L VAN RAALTE, KOETSIER. BROODBAKKERSKNECIIT, MET 1 MEI Breedestraat, heeft de eer zijne geëerde begunstigers te berichten dat hij van Parijs en Berlijn ontvangen heeft de nieuwste modellen i>oo>yYt«rs-Mantels van af /'5, Stoffen voor pakjes, alsmede voor Robes, lichte Percols, Piké's en gekleurde Brillantines. Voorts een groote partij Gordijnen-neteldoek in verschillende nieuwe des sins, waaronder een partij gestreept met schulpen van af cent. h z> or/ren'ï Gordijnen-katoen en gestreepte linnens voor gordijnen, koord en halfranjes in alle breedte. Een uitgezochte keus in voorjaars-Doeken en Shawls. Fransche Linten, Bloemen en Veeren. In Witte Goederen steeds een groote voorraad tot buitengewoon lage prijzen. vrouwen en kinderen verkeeren in de grootste vertwijfeling. Spoedig komt er hulp. Eene onaf zienbare menigte is op de plaats aanwezig, met aDgst vervuld, want ieder oogenblik kan eene nieuwe ontploffing volgen en het huis in elkander storten. Allen worden gered. Doch er zijn reeds of fers gevallen. Aan mijne voeten bevindt zich een vormlooze klomp, men kan niet zeggeneen lijk. Deze beweegt zich noger is nog leven in. Twee schreden verder onder een bank een tweede slachtoffer, even verminkt. Een dezer ongeluk- kigen werd over de geheele plaats verspreid. Zijn hoofd werd gevonden op het balkon van de vijfde verdieping van het huis n°. 3, en zijn kinnebak op de derde verdieping. Uit een der winkels in de buurt, zag men eene menschelijke gedaante ver rijzen, die geheel en al in vlammen stond. Zij ijldo op de Sorbonne toe, aan den ingang waarvan zij nederstortte. Men is woedend, dat men zulke ontplofbare stoffen in het midden van Parijs mag opeenhoopen. Niemand, die zich op het oogenblik van de ontploffing op de plaats be vond, bleef ongedeerd. Bijna alle koetsiers der daar stationneerende vigilantes, zijn min of meer gekwetst. Het lijk van Fontaines zoon is ge heel en al verkoold onder de puinhoopen ge- vonden." Het getal dooden berekent men op 6 a 7. Het aantal gekwetsten is nog niet bekend. Zij wer den onmiddellijk in de naburige apotheken ge- V bracht, waar hun geneeskundige hulp werd ver leend. Daaronder bevinden zich verscheidene studenten. De vrouw van Fontaine is met smart over den dood baars zoons krankzinnig gewor den. De lijken waren verschrikkelijk verminkt. Een er van viel geheel en al uit elkander, toen men het weg wilde brengen, en men moest het bij stukken op do draagbaar leggen. Het was nog een geluk, dat de ontploffing niet wat vroeger of later plaats had. Eenige minuten te voren hadden namelijk de studenten de Sorbonne verlaten, en kort daarna zouden de leerlingen van het gymnasium St.-Louis zich naar huis begeven. Het aantal personen, die lichte wonden aan het gelaat enz. ontvingen, moet ongeveer 50 a CO bedragen. Op de verkooping van het kabinet van Delessert heeft een Teniers 159,000 franken gegolden. Uit Antwerpen wordt gemeld, dat den 15den dezer in de gemeente Bierges een ver schrikkelijk ongeluk heeft plaats gehad. In een vlasspinnerij is de stoomketel gesprongen, met dat gevolg dat het gebouw ineenstortte, en vijf jeugdige werkmeisjes verkoold van onder de puinhoopen te voorschijn werden gehaald. De eigenaar der vlasspinnerij raakte ook ge deeltelijk onder de puinhoopen; hoewel spoe dig te voorschijn gehaald, verkeert hij in zorg- wekkenden toestand. De stoomketel werd op een afstand van 200 ellen geworpen en onmid dellijk stonden verscheiden gebouwen in brand. In 1848 kreeg Lamartine, destijds het hoofd der voorloopige regeering, een bezoek van eenige vrouwen uit het volk, wier woest voorkomen wel geschikt was om vrees in te boezemen en die verlangden, dat hij haar kussen zou. Bur geressen, zeide hij, ik dank u voor de gevoelens, die gij daar hebt uitgesproken. Maar laat mij u zeggen, dat men met zulke vaderlandslievende gezindheden ophoudt vrouw te zijn en man wordt, en gij weet, mannen omhelzen elkander niet, maar reiken elkaar de hand. Het comité ter bescherming der dieren heeft bij de Londensche politie weten te be werken, dat alle honden, die des nachts tus- schen éen en drie uren op straat worden aan getroffen, in een daartoe aangewezen depot zullen worden bewaard, opdat het comité in staat zou zijn om voor die ongelukkige schep selen te zorgen. Hetzelfde geschiedt ook met de arme menschen, die des nachts geen onder komen hebben, met dit onderscheid echter, dat zij in de gevangenis worden opgesloten, zonder dat eenig comité zich om hen bekommert. ADVERTENT1EN. Men verlangt voor een Snel- azijnmakerij IEMAND, die ken nis heeft van dit vak, om tegen goede provisie de provinciën Noord- en Zuid- Holland te bereizen. Brieven francoonder letter 11. aan het bureau van het Leidsch Dagblad. Met 1°. Mei wordt gevraagd een Koetsier, tevens huiswerk kunnende verrichten. Franco brieven onder letter U. aan het Bureau van het Leidsch Dagblad. Men vraagt tegen 1 Mei een liefst E. C. Godsdienst. Brieven franco onder letter K. |aan het Bureau van dit Blad. Een jong, ongehuwd persoou rockt 3 gemeubileerde Ha mers. Eeflecteerenden gelieven zich met opgaaf van huurprijs schriftelijk te wenden aan het Bureau van dit Blad, onder bet Motto: ISiliyklicid. worden op het fraaiste gedeelte van het Ra penburg te huur aangeboden twee bovenvoor- kaniers met een riant uitzicht, beiden van stook- en slaapplaatsen voorzien. Te bevra gen aan het Bureau van het Leidsch Dagblad. AROMATISCH HONDWATER tot behoud en zui vering der tanden, is een beproefd middel te gen kiespijn, scheurbuik en smartelijk tand- vleesch. De flesch a 90 cents. Dr. ROMERSHAUSENS OOGWATER tot behoud, versterking en herstelling van het gezigtsver- mogon, is verkrijgbaar iu groote flacons a f 1.en in kleine (y flacon) a 30 cents. IDIATON zeker middel tegen kiespijn. Hetfieschje 45 cents. HAARBALSEM, EAÜ DE COLOGNE PHILOCOME. Deze balsem dient voor het versterken en tegen het uitvallen der haren. Hij reinigt het hoofd van do schilfers, maakt het haar zacht en is van het fijnste parfum. Groote flacons a 90 en kleine flacons a 45 cents. WORMPATRONEN tot verdrijving der wormen bij kinderen en volwassenen, per Btuk 6 cents. STAALWIJN wordt reeds sedert jaren met het beste gevolg gebruikt tegen bleekzucht, ge brek aan eetlust, geeuwhonger, zenuwachtige hoofdpijn, en vooral bij beginnende longte ring. De flesch f 1. UNIVERSEEL ZÜIVERINGS-ZOUT voor allo lij- ders aan maagpijn, maagkramp, braaklust, slechte spijsvertering enz., verkrijgbaar per pond a 60 cents, in de depots te Leiden, N. K. SWEMER, Amsterdam, M. CLÉBAN C0.; Delft, B. FRANKAMP's Gravenhage, G. J. R. v. d. GAAG en K. P. CATENIUSHaarlem, J. P. KARTHAUS en J. v. d. PAVORD SMITS. Brochures over het gebruik enz. gratis. neemt gelden a dépotdagelijks opeischbaar a 2% pCt. rente voor een maand tegen prolongatiekoers geeft gelden: in prolongatie; in voorschot onder behoorlijken waarborg; belast zich met het koopen en verkoopen van: effecten en coupons, papier op het buitenland, vreemde munt- en bankpapier; belast zich met heb doen van incasseringen; verleent hare tusschenkomst voor het sluiten van hypotheek. Het tarief van incassering en de reglementen der depositokas zijn gratis aan het kantoor ver krijgbaar, Breêstraat Wijk IV, N°. 313.

Leidsch Dagblad | 1869 | | pagina 3