Hoogere Burgerschool. blad zegt: //"Wij moeten van keizer Napoleon verwachten, dat hij den vrede bewaren zal, niet tegenstaande de oorlogzuchtige stemming van het Fransche publiek." De Londensche bladen vermelden den dood van den Engelschen gezant aan het hof van Brussel, lord Howard van Walden en Sea- ford. Niet ver van Tipperary zijn eenige politie-bearubten door eene bende gemaskerde personen aangevallen en doodelijk gewond ge worden. De volksredenaar Murphy, bekend door zijne redevoeringen, waarin hij de Engelsche >evolking tegen de Eenians pleegt op te hitsen, 3 te Manchester in hechtenis genomen. De /Times" deelt mede, dat het huis der gemeen- en, hetwelk tot den Ssten October verdaagd 3, den 9den dier maand zal worden ontbonden. Italië. Kardinaal Reisach, te Magliaro ge- loineu zijnde om als opvolger van wijlen den kardinaal Andrea zijn bisschopszetel in bezit e nemen, zonder dat zijne benoeming door het Italiaansche gouvernement goedgekeurd was, zou ■olgens berichten uit Rome in hechtenis geno- oen zijn, indien hij niet in tijds gewaarschuwd was en naar het pauselijk gebied bad kunnen erugkeeren. Het uit Elorence afgezonden tele gram, den last tot zijne gevangenneming be vattende, was te laat aangekomen, daar de recht- ütreeksche telegraaflijn door overstrooming be- ichadigd was. Amerika. Na afloop eener groote meeting te New-Tork, hebben er ongeregeldheden plaats gehad van de zijde der negers, toen de politie jeproefde eenige zoogenaamde //freedmen" te irresteeren. Twee negers zijn gedood en vele inderen gekwetst. De democratische partij in Ohio heeft Valan- ligbam, en de republikeinen hebben Ashley ge- iozen voor het lidmaatschap van het congres. Volgens geruchten beginnen de ongeregeld- ieden in Tennessee toe te nemen. Berichten uit Rio Janeiro van den 8sten lug. melden, dat in den slag bij Humaïta de Paraguayers 550 en de bondgenooten 600 man hebben verloren. De bondgenooten hebben ge- ïoeinde stad den 25sten Juli bezet. Gelijk nen algemeen verwacht, zal thans èn. door het k iptreden van het nieuwe ministerie in Brazilië ié 'd door de verovering van Humaïta de vrede e usschen beide landen spoedig gesloten worden, je Japan. De stoomboot //Colorad#" heeft be ft' richten uit Yokubama tot den 26sten Juli mede gebracht. (Deze berichten zijn dus nog ante- ieur aan de ontvangen telegraphische tijdin- ;en). Aldaar was door het schip //Tulong'' pit Naganski bericht ontvangen, dat 150 in- andsche christenen daar ter plaatse gevangen k genomen, op eene stoomboot gebracht en ver- ï- Volgens in zee geworpen en verdronken waren, jn weerwil van alle vertoogen der aldaar aan- 3. pezige consuls. Hierbij wordt uit Yokuhama zelf gemeld, k lat in den namiddag van den 4den Juli een korps van 20,000 man uit het Zuiden een aan- al had gedaan op de Takugawas te Jeddo, ter sterkte van slechts 1500 man, met het gevolg, 1 lat het eerstgenoemde korps aanvankelijk werd it teruggeslagen, doch bij vernieuwing van den kan val den volgenden dag de Takugawas op de klucht joeg. Daarop was de helft der stad Jeddo 'a de asch gelegd, met inbegrip van twee groote empels. Te Tichino, op 18 mijlen zuidwaarts van Osacca, heeft eeu geduchte veldslag plaats ge- kad tusschen de troepen van prins Aidzu en 1 fte van prins Satsuma, waarbij de laatsten met 3 ;root verlies geslagen werden. Er wordt bij ge- 1 egd, dat de meeste daimios zich van deze beide Pensen hadden gescheiden en dat daarop ook k prins Chosiu verklaard heeft niet langer deel e willen hebben aan krijgsbewegingen. Als een ewijs dat hem dit ernst was, beeft hij zijne 3 'oofdofficieren gelast naar hunne woonplaatsen 1 erug te keeren en onzijdig te blijven. De partij van Satsuma zoo luidt het be richt verder heeft in naam van den mikado eene proclamatie uitgevaardigd, waarin een dood vonnis wordt uitgesproken over alle inlandsche christenen, ten gevolge waarvan te Nagasaki en Senada een aantal personen om het leven zijn gebracht. Er liep een gerucht, dat al de prinsen uit het noorden des lands een voorstel hadden ge daan om do gezamenlijke geschillen ter bemid deling voor te leggen aan Engeland, Erankrijk en de Vereenigde Staten. In geval deze mogend heden daartoe bereid waren, zouden die prin sen zich verbinden om van hun kant getrouw de uitspraken der arbitrage na te komen. OFFICIEELE BERICHTEN. PLAATSELIJKE ÜIIIEGTE BELASTING 186S. BURGEMEESTEE en WETHOUDERS yan LEYDEN herinneren hen, die zich in den loop der negen eerste maanden van het jaar in de gemeente zijn komen vestigen of uit anderen hoofde belastingschuldig zijn geworden en verzuimden de, bij artikel 3 der Verordening, regelende de invordering der plaatselijke directe belasting, gevorderde aangifte ter gemeente-se cretarie (financiële afdeeling) te doen, aan deze bepaling in den loop dezer maand gevolg te geven. Leiden, 1 September 1868. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN brengen ter kennis van de kies- geregtigden, dat ingevolge art. 8 der wet van 29 Junij 1851 (Staatsblad n°. 85) de ver kiezing, ter vervulling van de in den Gemeen teraad opengevallen plaats door het overlijden van den Heer J. B. DE MOEN, die in 1871 moest aftreden, zal geschieden op Dingsdag den Idden September aanstaande. Leiden, 1 September 1868. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN doen te weten, dat de kennis geving van den 16den Mei dezes jaars, houdende bepaling dat, tot nadere bekendmaking, geene honden, anders dan behoorlijk voorzien van een ijzeren of koperen muilbaud, op straat mogen gelaten worden, van heden af wordt ingetrokken en buiten gevolg gesteld. Leyden, 1 September 1868. Burgerlijke stand van Leiden, van den 27sten Augustus tot en met don 2den September 1868. Bevallen: J. M. Boetje, geb. Berré, D. J. M. Van der Reyden, geb. Blansjaar, Z. S. Labordus, geb. Vijlbrief, Z. M. Van Dis sel, geb. Breedeveld, Z. J. Kramers, geb. Vrij, D. M. C. C. Koeken, geb. Segaar, D. S. Bij, geb. Montagne, Z. A. Sierat, geb. Kuiper, Z. M. Harteveld, geb. Derogee, Z. M. E. Bousie, geb. Wijting, Z. C. Schaft, geb. Scbipaanboord, D. E. Paats, geb. Laui- booy, Z. C. Cornet, geb. De Jong, D. P. C. Van der Laan, geb. Cbristiaanse, D. J. Wijting, geb. De Vink, D. D. tweel. E. Bulpaap, geb. Kramer, D. J. Van Went, geb. Trouwee, D. M. L. Ter Meer, geb. Van Dooremaalen, D. M. Swarts, geb. Hen- sen, Z. A. Chaudron, geb. Van der Post, D. J. Kleijn, geb. Regeer, Z. F. A. Blans jaar, geb. Groen, Z. S. L. Van der Waard, geb. Batist, D. D. A. E. Saltet, geb. Gar denier, D. J. Zitman, geb. Webbers, Z. C. Van der Vos, geb. Delfos, Z. E. Van der Lely, geb. Van der Walle, Z. J. U. P. Aal- berse, geb. Hermans, Z. E. J. Beens, geb. Halderiet, Z. M. Frank, geb. Kloek, D. P. Mooten, geb. Hanselaar, Z. E. Flaman, geb. Zwarts, D. J. Bijtel, geb. Noest, Z. M. Weerdonburg, geb. Persoon, Z. Geliuivri: C. J. Kuyck jm. en H. N. Schol- ting jd. I. Matters jm. en C. Vermond jd. W. Wolters jm. en M. Steiger jd. G. Goe- bertus jm. en E. Bonte jd. Overleden: H. H. Hermans Z. bijna 2 m. M. M. Sala^ wed. D. Scbretlen 81 j. I. Selier Z. ruim 9 m. W. Haasbeek D. 7 m. C. G. Van Dusseldorp 59 j. C. D. P. Meerburg D. 1% j. E. Kramer 78 j.J. A. Van Dijk Z. Ij. M. Koreman Z. 7 j. C. Kruyk, geb. Wagemaker, 71 j. G. H. Ber- lenbacb Z. 11 d. D. Pander Z. 10 m. N. Kleinkaus 32 j. F. C. Bruning Z. lfc j. W. Lansmans 81 j. M. Van der Velden D. 8 m. M. P. Van der Meer Z. 1 j. C. J. Vlek, wed. J. Van der Speek, 83 j. I. L. N. Van Leeuwen Z. 8 m. S. C. Dub- belaar D. 2 j. J. H. Muhr 60 j. I. M. Akerval, wed. I. Kooien, 74 j. GEMEENTERAAD. Vergadering van heden. Tegenwoordig 17 leden. Afwezig de heeren Stoffels, Hoog, De Fremery, Hartevelt, Schel- tema, Driessen en Wttewaall. Ter voorziening in bestaande vacatures worden benoemdtot regent voor het Gereformeerd Minnenhuis de heer S. C. Van Doesburgh, en tot lid van het bestuur over het werkhuis, uit den gemeenteraad, de heer J. Van Heukelom. Overeenkomstig de voorschriften van de wet moet de Raad in deze vergadering do vaste commissiën uit zijn midden opnieuw voor een jaar aanstellen. Hiertoe overgaande, heeft hij herbenoemd: 1°. als leden der commissie van fabricage, de heeren Van Outeren en Van Wen sen; 2°. als leden der commissie van financiën, de heeren Krantz (voorzitter), Du Rieu en Schel- tema3°. als leden der commissie voor de straf verordeningen, de heeren Tollens en Van Oute ren; en 4°. als leden der commissie voor de huishoudelijke verordeningeu, de heeren Goud- smit (voorzitter), Hartevelt en Cock. Tevens wordt opnieuw bij loting vastgesteld, lioe de leden voor het eerstvolgend jaar in drie sectieu verdeeld zullen zijn. Aan den heer F. Meijer wordt eervol ont slag verleend als hulponderwijzer 1ste klasse aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs lsto klasse voor jongens. Op voorstel van burg. en weth. is de veror dening van 5 October 1867, houdende buiten gewoon toezicht op den aanvoer van rundvee op de Beestenmarkt, weder ingetrokken, om dat de aanleiding tot dit buitengewoon toezicht, namelijk het heerschen van de veeziekte, had opgehouden te bestaan. Eindelijk heeft nog de Raad, conform het voorstel van het dagelijksch bestuur, besloten tot onderhandsche verhuring van een lokaal aan de Hooglandsche kerk, ten behoeve van rijks-ambtenaren. 2G?ste ëlaats-Lolerij. Trekking van 2 September. N°. 956, 2363, 15376, 16830 f 400. N°. 7313, 7837, 16346 f 200. N°. 384, 2618, 16382,19321 f 100. ARVKRTENTIEN. De Directeur der Hoogere Burgerschool maakt, namens de plaatselijke Commissie van toezicht op de scholen van middelbaar ouderwijs, bekend, dat de in liet openbaar zullen worden afgenomen op DonderdagVrijdag en Zaterdag3, 4 en 5 Septemberdes morgens van 9 tot 12 uren en des namiddags van 1 tot 4 uren, de beide eerste dagen in het gebouw der Maatschappij lot Nut vau 't Algemeen, den laatsten dag in het gebouw der Hoogere Bur gerschool. De Directeur der Hoogere Burgerschool, Dr. D. DE LOOS.

Leidsch Dagblad | 1868 | | pagina 3