zomerzorgT Uitverkoop en de Likwidatie ver beneden fabriekswaarde. a 1 ADVERTENTIE*!. HET DERDE DER ACHT ZOMER-CONCERTEN, GROOT MUZIEKAAL FESTIVAL EXTRA FIJNE PARFUMERiEN RIGAUD EN COMP. gaat steeds voort met den van alle Winfcelgoederen tot veel VEKMINHEItDE IMtlJAJY en De verkoop geschiedt alleen a contant. DE HUIZEN ZIJN UIT DE HAND TE KOOP. die nif - 1°. van kennisgevingen van de heeren Yerster, loog, Krantz en Eigeman dat zij verhinderd zijn de itting bij te wonen; 2°. van twee dispositiën van Ged. Staten, houdende ;oedkeuring van de verordening regelende de heffing ran begrafenisrechten en van het kohier der plaatse- ijke directe belasting; en 3°. van bet volgend adres van den heer Bru- :el de la Rivière c. s. r sprak zou rugkei teeken nen gri laaktet Orl Thai ileidin Be ondergeteekenden, te zacnen uitmakende de voor- oopige commissie die zich ten doel stelt het oprich- en der vereeniging Musis Sacrum alhier, neoien de rrijheid zich tot Uwe Vergadering te wenden met het rerzoek dat hun, op naam en ten behoeve dier ver- leniging, kosteloos worde verleend: het recht van ipstal op dat gedeelte der openbare wandelplaats mbij de Hoogewoerdspoort, dat op nevensgaande ;rondteekening is aangewezen; en zulks ten einde iet door en voor rekening van gemelde vereeniging rdigde te doen voorzien van eene ijzeren omrastering en daar- ichaai ing od maal in dei liet he q 184! Ie wet welkf seder en wi woor wi Fran omen 'amilii welk t klop nieti id kaï i door graa! talent of i ste* eene d der in ivin' ki i4aa den Gemeenteraad van Leiden. geei rij kt eigei i eer jood orde meer binnen te doen plaatsen een gebouw, waarvan de onderget. de eer hebben U hierbij eene schetsteekening en v0 tq doen toekomen. Aangenaam zou het hun tevens zijn wanneer Uwe vergadering mocht kunnen beslui ten hun het gebruik te verleenen van de op het ter rein aanwezige muziektent, die, zonder verplaatsing, nog eenigen tijd dienst zou kunnen doen. Be onderget. stellen er prijs op U zoo volledig mogelijk in te lichten aangaande de redenen die hen tot het doen der aanvraag hebben geleid en de be stemming die zij, in verband daarmede, aan het even tueel te stichten gebouw wenschen te geven. Zlj ne men mitsdien de vrijheid liet volgende onder Uwe aandacht te brengen en verklaren zich desgevorderd tot het geven van meerdere toelichting bereid. Het piuu waarvan de tegenwoordige aanvraag een volg is, heett zijn ontstaan te danken aan de we deroprichting van het muziekcorps der stedelijke schutterij. Zonder dienaangaande in bijzonderheden te treden verklaren de onderget. nögtans gaarne dat die gebeurtenis door hen met ingenomenheid is be groet, te meer toen het bleek dat de leidiüg aan bekwame handen was toevertrouwd en de ontwikke ling van het corps eenvoudig een kwestie van tijd en, vooral ook, van geld zou zijn. Al spoedig ontstond bij een groot deel der burgerij de wensch om, aan den belangrijken geldelijken steun dien het muziekcorps van de gemeente en van HH. officieren geniet, een dergelijken harerzijds te kunnen toevoegen. Bien wensch hopen de ondergeteekenden te ver vullen door het stichten der vereeniging Musis Sacrum, die zich, naar het plan barer stichters, voorstelt het genoemd muziekcorps jaarlijks te engageeren voor 22 muziekuitvoeringen. Zij zullen, bij eene gunstige beschikking uwerzijds, op het aan gevraagd terrein éénmaal 's weeks gedurende de vijf zomermaanden (MeiSept.) worden gehouden. Be toegang tot het gebouw en het terrein zal openstaan voor allen die, tegen betaling eener jaarlijksche con tributie van 5 doch zonder ballotage, zich als leden bij de vereeniging aansluiten. In de keus der plaats zijn de onderget. hoofdzake lijk geleid door de volgende overwegingen. Vooreerst is het hun streven geweest het groot publiek zoo weinig mogelijk te ontnemen en er, ter vergoeding, zoo veel mogelijk voor in ruil te geven. Het gedeelte plantsoen dat, wordt het verzoek der onderget. ingewilligd, aan den openbaren dienst zal zijn onttrokken, is klem en zóó gelegen dat het de com municatie weinig of niet belemmert. Baarentegen vvoAt het publiek om het terrein heen uitmuntende gelegenheid om mede in het genot der muziekuitvoe ringen te deelen. Eindelijk vleien de onderget. zich dat het ontworpen gebouw aan dat gedeelte der open bare wandelplaats ten sieraad zal verstrekken, te meer daar beiden slechts door een lage, ijle omrastering van elkander zullen gescheiden zijn. Maar nog in een ander opzicht meenen de onder get. dat het stichten en voor velen toegankelijk stellen van een gebouw daar ter plaatse aanbeveling verdient, ja gezegd kan worden in eene werkelijk be staande behoefte te voorzien. Be ondergeteekenden en zeer velen met hen, stel len op hoogen prijs de buitengewone zorg, waarmede de openbare wandelplaatsen van gemeentewege wor den onderhouden en bemerken met genoegen dat zij meer en meer door stadgenoot en vreemdeling wor den gewaardeerd. Toch wordt er nog betrekkelijk weinig, in elk geval door te weinigen gebruik van gemaakt. Het gemis van een ververschingslokaal, eener gelegenheid waar men, te midden dier bevallige om geving, eenige oogenblikken aangenaam kan vertoe ven, is, naar het oordeel der ondergeteekenden, hier van voor een groot deel de oorzaak. Op de meeste openbare wandelplaatsen treft men die gelegenheden aan en het ruim gebruik dat or van gemaakt wordt, bewijst ten duidelijkste hoezeer zij in den smaak des pubheks vallen. Ook als zoodanig kan het ontworpen gebouw, op de aangevraagde plaats gesticht, goede diensten be wijzen. Het zal natuurlijk niet alleen bij concerten maar den geheelen zomer door voor de leden geopend zijn en voor hen alzoo aanvullen, wal het plantsoen als openbare wandelplaats nog te wenschen overliet. Ten slotte meenen de onderget. Uwe aandacht te mogen vestigen op een feit, dat bij de beoordeeling der aanvraag van eenigen invloed kan zijn op Uwe beslissing. Alvorens tot eene openbare inschrijving ter verkrij ging van het benoodigde kapitaal over te gaan, meen den de ondergeteekenden te moeten beproeven in hoever het mogelijk zou zijn, door onderhandsche pogingen van ieder hunner, een deel der gevorderde som bij elkander te krijgen. Die pogingen zijn met zoo gunstigen uitslag be kroond, dat reeds meer dan het benoodigd kapitaal beschikbaar is, waartoe de houders van één aandeel ffi de te sluiten geldleening, verreweg het grootste gedeelte zullen bijdragen. Bovendien heeft een meer dan toereikend aantal ingezetenen zich reeds nu bereid verklaard om, bij het tot stand komen der zaak, het lidmaatschap der vereeniging te aanvaarden. Bank zij de buitengewone sympathie waarmede het plan door een groot deel der burgerij is ontvangen, kunnen de ondergeteekenden U dus bij voorbaat de verzekering geven dat geene financieele bezwaren de uitvoering zullen in den weg staan. Zij wenschen niets liever dan hoe eer hoe beter de handen aan 't werk te doen slaan en hopen, door eene gunstige beschikking Uwerzijds, daartoe spoedig in staat gesteld te worden. 't "Welk doende Leiden, De Commissie voornoemd: 22 Juni 1870. enz» etge- eden iden, steel land me- de ader de en. tier- Libe- zijn 'et. har- jrra- van be de dat dè Bit adres ia in handen gesteld van B. en Ws. Tot de onderwerpen van behandeling overgaande, worden benoemd: tot leden van het bestuur over het werkhuis, de ingezetenen D. A. Schretlen, A. C. Leembruggen en H. P. J. Van Wensen; tot ste delijken 3den_ hulponderwijzer van de 4de klasse aan de openbare lagere school n°. 1 voor minvermogen den, de heer M. Van Gelder. Achtereenvolgens worden nu eenparig goedgekeurd de volgende voorstellen: Een staat van af- en overschrij ving op de gemeen- tebegrooting van 1869; een voordracht om de tienden der gemeente onder de gemeente Leider dorp af te staan; een voorstel om de schietbaan onderhands en voor onbepaalden tijd te#verhuren aan het rijk, ten behoeve van het garnizoen, tegen f 5Ü 's jaars; een voorstel om het rijk onderhands te verhuren en locaal voor ijkkantoor, tegen f 100 'sjaars; een praeadvies tot inwilliging van het verzoek van de ge meente-commissie van het Nederduitsch Hervormd kerkgenootschap, tot het plaatsen van een hek aan de deur der Hooglandsche kerk, aan de zijde van de Nieuwstraat; een praeadvies tot afwijzing van bet verzoek van den kerkeraad der Nederduitsch Her vormde gemeente, tot den afstand van het archief der arm bakkerij. Aan den kerkeraad zal echter te kennen worden gegeven dat het gebruik maken van dit archief zoo gemakkelijk mogelijk zal worden ge maakt de rekening over 1869 van het werkhuis, die in ontvang f 39.497,84 en in uitgaaf 39.465,68 be liep; de rekening van de gemeente-apotheek, die in ontvang 4387,58 en in uitgaaf 4573,08 ft beliep. Derhalve een tekort van f 185,50 een staat van af- en overschrijving en supplet°iren staat van be grooting van de administratie der Vereenigde Gast en Leprooshuizen; Staten van af-en overschrijving en suppletoir© begrootingen over 1869, van het li. C. wees- en oudeliedenhuis, het li. C. en het Israel, armbest. en ten slotte het praeadvies waarbij het verzoek wordt toegestaan van J. Van der Kamp, om afschrijving van plaatselijke directe belasting voor twee maanden dat hij met te Leiden verblijf heeft gehouden. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering ge scheiden. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Zitting van heden. Aan de orde is de voortzetting der beraadslagingen over het wetsontwerp tot Regeling van het veeartsenij- kundig staatstoezicht en de politieen wel over art. 7, bepalende dat de districts-veeartsen eeue vaste bezol diging en vergoeding voor bureau-, reis- en verblijf kosten genieten, doch daarentegen de veeartsemj- kunst niet uitoefenen. Daarop heeft de heer Heemskerk Az. een amende ment voorgesteld, om de districts veeartsen in plaats van reis- en verblijfkosten, alleen vergoeding voor bureau kosten en voor 't onderhoud van twee paarden te geven, en weg te laten het verbod tot uitoefening van de veeartsenij kundige praktijk. Nadat de voorsteller zijn amendement had toege licht, was het woord aan den heer Roinbach. Deze was voor de handhaving van 't verbod tot uitoefe ning der gewone praktijk. Be Regeering moet over den ganschen tijd van den districts-veearts kunnen beschikken, en hij moet zich geheel kunnen wijden aan zijne taak, met het volle behoud zijner onafhan kelijkheid tegenover de veehouders en landbouwers. Be heer Taets v. Amerongen vereenigt zich daar mede geheel. Baarbij komt nog dat er benadeeling in ligt voor de andere veeartsen, want hij is in de gelegenheid om bij den boer te komen uit hoofde van zijn ambt eu zal dus alle praktijk voor zich erlangen. Bij f 1500 traktement en 't gebruik van twee paarden, moet de districts-veearts zich geheel wijden aau zijne taak. Hij is ook tegen 't onderhoud voor twee paar den, wel voor enkel fourage. Nog spreken tegen het amendement de heeren Yan Eek, de minister van binnenl. zaken, Borret en Id- zerda, terwijl de heer Saaymans Vader zich er voor verklaarde. Het amendement van den heer Heemskerk Azn. wordt verworpen met 40 tegen 22 stemmen en het artikel van het ontwerp aangenomenzoomede wor den aangenomen de artt. 813, de laatste van de paragraat over het Staatstoezicht. Art. 14 gelast het afzonderlijk houden van vee, dat verschijnselen van besmettelijke ziekte vertoont, tot dat daaromtrent door den burgemeester, in overleg met den districts-veearts, zal zijn beslist. Be heer v. Goltstein heeft op dat art. en eenige volgende omtrent hetzelfde onderwerp, als amende ment voorgesteld om, bij afwezigheid van den districts veearts, het overleg in spoed vereischende gevallen te doen plaats hebben met een geëxamineerden veearts. Bij stemming over 't amendement staken de stemmen met 31 tegen 31, zoodat de beslissing tot eene vol gende vergadering wordt aangehouden; en aangezien hetzelfde amendement ook is voorgesteld op de artt. 16—25, wordt besloten ook deze artt. aan te houden, tot na de herstemming over art. 14. Art. 15 behelst en omschrijft het verbod van in-, uit- en doorvoer, het houden van markten enz. bij het bestaan binnen- of buitenslands van besmette lijke veeziekte. In al die gevallen, zegt het art., kan door den Koning voorzien en deswege bepalingen gemaakt worden. Be heer Yan Kerkwijk wil het behoud van de provinciate verordeningen, die soms krachtige maatre gelen en bepalingeu bevatten. Hij geelt dus in over weging om aan 't slot van 't art. te laten volgen //een en ander onverminderd de provinciale verorde ningen, voor zoover die niet in strijd zijn met de algemeene bepalingen dezer wet." Na eenige discussie wijzigt de heer Yan Kerkwijk zijn amendement, dat nu behelst om aan 't slot van 't art. te lezen//een en ander onverminderd de door provinciale- en gemeentebesturen vast te stellen re glementen en verordeningen, voor zooverre zij met onze voorschriften niet in strijd zijn." Be inhoud daarvan komt overeen met het slot der wet van Oc tober 1865. Per telegraaf.) Bit amendement is met 38 tegen 25 stemmen aangenomen. Maandag voortzetting. Promotien. Leiden, 25 Juni. Bevorderd tot doctoren in de rechten de heerenJ. De Rouville te Brielle en Chr. Krabbe Jr. geb. te Leiden, met Stellingen en tot doctor in de geneeskunde de heer J. J. Koning, geb. te Schiedam, stads genees- heel- en vroed meester te Schoonhoven, met een Acade misch proefschrift getit.Over de antagonistische werking van het Morphium en de Atropine. Utrecht, 24 Juni. Bevorderd tot doctor in de rechten de heer W. F. J. Van Lijnden, na ver dediging van een Academisch proefschrift: Het inkomen der kroon, (art. 27 der grondwet), Historisch- staatsrechterlijke proeve LAATSTE BERICHTEN. PROGRAMMA VAN MUZIEKUITVOERINGEN. SOCIETEITSTENT IN HET BOSCH TE 's-GRAVENHAGE. Zondag 26 Juni, des namiddags te 2 uren, door het muziekkorps van het regiment grena diers en jagers, onder directie van den heer F. Dun kier. N°. 1. Johan-Frederik-marsch, Dunkier. 2. Ou verture de l'opéra: Domino Nero, Rossi. S. Künst- ler-Leben Walzer, Strauss. 4. Fantaisie sur des motifs de Verdi, Briffaux. 5. Fest-ouverture, R. Volkinann. Pour musique militaire par Dunkier, (le exécution.) 6. Fantaisie sur l'opéra de Gou nod Philémon el Baucis. Dunkier. 7. Le Postillon d'amour polka (Ie exécution), Strauss. Tot ons groot genoegen vernemen wij heden dat, dank zij de zorgen van het dagelijksch bestuur, reeds van morgenochtend te 6 uren af eiken dag versch duinwater te verkrijgen zal zijn, en wel op de volgende tien plaatseu: de Korte Lange- gracht, de Langegracht (twee verschillende plaat sen), de Middelstegracht, den Nieuwen Rijn, het Leveudaal, de Zijdgracht, de Groenhazengracht, het Galgewater en de Mare. Het water zal voorloopig kosteloos geleverd wor den, terwijl personen in de onmiddellijke nabij heid der reservoirs wonende, zijn belast om op het sluiten der kranen toezicht te houden. Hoewel de vereischte reservoirs in den grond nog niet gereed zijn, en de waterschuit nog aan besteed moet worden, heeft het dagelijksch bestuur toch nietden zomer willen laten voorbijgaan, zonder aan het bekende raadsbesluit gevolg te geven, en vandaar dat het thans in staat is om, door wel willende hulp in het tijdelijk bezit gekomen van een waterschuit en van ijzeren reservoirs, reeds morgen met het verkrijgbaar stellen van duin water een aanvang te maken. De reservoirs houden van 100 tot 130 emmers water in, en dagelijks zal het water aangevoerd worden. Van avond komt de eerste schuit aan. De Eerste Kamer der Staten-Generaal is tot hervatting harer werkzaamheden bijeengeroepen tegen Maandag den llden Juli. De Minister van Binnenlandsche Zaken, gelet op het Kon. besl. van 14 Februari 1870, maakt bekend, dat zij, die in de tweede zitting der Com missie, welke in het loopende jaar belast is met het afnemen der natuurkundige examens, volgens art. 4 der wet van 1 Juni 1865, alleen wen schen te worden toegelaten tot het leveren der be wijzen bedoeld in de eerste zinsnede van dit ar tikel, en alzoo het natuurkundig examen voor alsnog niet wenschen af te leggen, daarvan vóór 15 Augustus e. k. schriftelijk opgave behooren te doen aan den voorzitter der commissie voor dat examen, den hoogleeraar Dr. F. C. Donders, te Utrecht. De Nieuwe Goesche Courant verneemt en zij ge looft gerust nu reeds voor de waarheid te kunnen instaan dat zekere Veldhuijzen twee dochters had, de oudste Aaltje, de jongste Dirkje genaamd. De laatste is overleden, terwijl Aaltje den bewusten brand stichtte en te dier zake ter dood veroor deeld werd. Aaltje gaf echter, om welke reden weet men nog niet met zekerheid, aan de justi tie op dat zij genaamd was Dirkje. Na de ver oordeeling bleek nu dat Dirkje nog geen 16 jaren oud zou zijn, doch Aaltje was eenige jaren ouder, zoodat men door deze naamsverwisseling het in strijd met de waarheid deed voorkomen alsof de brandstichtster nog geen 16 jaren oud was. 272s te STAATS-LOTEKIJ. vijfde klasse. zeventiende lijst. Trekking van Zaterdag 25 Juni. N°. 13452 f 3000. N°. 7550, 12701 f 200. Prijzen van f 70. 1733 3693 4131 G308 9247 11669 15586 17633 2746 3707 4643 79'JO 9757 11780 16277 18148 2960 4076 4704 8091 10910 13054 16279 19995 3611 4342 5171 8333 10982 13768 17153 16de lijst staat N°. 15440 niet, moet zijn ƒ70. Oodertrouwd H. C. JUT A ïn M. C. LISMAN. Leiden, 24 Junij 1870. Receptie op Buiten-Rust Donderdag 30 Junij 1870, 'i namiddags half zeven ure. Gisteren overleed te Stadskanaal ODze geliefde broeder, de Heer J. C. VAN DER LOEFF. A. RUTGERS VAN DER LOEFF. R. RUTGERS VAN DER LOEFF, Liiden, 25 Juni 1S70. vandbhTüdk. Eenige kennisgeving. Visites worden niet afgewacht. Men vraagt in Leiden, tegen Octr. a. s., op een goeden stand in een der gezondste gedeel ten van de stad, een gemeubelde KAMER met Alcove, voor een Student. Opgaaf van stand, localiteit, huurprijs per inaand enz. franco aan den Boekh. P. J. PERSIJN te Hoorn, Lett. A. De Ondergeteckende bericht ftor dat hij op heden zijn welingericht Koffiehui.vanouds genaamd BOURGOGNE, geopend heeft, en beveelt zich bij dezen in de gunst van het geëerde publiek aau. J. F. A. VAN DAM. Oegstgeest, 25 Juni 1870. Maandag 27 Juni 1870 zullen des namiddags ten 4 ure ZAAL en TUIN voor het publiek gesloten zijn. Dinsdag 28 «Punt onder directie van deD Heer M- VÜLL1IIAR. Aanvang ten half zeven ure precies. Zondag 26 Juni a. s., Feestgebouw Ruïne. door het geheele personeel van het gunstig be kende Zomer-Theatre TITOLI, onder directie van den Heer WILLEM KOSTER, met mede-1 werking van Madllc MANG1N en Herr THOLEN. Entrée 49 ets. de persoon. Aanvang 's avond. 8 are. Toegangkaarten zijn te verkrijgen ten huize van den Ondergeteekende en aan de Bu reaux van het gebouw. BURGEMEISTER. 45 Rue Richelieu te Parijs. Toluline, nouvelle et délicieuse eau de toilette Dit eau de toilette is nieuw en heeft een heerlijken geur. Crème dentifrice sans rivale pour hlanchir et con- server les dents. Een buitengewoon goed tandmiddel. üenlorine, dèlicieux élixer dentifrice A base d'ar- nica. Savon Miranda, extra fijne toilet-zeep. I'omade et buile Miranda, extra fijne artikelen voor het conserveeren van het haar. Bouquet de Manille el Exlrait d'Ulang ijlang, par fums nouveaux et incomparables pour le mouchoir. Poudrc rosée, supérieure au poudre de riz. DEPOTS bij de HH. ULOTH, Zeedijk te Am sterdam, en Ch. COUCKE, te Rotterdam. a. mm

Leidsch Dagblad | 1870 | | pagina 3