buitenland. had tot het bespreken der belangen van de nage laten kinderen van den op Bali aan zijne wonden overleden officier der inf. De Nijs. Reeds zijn f 5583 beschikbaar van de opbrengst van het zoo gunstig bekroonde plan van den uit gever der Soerabaya Courant, om ten voordeele dier kinderen eene schets het licht te doen zien van het strijdterrein en de toenmalige standplaats der troepen, en naar wij vernemen zijn behalve de inning van nog onbetaalde afgeleverde exempla ren nog eenige andere gelden te verwachten van nieuwe aanvragen om die schets. SoerCour.) Door den gouverneur-generaal van Nederl. Indië zijn alsnog de volgende beschikkingen genomen: Goedgekeurd: dat door den resident van Djokdjokarta is belast: met de waarneming der betrekking van rooimeester te Djokdjokarta, de opz. der eerste kl. bij den waterst. en 's lands burgerl. openb. werken aldaar J. G. Van Soelen. Bij de landelijke inkomsten en cultures op Java en Madura. Benoemd: Tot controleur der 1ste kl., de controleur der tweede klasse E. A. Engelbrecht. Tot controleur der tweede klasse, de ambtenaars ter beschikking F. U. Van Hengel en L. C. Pielat. Militair Departement. Verleend: Een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den kap. der inf. P. De Riemer; een tweejarig verl. naar Nederland, aan den kap. der inf. G. S. C Klerk, en aan den eersten luitenant der infan terie P. E. J. Moltzer, een tweejarig verlof naar Nederland; wegens ziekte aan den eersten luit. der inf. E. A. Daendels; een tweejarig verl. naar Nederland, wegens ziekte, aan den kap. der artill. A. C. Feilh. Ontslagen: Eervol, uit 's lands dienst, wegens volbrachten diensttijd, met behoud van recht op pens., de spijsverzorger bij het groot-militairhos pitaal te Samarang (mil. ambt. der derde klasse) O. F. Nelissen. Bevorderd: Bij het wapen der Infanterie. Tot kapiteins: bij het departement van oorlog, de eerste luit. H. C. A. Ruempol, van het 9de bat,, met bepaling, dat hij als zoodanig bij het wapen der inf. zal worden gevoerd „k la suite"; bij het 8ste bat., de eerste luit. F. K. Martin, van het garnizoens-bat. der tweede militaire afdee- ling op Java. Tot eerste luits.bij het 7de bat., de tweede luit. 11. J. Prins, van de militaire school te Meester Cornelis; bij het 11de bat de tweede luits. F. H. Schoenmaker enM.Harbach, beiden van het garniz.-bat. van Sumatra's West kust en onderhoorighedenbij het 12de bat., de tweede luit. B. P. P. Steevert, van het garnizoens bat. der Wester-afdeeling van Borneo; bij het subsi stenten-kader te Batavia, de tweede luits. L. W. J. J. Ramaer en A. W. Contstant, respec tievelijk van het 11de bat, en genoemd kader; bij het garnizoens bat. van Riouw en onderhoo righeden, de tweede luit. J. C. A. Van den Bos, van het korps;" bij het garnizoens bat, der Wes ter afdeeling van Borneo, de tweede luit. J. J. W. Van den Broek, van het korps; bij het gar nizoens-bat. der Moluksche eilanden, de tweede luit. J. F. Van Rossum, van het korps Benoemd: Bij het wapen der inf. tot tweede luitenants: bij het 8ste bat., de serg. H. F. C. Van Bijlevelt, van het 11de bat.; bij het 10de bat., de serg. K. A. Begemann, van het korps; bij het 12de bat., de serg. R. L. Kellermann, van het korps; bij het 15de bat., de serg. E. Blaau- wenoord en de fourier F. W. Morren, resp. van het 16de en 17de bat.; bij het 16de bat., de serg. A. J. Schlicher, van het korps; bij het garu.-bat. van Palembang, de serg.-maj. H. C. Rijnders, van het korps; bij het garn.-bat. der Wester-afd. van Borneo, de serg. Th. A. Engelbert van Bever voorde, van het korps; bij het garn.-bat. der Zui- der- en Oosterafd. van Borneo, de serg.-maj. J. SpeenhotT, van het 8ste bat.; bij het garn.-bat. der Moluksche eilanden, de serg.-maj. J. Steevels, van het korps; tot adj. van den komm. van het leger en chef van bet depart, van oorlog in Ned. Indië, de kapit. der inf. G. C. E. Van Daalen, van gemeld depart., met bepaling dat hij ook als zoodanig bij het wapen der inf. zal blijven gevoerd „k la suite." Overgeplaatst: bij den mil. geneesk. dienst, bij het reconvalescenten gesticht te Oenarang, de offic. van gez. 2de kl. J. Semmelink, van het garn. te Wonosobo; bij het garn. te Wonosobo, de offic. van gez. 2de kl. H. Van den Broeck, van het garn. te Onrust. Marine Departement. Benoemd: Tot baaskuiper bij het marine-etabl. te Onrust, P. Keijzer; tot onderbaas draaier, tevens bankwerker bij het marine-etabl. te Onrust, C. J. Van der Wolk, door Z. Exc. den Min. van Kol. gesteld ter besch. van den Gouv.-Gen. van N.Indië, om als zoodanig te worden geplaatst, en onlangs uit Nederland aan gekomen. Turkije. De Onderkoning en de Sultan blijven het nog steeds oneens. De door dezen gestelde voorwaar den komen den eerste te gestreng voor: de on derkoning ziet er een inbreuk in op de finanti- Ieele zelfstandigheid van Egypte, door de Porte in 1857 gewaarborgd. De Fransche gezant, de heer Bourée, tracht den sultan tot inschikkelijkheid te bewegen; voorals nog komt men evenwel nog niet tot een resul taat. Het bezoek van den onderkoning te Constanti- nopel, waarvoor reeds alles in gereedheid was gebracht, wordt nog uitgesteld, naar men meldt tot het eind van October. Wanneer dan in No vember de opening van het Suez kanaal zal plaats hebben, zal de onderkoning de aangename, rol vervullen van een gastheer, die een prachtig feest geeft en daartoe vele gasten heeft uitgenoo- digd, maar op het feest zelf zich wegens drin gende bezigheden moet laten verontschuldigen. Duitscliland. In de Frankfurter Zeitung leest men het volgende: De regeerings-president van Frankfort aan den Oder heeft dezer dagen bekend gemaakt, dat de veeziekte in de Neumarkgeheel heeftopgehouden. In de gansche provincie Pruisen heeft men sedert den 20sten der vorige maand geen enkel ziektege val meer bespeurd. Ten gevolge hiervan zal de regeering onverwijld overgaan tot het opheffen der beperkingen op het vervoer van vee langs den ganschen Oosterspoorweg. Aan de omzichtige en doortastende maatregelen, van regeeringswege genomen, moet het worden toegeschreven, dat wij zoo spoedig van dien geesel van onzen vee stapel zijn verlost. Frankrjjk. Het nieuws uit Frankrijk is buitengemeen schaarsch en bepaalt zich voornamelijk tot de vermelding van administratieve maatregelen, als daar zijn eene wijziging in het personeel der onderprefecten, de vervanging van generaal Mel- linet als kominandant van de nationale garde van Parijs door den generaal d'Autemarre d'Er- villé, en verder natuurlijk het regentschap in ver band met de gezondheid des Keizers. Een enkel gerucht verdient bijzondere vermel ding, niet zoozeer om zijne juistheid als om de verschillende gevolgtrekkingen waartoe het aan leiding zal geven, namelijk dat omtrent een be weeri bezoek door den Oosten rij kschen rijks kanselier Von Beust aan het hof der Tuileriën te brengen. De graaf Von Beust is echter te veel diplomaat om een dusdanig bezoek ie gaan afleggen en een onderhoud te gaan voeren, waarop de commentaren voorzeker niet zouden strekken, om de gemoederen in Europa de rust te laten behouden, waarin ze zich eerst sedert kort mogen verheugen. Nu reeds wordt aan Von Beust!s bezoek bij de Pruisische koningin te Baden een te groot gewicht gehecht. De Pays bevatte dezer dagen het volgende: //Wie heeft den oorlog in Morea en der Philhellenen be zongen? Victor Hugo. Wie heeft Kanaris en Botza- ris bezongen? Victor Hugo. Wie heeft in 1828 den Spaanschen oorlog bezongen? Victor Hugo. Wie heeft in 1828 de Austerlitz kolom bezongen Vic tor Hugo. Wie heeft hemel en aarde bewogen om den naam zijns vaders op den Are de l'Etoile vermeld te hebben? Victor Hugo. Wie heeft tal- looze gedichten ter eere van Napoleon vervaar digd? Victor Hugo. Wie heeft op verlangen van Thiers in 181-0 de ode //terugkeer van Napoleons asch" geschreven? Victor Hugo. Wie heeft reeds in 1882 eene ode op Napoleon saamgesteld? Vic tor Hugo. Wie heeft in te Rhin Napoleon en diens oorlogen verdedigd en geprezen? Victor Hugo. Wie heeft in de//biographie van tijdgenooten," ge zegd, dat zijn vader lang genoeg geleefd had, om met tranen in de oogen zijn ode op de Vendötne- kolom te lezen, deze hulde aan de soldaten van het groote leger gebracht? Victor Hugo. Wie heeft zich beroemd, dat zijn vader een oud soldaat en zijn moeder een Vendeesche was? Victor Hugo. Wie verloochent thans zich zeiven, zijn vaderen zijn moeder? Victor Hugo." België. Te Ostende en te Antwerpen zijn reeds een aantal riflemen uit Engeland voor den schiet wedstrijd te Luik en te Spa aangekomen. Men berekent, dat in 't geheel 1300 Bntsche scherp schutters, 190 verschillende korpsen vertegen woordigende, aan dien strijd zullen deelnemen. De koning heeft eene som 5000 fr. voor prijzen ge schonken, die in prijzen van een bedrag van 1800 fr. en minder verdeeld zal worden. Z. M. heeft aan de autoriteiten te Luik doen weten, dat hij bij zijne komst aldaar, op Dinsdag 21 September, eene revue over de troepen, de bur gerwacht en de vreemde schutters wenscht te houden. De wedstrijd is reeds Zondag, den 19den dezer maand, aangevangen. De Luikschevrij metselaarsloge zal, ter gelegenheid van de inter nationale feesten, eene groote receptie voor de buitenlandsche broeders houden. Het aantal vreemdelingen, welke te Brussel de eigenlijke September-feesten (2629 September) komen bijwonen, is op dit oogen blik reeds zeer aanzienlijk. TELEGRAMMEN. Rio-Janeiro, 28 Augustus. De geallieerden hebben den 15den Aug. eene belangrijke zege be vochten. Graaf d'Eu heeft de versterkte plaats Ascurra genomen. Lopez is gevlucht. Generaal Mena Berrato is gesneuveld. Het voorloopig bestuur, dat de Brazilianen hebben doen benoemen, is thans officieel geïn stalleerd. De oorlog wordt nu beschouwd als geëindigd te zijn. In Buenos-Ayres, Montevidio en Rio-Janeiro heerscht groote opgewondenheid.! Parijs, 20 Sept. Het Journal O/ficiel du soir zegt, dat de prins Von Metternich heden te St.-Cloud door den keizer en de keizerin ontvangen is. De Oostenrijksche diplomaat vertrekt morgen naar Bohernen. Falmouth, 20 Sept. Per stoomboot zijn hier berichten aangebracht uit Rio van 27 Augustus. Volgens die berichten heeft graaf d'Eu den 12den Augustus de door Lopez bezette positie te Pira- bebin genomen, na een hardnekkig gevecht. De Paraguayanen hebben duizend dooden en vele gevangenen verloren, zoomede vaandels, munitie en zestien kanonnen. Lopez is naar Caraguatay gevlucht, na aan zijn leger order gegeven te heb ben om Ascurra te ontruimen; doch graaf d'Eu, de retraite gewaar wordende, kwam toesnellen en had eene ontmoeting met Lopez, dien hij ver sloeg op acht mijlen van Caraguatay. Bij dezen slag hebben de Paraguayanen 2000 dooden en vele gevangenen verloren, benevens kanonnen en munitie. Daarop heeft eene Braziliaansche kolonne Lopez vervolgd, die men hoopt dat zich zal overgeven. De oorlog mag thans als geëindigd beschouwd worden. Graaf d'Eu heeft eene ovatie ontvangen. Bij twee decreten van het voorloopig gouvernement is Lopez buiten de wet verklaard. Oiticieele Berichten. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeen tebestuur van Leyden, doet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een op den 14,en dezer maand, in vorderbaar verklaard voljaarsch kohier voor de belasting op het personeel onder n°. 7, over het dienstjaar 1869 en 1870, bevattende restanten van de primitieve beschrijving, aangiften in het eerste kwartaal alsmede herzieningen eu bevolen schat tingen, terwijl ieder verpligt is zijnen aanslag, op den bij de Wet bepaalden voet, te voldoen. Llyuen, 18 September i860. Ci-emLeeiiteraacl. Vergadering van den Gemeenteraad van Leyden, op Donderdag 23 September i860, 'a nauiiddugs te twee uren. 1°. Beëediging van het nieuw inkomend lid. 2°. Be noeming van de vaste commissiën, als: a. van twee leden m de commissie van fabricage, b. van een voorzitter en twee leden in de commissie van finan ciën, c. van twee leden in de commissie, belast met het ontwerpen van en het herzien der plaatselijke verordeningen, tegen wier overtreding siraf is be dreigd, d. van een voorzitter en twee leden in de commissie tot het ontwerpen van en het herzien der plaatselijke verordeningen betreffende de hnis- kouding der gemeente. 3°. Benoeming van een lid ïu het bestuur over het werkhuis, uit den gemeen teraad. 4°. Benoeming van een leeraar voor de oude luien aan het Gymnasium. 5. Benoeming van eene hoofdonderw ijzeres aan de openbare bewaarschool in de Scheistraat. 13° Suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting, ÏSUU 7°. Voo'-dragt tot afschrijving van p:aatsel.jke directe belasting, voor personen die de gemeente verlaien hebben ot overleden zijn. 8°. Concept raadsbesluit regelende de heifiag van legei ter plaatselijke secretarie. 9Ü. Suppletoiro staat van begrooting. 1U°. Rekeningen over 1868, van: a. het Heil'ge Geest ol arme wees- en kinderhuis; b. het R C. wees- eu oudeliedenhuis; c. het R. C. armbe stuur. «TATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Zitfiüg van Maandag 20 September 1869. De heer Hoffman, oudste lid in jareü, bekleedt het voorzitterschap. Hij deelt mede, dat zijn inge komen de geloofsbrieven van al de nieuwbenoemde leden. Vulgens art. 3 van 't regl. van Orde benoemt de voorzitter twee comuiissiën tot onderzoek daarvan. De l6te bestaat uit de heeren Begram, Sanijmans en Insinger; de 2de commissie uit de heeren Kalff, Har- denbroek en Van Goltstein. Er is ingekomen een bezwaarschrift omtrent de verkiezing te Boxmeer des heeren Haffmans. In handen gesteld van de 2do commissie. De tijdelijke voorzitter verzoekt de commissiën zoo mogelijk morgen rapport uit te brengen en bepaalt daarop eene zitting op rnorgeu ten 1 uur. Zitting van Dinsdag 21 September. De tijdelijke voorzitter, de heer Hoffman, deelt mede, dat behalve eenige kennisgevingen van afwe zige leden, nog is ingekomen een brief van den heer Mr. G. C. J. Van Reenen, waarbij aeze ontslag als lid dezer Kamer neemt. De commissiën, belast met het onderzoek der ge loofsbrieven vau de nieuwbenoemde leden brengen rapport uit. Zij advisecren tot toelating van alle ge kozenen. Er zijn voorts eenige bezwaren aan de Ka mer ingediend zoowel tegen de verkiezing van den heer Luyben als van den heer Haffmans. 1°. Nopens de eerste keuze wordt door vijf kiesgerechtigdeu eene enquête aaugevraagd. Zij beweren, dat de kandidatuur van den heer Pijpers door oneerlijke middelen is ge weerd en die van den heer Luyben door dergelijke middelen en door het uitoefenen van dwang is be vorderd, vooral door de bemoeiing van geestelijken. Overigens zouden er ook eenige onregelmatigheden bij het bureau te Roosendaal en eenige informali teiten btj dat te Ossendrecbt hebben plaats gehad. De commissie, aannemende dat gepleegd is wat de adressanten beweren, meent evenwel dat bier dan nog geen spraak is van ouwettigen dwang of onge- oorloofden invloed; dat er geen blijk aanwezig is van het bezigen van bedriegelijke middelen of dwang die er toe zou moeten leiden dat de verkiezing zou zijn gevicieerd. 2C. Wat de bezwaren tegen de verkieziug van den heer Haffmans betreft, zij berusten ook op soortgelijke bedenkiogen als tegen die des heeren Luyben. Er wordt ook beweerd dat de geestelijke overheid, den kandidaat heeft aanbevolen en den tegeucandiaaat ontraden. De commissie meent dat, ook als bewezen ware dat er pressie ware uitgeoe fend, dat dan nog het beweren berust op losse en zeer onbestemde beweringen en dat het schijnt dat er alleen aan overreding, maar niet aan dwang of verkorting van de rechten der kiezers moet gedacht worden. Achtereenvolgens worden nu alle nieuwe leden toegelaten. Alsnu wordt overgegaan tot het opmaken van de lijst der kandidaten tot het voorzitterschap. 1ste kandidaat. Bij de stemming zijn 73 leden tegenwoor dig. Uitslag: Dullert 40, De Brauw 26, 8torm 3, Heemskerk Bz. 1. van Reenen 1, blanco biljetten 2. Zoodat de heer Dullert tot eersten kandidaat wordt geproclameerd. 2de canaidaat. Bij do 1° stemming zijn 74 leden tegenwoordig. Uitslag: Storm 35; Luyben 21; Heemskerk Bz. 7De Brauw 5; Van Nispen en Knoop ieder 1voorts 4 blancobiljetten. 2de stemming Siorm 44, Luyben 23, Heemskerk Bz. 2, Van Nispen, De Brauw eu Van Lijuden vau Sundeuburg ieder 1; voorts 2 blancobiljetten. Diensvolgens is de heer Storm van 's Gravesande de tweede caudidaat. 3de candidaat. 1ste stemming: Guljé 34, Hoffman 7, Luyben 9 Heemskerk Bz. 4, Van Lijnden 2, Blussé, De Brauw en Fokker ieder 1; blancobiljetten 5. 2de stemming: Guljé 40, Hoffman 20, Luyben 7, De Brauw 1 en 5 blancobiljetten, zoodat de heer Guljé derde candidaat is. De heeren Heemskerk Az., Van Loon, Nierstrasz en Hasselman worden door den voorzitter uitgeuoo- digd om, met de heeren stemopuemeis, de commissie te formeeren, ten einde den Kouing de lijst dtrcan- didateu tot het voorzitterschap auu te bieden. Daarna wordt de vergadering verdaagd. EERSTE KAMER. Zitting van Dinsdag, den 2isten September 1869. Voorzitter, de heer Mr. J. A. Philipse. De voorzitter doet voorlezen een Kon. besl. van 15 Sept. 11., waarbij de beer Mr. J. A. Pbilipse be- uoeuiü wordt tot Voorzitter der Eerste Kamer gedu rende bet geopend zittiugjaar 18(39/70. Hierop vut de heer Punipse het woord op en houdt de volgeude rede: Mijne Heeren! Ik verheug uuj over het voorrecht, dat ik mij ia uw midden mag bevinden. Auu Z. M. den Kouiug heeft het weder behaagd, op voordracht vau den Ministerraad, het voorzitter schap dezer Kamer auu mij op te dragen. Hierdoor word ik opnieuw tot de eervolle taak ge- roepeu, uwe vergadering te leiden eu onze werk zaamheden te helpen regtlen. Ik stel deze bijzondere onderscheiding steeds op zeer lioogen prijs eu mij is het eene beboette, reeds hier ïu deze vergadering mijne diep gevoelde erken telijkheid deswege te betuigen. Mocht ilc er nu uiaur m slagen mijne gewichtige plichten naar deu eisch te vervullen en daarbij ook aau u, Mijue Heeren, als voorzitter genoegen kuunen geven. Gij zult hoop ik weder met mij inschikkelijk zijn en uuj helpeu, Mijue Heeren! Waut wat zou ik als Presideut toch uitrichten, zoo ik den wtlwillenJen bijstand vau de leden dezer Kamer moest missen én \ooral in inoeielijke aangelegenheden op uwe mede werking niet zouue mogen rekenen. Daukbaar erken ik die krachtige ondersteuning! Evenals bevorens, nimmer deed ik het tevergeefs dankbaar erken ik dit - roep ik uwe kracbtige on dersteuning voor mij in. Mocht ik bij het eiude vau dit nu aangevangen zittingjaar, zoo het God behaagt, mij dit te deen beleven, hebben ondeivoudon, dat ik ook op heden voor de 2Lste keer de toegevendheid van de leden dezer Kamer met tevergeefs voor den voorzitter heb ingeroepen, ik zoude er mij hartelijk over verblijden 1 Mljuo Heeren! deze onze eerste bijeenkomst, zal hoogstwaarschijnlijk slechts van korten duur z^n! het onderling regelen van eenige aangelegeuheueu van orde en het behandeleu eu tot stuud breugen vau slechts éeue zaak, zeker met vau gewicht out- bloot, zal in den loop dezer week ons eeuig werk moeten uitmaken; maar boe kort deze onze vergade ring dan ook zijn zal, zeker zul ou/.e eerste bijeeu- komst dit voordeel te weeg brengen, dat wij elkander uls leden dezer Kamer weder ontmoeten dut wij daardoor de gelegenheid zullen erlangen, om ouderling van gedachten te kunnen wisselen over deslaatsaun- gelegenhedeudat wij ons opnieuw zuilen overtuigen vau het belangrijke der taak, die w ij op ons geno men hebben en het wenschelijke zullen inzien om door onze houding eu haudeliugeu den eerbied voor de Kamers naar buiten te vermeerderen en bij de natie het vertrouwen op dezelve meer en meer op te wekken. Wij hadden op gisteren het onwaardeerbaar genoe gen, dat wij Z. M. den Kouing in eeue vereenigde zitting van de beide Kamera der 8taten-Generaal mochten zien en tot ons hooren spreken. Hebben wij uit de sluitmgsrede vau deu minister vau binuenlandscbe zukeu vernomen, dat de nu uf- geloopen zitting der Btuteu-Geuerual gewichtig is geweest boven die der laatste jaren eu dat op wet gevend gebied veel is tot stand gebracht, liet luat zich aanzien, Mijue Heeren! dat m deze zittiug de gelegenheid zal worden gegeven, om zeker niet min der voor de publieke zuuk werkzaam te kunuen zijn. Wat al werk toch is aan de 8taten-Generaul bij 's Komngs rede zoowel ter behundeliug als in het verschiet aangekondigd en toegezegd en welke gewich tige en diepmgrijpeude staatsaangelegeuhedeu zu.leu aan het onderzoek en de beoordeeiing der Kamers nog in dit zittingjaar worden onderworpen. Mocht het onderzoek der aaugekoudigde wetsont werpen in den anderen tak der wetgevende macht spoedig aangevangen, ijverig voortgezet en naar wensch worden teu einde gebracht, opdat daarvan aanmerkelijk voordeel voor het algemeen belang bet gevolg worde! Wanneer ook gij, Mijne Heerenlater zult worden opgeroepen om met mij ook van onze zijde de aan dacht en onze zorgen te wijden aan die gewichtige onderwerpen, dan zullen wij voorzeker allen te zamen bereid worden gevonden, om met den meesten ijver en met belangstelling alles te onderzoeken eu te beoordeeleu wat ons zal worden aangeboden. Moge dan van onze derwege te houden openbare beraadslagingen, die ik wensen, dat weder met orde en kalmte en beradenheid zullen plaats hebben eu van de door ons te nemen besluiteu, niet dan heil en voorspoed voor ons dierbaar vaderland en onze buitenlandsche bezittingen het gevolg zijn eu vooral Gods Zegen daarop rusten Ik verklaar mijne taak als voorzitter der Kamer te aanvaarden." De voorzitter doet mededeeling van ingekomen stukken. Tot leden der commissie tot de verzoekschriften benoemt do voorzitter gedurende dit jaar de heeren De Vos van Steenwijk, Smit, Joost Van Vullen- hoven, Geertsema en 8torktot leden van de ge mengde commissie voor de stenographic de hebreu Blankeuheiin, Van Eijsinga en Hartsen. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten 1°. dat in de volgende zitting zal worden overgegaan tot benoeming van twee leden der huishoudelijke commissie; eu 2°. dat de Troonrede door de Kamer met een adres zal worden beantwoord. Daarna wordt tot de zamenstelling der afdeelingea overgegaan.

Leidsch Dagblad | 1869 | | pagina 3