Wordt gevraagd Iaangekomen, om de revue bij te wonen en was van plan den volgenden dag naar het kamp van Chalons te gaan. Hij reed naast den kei zerlijken prins. Toen de nationale garde voorbij den keizer en de keizerin defileerde, zwaaiden vele officie ren met hunne sabels en deden daverende hoe- zees hooren. Een en ander vond echter bijzon der weinig weerklank bij de manschappen. Ove rigens schenen de nationale gardes geen goed besef te hebben van de gewichtige rol, die zij op dezen dag te vervullen hadden. Een groot gedeelte had wijn meegebracht en verkwikte zich ruimschoots, ondanks de booze gezichten der officieren, die dat onfatsoenlijk vonden. Het défilé duurde tot bijna halfzeven. De overige troepen legden tamelijk groote geestdrift aan den dag. Om halfzeven reed de keizer met zijn staf naar de Tuileriën terug. De keizerin volgde in baar rijtuig. De ontvangst der menigte op den terugtocht was zeer koel, schoon de kei zerin onophoudelijk en, zelfs als er niet geroe pen werd, groette. Een klein incident verdient hier nog melding. Op zekere hoogte trad plot seling een soldaat op den keizerlijken prins toe. iDe gouverneur van den prins, generaal Fros- sard, en een ander officier wierpen zich tus- ichen beiden. Men arresteerde den man, maar het was een zeer onschuldige knaap, die maar eene petitie wilde overhandigen. Engeland. In de //Times" komen verschil lende brieven voor van vaders, die over de lange vacantie hunner zonen klagen. Op de groote kostscholen als te Eton, te Harrow en Rugby, en op de academiën van Oxford en Cambridge, hebben de jongelieden meer dan een halfjaar vacantie. Wanneer men zich her innert hoe ontzaglijk kostbaar het verblijf aan eene Engelsche academie is, waar al de studen ten in het gebouw zelf hunne kamers hebben, dan is het stellig verwonderlijk, dat men voor d dat geld slechts onderwijs, kost en inwoning voor een half jaar krijgt. Voor ouders met groote gezinnen en kleine huizen, die zich om den wille van hunne kinderen vele opofferingen 'getroosten, moeten die zes maanden vacantie eene groote ergernis zijn. Tot groote verontwaardiging van het rei zend publiek hebben de spoorwegen in het zui- len van Engeland hunne tarieven zeer verhoogd. Men houdt vergaderingen om middelen daartegen te beramenop eene daarvan besloten de aanwezi gen om zoo weinig mogelijk van die spoorwe gen gebruik te maken, en als men dit deed derde klasse te reizen, en verder omnibus-dien sten naar verschillende plaatsen aan te leggen. Eene permanente commissie werd nog benoemd om de stelselmatige oppositie tegen die spoor wegen op allerlei wijze te leiden. Waarschijnlijk echter zal meer dan deze besluiten op de di- rectiën dezer spoorwegen van invloed zijn de ongunstige finantieele resultaten van de prijs- verhooging. Volgens de laatste opgaven zijn de inkomsten van de Chatham-Dover lijn 8 H» pCt., Van de South-Eastern 72i pCt. en van de Lon don-Brighton 23% pCt. minder dan over het zelfde tijdsverloop in het vorige jaar. De //Times" hoopt, dat aan de vijand schap tusschen Brazilië en Paraguay een einde tal komen, ten gevolge van de benoeming van dea nieuwen premier in Brazilië, die persoon lijk in Engeland bekend is en van wiens begin- lölen men voor den vrede veel goeds verwacht. In Ierland is eene groote politiemacht ge- tonden naar de graafschappen in het binnenland, om de oproerigheid, ontstaan ten gevolge van het ontslaan van sommige pachters, te bedwin gen. De Engelsche pers dringt aan op eene zeer •poedige hervorming van de laudverpachting- in Ierland. Den 17den Augustus heeft eene gewapende ibende het huis van een geestelijke te Younghal, o Ierland, aangevallen. De bende is, nadat eenige choten gevallen waren, teruggetrokken. Vrijdag-nacht heeft te Plymouth een zware storm gewoed. Er heeft eene botsing plaats gegrepen tusschen de //Warrior" en de //Royal Oak", behoorende tot het gepantserd eskader, bestemd voor de Iersche wateren. De schade is aanzienlijk, doch niemand is gewond. HANDEL. Rotterdam, 17 Augustus. Jarige Tarwe 50 ets. lager; Nieuwe Tarwe ƒ1.— lager; Nieuwe Rogge 25 ets. hooger; Nieuwe Winter Gerst 20 ets. hooger; Nieuwe Zomer Gerst 20 ets hooger: Jarige Haver 20 ets. lager; Nieuwe Haver 20 ets. lagerPaardenboonen 50 ets. la ger; Erwten 25 ets. hooger; Kanariezaad 25 ets. lager. Meekrap. De aanbiedingen waren heden hoogst onbeduidendtot vorige prijzen was eenige kooplust, doch meestal waren de vorderingen te hoog. 18 Augustus. Afloop der heden gehouden koffieveiling Menado 1 a 2 cents boven taxatie. Preanger 1, en Padang 1 a 3 cents beneden taxatie. Blank ruim boven taxatie en Havanaard tegen taxatie. West-Indische ct. beneden taxatie, Kadoe tegen taxatie, Malang 1 a 1% ct. beneden taxa tie. Bleek tegen taxatie, ros groenachtig 1 a 2 ets. beneden taxatie, pekaard I a 2 ets. beneden en Macassar 2 ets. boven taxatie. GEMENGDE BERICHTEN. De Scotsman" geeft eene beschrijving van eene proef, te Edinburg genomen, met eene loco motief voor gewone wegen. Dit werktuig ging met vier zwaar beladen kolenwagens tegen een steilen heuvel op, over allerhande soort van plaveisel. De nieuwsgierigheid der menigte was zoo groot, dat de trein moest stil houden en ver sterking van politie afwachten, om ongelukken te voorkomen. Het nieuwe bij deze proefneming, welke volkomen gelukt is, was, dat rondom de wielen een beslag van dikke gutta percha ge legd was. Verrassend was het om te zien, hoe de steenen eener nieuw gelegde Mac-Adambestra- ting zelfs niet aan stuk gedrukt werden, maar een indruk maakten in de gutta percha, die dadelijk weder hare vorige gedaante aannam. De gutta percha-bekleeding is de oplossing van het probleem, om bij stoomwagens op gewone wegen zoowel de bestrating als de wielen on beschadigd te houden. Te Philadelphia is voor eenigen tijd eene machinale broodbakkerij opgerichtdie in staat is om dagelijks 1000 vaten meel tot brood te verbakken. Door eene eigenaardige inrichting wordt het meel tot boven in de fabriek gebracht op eene groote zeef, waardoor het op verschil lende fijnere zeven valt en vervolgens in de troggen, waar het door een werktuig tot deeg gekneed en in pannen gebraoht wordt. Deze pannen worden door een ketting zonder einde door den oven gevoerd, die zoo is ingericht, dat het deeg aan de andere zijde er als goed doorbakken brood uitkomt. Het comité van waakzaamheid in Indiana is er toe overgegaau om een paar roovers, die met een aantal anderen de spoorwegen tot het tooneel van hun bedrijf gekozen hebben, zonder vorm van proces op te hangen. Het heeft voorts eene proclamatie uitgevaardigd, waarin het de spoorwegroovers waarschuwt, dat, indien zij, volgens hunne bedreiging, zich wegens die straf oefening aan lijf of goed van éen eerlijk man wreken, dezelfde korte wetten gemaakt zullen worden met ieder, die op goede gronden voor een dief gehouden wordt en het comité in handen zal komen. Verleden week is er te Dowell Washing ton county, Ohio, een persoon bijna dood ge vrorenHij kroop in een ijskelder, om zoodoende koel te blijven. Eenige uren later werd hij gevonden, stijf bevroren en bewuste loos. Hij werd met groote moeilijkheid tot be wustzijn gebracht en zal waarschijnlijk de ge volgen zijner onbedachtzaamheid nooit te boven gaan. In verband met de uitzichten op een over- vloedigen wijnoogst, is aan de oevers van de Aar, de Moezel en den Rijn het vaatwerk bui tengewoon duur. De gewone wijnsoorten daar entegen zijn, langs de Moezel vooral, zoo goedkoop als sedert jaren het geval niet is geweest. Te Canravoleen, een dorpje gelegen op een halve mijl afstands van Clonakelty (Ierland), heeft een verschrikkelijke gebeurtenis plaatsge had. Eene dame uit den fatsoenlijken stand, hield zich met het huishouden bezig, toen haar zoon, welke sedert eenigen tijd aan een buiten gewone opgewondenheid ter prooi was, met zijne zuster begon te twisten. De moeder luisterde er niet naar, dan toen zij haren zoon hoorde roepen: //Waar is de bijl?" Toen de zuster dal hoorde nam zij de vlucht, doch de moeder, die aan de woorden van haren zoon niet het minste belang hechtte, wees hem het wapen. De zoon maakte er zich meester van en bracht er zijne moeder eenen zoodanigen slag mede toe, dat het hoofd geheel van het lichaam werd gescheiden. De moordenaar sleepte het lijk op de plaats, verbrijzelde met twee bijlslagen het hoofd en vluchtte toen in de richting der zee. Hij was op het punt om er in te springen, toen men zich van hem meester maakte. Te Corall, heeft een lOjarig knaapje zich opgehangen uit verdriet over zijn moeders dood. Uit Harzé (prov. Luik) wordt gemeld dat de oogst er grootendeels door wilde zwij nen verwoest wordt. De boeren zijn genood zaakt hunne veldvruchten 's nachts te bewaken. Zondag nacht werden er twee wilde varkens geschoten welke, het eene 70, het andere 90 kilos wogen. Een der wakers zag op eens wel 40 zwijnen rondom zich. 2G?stc Plaats-Loterij. Trekking van 17 Augustus. N#. 14254 ƒ20000. N°. 1912 ƒ1000. NM019 400. N*. 2714 200. N°. 2777, 14347, 18247 ƒ100. Trekking van 18 Augustus. Prijzen van ƒ1000 en daarbovenNa. 602 ƒ5000. N°. 18159 ƒ1500. N°. 13339 ƒ1000. TELEGRAMMEN. 's-Gratenhage, 18 Augustus. Z. M. de Ko ning heeft benoemd tot definitief minister van buitenlandsche zaken Mr. T. M. Roest van Limburg. Parijs, 18 Aug. De //Moniteur" deelt de volgende benoemingen mede: Tot officiers van het legioen van eer de heer Fabre, consul-ge neraal van Frankrijk te Amsterdam, en de heer Hennequiu, consul te Ostende; tot ridders de heer Pina, consul te Rotterdam, en de heer Philbert, kanselier van het consulaat-generaal te Amsterdam. De aandeelen der Fransche Trans-atlantische kabel-maatschappij werden gedaan a 15 franken premie. Bij de verkiezingen in het Departement van de Jura is de candidaat der oppositie Grevy, met 22000 stemmen, tot afgevaardigde benoemd. De regeerings-candidaat Huët verkreeg 10900 stem men. ADVERTENT1EN. in een winkel als jongste bediende een JOKCiELtKG genegen het loopwerk te doen tevens bestaat er gelegenheid de zaak te leeren. Adres in persoon bij de boekhandelaren SCHREUDER YAN BAAK te Leyden,

Leidsch Dagblad | 1868 | | pagina 3