Maatschappij is aangekondigd, dat de eerstvol gende koffieveiling alhier zal plaats hebben op den 18den Aug. a. s. en bestaan uit 125,900 balen Java, Padang en Macassar-koffie. Boter. Heden waren de prijzen 1ste qual. /"GO, 2de qual. f 57, 3de qual. f 54. Suiker. De heden geveilde 174 krjs. bescha digde Java-suiker zijn verkocht voor f 263A tot f 30%. 0FFIC1EELE BERICHTEN. OPROEPING IN ACTIVITEIT VAN MI- L1CIENS-VERLOFGANGERS DER LIG- TING VAN 1864 EN VAN 1865. De BURGEMEESTER van LEYDEN, Gezien de circulaire van den Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Holland, van den 29sten Julij 11., A, n°. 6627/1 (2de afd.), Pro vinciaalblad n°. 78 Brengt ter kennis van de belanghebbende miliciens-verlofgangers, uit deze gemeente, dat het Zijne Majesteit heeft behaagd den minister van Oorlog te magtigen om, zoo voor het hou den van wapenoefeningen in de legerplaats bij Willigen, als voor andere najaarsoefeningen, tegen den löden Augustus aanst. het vereischt getal mili ciens van de ligtingen van 1864 en 1865 van onbe paald verlof onder de wapenen te roepen, onder bepaling dat de opgekomen manschappen vóór of op den 22sten September daaraanvolgende weder met onbepaald verlof zullen worden ge zonden dat dientengevolge door genoemden Minister de vereischte bevelen zijn uitgevaardigd, om bij het regement grenadiers en jagers en bij de overige regementen infanterietegen opgemeld tijdstip in werkelijke dienst op te roepen al de miliciens-verlofgangers van de ligting van 1864, en verder, alleen voor zooveel de bataillons be treft, welke aan het kamp moeten deel nemen, zoo noodig, nog zooveel manschappen van de Jigting van 1865, als vereischt worden om die bataillons op de bepaalde sterkte te brengen, waartoe in de eerste plaats worden opgeroepen de verlofgangers dier ligting, welke indertijd niet tot zamenstelling van het blijvend gedeelte hebben gestrekten wijders, dat tegen denzelf- den datum bij de drie regementen vesting-artil lerie en het corps pontonniers tot hunne oefening zullen worden opgeroepen al de miliciens (even als bij de infanterie, zoowel de gehuwden als de ongehuwdender ligtingen van 1864 en 1865, mede voor zooverre zij van beide ligtingen, in dertijd niet tot zamenstelling van het blijvend gedeelte hebben gestrekt; dat mitsdien de bedoelde miliciens zich op den bepaalden tijd bij hunne corpsen moeten bevin- deD, voorzien van al de vooriverpen van kleeding en uitrusting door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van hunne ver lofpassen en zakboekjes dat zij, die bestemd zijn voor de garnizoenen 's-Gravenhage, Delft, Legden en Gouda, verpligt zijn zich regtslreeks naar hunne corpsen te be geven en behooren te zorgen dat zij aldaar op den I5deü Augustus e. k., des namiddags vóór vier uren, zijn aangekomen; terwijl de overige miliciens in detachement moeten worden vereenigd en te dien einde gehouden zijn, mede op den löden Augustus (alleen zij die bestemd zijn voor de garnizoenen Middelburg, Ylissingen, Kamp bij Zeist, Nijmegen en Groningen, op den llden Augustus, en die, bestemd voor het gar nizoen te Neuzen, op den 13den Augustus) aanstaande, tegen des voormiddags te elf uren, zich te bevinden op de afleveringsplaats, in den Koekamp te 's-Gravenhageen eindelijk dat bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mogten verhinderen aan deze oproeping te voldoen, zij daarvan ter plaatselijke Secretarie, op Woensdag den 12den Augustus bevorens, tusschen 10 en 12 uren, moeten kennis geven, in het eerste geval onder overlegging eener geneeskundige verklaring. Leyden, 4 Augustus 1868. In de maand Juli zijn binnen deze gemeente geboren 119 kinderen, als: 66 zoons en 53 dochters, waaronder zijn begrepen 2 tweeling geboorten. Overleden 109 personen, als: 11 mannen, 6 vrouwen, 42 zoons en 50 dochters; daarenboven als levenloos aangegeven 4. Vol trokken 30 huwelijken. Burgerlijke stand van Leiden, van den 30sten Juli tot en met den öden Augustus 1868. Bevallen: M. Van de Wetering, geb. Vroom, Z. C. Van Velzen, geb. De Jong, D. A. Broekhuizen, geb. Stavleu, D. C. Planjer, geb. Klinkenberg, D. M. Van der Kaay, geb. De Haan, Z. J. Jorksveld, geb. Wil- lemsen, Z. C. P. Brouwer, geb. Van Horssen, D. M. J. S. Eikerbout, geb. Crispijn, D. S. Van der Lelie, geb. Prins, D. S. Rein- hardt, geb Plaisier, D. Z. tweel. J. Ouds hoorn, geb. Regeer, Z. W. Stafleü, geb. Frankhuijzen, D. M. E. Valk, geb. Ebbers, D. A. M. Parmentier, geb. Groothoff, Z. M. D. R. Biesjot, geb. Sciarone, D. M. C. Bayer, geb. Musch, D. C. Groenendijk, geb. Langeveld, Z. G. Van Hartevelt, geb. Van Leeuwen, D. A. Overmeer, geb. Van Dijk, D. J. Turenhout, geb. Van der Reyden, Z. J. Van der Blij, geb. Van Steenbergen, D. J. Nihot, geb. Buis, D. Geliuwd: M. J. Vogelezang jm. en J. Me- let jd. J. G. Boon jm. en J. A. Fortrie wed. J. Van Zijp jm. en P. Kramp jd. J.Jansen jm. en M. C. Slierings jd. A. Duk jm. en F. M. Bonnet jd. J. T. Blankenstijn jm. en G. Wijling jd. I. Fles jm. en N. C. Fles jd. H. Van Duuren jm. en M. J. Noest jd. W. A. Spoorman jm. en M. P. Sjardijn jd. J. W. Limpers jm. en J. S. Van der Waals jd. H. Van Amersfoort jm. en H. W. Milders jd. Overleden: C. A. Van Dorp D. 5 m. S. Steiger D. ruim j. K. Kantebeen Z. 18 j. D. J. Toorens 32 j. J. Bon Z. 2 j. en 4 m. M. J. Perrin Z. 1 m. en 19 d. S. Holswilder D. 1 j. en 1 m. A. F. De Wrin ger D. 1 j. en 8 m. L. Monrooy 42 j. I. Van den Berg Wr. 69 j. S. Platteel Z. 2 j. en 7 m. P. Van Erkel Z. 5 m. P. A. Fiouw Z. 4% m. M. A. E. De Wit, wed. C. M. Simon Thomas, 81 j. I. F. Van Lis D. 5 m. K. P. Termeer Z. 3 mj W. Fak kel Z. 1 j. en 1 m. C. M. Eswilder D. 2 j. W. Lut Z. 1 j. L. Den Olden Wr. 68 j. G. Van Driel Wr. 76 j. H. Flan- derhijn D. 7 m. F. A. De Jong Z. ruim 2 m. I. H. Schmier Wr. 74 j. I. Brethou- wer D. 2% j. W. Massaar Z. 5 ra. A. C. v. d. Blom, geb. Smit, 69 j. I. C. Van den Berg D. 2 in. J. G. De llu Z. 7 m. W. Verwer Z. 17 j. S. A. Stevaar D. 4 m. M. De Sauvage, geb. De Wilde, 47 j. C. A. Van Velzen D. 5 d. F. Simons Z. 1 j. en 2 m. GEMENGDE BERICHTEN. Op de in de nabijheid van Delft aangelegde nieuwe begraafplaats, welke den naam van Jaffa (de schoone) heeft ontvangen, is in het aan den ingang aangebracht gebouw het vertrek aan wezig, alwaar de lijken eenigen tijd worden neergezet van hen, wier spoedige verwijdering ter voorkoming van besmetting, vooral in tijden van epidemie, wordt noodzakelijk geacht. Door eene vernuftige toepassing der electriciteit zal gezorgd worden, dat, voor het geval er zich een schijndoode mocht bevinden, de geringste be weging van het lichaam eene bel doet over gaan, ter waarschuwing van den opzichter, ter wijl de in dergelijke gevallen aan te wenden geneesmiddelen steeds zullen voorhanden zijn. In het hospitaal van Namen is eene zieke opgenomen van 104 jaren oud, Maria Dupont genaamd. Het is niet om te sterven dat zij er naartoe gegaan is, zij is heel gezond en heeft nog al hare geestvermogens. Zij komt zich alleen laten verplegen om eene lichte wond, die zij aan het been heeft, en hoopt binnenkort naar huis terug te keeren. De gravin van Eglinton, eene der schoonste vrouwen van Schotland, verloor de liefde van haren gemaal om den zonderlingen grond, dat zij hem zeven dochters en geen enkelen zoon geschonken had. De graaf trok de zaak zoo ver, dat hij haar op -zekeren dag mededeelde voornemens te zijn, zich voor eeuwig van haar te scheiden. Ik ben bereid daartoe mijne toe stemming te geven," zei de gravin//maar ik eisch dat gij mij bevorens al datgene terug geeft, wat ik u ten huwelijk heb meegebracht." //Dat zal geschieden, mevrouw; uw bruidschat zal u tot den laatsten penning terugbetaald worden!" //Daarvan spreek ik niet, mijnheer; geef mij de jeugd, de onschuld en de schoon heid terug, die ik u ten huwelijk bracht, en ik verlaat u op staanden voet!" De graaf, ge troffen door dat antwoord, sloot zijne vrouw in zijne armen en sprak nimmermeer van scheiden. Een zeer merkwaardig feit is voorgevallen in de goederen-bewaarplaats der Messageries impériales" te Stora. Een groote kist, daar neer gezet om aan boord gebracht te worden, bevatte twee ontzaglijk groote slangen, van Batna, afgezonden en bestemd voor den zoölogischen tuin te Marseille. Een kat was nieuwsgierig om te weten wat zich in die kist bevond, en nam de vrijheid er in te kruipen, zonder te vermoe den dat zij daar groot gevaar liep. Pas hadden de monsterachtige kruipende dieren de kat be speurd of pijlsnel wierpen zij zich op haar; vier krachtige ringen omsloten plotseling het arme beest, zonder dat dit zelfs den tijd had een enkel geluid te doen hooren. En toch duurde de doodstrijd lang; eenige minuten verliepen voor dat de kat verbrijzeld was. Toen het leven der kat had opgehouden, ontkronkelden de slan gen hare ringen en zich tegen elkander over plaatsende, voor hare prooi, openden zij haren wijden bek. Met een ruk verslond de manne tjesslang den geheelen kop, en de andere vatte den staart der kat. Kort daarna zag men den hals der twee slangen zwellen en vervolgens het voorste gedeelte van haar lichaam zich kronke len op het achterdeel, om den doortocht van het maal gemakkelijk te maken. De geheele operatie duurde 22% minuut. Maar daar bij de slangen de kaken zoo zijn gevormd, dat een prooi van zekeren omvang niet meer kan losgelaten wor den als zij eens gevat is, waren de twee krui pende dieren zeer dicht tot elkander genaderd; zij raakten elkander, en niet verder vooruit kunnende, schorsten zij haren verslindingsar- beid en keken elkander eenige minuten strak aanvervolgens ziende dat er geen middel was om te wijken, deed het wijfje eene krachtige po ging en begon zachtjes aan den mannetjesslang te verzwelgen. De ongelukkige stierf weldra verstikt! Proces-verbaal van dit droevig voor val werd opgemaakt, en de buitengewone slang op wijngeest gezet en als bewijsstuk naar Mar seille gezonden. Het bestuur van den zoölogi schen tuin aldaar zal het bestuur der //Messa geries impériales" in rechten aanspreken, als verantwoordelijk voor de dieren welke aan deze worden toevertrouwd het proces zal zeer curieus wezen, want de eigenaar van de kat eischt zij nerzijds, dat meu hem ten minste de huid van zijn dier als zeldzaamheid geve! TELEGRAMMEN. Pakijs, 6 Augustus. De koningin van Enge land is met haar gevolg alhier te kwartier over zevenen aangekomen zij is bij den Engelschen Ambassadeur afgestapt. Lord Lyons vergezelt haar. Te 3 uur heeft de keizerin de koningin, die te halfacht vertrekt, een bezoek gebracht. Lord Stanley en lord Lyons zullen morgen te Fon- tainebleau bij de keizerin dineeren.

Leidsch Dagblad | 1868 | | pagina 3