruiuiePortalen, Berg-, Droog- en Turfzolders, Vliering en vele geriefe lijkheden. N°. 2. Een HUIS en ERF aan de Westzijde van de Hooigracht aldaar, tegenover de Groene steeg, geteekend Wijk VII, N°. 809a, groot 53 Ellen, bevattende benedenMarmeren Gang, net behangen Zijkamertje, dito Binnenkamer met stookplaats, Keukentje, Binnenplaats met zeer goed put- en regenwater en Kelder, bovenVoor- eu Achterkamer, beide behangen en met stookplaat sen, Droogzolder en vele gemakken. Te bezichtigen N*. 1 iederen Woensdag, Donderdag en Vrijdag vóór den afslag, van 103 uren, op toegangbewijs door den Notaris af te geven, eu N°. 2 op dezelfde dagen van 12*2 uren na beletvraging bij de bewoonsters. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kan tore van de Notarissen Mr. H. OBREEN en A. VAN LEEUWEN, zullende bij eerstgenoemde tusschen veiling en afslag verhoogingeu kunnen worden gedaan, tegen genot van één vijfde der verhoogsom.

Leidsch Dagblad | 1870 | | pagina 3