aardappelenberïgtT Gevonden Théatre de Leide. LE CAFORAL ET LA PAYSB. jar de titel van //vrije, heldhaftige stad" gege ven. Bij decreet van den heer Figuerola wordt de maatschappij der spoorwegen gemachtigd, om drie afgevaardigden in plaats van een te zenden naar de commissie tot regeling en opheffing van de zaken der maatschappij. HANDEL. O VEEZICHT DER VORIGE WEEK. Koffie. Vast; onder 35 ets. zijn geene goede ordinaire ceelen te koop. Men verwacht alge meen hoogere prijzen, in de veiling op den 25sten dezer. §uiker. Ruwe en Geraffineerd. In afwach ting der N. H.-M.-veiling op den 23sten dezer, verkeert de markt in eene zeer aangename stem ming. Algemeen ziet men van deze veiling een zeer gunstigen afloop te gemoet. Tliec. Zonder handel daar er geene dispo nibele partijen voorhanden zijn. Kijst. Heden werden afgedaan 1600 balen Java tot 8.75. In gepeld was de omgang ge ring. Men noteert thans Rangoon 8.50 a ƒ9. Voorloop 10 a 10.50. §pccerijen. Zonder omgang. Noot N°. 1 90 ets. N°. 2 82 ets. N°. 4 38 ets. Nagelen 29 ets. Vruchten. De lading krenten, in veiling op den 18den dezer, is van de markt genomen. De prijzen van dit artikel zijn zeer gedrukt. Vijgen Comadre 11. Kwart matjes 12. Ya- lentia rozijn ƒ15. Tin. Afgedaan: 1600 bl. Banca 59.25. 500 Billiton 58. 500 u 58.25. Katoen. Verkeerde deze week in eene flauwe en lustelooze stemming, met eenige zaken tot lagere prijzen. Wol. De veiling te Amsterdam gaf het vol gende resultaat: verkocht 555 balen van 60 tot 196 ets. Opgehouden 761 balen. Meekrap. Tot onveranderde prijzen met goeden handel. Indigo. Tot iets betere prijzen werden 40 kisten Java verkocht. Potassclien. Prima Petersburger 13 te noteeren. Petroleum. Veel vaster op betere berichten van Amerika bij grooter aftrek voor dringende behoeften en sterk verminderende voorraden, welke thans hoogstens nog uit 8000 vaten be staan, terwijl de wekelijksche aftrek minstens 3000 vaten bedraagt. Mochten daarom nieuwe aanvoeren nog eenigen tijd uitblijven, dan zullen beduidend hoogere prijzen het natuurlijke ge volg daarvan zijn. Heden ia de noteering voor disponibel ƒ24.50, 21.75 met weinig verkoopers. Oliën. Raapolie cont. 35.25, 35. Mei ƒ36.50. Dec. ƒ35, ƒ35.25. Lijnolie cont. 33.50. Mei f 34. Dec. 33.25. Patentolie cont. 39, 38.50. Hei 41. Naj. 42.50. Granen. Deze week slap gestemd met wei nig handel. Meel. lste qual. ƒ17; 2de qual. ƒ14; 3de qual. ƒ11, ƒ12; Keizersmeel ƒ23, ƒ26. 0FF1C1EELE BERICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat ingevolge art. 11 van het Koninklijk besluit van 9 No vember 1851 Staatsblad n°. 142), in verband met Zijner Majesteits besluit van 11 Augustus 1859 (Staatsblad n°. SO), op den 24sten Novem ber aanstaande, 's middag3 te 12 uren, op het Raadhuis eene vergadering van kiesgeregtigden zal worden gehouden, om de plaatsen aan te vullen van de heeren Mr. paulus du rieu, johannes ignatius van wensen, boudewyn eransiscus krantz, adrianus cornelis leembruggen, en petrus isaacus de fremery, die met het einde dezes jaars als leden der Ka mer van Koophandel en Fabrieken moeten af treden, doch ingevolge art. 7 van eerstgemeld besluit op nieuw benoembaar zijn; dat de lijst van kiesgeregtigden, waartegen gedurende de eerstkomende acht dagen bij het Gemeentebe stuur bezwaren kunnen worden ingebracht, ter inzage ligt op de Secretarie dezer gemeente, en dat de inlevering der stembriefjes op boven gen oemden dag geschiedt van 12 tot 2 uren, waarna de bus geledigd wordt, en de stemop neming plaats heeft. Leyden, 17 October 1868. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat door den Raad dezer gemeente, in zijne vergadering van den 19den November 1868, zijn ingetrokken en buiten werking gesteld de voorschriften van policie, door den Burgemeester op den 6den dier maand uitgevaardigd en afgekondigd, in gevolge art. 187 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85), en door den Raad in zijne vergadering van den 9den daaraanvolgende be krachtigd. Leyden, 21 November 1868. Eerste huwelijks-afkondiging te Leiden, van den 22sten November 1868. G. Koornhof wedr. 61 j. en G. Paauw wed. 63 j. P. Kamstra jm. 51 j. en J. Jutting jd. 49 j. A. 't Hart jm. 23 j. en c. Koo renhof jd. 25 j. J. Kriest jm. 19 j.en J. C. Brittijn jd. 24 j. STATEN-GENERAAL. Tweede Kamer. Zitting van heden. De voorzitter achtte het in de tegenwoordige omstandigheden wenschelijk, eene nieuwe no minatie op te maken, en deed daartoe het voor stel. De heer Fokker wilde dat over dit voorste", eenvoudig werd gestemd, niet gediscuteerd, hoe wel het niet in zijn geest was, want hij dacht dat alleen onvolledigheid behoorde te worden hersteld. Behalve deze (sprekers) meening en die van den president zijn er echter nog andere meeningen voorgedragen en de eindelooze dis- cussiën die daaruit kunnen voortvloeien zouden stellig de gansche zitting van heden beslaan. Met dit betoog vereenigden zich de heeren Gratama en De Bosch Kemper. Do heer Kalff deed een tegen-voorstel van de strekking om alleen tot de keuze van n°. 1 over te gaan, doch dat de vier heeren die eens benoemd waren, benoemd bleven. Nadat nog eenige leden over de beide voor stellen hunne meening hadden medegedeeld, werd het voorstel van den president met 52 tegen 19 stemmen aangenomen. Tot eerste candidaat werd benoemd de heer Mr. E. G. P. Gertsen, rijksadvocaat te Lim burg, met 35 stemmen, na loting met den heer Mr. A. F. X. Luyben, die mede 35 stemmen op zich had vereenigd. Tot tweede candidaat de heer Mr. C. D. Asser, raadsheer pn het provinciaal gerechtshof van Noord-Holland, met 36 stemmen tegen 30, uitgebracht op den heer Luyben. Tot derde candidaat, de heer Mr. H. E. C. A7an Kerkhoff, lid van de arr. rechtb. te Zwolle, met 38 tegen 30 stemmen op den heer Luyben verzameld. Tot vierde candidaat de heer Mr. F. B. Coninck Liefsting, rechter in de arr. rechtb. te Leiden, met 36 stemmen tegen 29 op den heer Luyben. Tot vijfde candidaat Mr. A. A. De Pinto, referendaris bij het departement van justitie. Hierop werden de algemeene beraadslagingen geopend over de staatsbegrooting voor het dienst jaar 1869. De heer Van Kuijk besprak breedvoerig 's lands financiën in verband tot ons belasting stelsel. Hij drong aan op geheele hervorming in het belang der gemeenten. De heer J. K. Yan Goltstein zag gaarne de verdaging van de algemeene beraadslagingen tot morgenhij deed daartoe het voorstel, dat zon der discussie of hoofdelijke stemming werd aan genomen. Daarop is de zitting verdaagd tot morgen te 11 uren. ADVERTENTIEN. Bevallen van eene Dochter P. J. STOK, geb. Tiedeman. Leyden, 23 November 1868. Allen die iets te vorderen hebben van of ver schuldigd zijn aan de onder het voorregt van boedelbeschrijving aanvaarde Nalatenschap van wijlen GIJSBERTUS YENDRIK en GEER- TRUIDA BALTEN, beide te Leiden overleden, worden verzocht daarvan franco opgave of betaling te doen vóór den lsten December 1868, ten kantore van den Notaris Mr. J. L. KLAYERWIJDEN te Leiden. Een KOETSIER of PALFRENIER, van de P. G., oud 25 jaar, met een en twee paarden kunnende rijden, zoekt tegen Februarij of Mei a. s. eene zoodanige betrekkinghij is ook niet ongenegen om eenig huis- of tuinwerk te verrigten, daar hij thans in zoodanige betrek king werkzaam is en de beste getuigschriften overleggen kan. Hierop refiecteerende, gelieve men zich met franco brieven te adresseeren onder letters M. C. Hulppostkantoor te Hillegom. Alle degenen dezer stadgenooten, welke nog behoefte hebben aan puike beste Winteraard appelen» vervoegen zich bij H. DE KRIJGER op de Groote Aardappelenmarkt, voor 2.70 per mud, vrij aan huis. Zaturdag 21 ïfov. jl. ia het Koffijhuis de Gou den Leeuw op dea Nieuwen Rijn alhier eenig geldswaarde. Begthebbenden kunnen zulka terug bekomen bij C. J. PAPÓT, Kof/ijhuishouder. MURCKEDI 35 V«VIC'IUKE 18GS. Representation Extraordinaire, donnée par la Troupe du Théatre Royal Bra^aia de la Haye, sous la Direction de Mr. L. JAHN. Opéra-Comique en 3 aetes, musique de Boieldieü. Yaudevillo en un acte, par MM. Yarin, Paul de Koek et Garnier. Ordre: 1. La Dame Blanche. 2. Le Caporal et la Payse. Ouverture des Bureaux a Six heures. On comniencera a sept heures. Prix des Places: Loge ƒ2.Baignoires ƒ1.50, Parterre ƒ1.20. Galerie ƒ0.60, Le Bureau de location sera ouvert Mardi et Mercredi aux heures habituelles. Pour chaque place retenue dTavance au Bureau il sera payé 10 cents.

Leidsch Dagblad | 1868 | | pagina 3