ïitgave toegekend van de twee officieele bladen der F ran ache regeering. Hij heeft op zich ge nomen, om 55,000 exemplaren van het avond blad gratis te leveren. Engeland. Te Leeds heeft Donderdag 11. de oayor bij de aanbieding van een adres aan den .\uierikaanschen gezant krachtig doen uitkomen, dat, ingeval Engeland of Amerika door gevaar bedreigd werd, beider plicht eischt den stoot gemeenschappelijk te wederstaau. Amerika. Berichten uit New-York dd. 12 jeptember, aangebracht per //City of Londen", meldenIn Tennessee is de katoenoogst door waren regen beschadigd. De directeur van het postwezen heeft in de oncessie aan de //York Navigation Company", ut het vervoer van bnitendsche postpakketten, ;ea toeleg tot bedrog ontdekt en dientenge- Folge de sluiting van het contract geweigerd. In het territoir Colorado is de verkiezing ran een democratischen candidaat tot lid van iet congres doorgezet. Uit Havanna wordt bericht, dat de Zulueta- Compagnie gefailleerd is, met een passif van 6 nillioen dollars. De insurgenten (Cacos) hebben het beleg van i'ort-au-Prince opgegeven. In Georgia heeft een tumult plaats ge- lad, waarbij 35 negers gedood en 60 gewond van de blanken zijn 5 personen (tot de adicale partij behoorende) gewond. Japan. Volgens berichten uit Nagasaki waren ltlaar wederom, gelijk eenigen tijd geleden, een louderdvijftigtal inlandsche Christenen aan boord cuer stoomboot gebracht, en wel, zoo men meende, in zee geworpen te worden, zoodra het schip net hen ver genoeg van de kust verwijderd zou ïju, om den moord voor de buitenlandsche con- uls geheim te kunnen houden. Deze consuls iadden op hunne vertoogen van de regeering antwoord ontvangen, dat de gearresteerde 'hristenen naar het grondgebied der vorsten schosew, Sehiskioe, Suano en Bingo zouden forden overgebracht en onder de hoede dier aïmio's gesteld en dat aan de andere inlandsche 'hristenen geenerlei leed zou worden gedaan at de gearresteerde Christenen in gevaar had- verkeerd, in bloedige botsing te geraken net lieden van anderen godsdienst, en dat de peering hen voor hunne eigene veiligheid had erwijderd, en geenszins met het wreedaardige loei om hen te dooden. Dit antwoord had de onsuls niet gerust gesteld. HANDEL. OVERZICHT DER WEEK. Koffie. Vast op den coulanten afloop der vei- ing op 23 dezer. Hoewel de ordinaire en West- udische soorten iets lager zijn geloopen dan in e voorgaande veiling, zoo is toch de verwach- ig verre overtroffen Suiker. Ruwe. In de gehouden veiling van 3,963 krjs Java werd alles coulant verkocht tot ngeveer ƒ1 beneden de Juli-waarde de hoofd- oopers waren Hollandsche raflinadeurs. Geraffineerd. Bij voortduring met eenige vraag oor spoedige levering, waarvan weinig voor bad is. Thee. Zonder handel. Hijst. Verlaten. Specerijen. Alleen voor Foelie was eenige raag; andere soorten waren zonder handel. Vrachten. Van Villa Nova Vijgen arri- eerden twee ladingen, die eiken dag aan de 'arkt verwacht worden. Krenten werden tot ƒ11 ïügeboden. Meekrap. Met. levendigen handel tot hoo- *re prijzen. Indigo. Tot vorige prijzen werden weder 'verse posten gedaan. Potassciicn. Onveranderd. Tin. Afgedaan: 400 blokken Banca 53.50; leinigheden Banca 54 en 54.25500 blokken hnca levering veiling 53.75500 blokken Bil- »ton 53. Huiden. Verkocht bij inschrijving bij de N.-H.-M. 323 O.-I. Runder per Grootmeester Nationaal. Katoen. Deze week flauw en in gedrukte stemming met eenige verkoopen tot verlaagde prijzen. Wol. Zonder handel. Petroleum. Tot het begin dezer week flauw en tot 23 gemakkelijk te koop, waartoe circa 2000 vaten ex Friedrich Scala en Fruitezer ver kocht werden. In de laatste dagen op betere berichten van Amerika merkelijk hooger en thans niet meer onder ƒ24, 24.25 te koop. Op termijnen veel kooplust maar geene ver- koopers. Oliën. Raapolie cont. ƒ33,50, Mei 35.75, Oct., Dec. 33.25, 34. Lijnolie cont. 37.25, Oct. ƒ36.50. Patentolie ƒ38.25, 37.25, Mei ƒ40.25, Naj. 38.50, ƒ38.25. Granen. Stil, doch vast bij kleinen voorraad. Vooral bestond veel vraag voor Rogge voor don Rijn. Meel. 1ste qual. 18%, 2de qual. ƒ15.50, 16.50; 3de qual. 13, ƒ14; Keizers- meel 24, 27. OFFICIEELE BERICHTEN. PLAATSELIJKE 1)1 IS EET E BELASTING 1868. BURGEMEESTER es WETHOUDERS van LEYDEN herinneren hen, die zich in den loop der negen eerste maanden van het jaar in de gemeente zijn komen vestigen of uit auderen hoofde belastingschuldig zijn geworden en verzuimden de, bij artikel 3 der Verordening, regelende de invordering der plaatselijke directe belasting, gevorderde aangifte ter gemeente-se cretarie (financiële afdeeling) te doen, aan deze bepaling in den loop dezer maand gevolg te geven. Leyden, 1 September 1868. PATKXTISLADEX. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Ge meentebestuur van Leyden, doet te weten, dat de ingevulde patentbladen, over het dienstjaar 1S68 en 1869, voor al de wijken, ter Secre tarie dezer gemeente verkrijgbaar zijn dagelijks van des voormiddags tien tot des namiddags te een uur en wel tot en met den laatsten Sep tember eerstkomende terwijl na het verstrijken van dien] tijd de onafgehaalde patentbladen aan de Deurwaarders dor directe belastingen ter uitreiking moeten worden afgegeven, die voor hunne moeite mogen eischen tien Cents zonder meer. Leyden, 10 September 1868. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Ge meentebestuur van Leyden, doet te weten, dat aan den Ontvanger der directe belastingen al hier is ter hand gesteld een, op den Ssten dezer maand, invorderbaar verklaard kohier voor de belasting op het personeel, dienstjaar 1868 en 1S69, eerste quartaal, terwijl ieder verpligt is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. Leyden, 21 September 1868. GEMENGDE BERICHTEN. Op de jacht is de heer Rouher geen hek senmeester. Hij kan beter praten dan schieten. Dezer dagen heeft bij op eene jachtpartij den hond van zijn gastheer doodgeschoten. In Eutin (Holstein) heeft een kleeren- maker eene belangwekkende bijdrage voor de statistiek geleverd. Hij schrijft aldus: Ik begon in het jaar 1857 de steken te tellen, die ik tot vervaardiging van eene jas van een volwassen man moest maken. Het aantal hiervan wa3 40,000 en ik kreeg er voor een werkloon van 8 mark, dus 5000 steken voor een mark, of 313 steken voor 1 shilling. In 1868 telde ik op nieuw de steken van eene mansjas, en kreeg het cijfer van 21,000. Nu geeft men mij voor zulk eene jas 7 mark, dus moet ik 3000 steken voor een mark en 188 steken voor 1 shilling doen. Er wordt dus nu voor 3000 steken betaald wat vroeger voor 5000 steken betaald werddat geeft eene vermeerdering van werkloon van 66*/, pCt. De keizer van Rusland heeft dezen zomer geruimen tijd te Kissingen doorgebracht. Een te Augsburg verschijnend blad deelt omtrent het verblijf van den czaar in die badplaats de volgende bijzonderheden mede: //De taak om het leven en den persoon des keizers tegen indringers en misdadigers te beschermen, was opgedragen aan den secretaris van het politie bureau te Munchen, den heer Ries. Die heer heeft de hem opgelegde taak zoo zorgvuldig en tot zoo groote tevredenheid des keizers ver vuld, dat deze hem het kommandeurskruis der Stanislaus-orde geschonken heeft. Het was niet gemakkelijk, de eigenaardigheden van den czaar te volgen en het toch niet aan de noodige vei ligheid te laten ontbreken. De czaar deed dage lijks uitstapjes te voet en in een rijtuig, zonder evenwel aan de personen zijner omgeving vooraf mede te deelen, werwaarts men zich begeven zou. Dientengevolge was de ambtenaar van politie genoodzaakt, met de 32 gendarmen, die onder zijne bevelen stonden, drie of vier plaatsen te bezetten, welke vermoedelijk door den keizer bezocht zouden kunnen worden. Dat daarbij herhaaldelijksmisrekeningen voorkwamen, spreekt van zelf. In het gevolg des keizers bevonden zich vele Russische politie-agenten en hoogere ambtenaren van politie, die echter de veilig heidsdienst geheel en al aan den Beierschen ambtenaar overlieten. Dagelijks werd tweema len door hen eene conferentie gehouden, waarin verslag werd gedaan van de ingekomen berich ten, die op de veiligheid van den Czaar be trekking konden hebben, en tevens over het nemen der noodige maatregelen werd beraad slaagd. De uitvoering daarvan werd, zoo als gezegd is, geheel aan den heer Ries overgela ten. Algemeen werd de vriendelijkheid en de eenvoudige levenswijze van den keizer ge roemd met nog meer genoegen spreekt men over het prettige familieleven, zooals dit aan het Russische hof gevonden wordt. De ge schenken, die de keizer, voor zijn vertrek uit Kissingen, heeft doen toekomen aan al degenen, die hem diensten hebben bewezen, vertegen woordigen eene waarde van 100,000 florijnen. Men verwonderde zich over die buitengewone mildheid, en dit te meer, omdat men in het jaar 1865, toen de Russische keizer ook gerui men tijd te Kissingen doorbracht, geenerlei grond had om die vorstendeugd te prijzen. Bij deze gelegenheid is echter bekend geworden, dat de czaar toenmaals eene even groote som ter verdeeling beschikbaar had gesteld. Dat het geld in verkeerde handen geraakte, zal wel het gevolg zijn van het Russische gebruik, hetwelk het grootste gedeelte vau zoodanige gelden, welker aanwending moeilijk te controleeren is doet verdwalen in den zak der ambtenaren, die met het werk der verdeeling belast zijn." In zekor blad vroeg N. N., belijdende de P. G., een meisje van zijn leeftijd liefst niet //onbemiddeld" moest er staan, maar per onge luk stond erniet //onbewimpeld." ADVERTENT1EN. Getrouwd J. M. H. VAN DER KOOG, Luit. der Infanterie} en J. R. W. WILMERINK. Doesborgh, 25 September 1868. Algemeene kennisgeving.

Leidsch Dagblad | 1868 | | pagina 3