BUITENLAND. OFFICIEELE BERICHTEN. Cbs. Mouniertot adv.-gen. bij het hoogger., bet lid in den raad van just, te Batavia Mr. H. N. Grrobbée; tot ambt. ter besch. bij het bin- nenl. best, iu Palembang, E. E. W. Castens; tot mg. 1ste kl., de ing. 2de kl. J. C. Schumm tot ing. 2de kl., de ing. 3de kl. .T. W. P. Kennis en H. Vrendenberg; tot ing. 3de kl., de asp.- ing. H. G. Van Sillevoldt, W. B. C. De Bas en J. G. C. Von Dentzscb tot asp.-ing. de ambt. op non-activ. P. H. De Bruyn, de op verzoek eervol uit 's lands dienst ontslagen ing. 3de kl. W. P. Vogelzang en de op verzoek eervol ontsl. luit. tear zee 2de kl. J. E. Hagedoorn. Bij den telegr. diénst: tot ing., de adj.-ing. D. Houtman; tot adj ing., de ambt. op non-act. A. H. De Does. Bij de land. ink. en cult.: tot contr. 2de kl., de ambt. ter besch. W. Donkersloot, W. C. M. B. Ingenluyffen J. W. R. Borgerhoff v. d. Bergh tot ambt. ter besch. de ambt. voor den burg. dienst P. H. Van der Kemp, Mr. C. W. Kist en F. J. T. De Haart; tot lid in den raad van just, te Samarang, de subst.-offic. van jast. bij dien raad Mr. J. H. Bergsmatot venaum. te Batavia, de hoofdcomm. bij de alg. rekenk. Tb. El De Nijs Bik; bij de pl. scboolc. te Buiten zorg: tot leden, Dr. C. L. Vlaanderen, W. J. G. Van Swieten, kapitein der infanterie, en J. H. Vorstman, notaris; tot predikant bij de Protest, gem. te Cheribon, P. Heering; tot ass.-res. van Inidramayue, de ambt. op non-act. J. G. C. C. Sfierling Kuneman; tot ass.-res. van Koetei en da oostkust van Borneo, tevens venaum., de contr. 2de kl. bij het binnenl. best. iu Amboina A. Nieu- wönhuyzen; tot not. te Magelang, O. J. De Haart, en te Indramayoe H. Metman; bij de alg. re kenk., tot 2den comm. de 3de comm. W. E. De Böcktot. 3de comm. A. De Bruin en A. Slicher. «Overgeplaatstvan PadaDg naar Soerabaya, de waarn. hoofd-ingen. 2de kl. Jhr. W. H. Te- ding van Berkhout. «Belast: bij den waterst. en 's lands burg. openb. werken, met de waarn. der betrekk. van boofd- ing. 2de kl. de ing. late kl. Jhr. VV. H. Teding van Berkbout. Aangesteldtot makelaar te Batavia C. H. Metger. Verleend: een tweej. verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan het lid van just, te Batavia Mr. J. G. E. Timmermans; aan den ass.-resid. van Sintang Pb. E. Daging Tobias; aan den eersten comm. bij de algem. rekenk. Tb. J. A. Van Loon; aan den comm. op bet res.-bur. te Cheribon A. E. Kraijenhoff van de Leur; aan den pred. bij de Prut. gem. te Makasser F. Hoog; aan den comm.-kash. te Grissee L. F. De Liser de Morsaiuaan den lsten hulponderw. aan de tweede lagere school te Djokdjokarta A. M. Le- kluseaan den inspect, belast met de leiding der stat. opname van Java D. W. Rost van TonoingeD. ■Ontslagen eervol, met behoud van recht op pens., de ambt. voor wetenscb. naspor. E. H. Th. Eriederich; bij de kamer van koopb. en nijv. te Bataviaop verz., eerv., weg. vertr., als lid Ni P. Van den Borg, en iu zijne plaats benoemd: M. P. Pels; eervol, onder toek. van wacktg., de adm. der tinm. in Soengeislan E. De Adelbart Tporopbij de pl. schoolc. te Buitenzorg, eerv., g- vertr., als leden, C. Schafer en J. J. Diest rgion; bij de kamer van kooph. en nijverheid tö Padang, op verzoek, eervol, als lid, J. J. Qoldie, en in zijne plaats benoemd A. W. Ver- kputerenbij bet bestuur over het Prot. wees- en armhuis te Samarang, op verzoek, eervol, ife lid en secretaris, Mr. J. P. Van Bosse, en »n zijne plaats benoemd A. N. H. De Vogel verzoek, eervol, de klerk ter griffie van den kjudraad te Samarang E. G. Klatt Jr. I Belgie. De minister van justitie, Bara, beeft B»jn ontslag gevraagd de door hem ingediende Wet op den lijfdswang is wel door de Kamers ^ogenomen, maar zoodanig gewijzigd dat de minister daardoor tot dit besluit gebracht is. Engeland. Te Londen beett gisteren eene mee ting van leeken plaats gehad. Eene resolutie, om te protesteeren tegen de bill tot opheffing der staatskerk in Ierland, werd met geestdrift aan genomen. Italië. De //Nazione" bericht, dat er Zondag avond eene vergadering plaats had van de af gevaardigden der rechterzijde en de ministers Meuabrea en Cambray Digay, en dat de eer sten bij die gelegenheid hebben geconstateerd, dat zij voortdurend bet initiatief voor eene toenadering tot bet ministerie genomen hebben. De overeenstemming is vervolgens hersteld op de basis van het oude programma der rechter zijde. De ministers hebben niet de verbintenis op zicb genomen, om een der portefeuilles aan een bepaalden persoon op te dragen, maar wel dat zij den koning om hun ontslag zouden vragen. De koning is alsdan vrij om de staats mannen tot ministers te benoemen, die naar zijn oordeel de opinie van de kamer en van het land het best vertegenwoordigen. Bij de discussie in de kamer over het budget van ontvangsten heeft de heer Ferraris het stelsel van radicale hervormingen in bet finantieel beheer verdedigd, ten einde alzoo tot bezuiniging te geraken. Hij voegde er bij dat men aan geene conversie der openbare schuld denken moest, evenmin als aan eene andere verkorting van de rechten der houders van 's lauds schuldbrieven. Hij gaf ten slotte zijne goedkeuring te konnen over liet laatste finan- tieele exposé en noodigde den minister uit, om op den door hem ingeslagen weg voort te gaan. INGEZONDEN. Daar wij in onze verwachting teleurgesteld zijn, van n. 1. door een der heeren letterkun digen, die de in de vorige week gehouden lezing van den student J. Knebel hebben bijgewoond, iets er over te vernemen, wenschen wij er thans een enkel woord over te zeggen. Naar wij van verschillende zijden vernamen heeft de lezing algemeen zeer voldaan. Niet als een compleet verhaal, waarvoor de geheele geschiedenis én te lang was, én waarvoor de schrijver te veel heeft moeten overslaan, maar als losse fragmenten eener novelle. De frischheid, de prachtige stijl en zinnen- bouw, de grootsche ideeën en Oostersche beeld spraak die door het gebeele stuk heen blonken, hebben ieder getroffen, daar men aan een dergel ijken stijl in ons land niet gewend is. Het is dan ook aan te weinigen gegeven om in den trant van Multatuli, met zijn gevoel en gloed die aan bet doode woord leven geeft, over alledaag8che toestanden te spreken, dan dat men er niet mee zou ingenomen zijn, en den heer Knebel voor zijne voordracht dank zeggende (in de hoop van meer uit zijne por tefeuille te vernemen) de Leidsche Academie met zulk een kweekeling zou geluk wenscben, die aan haar de oude dagen van Hildebrand schijnt terug te zullen geven. Leiden, 3 Mei 1869. BEROEPEN ENZ. Nederlandsche Hervormde Kerk. Beroepen: te Zevenbergen: J. Kunzlie te Sternenberg, in Zwitserland te StavenisseA. C. Kamerman Gz. te Oud- en Nieuw-Gastelte Bath en Rilland: de cand. J. Visser, die dit be roep heeft aangenomen; te WoudsendB. Mos sel te Nederhorst-den-Berg; te Anjum J. Krull Az. te Katwijk aan-Zee; te Haulerwijk: A. E. Coolbaas v. d. Woude te Oosterwolde. Bedankt: naar Scheveningen: door J. D. B. Brouwer te Harderwijknaar Hengelodoor J. J. Egerman te Loosduinennaar Dienden door J. F. Van Dijk te Hilversum; naar Ger- keskloosterdoor J. Kool te Bunschoten. Aangenomen: naar Lutkegast: door den cand. W. Cannegieter. HANDEL. Rotterdam, 3 Mei. Boekweit 10 ets., Paar- denboonen 30 ets., Witteboonen 50 ets. lager; Koolzaad 40 ets. hooger. Meekrap. Bij matige aanbiedingen tot geheel onveranderde vraagprijzen bleef de handel on belangrijk. Do BURGEMEESTER en WETHOUDERS tan LEYDEN doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den Ssten April 1869, is vastgesteld de vol gende VEKOKDE1V11VG houdende wijziging der Algemecne Policievcror- dening van den 24sten October 1867, voor de gemeente Ley den. Art. 67 der Algemeene Policieverordening wordt vervangen door de volgende bepalin gen, als 1°. Asch en vuilnis mogen niet anders worden opgehaald dan tot 10 uren in den morgen. 2°. Asch mag niet verzameld of vervoerd worden dan alleen in overdekte en van achteren met deuren of zeilen gesloten karren of in over dekte vaartuigen, zoodat er geene verstuiving plaats heeft. 3°. De asch- of vuilniskarren mogen niet over laden worden, en het uitziften der asch, gedu rende het inzamelen en vervoeren, is verboden; 4°. Het vervoer der opgehaalde asch on vuil nis, met schuiten, naar de bergplaats, waarvoor vergunning is verkregen, blijft tot 11 uren in den morgen veroorloofd. 5°. Het wegvoeren van de ascb, vuilnis of andere specie, welke op gemeentegrond wordt aangetroffen, is verboden, tenzij op daartoe ont vangen last overeenkomstig het bepaalde in art. 68, alinea 2. 6°. Die asch of vuilnis aan of van de huizen der ingezetenen wil weghalen of vervoeren, is verplicht van dat voornemen schriftelijk kennis te geven aan Burgemeester en Wethouders, met opgave van het getal karren, wagens en schuiten die hij daartoe wenscht te bezigen, alsmede van de bergplaats waar hij de opge haalde asch, vuilnis, enz. wenscht te brengen. Hij bezorgt die kennisgeving ter Secretarie, waarvoor hem een bewijs van ontvangst wordt afgegeven. 7°. Die zonder zoodanig bewijs asch of vuilnis weghaalt of vervoert, of door zijne werklieden doet weghalen of vervoeren, zoo ook die in strijd handelt met de vorige bepalingen, wordt gestraft met eene boete van f 1.tot f 10. en gevangenis van één tot drie dagen, te zamen of afzonderlijk. De bepalingen sub. 1, 4, 5 en 6 zijn niet van toepassing op ben die van wege de ge meente belast zijn met het ophalen van asch en vuilnis. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Zitting van heden. Nadat enkele leden het woord hadden ge voerd hield de minister van koloniën een rede, waarin bij verklaarde dat er omtrent de quaestie der immigratie overwegingen aanhangig zijn, die eerlang ten einde zullen loopen: dan zou de regeering beslissen hetzij bij eene weisvoor dracht of een anderen maatregelvoorts ver wees de minister naar de Mem. v. Beantw. waarin de minister verklaart overtuigd te zijn van de billijkheid om den wettelijken hinderpaal

Leidsch Dagblad | 1869 | | pagina 3