deling, ja, alles, om aan zijne verachtelijke wraak zucht den ruimen teugel te kunnen vieren. B U i T E N L A N D Oostenrijk. De //Wiener Zeitung" meldt het volgende: De internationale telegraaf- conterentie, die op 12 Juni te Weenen te zamen gekomen was, heeft haren arbeid op 21 Juli besloten met het onderteekenen der bescheiden. Die arbeid bestaat in de herziening van het in 1865 te Parijs gesloten verdrag, hetwelk wegens de sedert verkregen ondervinding, en vooral wegens zijne uitbreiding tot landen van Azië, wezenlijke wijzigingen behoefde. Behalve dat verdrag, werd er een volledig reglement voor deu telegraafdienst behandeld en uitgewerkt. Ein delek werd er tusschen de elkander belendende Staten eene reeks van bijzondere verdragen go- jloten tot verlaging der tarieven en tot regeling der onderlinge verrekeningen. Als hoofduitkomst dezer conferentie kan de innige verbinding van alle Europeesche en Aziatische telegraafbesturen worden aangemerkt, zijnde de volkomen een heid voor al de telegraaflijnen der oude wereld verzekerd, niet alleen in de staatsrechterlijke betrekkingen, maar ook in den geheelen dienst en de behandeling der zaken. Onder de gemaakte be palingen behoort de invoering van den sein- toestel van Hughes voor de correspondentie op de lange lijnen, alsmede de verlaging der tarie ven, die inzonderheid voor de communicatie roet Indië vrij wat bedraagt. De verzending van telegrammen per post voor die plaatsen, welke geen telegraafkantoor hebben, zal koste loos geschieden. Hiermede is het beginsel vast gesteld, dat tegen betaling der seinkosten, waar voor in ieder land maar een bedrag is bepaald, het telegram naar elke voor de brievenpost toegankelijke plaats gezonden wordt, zoodat bet telegraafkantoor een even algemeen middel van communicatie oplevert als het postkantoor. Tot het verkrijgen van statistieke tabellen, tot het opstellen van een gemeenschappelijk tijdschrift, hetwelk de verbeteringen in de telegraphie be schouwen en toetsen zal, en eindelijk ten be hoeve van alle algemeene inededeelingen over de openstelling van nieuwe lijnen en kantoren, eoz., is aan het Zwitsersche gouvernement het oprichten en besturen van een centraal tele graafkantoor opgedragen. De diplomatieke en staatsrechterlijke bemoeiingen zijn opgedragen aan die regeering, welke in de internationale telegraaf-conferentie laatstelijk zal hebben voor gezeten, en wel voor de eerstvolgende drie jaren aan het Oostenrijksche gouvernement. De nu gemaakte bepalingen moeten met 1 Ja nuari 1869 in werking komen. Prankrijk. Jl. Zaterdag werd eindelijk in het wetgevend lichaam de vraag omtrent de Mexicaansche schuldbrieven tot eene beslissing ;ebraeht. De regeering zal 4 millioen franken reute aan de houders betalen. De redevoering van Jules Favre was het belangrijkste deel der discussie; zij was eene ware akte van beschul diging tegen de regeering. Hij toonde aan, dat Frankrijk öf verplicht was, om de schuldeischers volledig schadeloos te stellen (hetgeen volgens de voorgedragene wet niet geschiedde), öf niets moest betalen. Hij ging de geheele geschiedenis der Mexicaansche espeditie nog eenmaal na. Alle gronden, door de regeering in 1861 opge geven, om de expeditie te wettigen, waren slechts voorwendsels geweest: het wezenlijke doel was, om op de puinhoopen der republiek eene mo narchale regeering te gronden. De gedachte tfas grootsch, maar dat men het publiek, toen de staat van zaken aldaar reeds zeer slecht ias, bedrogen heeit en tot allerlei onderne mingen verlokt heeft, dat is hoogelijk af te euren. Het voorstel der regeering werd evenwel aan- enomen. Italië. In Venetië hebben van den 21sten I tot den 23sten Juli ongeregeldheden plaats ge grepen. Sedert langen tijd bestond er eene gis ting onder het volk, waarvan de prefect van Venetië, Torello, een vijaud van de vrijheid, de oorzaak was. Deu 21sten des avonds drong eene volksmenigte een koffiehuis binneu op de Marcus-plaats, richtte daar verwoestingen aan eu gaf op luidruchtige wijze aan hare ontevre denheid lucht. Den volgenden avond herhaalden zich de ongeregeldheden, hetgeen ook op den avond van den 23sten het geval was. On geveer te 10 uren, terwijl er eene muziekuitvoering op het Marcus-plein plaats had, hoopte zich daar het volk op; dichte drommen volks trok ken door de straten, en aan de woeste en drei gende gebaren was het duidelijk zichtbaar, dat men iets ernstigs voorhad. Te 11 uren begaf de menigte zich naar het paleis. Men scheen te zijn overeengekomen, geen geweld te plegen, maar in de meest dreigende bewoordingen gaf men zijne ontevredenheid jegens de regeering, het stedelijk bestuur en den gegoeden stand lucht. De oorzaken van deze ongunstige stemming onder heb volk zijn, naast de bovengenoemde, mede te vinden in eene algemeene verarming, zoodat men langs dezen weg de regeering wil noodzaken, het volk te hulp te komen. OFFICIEELE BERICHTEN. Burgerlijke stand van Leiden, van den 23sten tot en met den 29sten Juli 1S68. Bevallen: L. Fonteyn, geb. Storm, Z. J. H. Ballego, geb. Wurster, Z. J. De Boer, geb. Planje, Z. E. Stenzier, geb. Langen- beek, D. F. K. Jacobs, geb. Boomstra, D. C. A. S. Lens, geb. Van Hest, D. J. G-. Boelee, geb. Van Os, Z. J. Sjardijn, geb. Van Tongeren, Z. J. Galjaard, geb. Van der Veer, Z. J. H. Renard, geb. Van Dijk, D. C. De Vos, geb. Van den Ende, D. A. H. Creijghton, geb. Sloots, D. G. Tel- jeur, geb. Lacourt, D. D. tweel. J. M. Kramp, geb. Lut, D. G. A. P. Proot, geb. Peters, D. J. Colpa, geb. Marks, Z. M. C. Bronkhuijze, geb. Verhoeven, D. A. A. Van de Ven, geb. De Lamaar, D. M. L. A. A. Velthuisen, geb Hoek, D. M. Lan- geveld, geb. O vermeer, Z. C. Wagemans, geb. De Vink, Z. GeSiuwd: J. Fakkel jm. en E. Verhoef? jd. A. Teske jm. en E. C. Rozier jd. P. Jasperse jm. en M. A. F. Udo jd. Overleden: F. C. Asselen Z. 6 j. C. E. Walle D. bijna 3 m. G. v. d. Keur Z. ld. J. Overmeer Z. y2 j. M. C. D. Mattaar D. 26 j. H. Van Haarlem D. 8 m. B. Hakkaart Z. 11 m. A. L. M. Alofs D. 4 m. S. M. Kokkedee D. ruim 1 j. H. Van der Leek 54 j. B. Voorbam Z. 3 j. en 10 m. N. C. Los D. 3 m. J. B. De Moen Wr. 64 j. A. Van der Lely D. 1 j. en 2. m. W. C. Van Erp Z. 5 m. 1. M. Starakot, geb. Buskens, 55j. Th. De Boer Z. 8 m. W. J. Vervark Z. 9 m. E. Biesot D. 8 in. J. Van den Brand Z. 29 j. H. Kettenes Z. 19 d. J. G. Van der Kamp D. 10 m. W. J. Wesseling Z. 4% in. GEMEENTERAAD. Zitting van heden. Afwezig de heeren De Fremery, Goudsmit, Tieleman, Rutgers, Van Kaathoven, Scheltema, Van Wensen, Krantz en Wttewaall. De voorzitter brengt in eenige woorden hulde aan de nagedachtenis van den heer De Moen, op 25 dezer overleden, die gedurende vele jaren als lid van den raad de belangen dezer gemeente met ijver en warmte had behartigd. Ingekomen zijn de geloofsbrieven van het nieuw benoemd raadslid den heer P. L. Tichler, welke ter fine van onderzoek in banden worden gesteld van eene commissie, bestaande uit de heeren Hoog, Buys en Kneppelhout. Overeen komstig het advies van deze commissie beslist de vergadering tot toelating van den benoemde. Tot leden in het bestuur over het werkhuis buiten den gemeenteraad worden opnieuw be noemd de heeren D. A. Schretlen, A. C. Leem bruggen en H. P. J. Van Wensen. Tot leeraren aan de gemeente-instellingen voor hooger en middelbaar onderwijs worden benoemd voor de natuurlijke historie de heer H. J. Veth, candidaat in de philosophie aau deze hoogeschool, en voor de staathuishoudkunde Mr. G. A. Van Hamel, advocaat alhier. De heer J. A. Longepee wordt opnieuw be noemd tot heelmeester bij het stedelijk zieken huis. De rekening van het Evang. Luth. weeshuis over 1867 wordt goedgekeurd. GEMENGDE BERICHTEN. Volgens eene statistiek zijn er in Europa meer dan 12 millioen honden, welke jaarlijks twee honderd millioen gulden aan onderhoud kosten. Laatst werd een heer op hoogen toon aangesproken door een zijner crediteuren; de schuldenaar echter antwoordde dood bedaard //Jij hebt waarachtig een praats alsof ik aan jou alleen geld schuldig was!" Te Weenen is onlangs eene dame gestor ven, welker vrees van levend begraven te zullen worden, zoo groot was, dat zij in haar testa ment 1000 fl. vermaakt had aan de persoon, die haar lijk driemaal vierentwintig uren zou kie telen. Hare oude dienstmaagd heeft die taak op zich genomen en alzoo het legaat mogen aanvaarden. ADVERTENTIEN. Ondertrouwd A. L. REIMERINGER Junior en I. F. H. REUTER. Leiden, 30 Juli 1868. Receptie 9 Augustus 1868, Breêstraat W. 4, N°. 295. Eenige kennisgeving. Ondertrouwd A. M. RANDOE met H. J. C. HALDERIET. Leiden, 30 Juli 1868. Eenige en algemeene kennisgeving. Receptie 2 Augustus, Haarlemmerstraat W. VII, N°. 345. Ondertrouwd W. H. JONGMANS en A. E. M. VERBRUGGE. Leiden, 30 Juli 1868. Receptie Zondag 2 Augustus. Wordt terstond gevraagd |M5> een MEISJE P. G. tus- schen 15 en 17 jaar. Adres Gebroeders VAN DER HOEK Boekhandelaren alhier. MESSAGE BI ES IMPEIIIALES MAILDIENST. MARSEILLEREUNIONMAURITIUS. Vertrekt van MARSEILLE den 9den van elke Maand. Nadere inlichtingen bij SMITH C°te Rotterdam.

Leidsch Dagblad | 1868 | | pagina 3