ADVERTENTIES. lü*Hhinerieën, die de arbeiders neerlaten en ophij- le ï05chen. J)e bill verbiedt het werken in de mijnen ^e"svau kinderen onder de 12 jaren, en beveelt dat juderen, niet langer dan 12 uren 's daags mogen 3,11 'jezig zijn, de anderhall' uur schoftijd daaronder r0e: begrepen. en Dei dezer dagen ingediende begrooting voor het let 'Departement van Oorlog levert opnieuw het ''rï' bewijs dat de Regeering evenals het vorig jaar vres}p dit gebied bezuinigingen invoert. De bezuiniging beloopt thans 1,136,900 pd. st. vvon tiet totaal der begrooting voor het dienstjaar ')en187071 beloopt 12,975,000 pd. St., tegen 14,111,900 lle®l)d. st. in het vorig jaar, en 15,666,097 minder 'lan de begrooting voor 186S69, zoodat in twee re tllaar alleen op de militaire uitgaven 2,691,097 pd.st. 111 zijn bezuinigd. De gelijktijdig ingediende begrooting van Marine ^al jedraagt 9,250,530 pd. St., een eindcijfer waarop moe!n vergelijking met dat van het vorig jaar °°ra746,lll pd. st. zijn bezuinigd, ierht. der: me Parijs, 23 TELEGRAMMEN. Febr. In de zitting van het Wetg. eer.Lichaam is op verzoek van den heer Ollivier de ler ainterpeUatie over de godsdienstige corporatiën ■es richt dagen uitgesteld. De heer Chevandier ver- Ie vcklaarde dat de interpellatiën over de officieele mezandidaturen hem ontijdig voorkwamen. Het elHiUinisterie was niet verantwoordelijk voor den ïhemuitslag der algemeene verkiezingen, en stelde lorhesich slechts verantwoordelijk voor die, welke sedert lie eden tweeden Januari hebben plaats gehad. Bij verdeze verkiezingen toch heeft de regeering aan in; de prefecten bevolen eene strenge neutraliteit in mahacht te nemen. De Minister wees voorts op het len,liberaal programma, gisteren door den heer Pi- en ccard uiteengezet, en waarbij het gouvernement n lEwerd gevraagd formeel te verklaren dat het de indirofficieele candidatuur liet varen, mat De heer Daruvial houdt vol dat het Gouver- tamnement recht moet hebben om voorkeur te kan oet nen geven. De heer Picard eischt een categrorisch t, v: antwoord van het Ministerie. De heer Chevandrier dis: verklaart, dat het Gouvernement het recht van r a officieele candidaten te stellen niet zal laten va- di> ren. Het moet zijne vrienden en vijanden doen rt i kennen. De heer Grévy zegt dat er geen ver- haa. schil bestaat tusschen officieele candidaturen en ss v.aanbevolen candidaten. Hij betwist het Gouver- unetnement zeer bepaald het recht om zich in de lerhtverkiezingen te mengen. ;uud'. Men verzekert dat de Minister van Oorlog jzaabij den Raad van State heeft ingediend een ontwerp van wet, waarbij het leger contingent si,lisfoor .1871 op 90,000, in plaats van 100,000 man ilekebepaald wordt. sarvs De Minister Ollivier heeft verklaard, dat de tzelfregeering bij de verkiezingen zich strikt neutraal voi.zal houden, maar bekend zal maken wat zij wenscht :h., sMen moest aan het algemeen stemrecht wanhopen, v,:'als dergelijke mededeelingen den uitslag der stem- teufr ming vervalsohen konden. De Minister eindigde met te zeggen, dat een Gouvernement, hetwelk door Lt lie zijne vrienden gesteund wordt, duurzamer is dan ■Ui: een, dat zijne vrienden steunt. Toejuichingen er ie, De heer Dugué De Faufonnerie zeide, dat ietalle regeeriDgen, zelfs die van 1848, hare can didaten beschermden. Hij leest eene circulaire 1st r voor van den heer Favre en anderen, om zijn ,va(: beweren te staven. Luidruchtige uitroepen). De hee- mis ren Grévy en Arago voerden vervolgens het woord; ik i de discussie zal morgen worden voortgezet, ,elij Berlijn, 23 Febr. De Kreui-Zeitung Levat de revt mededeeling uit St.-Petersburg, dat heden het n pi hoofd van het Chineesche gezantschap, de heer Burlingame, aldaar overleden is. le(jf; Wcenen, 23 Febr. Gisteren gaf de Amerikaan- he «che gezant, de heer Jay, ter gelegenheid van er den gedenkdag der geboorte van Washington, een diner. Het geheele corps diplomatique, de heer Von Beust en andere Ministers woonden het ban- jkSl ket bij. De heer Von Beust hield eene rede, gf„ waarbij hij de beschuldigingen, tegen hem inge- lrz(l bracht, als zou hij de binnenlandsche politiek e|-, willen wijzigen, trachtte te ontzenuwen. Hij I verzekerde, dat hij in geen geval wenschte dat IC er eene wijziging zou komen in de vriendschap pelijke verstandhouding tusschen Oostenrijk en de Amerikaansche Unie. De Fransche gezant gewaagde van de oude tusschen Frankrijk en Amerika en esj u. 1 fa vriendschap Cl is wees op het bekende verlangen van zijn Souve- deze vriendschap ongestoord te hand- rein om haven. t i De Peuple Francais zegt dat de gemeenteraad a||0. heden met eenparige stemmen het voorstel, ge daan door den prefect, om eene leening te sluiten van 250 millioen, heeft goedgekeurd. madrid, 23 Febr. Eene deputatie van werk lieden, die zich op dit oogenblik zonder arbeid bevinden, is door den regent ontvangen. Deze heeft beloofd, dat hij zich onmiddellijk inet hun toestand zal onledig houden. Londen, 24 Febr. De Koningin der Nederlanden gnu is gisteren met gevolg alhier aangekomen. Brussel, 24 Febr. De Etoile Beige deelt mede, 11 dat de Fransche uitgewekenen den verjaardag van 24 Februari niet, gelijk in vorige jaren, met 6 een feestmaal zullen vieren. Ten gevolge van de jongste te Parijs voorge vallen onlusten, hebben 36 personen de wijk naar Brussel genomenonder deze bevinden zich twee onderofficieren. De heer Flourens bevindt zich hier ter stede niet; naar men verzekert heeft hij Parijs niet verlaten. Berlijn, 23 Febr. De nationaal-liberalen hebben besloten bij de derde lezing van het jurisdictie verdrag met Baden het volgende voorstel te doen jyDe rijksdag waardeert het nationale streven van het Badensche volk en van zijne regeering en ziet daarin de bedoeling om zich zoo spoedig mogelijk bij den bestaanden Bond aan te sluiten." Marktfbericliteru Amsterdam, 23 Februari. Tarwe stil, 1*1. B. Pools 296; Rogge in éen doen bij gerijf, Petersburg 172, Galatz 176 c. z/k., N. Pruis. 188. Levering Juli 175, Maart 171-172, p. Mei 174-175, October 178. Stem ming vast. Koolzaad October 74%. Raapolie vlie gend 4134, voorjaar 41%, najaar 41 a 415*. Lijnolie vliegend 32, voorjaar 32%. Gemeenteraad. Zitting van Donderdag 24 Februari. Geopend te twee uren. Voorzitter: de heer Burgemeester. Tegenwoordig de heeren Stoffels, Tollens, Hubrecht, Hoog, De Fremery, Hartevelt, Goudsmit, Eigeman, Lezwijn, Le Poole, Tieleman, Buys, Bijleveld, Verster, Scbeltema, Du Rieu, Dercksen, Van Outeren, Dries- seD, Krantz en Wttewaall. De notulen van het verhandelde in de vergadering van Donderdag 17 Februari 11. worden gelezen en goedgekeurd. De voorzitter deelt mede dat zijn ingekomen Twee adressen houdende verzoek tot het in eigen dom bekomen van gemeentegrond aan den Vestwal en buiten de YVifcte-poort. Deze worden in handen van B. en W. gesteld. Aan de orde van den dag is 1°. Wijziging van art. 95 der Algemeene Politie verordening. Nadat de heer Bijleveld ook namens zijn mede voorsteller verklaard had geen bezwaar te hebben in de voorgestelde wijzigingen der commissie voor de strafverordeningen, wordt het gewijzigd artikel met algemeene stemmen aangenomen. 2°. Voordracht tot verbouwing van de Lakenhal, om deze in te richten tot stedelijk museum van oud heden; met suppletoiren staat van begrooting, waarop de kosten op 5000 begroot worden. De heer Eigeman maakte bezwaar tot het uitgeven van een zoo groote som, niet om de zaak, maar om de twijfelachtigheid of het wel bij die kosten zou blijven. De heer Kraütz had dit voorstel met genoegen ontvangen, en ook de som voor inrichting van het gebouw was hem niet te hoog voorgekomen. De kosten die in de toekomst te wachten stonden, zouden niet belangrijk zijn en men kon dus over dit be zwaar heenstappen. De heer Hoog ondersteunde het voorstel in den zelfden geest als de vorige spreker, keurde de voor gestelde inrichting goed en geloofde dat men voor die geringe som Leiden met een schoone inrichting te meer geluk mag weoschen. De heer Tollens achtte de som van f 5000 veel te hoog. Deze uitgave zou de rente van een ton gouds zijn. De heer Goudsmit deelde dit gevoelen. Hij had veel over tot veredeling van kunstzin ea aankweeking van den volkssmaakmaar zoolang er nog andere uitga ven van dringender aard zijn gaan die voor. Zoo zullen wij in de toekomst geld moeten uitgeven voor behoorlijk water; en hoe spr. nu ook bevorderaar van kunstzin was, is hij nog meer voor het bezorgen vaa zuiver drinkwater aan de ingezetenen. Daarom zeide hij eerst water en dan kunst. Een andere oorzaak die hem vervaard maakte het voorstel aan te nemeu, is dat de som van f 5000 aan deskundigen als de heeren Hoog en Krantz zoo is meegevallen. Juist boezemt hem dit vrees, dat het blijken zal dat die kosten wel eens hooger kunnen worden. Ook ziet hij in het verschiet nog andere uitgaven. Nu toch wordt voor onze kunstwerken een locaal aangekocht, maar het zou wel eens gebeuren kunnen dat voor het lokaal kunstwerken werden aan gekocht. Zoolang dus deze uitgave niet dringend noodig is, zag hij haar gaarne tot later opschorten. De heer Krantz wilde naar aanleiding van het geen de vorige spr. gezegd had, niet door zijn toe stemming aan dit voorstel te geven, als tegenstander van waterverversching aangemerkt worden. Hij was er voor om het verwaarloozeu van Leidens kunst schatten tegen te gaan, volstrekt dus niet uit bijzon dere weelde. Overigens zijn de kosten voor de ver bouwing en inrichting van de Lakenhal voor dit doel volstrekt niet te hoog. De heer Dercksen verklaarde zich tegen deze uit gave omdat zij verkregen moet worden uit verkoop van inschrijving op het Grootboek en dat voor een© zaak wier nut hij niet in de gelegenheid was te be- oordeelenimmers, toen het voorstel werd behandeld om de Lakenhal voor Museum in te richten was hij nog geen lid van den raad. Voor het oogenblik gaf hij in bedenking om deze uitgave tot de begrooting van 1S71 uit te stellen. De heer Buys wees op het praecedent, dat vroeger besloten was de schilderijen te restaureeren. Dienten gevolge nu zijn reeds belangrijke uitgaven gedaan en wil men nu dat die vrucht dragen, dan moest men ook een behoorlijk locaal hebben waar die schilderijen tegen bederf bevrijd blijven. Uit dit oog punt was hij, eerst voor de kunst en dan het water. Deed men dat niet, dan was al het daaraan bestede geld weggeworpen. Het argument van den heer Goudsmit, dat men er wel eens toe zou kunnen komen om schilderijen aan te koopen, woog bij spr. niet, want dan was de raad er toch nog altijd om dit te voorkomen. De heer Goudsmit was door den vorigen spr. niet overtuigd en bleef bevreesd dat deze uitgave andere ten gevolge zou hebben. Ook bleef hij bechten aan zijn argument dat men eerst voor goed drinkwater moest zorgen. De heer Eigeman vroeg of er op het stadhuis of elders geen geschikte plaats voor de schilderijen was. De heer Hubrecht zeide dat de commissie voorde oudheden wel degelijk gelegenheid had gezocht, om op het raadhuis die stukken te verzamelenmaar dit was onmogelijk. Ook het Nosocomium bleek daartoe onge schikt te zijn. De Lakenhal was ten slotte gebleken met het minste geld de geschikste plaats te zijn. De kosten waren zoo laag mogelijk berekend en zullen grooten- deels besteed worden aan het maken van een nieuwe trap die naar de schilderij-zalen|moet leiden. Die trap moest in overeenstemming zijn met den bouwstijl van de Lakenhal, een andere trap zou niet veel minder kosten. Overigens zag hij niet in, dat in het vervolg nog meer kosten zouden vereischt worden, ja misschien voor het verven eu witten van de benedenzalen als die in gebruik zullen worden genomen, maar meer ook niet. Er zijn nu van de 97 schilderijen 34 gerestaureerd, en die vereischen noodwendig een geschikte plaats, wil men ze voor bederf vrijwaren en het daaraan besteedde geld niet als weggesmeten beschouwen. De heer Goudsmit vroeg hoe men zou handelen wanneer een» onverhoopt een epidemische ziekte mocht uitbreken; daar de Lakenhal in den cholera-tijd tot gasthuis werd gebruikt. De voorzitter antwoordde dat dit een van de eerste zaken was, waaraan B. en W. gedacht hadden bij het ontwerpen van dit voorstel, maar dit bezwaar was opgeheven, want de benedenzalen van de La kenhal zullen beschikbaar blijven terwijl bet No socomium spoedig vrij komt. De heer Wttewaall voegde zich bij hen, die de bezwaren van verschillende sprekers niet deelden. De heer Hartevelt juichte het voorstel toe en zou het betreuren als dit niet aangenomen werd. Men zou aldus deze zaak op de lange baau schuiven en ten laatste er toe moeten komen om de eens gerestaureerde schilderijen opnieuw te her- stelleu. Ook is hij gelijk de heer Buys niet be vreesd voor aankoop-manie van nieuwe schilderijen, die uit dit voorstel vroeg of laat zou kunnen ont staan. Ten slotte kwam hij op tegen de uitdrukking van den heer Tollens, dat de hieraan te besteden f 5000 de rente vertegenwoordigen van een ton gouds. Immers, wij hebben hier slechts te doen met eene uitgave, die niet terugkeert en dus slechts eene rente van 250 is. In omvraag gebracht wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 17 tegen 5 stemmen. Tegen, de heeren Goudsmit, Eigeman, Verster, Dercksen en Tollens. 3°. Adres van den Raad van Administratie der Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij, tot het bekomen van groud aan deze gemeente in eigendom toebehoorende, en het leggen van een beweegbare brug in den Singelweg. De Voorzitter: B. en W. hebben bij de onderhan delingen daarover aan de spoorweg administratie het uitzicht geopend dat de raad daartegen wel geen bezwaar zou hebben, maar gaven tevens in beden king om in den slechten toestand van het stations gebouw verbetering te brengen. B. en W. hebben vooral gewezen op de wachtkamers die niet voldoen aan de behoefte van een stad als Leiden. Daarop heeft de administratie verzekerd, dat binnen korten tijd aan de inrichtingen voor het publiek uitbreiding zou gegeven worden. Dit zal nu wel een reden te meer zijn ter ondersteuning van het voor stel van Burgemeester en Wethouders. De heer Hoog had die mededeeling met te meer genoegen gehoord, omdat hij juist dien slechten toe stand ter tafel wilde brengen. Overigens wenschte hij den wenk van de Commissie van Fabricage in haar rapport om zich tot het Hoogheemraadschap van Rijn land te wenden om te vragen of bij dit college geen bezwaren tegen de brug bestonden, ook in het rap port van B. en W. te zien opnemen, want het zou wel kunnen zijn dat er bezwaren waren, daar de coupure door do aan te leggen brug veroorzaakt, juist valt iu de afgesloten omringing van Oegstgeest. Ter geruststelling kon hij zeggen, dat die bezwaren zeer gemakkelijk op te lossen zouden zijn. De heer Goudsmit vroeg of het niet goed zou zijn de besprekingen over de verbouwing van het station als voorwaarde in de dispositie op te nemen. De Voorzitter merkte op, dat er reeds schriftelijke waarborgen waren. De heer Eigeman ontwikkelde eenige technische bezwaren, die door den heer Hubrecht werden op- In stemming gebracht wordt het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. 4°. Yoordracht tot het aanbrengen van veilig heidsmaatregelen aan de schietbaanmet staat van af- en overschrijving. De voorzitter toonde de noodzakelijkheid van deze voordracht aan, die uitgevoerd eu gepaard aan beter toezicht de ongelukken zou voorkomen, die reeds aan de schietbaan plaats hadden gevonden. De heer Yerster verlangde de kosten te weten. De Yoorzitter antwoordt f 500. Naar aanleiding hiervan ontstond eene discussie tusschen de heeren Scheltema, Hubrecht en den voor zitter over de voorkeur in dezen te geven aan het voorstel van B. en W. of aan dat van de commissie van financiën hetwelk f 700 vereischte omdat zij het eerste als een halven maatregel beschouwde. De heer Yerster was na het gehoorde van oordeel dat zich alles resumeerde iu behoefte aan een beter toezicht, dat B. en W. en de commissie van financiën wilden verkrijgen door het aanbrengen van veilig heidsmaatregelen die geld vereischten, terwijl eene politie-verordening wellicht voldoende ware. De Yoorzitter ontkende dit, want in spijt van alle goede voorzorgsmaatregelen moest de kogelvanger omheind worden om de jongens het kogelzoeken te beletten en dit veroorzaakte de grootste uitgaaf. Ten slotte werd het voorstel van B. en \V. het eerst in stemming gebracht. Ten gevolge van staking der stemmen (11 voor en 11 tegen) zal in de eerst volgende vergadering dit voorstel in herstemming worden gebracht. Voor, de heeren De Fremery, Hartevelt, Tieleman, Le Poole, Yan Outeren, Krantz, Hoog, Hubrecht, Tollens, Stoffels en de Yoorzitter. Tegen, de heeren: Goudsmit, Lezwijn, Eigeman, Bijleveld, Yerster, Scheltema, Driessen, Wttewaall, Buys, Du Rieu en Dercksen. Hierop is de vergadering gesloten. LAATSTE BERICHTEN. 's-Gravenhage, 24 Febr. Men verneemt dat den l,ten Maart a. s. de miliciens der lichting 1869, die niet tot aanvulling van het blijvend ge deelte onder de wapenen behoeven te worden gehouden, in het genot van onbepaald verlof zullen worden gesteld. De toestand van den kunstschilder den heer Schelfhout is dezer dagen meer geruststellend. Z. M. heeft den heer J. J. A. Willemse, thans ontv. der dir. bel. en acc. te Rucphen c. a., benoemd tot ontv. derzelfde middelen te Vlijmen c. a. De afdeelingen van de Tweede Kamer der Staten-Generaal hebben zich heden bezig gehou den met het onderzoek van het ontwerp van Wet tot regeling der Schutterijen. De Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland heeft ter kennis van belanghebben den gebracht, dat met intrekking van het vierde punt van het besluit van den 28,ten Januari 1870, A. n». 708, door Gedeputeerde Staten nader is vastgesteld „dat het visschen met kuilnelten, waar onder ook behooren Ankerkuilen en Staalboomen, is verboden van den l,ten April tot en met den 15don Juni 1870." Scheveningen, 24 Febr. Volgens bericht van den heer Burgemeester van Vlieland is ook de ver ongelukte pink van den reeder J. Hoogenraad Dz. alhier op het strand aangespoeld. Lijken zijn er niet gevonden. 's-Hertogenbosch, 23 Febr. De kapitein A. C. L. Van Son van het 4de bat. 5de reg. inf. in garnizoen te Geertruidenberg, is op verzoek voor een jaar op non-activiteit gesteld. Grave, 23 Febr. De 1ste luitenant administra teur van kleeding en wapening J. Van Aalst is in rang van het 2de bij het 7de reg. inf. over geplaatst. SOWELIJKEN. GEBOORTES EN STERFGEVALLEN. Uit de verschillende Dagbladen. Febr. oehuwd. 16. J. P. W. Braamt en J. H. Van IJzeren. Rotterdam. 18. G. A. Nije en C. E. Abelaar. Nieuwer-Amstel. 22 J. Wilton en J. Doeticb. Coblenz. Febr. bevallen. 17. M. J. F. Van de Platsche, geb. Hennequin, Z.Aardenburg. 17. H. J. Van Kinschot, geb. Van den Bergh, Z. 'a-Gravendeel 18. H. Cardinaal, geb. Spandaw, D. Groningen. 18. A. M. J. Tonckens, geb. Tboden van Velzen, Z. Meppal. 18. J. E. Hekker, geb. Coenen, Z. Amsterdam. 18. H. C. A. L. Vroom, geb. Straucb, L). Amiterdam. 18. A. C. Doosis, geb. Provó Kluit, Z. Zwolle. IS. S. C. C. Sandberg, geb. Ever9, Z. Kampen. 19. W. A. Van Haaften, geb. Kalit, Z. Sliedrecbt. 19. H. Beukert, geb. Koenen, Z. Amsterdam. 19. C. S. Hentze van der Hout, geb. Pederten, Z. Amsterdam. 19. H. P. Des Amorie van der Hoeveü, geb. Hubrecbt, D. Utrecbt. 19. C. Ruyter, geb. Van Dyk, Z. Wormerveer. 19. A. J. Eggink, geb. Tibboel, Z. Haarlemmermeer. 19. M. R. Sigel, geb. Van Vive, Z. Rotterdam. 19. E. Duintjer, geb. Boumao, Z. Vcendam. 20. J. Scholten, geb. Bot', D. Deventer. 20. J. H. Kanten, geb. Van 't Hoff, Z. Rotterdam. 20. M. E. Ledeboar, geb. Grnffé, D. Amsterdam 21. A. E. Wolfton, geb. Veegens, Z. Rotterdam. Febr. overleden. 14. A. E. Sluat, geb. Groenboff, V. 69 j. Gildebaut. 15. J. SwilleDt, geb. Van Heteren, V. 60 j. Nieuwkoop. 17. F. B. M. Ter Burg, V. 22 j. Velzen. 18. J. i. M. De Cbateleuz, M. 54 j. Maastricht. 18. Al. A. J. Arrachant, D. 17 j. Steenbergen. 18. J. H. Arendt, geb. Kapteyn, wede. 80 j. Utrecht. 18. E. Knibbe, M. 65 j. Haarlemmermeer. 18. J. M. J. Herklots, geb. Donker Curtiua, V. 54 j. Am- 18. D. G. Sombeek, 1). 4 j. Zaandam. [sterdam. 18. Gillis, K. 19 d. Brussel. 19. B. Roettingh, geb. Hegeriok, wede. 88 j. Enschedé. 19. A. M. Inamink, geb. Staal, wede. 64 j. Medemblik. 19. J. G. Van der Horst, Z 3 j. Amiterdam. 19. P. Poolman, Z. 3% j. Amsterdam. 19. E. Reytb, geb. Dony, wede. 74 j. Uloeroendaal. 19. M. Hüboer, M. 67 j. Haarlem. 19. H. Cuylits, M. 59 j. Rotterdam. 19. Kreyns, geb. Scbaaoan, wede. 83 j. Rotterdam. 19. P. Jordanut, M. 42 j. Rotterdam. 20. B. J. Hatonclcver, M. 60 j. Amsterdam. 20. L. J. Wilbelmie, M. 49 j. Rotterdam. 80. T. J. Jaskc, M. 62 j. Rotterdam. 2? ftstc ITA/iTi-LOTElUJ. vijfdb klasse. vijftien db lijst. Trekking Tan Donderdag 24 Februari. N\ 10477 5000. N°. 577, 11805, 11891, 13884 f1000. N°. 4615, 14109, 16167 /MOO. N». 11418, 14137 f200. NV 1007, 1550, 8453, 9812, 14072, 15842, 19411 100. Prijzen van f JO. 64 1886 4795 8076 10189 12824 45072 17553 71 2002 4864 8094 10191 12865 15073 17700 lll2 2018 4961 8178 10410 12935 15227 17746 170 2028 5089 8264 10467 13155 15260 17774 264 2116 5107 8303 10500 13182 15333 17898 279 2266 5164 8481 10517 13210 15351 18315 338 2333 5210 8519 10590 13229 15358 18402 341 2473 5253 8537 10834 13326 15464 18540 366 2494 5361 8611 10852 13511 15494 18679 369 2746 5398 8706 10908 13548 15614 18744 539 2765 5523 8896 11016 13550 15677 18770 581 2798 5679 8957 11161 13600 15722 18842 737 2818 5979 9005 11220 13675 15762 18906 863 2826 5994 9033 11341 13729 15780 18917 874 2950 6466 9040 11390 13930 15919 18938 906 2977 6478 9055 11429 14039 16187 19048 979 3043 6590 9311 11515 14046 16260 19091 1006 3246 6637 9324 11535 14074 16302 19106 1017 3382 6802 9329 11664 14088 16424 19146 1071 3477 6922 9476 11703 14207 16485 19189 1123 3506 7037 9503 11771 14334 16487 19314 1240 3595 7152 95-45 11796 14344 16681 19323 1244 3840 7221 9575 11843 14495 16765 19339 1310 3892 7281 9628 11973 14626 16821 19413 1362 4052 7284 9673 12015 14688 16848 19507 1376 4282 7338 9693 12080 14705 16866 19566 1404 4308 7497 9847 12106 14879 16870 19601 1640 4587 7550 9966 12266 14887 16925 19637 1713 4633 7661 10086 12291 14896 17063 19660 1738 4643 7694 10096 12322 14900 17181 19676 1758 4710 8048 10150 12563 14906 17220 19985 1814 4790 8065 10152 12596 15033 14ie Lyst itaat N#. 2627, 3752, 9979 „nieten" moet zijn ƒ70. THERMOMETER VAN FAHRENHEIT. morg. morg. nam. nam. nam. avond avond 5 u. 8 u. 12 n. 4 u 5 u. 8 u. 10 n. Woensd 37° 37° 36° Dond. 36" 36° co oc 37° Wind: Woensdag midd. 5 uren Z. W. Voor de bewijzen van deelneming ontvangen bij gelegenheid der bevalling mijner Echtgenoote, betuig ik mijnen dank. A. L. REIMERINGER Junior, Lelden, 24 Februarij 1870.

Leidsch Dagblad | 1870 | | pagina 3