PILLEN HOLLOWAY ADVERTENTIE III. Prol'. PEKGRER D'ALION HAAR-EXTRACT. en Zalf. mj altijd zoo dierbaar was, niet onwaardig te ijnAls een nieuw mensch, vrij van alle ntecedenten, zal ik door mijne loyauteit, door nijne toewijding, alle wantrouwen beschamen at mijn naam wekt, en de sympathie weten te erdienen, die hij vindt. Sinds lang heb ik de vertuiging dat enkel de republiek voor Frankrijk ;eschikt is. Het groote beginsel is thans aangeno- nen. Ik ben het met hart en ziel toegedaan. Buiten e republiek toont het verschiet niets dan regeering- oosheid, burgeroorlog, terugkeer tut de misslagen n misdaden der Bourbons! De Constitutie, welke le Nationale Vertegenwoordiging ons zal geven, noet in 't belang des volks zijn; elke poging om iau een klasse van burgers voorrechten boven en andere te geven, of tot het vroegere onder- cheid terug te keeren, zou verderfelijk wezen... Vrijheid, Gelijkheid en Broederschap in Frank- ijk, een heilig verbond met de volken in het juitenland, ziedaar de grondslagen, waarop et republikeinsche gebouw moet rusten. Ik be min de republiek en wijd mij aan haar toe, en ïiermede handel ik in den geest van Napoleon, ie op de rots van St.-Helena, aan welke de haat er koningen hem vastgeklonken had, voorspelde, at Europa binnen vijftig jaren republikeinsch if Russisch zou worden. God zij geloofd en het ransche volk! Het is de republiek, die de zege leeft bevochten!" TELEGRAMMEN. Parijs, 23 Dec. In het Wetg. Lichaam heeft, er zake van de verkiezing des lieeren Campaigno n de Opper-Garonne, eene levendige discussie ilaats gehad, waaraan deelnamen de heeren ?avre en Thiers en de ministers van Justitie en Sinnenlandsche Zaken. De oppositie vroeg de ernietiging dezer verkiezing wegens plaats gehad ïebbcnde ou regel matigheden. De lieer Thiers ïeeft het verkiezingsstelsel met warmte aange- rallen en de partijen in de Kamer bezworen om mnsequent te ziju aan hunne programma's, die ;ischen, dat de kiesdistricten niet bij eenvoudigen naatregel. der Regeering kunnen worden gewij- ,igd, hetgeen in zich sluit dat zij afkeuren het- ;een met deze verkiezing gebeurd is. De Minister an Binnenlandsche Zaken heeft de argumentatie ran den heer Thiers bestreden en geprotesteerd egen de beschuldigingen, tegen agenten van het ;ezag ingebracht. Ten slotte is de verkiezing ;oedgekeurd met 121 tegen 92 stemmen. In het Wetg. Lichaam heeft de Minister van Jinnenlandsche Zaken, in antwoord op eene nterpellatie van den heer Montpayroux, gezegd at de uitbetaling der pensioenen aan oude tnili- airen zooveel mogelijk zal worden verhaast, over- :enkomstig het verlangen van de geheele Kamer li het Gouvernement. De werkzaamheden daar- oor zijn veelomvattend, daar het aantal niet minder dan 44000 bedraagt. Rome, 22 Dec. De vierde zitting der algemeene ongregratie van het Concilie is op 2S dezer be laid. Na de verkiezing van de commissie voor le quaestie betreffende de geestelijke orden, zal le vergadering waarschijnlijk overgaan tot de dis cussie over eenige voorstellen betreffende leer en ucht. HANDEL. OVERZICHT DER WEEK. Rotterdam, 24 Dec. Koffie. Vast, de omgang bepaalde zich geheel voor behoeften. Suiker. Ruwe. In onveranderde kalme stem ming. Zuowel hier als te Amsterdam werden bijeen afgedaan circa 3000 kranjangs loco en zei lend tot ongeveer 1 beneden November. Geraffineerd In kalme stemming met steeds goede vraag voor spoedige levering. Thee. Zonder handel. Rijst. Gisteren had een belangrijke verkoop plaats van 17000 balen Java tot 7.25 aangevoerd per liet schip /Isia; in gepeld was de handel zeer gering. Vrueliten. 7220 doozen en 1742 kistjes nieuwe Smyrna-vijgen werden in veiling grif verkocht van 12.75 tot 19. Krenten vast en op 16 ge houden. Meekrap. Vast doch met kleinen handel. Indigo. Zonder omzet. Potasselien. Petersburger 13.50 a 13.75. Katoen. In vaste doch kalme stemming; prij zen onveranderd Wol. Stil. Tin. Stil; Banca ƒ64.50, Billiton ƒ64. Petroleum. Tot onveranderde prijzen met kleine omzettingen. De noteering is thans 28.25 a 28.50. voor disponibel en ƒ28 voor zeilende partijen. Oliën. Raapolie cont. ƒ44.75; Mei 1870 ƒ44.75, ƒ45; Dec. 43. Lijnolie cont. ƒ33.75; Mei 1870 35; Dec. ƒ36 Patentolie cont. ƒ49, ƒ49.25; Mei 1870 ƒ49.50; naj. ƒ47.50. Granen. Zeer stil en flauw gestemd. Meel. Iste qual. ƒ16, ƒ16 25; 2de qual. 13.25, ƒ14; 3de qual. 11.55, 12.50. Keizersmeel 21, 25. ]V£ arlitbericliten. Gouda, 23 December. Kaas, aangevoerd 26 partijen lïte qnaliteit. Boter, prijzen 0.55 0.64 de 5 hectogr. De aanvoer ter veemarkt was heden als ge woonlijk, de handel iets minder levendig. Veile varkens golden 0.25 0.29 de 2 Vb hectogram, magere varkens waren moeilijk té verkoopen. Ofiicieele Berichten. Het Bureau van den BURGERLIJKEN STAND zal op den eersten Kerstdag geopend zijn van 11 tot 1 uur. Hooikaas, prijzen 26.50 j grammen. 28.50 de 50 kilo- BÜRGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat ingevolge art. 2 der Verordening, regelende de invordering der plaatselijke belasting op de honden, ieder eigenaar of bezitter van een of meer honden, die aan de belasting onder hevig zijn, verpligt is daarvan jaarlijks vóór den 31*ten Jan narij bij den Gemeente Ontvanger aangifte te doen door inlevering van een behoorlijk ingevuld, en door den aangever ondertekend billet; dat bedoelde invullingsbilletten voor het dienstjaar 1870 van af den löden December aaust. kosteloos ten kantore yan den Ontvanger verkrijgbaar zijn. Leiden, 13 December 1869. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag-avond 23 December. Op voorstel des voorzitters wordt besloten om na de behanddeling van de artt. 110 van Hoofdstuk IX der staatsbegrooting (departement van koloniën) eerst in behandeling te uemen de begrootingen van Suriname en Cura9ao. De heer van Sypesteijn acht het een verblijdend verschijnsel, dat de begrooting van Suriname en Cu- ra9ao nu wordt behandeld eu dat het cijfer der sub- sidiën voor West-Indie is verminderd. Voorts heeft spr. met genoegeu vernomen, dat het ontwerp no pens de immigratie reeds bij den raad van state aan bangig is Hij zou gaarne van de regeering de me- dedeehng ontvangen welke de stand van zaken is ten aanzien van het verdrag met Engeland over de immigratie. Ook vraagt hij eenige inlichting over de instelling van gemeentebesturen in de koloniën, waar van de minister zich ten vorigen jare als een groot voorstander heeft doen kennen. De heer Sloet van de Bede vraagt of er uitzicht bestaat op eene tele- graphische verbinding van Suriname met Noord- Amenka, en de heer Yan Kerkwijk dringt aan op inkrimping van de landmagt. De m:n. van koloniën beantwoordt de vorige spre kers. Omtrent den stand der onderhandelingen met Engeland nopens de aunvoering van immigranten uit Britsch-Iudië, kan hij geenebepaalde mededeeling doen. Wat de instelling van gemeentebesturen betreft, kan de min. mededeelen, dat er door den gouverneur eene commissie is ingesteld, om te dienen van advies. Aan den heer Sloet antwoordt de min., dat de plan nen nopens de telegraphische verbinding met New- York nog in den toestand van plannen zijn. Maar er is nog een tweede plan, om na de verbinding met New-York ook eene aausluiting met Europa daar te stellen. Dit lacht hem meer toe. Al de onderartikelen worden daarop aangenomen en daarna de geheele begrooting van Suriname met 70 stemmen tegen 1 (tegen de heer Van Kerkwijk). Daarna is aan de orde2°. de begrooting voor Cura9ao. Bij artikel 2 stelt de heer Yan Lijnden een amendement voor om dit artikel aldus te lezen: bureau- en locaal behoeften, drukwerk, benevens trans- laatkosten in de koloniën 5240, in Nederland 200 te samea ƒ5410 en aldus het artikel met 1000 te verhoogen. In stemming gebracht werd het met 39 tegen 32 stemmen verworpen. Alle overige artikelen werden daarna zonder dis cussie en vervolgens de geheele begrooting voor Cu- ra9ao met algemeene stemmen aangenomen. Thans wordt de beraadslaging hervat over de art. van Hoofdstuk IX (dep. van koloniën) der staatsbe grooting van 1870. Geen der afdeelingen of artikelen geeft tot dis cussie aanleidiug, met uitzondering van de 5de afd. (subsidie aan de Nederl. bezittingen ter kuste van Gui nea). De heer van Sypestein herinnert dat zijne bewee ringen van vroeger juist zijn geweest, blijkens het kol. verslag, en de heer Bergman zegt, dat het wenschelijk is, dat de naam van den man die blij kens de laatste ontvangen berichten de vlag van Nederland heeft gehandhaafd bekend werd, opdat die naam in de geschiedenis worde aangeteekend eu hem een bewijs worde gegeven dat die heldendaad hier te lande op hoogen prijs gesteld wordt. Na goedkeuring der verschillende artikelen kwa men de beweegredenen van het ontwerp in discussie. De heer Bichon geeft de redenen op, die hem te gen de begrootiag zullen doen stemmen De voorzitter merkt op, dat het naar zijne over tuiging niet te pas komt, om bij de behandeling der beweegredenen van een ontwerp, kenbaar te maken en toe te lichten de stem die men zal uitbrengen. Hij beschouwt dit als een misbruik dat in deze ver gadering is ingeslopen, hij heeft het bij deze gele genheid met willen keeren, maar is voornemens in het vervolg dat tegen te gaan. Hierop worden de beweegredenen goedgekeurd en hoofdstuk IX (koloniën) in zijn geheel in omvraag gebracht. De uitslag is dat dit hoofdstuk wordt aangenomen met 47 tegen 24 stemmen. Voor de heeren: Van Houten, De Roo, De Bie- berstein, Blom, Yan Eek, Pijls, Yan Yoorthuyzen, Guljé, Fransen Yan de Putten, Dam, Cremers, Yan Kerkwijk, Van Blom, Yan Bei ma, Rutgers, Storm, Van Golstein, Blussé, Kalff, Moens, Yiruly, Stieltjes, Dumbar, De Lange, Coruelis, Van der Hucht, Hingst, Yan Delden, "WVsterhoff, Zylker, Idzerda, Wijbenga, Rombaeh, Knoop, Kops, Jonckbloet, Van Naamen, Yan der Maesen, Sandberg, Fokker. Yan der Lin den, Kerstens, Heemskerk BzLenting, Mirandolle, Sloet en de voorzitter. Tegen de heeren: Nierstrasz, Hasselman, Harden- broek, Vsn Sypestein, Verhagen, Yan Lijnden, De Casembroot, Van Loon, Heemskerk AzVader, Bor- ret, Hoffmann, Yan Kuyk, Bichon, Smits, Yan Cat- wijck, Haffmans, Bots, Kien, De Érauw, De Wille- bois, Luyben, Insinger en Bergmann. Afwezig waren de heerenThorbecke, Gratama, Van Nispen, Heydenrijck, Yan Akerlaken, 's Jacob, Godefroi, Taets van Amerongen en Begram. Hiermede is de behandeling der staatsbegrooting voor 1870 afgeloopen. Niets meer aan de orde van den dag zijnde wordt de vergadering tot nadere bijeenroeping gescheiden. LAATSTE BERICHTEN. 's-Gravknhage, 24 Dec. Z. M. heeft den heer J. A Van der Vieger eervol ontslagen als com mies der posterijen 2de kl. In den vroegen avond van gisteren stond eene welgekleede jufvrouw op het punt van in den Vijver te springen, maar werd door een ijlings toeschietend persoon nog bij tijds gegrepen. Naar het politiebureau gebracht, bleek zij in staat van dronkenschap te verkeeren. 's Nachts te 1 uur hoorden twee jongelieden die over het Buitenhof gingen angstige kreten, die van de zijde des Vijvers kwamen Zij volg den deze richting, en vonden niet ver van de sociëteit de ,/Paats Royaal" eenige manskleederen en bemerkten daarop het spartelen van een mensch in het water. Onmiddellijk maakten zij alarm, maar de aangewende reddingsmiddelen waren vruchteloos. Eindelijk haalde men het lijk op van een manspersoon met een houten been Hedenmorgen te 6 uren werd uit de nieuwe Haven opgevischt het lijk van een onbekenden grijsaard, die nader bleek te zijn een inwoner van Amsterdam die sedert eenige dagen alhier vertoefde. De Hooge Raad, Burgerlijke Kamer, heeft heden uitspraak gedaan in het reeds vroeger medegedeelde proces over het jachtrecht in zeker bosch in Limburg, welk proces gevoerd werd tusschen J. M. Merckelbach c. s. en \V. J. Gem- menich c. s., verw. De Raad heeft het beroep in cassatie verworpen. Amsterdam, 24 Dec Rogge Petersburg 182 c.» z./k.; puike Taganrog 185 c. z./k.; Maart 184 185, 186; Mei 186, 187. Stemming loco onveran derd. Levering iets lager. Raapolie vliegend 41, najaar 39 a 39H, voorjaar 41 a 41 Lijnolie vlie gend 31, voorjaar 32. Koolzaad April 80, Octo ber 71%. Washington, 23 Dec. Het congres is tot 10 Ja nuari uiteengegaan. De correspondentie betreffende de Alabama is aan den senaat overgelegd. Danruit blijkt, dat de heer Fisch eene wederaanknooping der onderhan delingen te Washington had verlangd. Lord Claren don had geantwoord: dat de Britsche regeering in het verworpen tractaat, talrijke wijzigingen van de gestelde voorwaarden had toegelaten en zich niet aan eene tweede mislukking kon blootstellen, alvorens nauwkeurig te weten op welken grond slag de Vereenigde Staten willen onderhandelen. De Britsche regeering verklaart zich intusschen bereid tot het wijzigen der wetgeving, ten einde eene herhaling van het geschil te voorkomen. HOWELIJKEN, GEBOORTEN EN STERFGEVALLEN. Uit de verschillende Dagbladen. Dee gkhuwd. 19. H. Jörgensen rau Horten en C. O. Olsen. Christiania. 22. J. L. Zegers cn J. M. Uancns. Middelburg. d«c. bk vallen. 19. j. -H. Klomp, gcb. Schellink, Z. Haarlem. 21. E. A. J. Van Hoorn, gcb. Singels, I). Hoorn. 22. A. C. L. Bunge, geb. Havelaar, Z. Rotterdam. 22. G. Manus van der Jagt, geb. Niemansverdriet, Z. Utrecht. l>ac overleden. 12. C. C. E. Rappe), Z. 3 j. Amsterdam. IS J. Van Langeveld, M. 60 j. Soeterwoude. 19. L. E. Kaakebeen, V. 20 j. Zeist. 19 C. C. Van Zijst, V. 69 j. Utrecht. 20. R. Lastdrager, Z 4 j. Amsterdam. 21 A. Oosthoek, geb. Van den Akker, V. 39 j. Alphen a/Rijn. 22 H. Dekbuyzen, geb. Gardenier, wede. 71 j. Rotterdam. Heden beviel voorspoedig van een Dochter G. .1. BOONACKER, hartelijk geliefde Echtge- noote van D. F. VAN HEYST. Leiden, 28 Dec. 1869. Overleden te Legden de WelEdele ZeerGe- leerde Heer THIERRY VAN OUTEREN, vroe ger practiseerend geneesheer en stads-doctor aldaar. 28 December 1869. Heden overleed tot diepe droefheid van mij en mijne kinderen, mijn geliefde Echtgenoot Dr. WILLEM FRBDERIK MENZEL, in den ouder dom van ruim 56 jaren. D. J. VAN DER VLIET, Wed. Dr. W. F. Mbnzel. Leiden, 23 Dec. 1869. Visiles worden afgewacht na 28 December. De Heer en Mevrouw CLIGNETT BEETS betuigen, ook namens familie, hunnen dank voor de vele blijken van belangstelling, bij het aan gaan van hun huwelijk ondervonden. Leiden, 2-1 December 1869. Voor de bewijzen van belangstelling, betoond bij de bevalling mijner Echtgenoote, betuig ik, ook namens haar, mijnen welmeenenden dank. H. BURGERSDIJK. 21 December 1869. De Heer en Mevrouw BIJLEVELD HART MAN, zeer erkentelijk voor de vele bewijzen van belangstelling, ontvangen bij de geboorte van hun kind-, betuigen daarvoor bij deze hun bij- zonderen dank. Bezoeken worden a/gewacht va af Muandag '27 lot Vrijdag 31 December. Een bekwaam STOKER kan terstond vast werk bekomen aan de Koninklijke Nederlaudsche Fabriek van Gouden en Zilveren Werkeu te Voorschoten. Er wordt in een stil burger huisgezin voor iemand die zijne bezigheden buitensbuis heeft Kost en Inwoning gevraagd. Adres franco onder Iett. P. C. aan het Bureau Leidsel) Dagblad. Het kantoor van den Notaris J. A F. COE- BERGH is gevestigd Steenschuui, Wijk IV, nommer 261. Beschikbaar als 1" hypotheek op Landerijen f 30,000. Te bevragen bij Notaris COEBERGH. De Ondergeteekenden, over tuigd dat het waarachtig belang der Maatschappij ten nauwste samenhangt met den bloei van het onderwijs der jeugd, roepen bij deze alle vrienden zoowel van het openbaar als van het bijzonder onder wijs op tot een bijeenkomst in een der localen van het Nut, op Dinsdag 28 December 's avonds te 3 uren, ten einde gemeenschappelijk een ver- eeniging te vormen tot bevordering van geregeld schoolbezoek. C. Blansjaar. A. Boekwijt. P. L. C. Driessen. J. Drost. H. J. Giezen. J. E. Goudsmit. H. G. Hagen. P. G. Houthuijzen. J. Knappert. C. J. Leembruggen. F. B. Comnck Likfstinq. J. Van Lith. L. Maas. A. J. Molenaak. C. G. Nieuw veen. G. W. A. Plaat. J. Plemp. S. Le Poole. A. G. t^uant. L. W. E. Rauwenhoff. J. P. Rietbergen. J. C. Rijk. N. J. Sanders. J. W. Schaap. C. Sepp. Dit bovengenoemde Extract, geheel gegrond op de regelen der wetenschap en gelouterd door de ondervinding en het gebruik, is een haarmiddel geheel eenig in zijne zamenstelling, geheel af wijkend van alle andere tot nog toe uitgevondene haarmiddelen. Dit Extract vereenigt alle voor treffelijke eigenschappen in zich, welke tot ver sterking en voeding van het haar en hoofd dienst baar zijnhet verfrischt en verheldert daartoe dezelve, houdt bet hoofd rein van roos en andere uitwasemingen, maakt de ziekelijke baren we der gezond, zet den wortel vast, zoo zelfs dat de reeds verouderde en verflenste baren weder lang zamerhand opkleuren zonder dat bet Extract eenige kleurstof bevat. De niet geringe eigen schap van dit Haar-Extract buiten alle andere Haarolie of Pomade, welke altijd met vet of olie verbonden zijn, is dat hierin alle vetmengselen zorgvuldig vermeden zijn, die wel voor bet oogen- blik eenigeu glans aanbrengen, doch spoedig de haren weder dof doet werden, door bare meer dere vatbaarheid tot aankleving van stof en vuil, en het dus dubbel waardig is daarvan een proef te nemen. Het is met eene volledige gebruiksaanwijzing 40 Cents per Flacon verkrijgbaar bij J. J. Beuzemaker, Leiden. Wed. Bosman, Gouda. F. A G. van Deth, Gouda. A. Palmen, Delft. Iseriel en Zonen, 's llage. W. A. Hoek, Schiedam. F. L. van Detli, Dordr. F. A. Boronie, Rotterd. Verkoudheden Hoestbuien Dlpliterla Bronchitis. Deze geneesmiddelen zijn onfeil baar voor de genezing dezer borstkwalen, die, wanneer men ze verwaarloost, dikwijlsopbepaalde asthma of tering «itloopen. Indien de Zalf goed op de borst en den rug gewreven wordt, dringt zij door de huid, en wordt zij dadelijk naar de longen overgebracht, waar zij alle onzuiverheden verdrijft. Al het bloed van het ligehaam gaat voortdurend door de longen en daar kunnen alle schadelijke bestanddeelen, die eene kwaal kun nen voortbrengen, spoedig, door en door, en be stendig geneutraliseerd, onschadelijk gemaakt of uit bet stelsel verbannen worden. Holloway's Zalf en Pillen volbrengen volkomen deze zuive ring, en door bet aldus gezuiverde bloed, bereikt de invloed dezer wondermiddelen de verwijderd- ste deelen van bet menschelijke lichaamen geneest aldus alle schadelijke werking, betzij in- of uitwendig. Door hel vermeerderd debiet zijn de prijzen als volgt: Doosjes Pillen en Potjes Zalf f0.$0,f 185, /'3.00, f 6.75, f 13.50, f 20 50. Zijn op franco aanvraag k contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in HOL LOWAY'S ETABLISSEMENT te Londen, 533 Oxfordstreet, vroeger 244 Strand.

Leidsch Dagblad | 1869 | | pagina 3