LEIDSCHE STUDENTEN. OFFICIFELE BERICHTEN. OOSTENRIJKSCHE STAATSSCHULD. HARDRIJDERIJ op Schaatsen over de politiek vau den minister van binnen- landscbe zaken, terwijl de beer Betkmonl aan gevraagd heeft de regeering te mogen interpel leren over den binnenlandschen toestand. Do Public" spreekt het gerucht tegen no pens het zenden van een korps Frausche troe pen naar Civita-Vecchia, dat bestemd zou zijn om meer nabij te zijn, ten einde in het con flict tusschen Griekenland en 1 urkije handelend op te treden. Graaf Walewski is Zaterdag uit Marseille naar Athene vertrokken. De senator Thoriguy is overleden. De keizer heeft het Chineesch gezantschap in het paleis der Tuilerieën ten gehoore ont vangen. De //Ligue internationale et permanente de la pais," die zich ten vorigen jare te Parijs heeft gevormd, heefc een prijs van 5000 tr. uitgeloofd aan den inzender van het best ge schreven werk over //le crime do la guerre De jury van beoordeeling bestaat uit de heeren ÏLaboulaye, Jules Siinon en Frédéric Passy. Engeland. De dichter Tennison heeft aan de HH. Strahan en Comp. te Londen het recht tot uitgave zijner dichterlijke werken afgestaan voor don tijd van 2 jaren, tegen eene som van 8000 pd. st. De gemeenteraad van Dublin, alsmede de senaat der aldaar gevestigde universiteit hebben adressen van gelukwensching aaugeboden aan graaf Spencer, den nieuwen lord-luitenant van Ierland. In het adres van den gemeenteraad wordt, gevraagd, dat, bij wijze van het openen van een nieuw tijdvak in de geschiedenis van Ierland, amnestie worde verleend aan de gevangene Fe nians. Graaf Spencer heeft beloofd dit verzoek in ernstige overweging te zullen nemen. Spanje. Het telegraphisch bericht uit New- York, dat er onderhandelingen plaats hebben tot aankoop van Cuba, wordt categorisch ge logenstraft. Te Madrid is gisteren de eerste openbare Protestantsche godsdienstoefening gehouden. Portugal. Do kamers zijn ontbonden. De nieuwe kamers zullen tegeu 4 Mei worden bij eengeroepen. Denemarken. Het Folkething van den rijks dag heeft het voorstel om groote gepantserde schepen in het buitenland te koopen, verworpen, en tevens besloten, dat het rijk die schepen zelf zal aanbouwen. Turkije. De onderkoning van Egypte heeft 50,000 man ter beschikking van den sultan gesteld. De Turksche vloot maakt zich gereed om van Syra te vertrekken. De Turksche regeering heeft in Engeland de stoomboot St.-Lawrence voor 28,000 pd. st. aangekocht tot het vervoeren van troepen. Griekenland. De //Levant Herald" bevat eeni particulier telegram uit Athene, waarin gemeld wordt, dat Griekenland reeds bij voor baat besloten beeft, om de declaratie der con ferentie van de hand te wijzen. Het blad hoopt echter dat de Grieksche regeering, ten gevolge vanlvriendschappelijken aandrang der mogend heden, van besluit moge veranderen. T00NRGLNIEUWS. Rotterdam. Woensdag 27 Januari//Undine", romantisohe Oper in 4 Akten, Musik von Lortziug. BEROEPEN ENZ. Nederlandsche Hervormde Kerk. Beroepen: te St.-PhilipslandC. C. J. Hie- bendaal te Otterloo; te Barneveld: C. Knap te Ylst; te Leimuiden: H. J. P. Van do Linden to Zevenbergen; te Hoogland: H. B. Noorda op Urk; te Goes: H. V. Hogerzeil Jz. te Vee- nendaalte Dokkum: N. C. Baliem te Lange- zwaagte Oude SchansPelinck te Stads-Kanaal te Loon-op-Zand: W. Van Veen te Ethen; te Hooge Zwaluw: W. A. Van den Linden te Sprang te MaastrichtH. C. Van Lindonk te Liuschoten. Aangenomen: naar Ermelodoor A. F. Simons te Aalst; naar Bedijkte Schermerdoor C. De Hol te Nieuw-Veunepnaar Hensbroek door den caud. A. C. W. Ter Meulen. Bedankt: naar Hiauredoor H. G. J. Wie- ringa te Hoorn op Texel; naar 's-Gravesaude door G. J. Vos te Edens; naar Ouddorpdoor E. Jansen Schoonhoven te Moerdijk. Christel. Afgesch. Geref. Kerk. Beroepen: te Kolijnsplaat: M. Van Min nen te Hardinxveld. Aangenomen: naar Heerenveen door M. Noordtzij te St.-Anna-Parochie. Bedankt: naar Uithoorn: door Van Sme den te Ond-Loosdrechtnaar Schiedam: door T. Hittema te Arum. ACAÜEMIENIEUWS. Leiden, 25 Januari. Bevorderd tot doctor in de verloskunde de heer J. A. M. Beguin, med. doctor, geb. te Eindhoven, met Stellingen. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS tan LEYDEN doen te weten, dat ingevolge art. 18 der Wet van den 19den Augustus 1861 Staatsblad n°. 72) allen, die volgens art. 15 dier Wet voor de nationale militie behooren te worden ingeschreven (zij die op den lsten January hun 19de jaar waren ingetreden en alzoo de geborenen in 1850), verpligt zijn zicli daartoe bij Burgemeester en Wethouders aan to geven tussclicu «len lstcu en alen 31stcu «lannarijdat bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis van den militiepligtige, zijn vader, of, is deze overleden, zijne moeder, of, zijn bei- deu overleden, zijn voogd tot het doen van die aangifte verpligt is; en dat overtreding van art. 18, krachtens art. 183, wordt gestraft met lioete van /25 tot 100. Voor hen, die verzuimden zich op de door het Gemeentebestuur bepaalde dagen ter inschrij ving aan te melden, wordt mitsdien daartoe alsnog gelegenheid gegeven ter gemeente-secre tarie, van 's voormiddags 10 tot 's namiddags 3 uren, op iederen werkdag, tot en met den 31sten Januarij aanstaande, op welken dag lief- register van inschrijving, des namiddags te 4 uren, voorloopig wordt gesloten. Letden, 16 Januarij 1869. NATIONALE MILITIE. KENNISGEVING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, Gelet op art. 26 der wet van den 19den Augustus 1861, betrekkelijk de Nationale Mi litie Staatsblad n°. 72); Doen te weten dat het register van inschrijving en de al- phabetische naamlijst der in 1868 voor de Na tionale Militie ingeschrevenen, van den 22sten tot den 30slen dezer maand, Ier gemeente-se cretarie voor elk ter lezing worden nedergelegd dat bezwaar tegen register en lijst, binnen den tijd der nederlegging, kan worden inge- bragt aan den Commissaris des Konings, schrif telijk op ongezegeld papier, bij den Burge meester in te leveren. Letden, 21 Januarij 1869. Eerste huwelijks-afkondiging te Leyden, van den 24sten Januarij 1869: J. H. A. Van Haarlem jm. 24 j. en J. F. De Haau jd. 27 j. J. Heemsberk jm. 24 j. en M. Westgeest jd. 21 j. M. Groffie jm. 32 j. en M. J. De Boer jd. 37 j. J. H. Korsen jm. 25 j. en J. S. Van der Grind jd. 28 j. C. Veerman jm. 27 j. en J. M. Van der Mark jd. 21 j. J. J, Wijtenburg jm. 49 j. en A. Zoet jd. 31 j. A. Mignolet jm. 71 j. en J. M. W. Blom jd. 53 j. J. Laman jm. 34 j. en A. Boom wed. 33 j. J. Vogelpohl jm. 21 j. en J. Berré jd. 22 j. J. H. Tellings jm. 31 j. en A. M. C, H. Frerejean wed. 49 j. J. J. Holtz wedr. 26 j. en H. J. C. Schüller jd. 25 j. S. S. Vies jm. 28 j. en M. Har- tog id. 24 j. W. De Vries jm. 24 j. en H. Hilbrands jd. 25 j. GEMENGDE BERICHTEN. Door een Franschman, den heer Burdin, is reeds geruimen tijd geleden, een prijs van 3000 fr. uitgeloofd voor de somnambule, die, in het bijzijn eener commissie van geneeskun digen, er in slaagt om een drievoudig verzegeld en in eene cassette weggesloten geschrift, van welks inhoud zij vroeger op geenerlei wijze kennis kan hebben gedragen, te lezen. Reeds verscheidene somnambulen hebben vergeefscbe pogingen gedaan om don uitgeloofden prijs te winnen. Thans heeft zich weder, gelijk door een correspondent van //lTndépendance Beige" be richt wordt, een Hongaarsche magnetiseur op gedaan met eene slaapster van vijftien jaren, die zich sterk maakt de premie te zullen beha len. De beslissende dag is, meent men, op den 2den Februari bepaald. Volgens de Marseillaanscbe bladen zal van 1 Mei aanst. te halfvier des namiddags een trein van Marseille vertrekken, die te 8 uren des morgens te Parijs zal aankomen, en al- zoo in 15% uur tijds den reiziger voeren van de eene stad naar de andere. Op deze wijze zal men in 24 uren van Nizza en in 32 uren van Genua naar Parijs kunnen komen. ADVERTENTIEN. Na eene ongesteldheid van weinige dagen overleed beden mijne hartelijk geliefde Echtge noot, LAMBERDINA JOHANNA PATERS, tot diepe droefheid van mij, mijne kinderen, behuwdkinderen en verdere betrekkingen. G. H. BLANKEN. Leiden, 23 Januari 1869. C©HIVEBüSBK De ondergeteekenden berichten, dat ten bun nen kantore ingeleverd kunnen worden de ver schillende soorten Oost. Staatsschuld, waarvoor de Conversie êérsfclaags zal worden open gesteld. SCHLETTE en FELIX. door Met toestemming van het Edel Achtbaar be stuur dezer stad, zijn eenige Leidscbe Studenten van voornemen op Woensdag den 27sten Januarij 1869, 's morgens elf uur, op de Witte Singel te houden eene IIAKUK1JIIEKIJ OP SCHAATSEN. Entree op de bijbanen voor een Heer l.OO. JDame 0.50. Kaarten te bekomen bij SCHEUDER ex VAN BAAK van Dingsdag tot Woensdag-mor gen 9 uur, en op den rijdersdag aan de ingangen der baan. DE DIRECTIE.

Leidsch Dagblad | 1869 | | pagina 3