BLOEMEN-TENTOONSTELLING. BLOEM- EN BLOEMBOLGEWASSEN. Verkoop. Bouw mans woning. Jalousiën had willen toekennen. Hij wilde gemeen soldaat blijven. Overigens had hij een zeer gunstig voorkomen, zeer beschaafde vormen, bijzonder veel geest enfin, hij had geheel Rome reeds voor zich ingenomen, en scheen zich reeds tot roman held te vormen. In een door het //Journal de Liège" mede gedeeld schrijven van iemand, die eenigen tijd in Mexico heeft doorgebracht, wordt dit bericht nu tegengesproken, en wel op grond, dat, toen hij Mexico in 1S66 bezocht, de bedoelde prins nog slechts een kind van drie jaren was L'Indépeudance" brengt echter op hare beurt in herinnering, dat meer dan een afstammeling van keizer Iturbido in leven is. Het kind, door den schrijver in het Luiksche blad bedoeld, is, zegt zij, gesproten uit het huwelijk van een der zonen van den genoemden vorst met eene Noord-Amerikaansche dame; terwijl de prins Iturbide, die op het Parïjsche instituut van St.- Barbara zijne opvoeding erlangd heeft en thans in pauselijken dienst is getreden, met andere woorden, de door keizer Maxi mi liaan aangeno men opvolger, een neef van eerstgenoemden afstammeling van keizer Iturbide is. Adesstnie. Volgens berichten uit Annesley- baai, de landingplaats der Engelschen, beginnen de Egyptische troepen meer en meer vooruit te dringen. Het schijnt dat de onderkoning van Egypte zijn voordeel wil doen met de ver warring der Abessynische zaken en niet ongaarne Theodorus zou zien bestrijden door de Engel schen, om dan weder de bevolking tegen de Engelschen op te zetten en zoodoende per slot van rekening meester te blijven van het krijgs- tooneel. Sommige Engelsche bladen vreezen dat de Egyptische regeering daartoe het gods dienstig fanatisme in werking zou brengen. Voor het welslagen en den goeden afloop der Engel sche expeditie zou deze politiek van Egypte verderfelijk zijn. Het is te hopen dat de diplo matie te Koustantinopel en het gezag van den sultan over zijn Egyptischen vazal in staat zullen zijn, om tegenwerking van de Engelschen door Egypte te voorkomen. Intusschen blijkt het ook, dat Theodorus tegenover de hoofden der oproerige benden niet zoo zwak is als men geloofd bad. Een dier hoofden, Menolek, was, zoo luidden de berich ten van voor eenige dagen, tot bij Magdala genaderd, doch in een plotselingen aanval van aarzeling en vrees teruggetrokken. De laatste berichten melden echter, dat Menelek deugdelijk verslagen is geworden en Theodorus de vesting Magdala, waar de gevangenen zich bevinden, weder in handen heeft, na eenige weken daar van te ziju afgesloten geweest. De vesting Mag dala is zeer sterk en moeilijk toegankelijk en de noodzakelijkheid voor de Engelschen om die plaats, welke tot nog toe zoo goed als in han den hunner Abessynische vrienden was, te be legeren, is ook oene teleurstelling. Gelukkig dat sir Robert Napier een zeer voorzichtig man is, en zich tot nog toe niet op grond der gun stige berichten tot een sneller inval in de rich ting van Magdala gewaagd heeft. Had hij dat gedaan, zoo had hij kans geloopen tegen het over winnend leger van Theodorus, voornamelijk sterk in ruiterij, wellicht niet bestand te zijn. Er is reeds een bericht geweest van een ge vecht in de buurt van Antalo, doch dit gerucht blijkt onjuist te zijn. Antalo is het verste punt landwaarts in, waar zich de Engelschen be vinden. INGEZONDEN. Aan den Redacteur van het Leidsch Dagblad. In uw Dommer van 11 Eebr. komt een schrij ven voor van den heer Gecrling, waarin hij den wensch uitdrukt om te vernemen wie de schrij ver is der beoordeeling van zijne brochure "Gedachten over Indische toestanden en kolo niale kwestiën," opgenomen in eenige nommers van uw7 geacht dagblad. Ik had gehoopt dat de heoordeelaar aau dezen wensch gevolg zou heb ben gegeven door het bekend maken van zijn naam, dewijl ik bespeurde dat ik al aanstonds door velen voor den schrijver werd aangezien. Thans verneem ik dat de heer Geerling het niet verbergt dat hij zelf iu die meening verkeert. Waarop zij rust is mij duister, daar mijne ini tialen niet G. Y., zooals onder het bedoelde stuk staat, maar P J. V. zijndaar ik niet gewoon ben naamloos te schrijven en nooit heb geschroomd voor mijn gevoelen uit te komen; en daar eindelijk de geheele stijl en vorm van het bedoelde stuk aan iederen eenigszins scherp- zinnigen lezer ongetwijfeld gemakkelijk eene andere hand dan de mijne verraden Ik aarzel geen oogenblik te erkennen dat ik wat de ko loniale politiek betreft veelmeer aan de zijde van den beoordeelaar dan van den heer Geer ling stamaar, ongezind om eenige verantwoor ding te dragen, voor wat uit eens anders pen is gevloeid, voeg ik er voor den heer Geerling en ieder die er belang in stelt, de plechtige verzekering bij dat ik de schrijver der bedoelde stukken niet ben en er geene kennis van heb gedrageD voor dat zij in het Leidsch Dagblad zijn verschenen. Met de plaatsing dezer weinige regelen zult gij mij zeer verplichten. Leiden, 1G Eebr. 1SG8. P. J. YETH. OFFICIEFLE BERICHTEN. Eerste Huwelijks-Afkondiging te Leiden, den lGdeu Eebruari 1SG8. W. van der Zeeuw jm. 28 j. en S. A. Leef- lang wed. 37 j. H. C. Meijer jm. 27 j. en J. C. Kleinen jd. 22 j. P. van der Klaauw jm. 30 j. en J. Lagas jd. 26 j. A. S. Heide jm. 28 j. en T. Koopmans jd. 28 j. J. Ceder hout jm. 33 j. en E. Eikerbout jd. 2S j. P. de Clercq jm. 32 j. en J. M. Gordijn jd. 21 j. J. Kuklen jm. 23 j. en M. E. Mazurel jd. 25 j. S. van Leeuwen jm. 22 j. en E. Kriek jd. 20 j. M. Meijers jm. 26 j en A. van Diggele jd. 27 j. GEMENGDE BERICHTEN. Uit Gorkum wordt van dd. 14 Eebruari ge mold In den voormiddag van heden, om streeks halftien, heeft op de rivier voor en in de nabijheid dezer stad een ernstig ongeluk plaats gehad. De schroefstoomboot //Oud-Con troleur Tengbergen, van Rotterdam komende en bestemd naar Doesburg, kapit. J. Vermeulen, reeds in de nabijheid dezer stad stoomende, had het ongeluk tegen eene schuit, waarin zich twee visschers bevonden, met name P. Lommers, echt genoot en vader van vijf kinderen, en L. den Besten, mede gehuwd, de eerste ongeveer 30, de laatste 50 jaren oud zijnde, aan te voren en te overvaren, ten gevolge waarvan Lommers zijnen dood in de golven vond, terwijl Den Besten gered, echter zwaar gekwetst is, zoodat hij ter verpleging naar het gasthuis is overge bracht. De boot moest intusschen hier blijven liggen en er is van het gebeurde onmiddellijk proces-verbaal opgemaakt. In welke droevige omstandigheden beide huisgezinnen verkeeren, laat zich lichtelijk begrijpen. Het is niet mogen gelukken het lijk van eerstgenoemde te vinden. Eergisterenavond te 8 uren is te Capelle a/d. IJsel eene schuit, met kalk geladen, door eene stoomboot in den grond gevaren. De schip per, die alleen aan boord was, heeft zich door zwemmen gered. Zaterdag heeft te Schiedam een treilend ongeluk plaats gehad in de stearine-kaarsen- fabriek //Rotterdam," door het springen van den vetketel, waardoor de opzichter doodelijk is getroffen en een ander werkman in hoogst ge vaarlijken toestand verkeert. Beiden zijn naar het Stads-Ziekenhuis vervoerd. De opzichter was eerst sedert Maandag in de fabriek werkzaam Beiden hebben vrouw en kinderen. Yoor den eerste bestaat geene lioop op levensbehoud, en omtrent den laatste bestaat ook zeer weinig hoop. Door de geweldige uitbarsting zijn de pan nen van het dak geslagen, doch de brandschade schijnt niet groot te zullen zijn. Uit Meppel wordt van 13 Eebruari ge meld In den afgeloopen nacht woedde alhier een vreeselijke brand, ten gevolge waarvan twee huizen in betrekkelijk korten tijd iu de ascli zijn gelegd. Uit het eerste perceel, waarin alles eene prooi der vlammen is geworden, zijn de kinderen ternauwernood gered. ADVERTENTIEN. Bestuurderen van het genootschap MATHE SIS SCIENTIARUM GENITRIX, brengen ter kennis van belanghebbenden dat de inschrij ving van leerlingen voor de Ambachtsschool zal plaats hebben op 24 Februari 's avonds van 79 uren in het gebouw voor het middelbaar onderwijs op de Pieterskerkgracht. Men wordt herinnerd dat om toegang te ont vangen tot do lessen in liet rekenen, de stel en meetkunde, men blijken moet geven van kennis der theorie van de geheele en gebroken getallen, van bedrevenheid in liet toepassen der hoofdberekeningen op die getallen, en van be kendheid met het metriek stelsel. Zij die toege laten wenschen te worden tot het bouwkundig rekenen moeten daarenboven bekend zijn met de beginselen der meetkunde. Namens Bestuurderen voornoemd W. PLEYTE, Secretaris. Op den 20, 21, 22 en 23 Eebruarij a.s. zal door de Yereeniging //FLORA VAN NOORD- WIJK" gehouden worden, hare 10de TENTOON STELLING van Bloeijende Entree voor het publiek Op Donderdag don 20sten, tegen betaling van 50 Cents de persoon. Op de overige dagen tegen 25 Cents de persoon. Het bestuur der Vereeniging voornoemd, W. HOOG, lc Voorzitter. P. ALKEMADE Mz., Ie Secretaris Noord wijk, 16 Eebruarij 1868. He Notaris J. MAARSCHALK te Boskoopzal op Woensdagen 4 en 11 Maart 18GS, telkens des voor middags ten 11 ure, in het gemeentehuis aldaar, publiek veilen en verkoopen: Eene kapitale BOUWMANSWONING met WEI- en HOOILANDEN, te zamen ter grootte van IS bunders, 55 roeden, 09 ellen, allergun stigst gelegen aan één blok, in Reijerscoop bin nen de gemeente Boskoop. Aangeslagen in de grondbelasting met 98,54. Ia diverse pcrceelen, eerst afzonderlijkdaarna in diverse combinatiën en ten slotte in ééne massa. Te aanvaardende landerijen bij de toewij zing, de gebouwen met 1 Mei 1S6S. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kan tore van gemelden Notaris. Brieven franco. steeds voorhanden en verkrijgbaar aan de Fa briek, Prinsengr., bij de Prinsenstr., RR. 122, tegen den prijs van f 2,75 en f 3 devierk. ned. el. Vroeger H. van Bergen Brieven franco. P. POT en C°. Amsterdam.

Leidsch Dagblad | 1868 | | pagina 3