Ontvangen Komt, ziet en oordeelt. "^fg NOTARIAAT. GEMENGDE BERICHTEN. Een vreeselijke zelfmoord beeft gisteren te 's-Hage plaats gegrepen. Een gewezen kolen- drager heeft zich, ten "gevolge van langdurig gebrek aan werk, door verwurging van bet- leven beroofd. Door de politie is op heeterdaad betrapt eene vrouw, te Delft woonachtig, die meermalen van daar naar 's-Hage overkwam om kleine diefstallen of oplichterijen te plegen. Ook nu hield zij zich met deze industrie bezig. De heer Barnard Davis heeft dezer dagen eene voorlezing gehouden in de //Royal Society" te Londen over de gemiddelde zwaarte der her senen bij verschillende volken. Daaruit blijkt dat hare gemiddelde zwaarte bij een Engelschman is 4/7.50 ons (Eng.); van een Franschman 44.58 ons; van een Duitscher 42.83 ons (doch er is verschil in de opgaven ten aanzien der Duit- schers). Deltaliaan, Zweed en Hollander komen in dezelfde categorie van den Engelschman. Onder de volken van Azië geven de hersenen van een Ceylon-bewoner en van een Hindoe gemiddeld eene zwaarte van 42.11 ons die van een Mu zelman iets meer twee hersenen van Indianen, die tot de oorspronkelijke stammen van Azië behoorden, gaven slechts eene zwaarte van 37,87 ons. Gemiddeld wegen die van de Aziaten ruim 2 ons minder dan die van de Europeanen. In Afrika verschilt de zwaarte naar gelang van den volksstam zeerdoch gemiddeld zijn de hersenen er lichter dan van de Europeesche vol ken. De gemiddelde zwaarte van de in Amerika oorspronkelijk te huis behoorende stammen is 44.73 ons, zijnde 2.14 ons lichter dan van de Europeesche stammen. De volken op de eilanden van de groote zeeën, die voor hunne handels- operatiën gewoonlijk stoute tochten ondernemen, hebben gemiddeld vrij zware hersenen en schijnen in dat opzicht den Europeaan te naderen. Een persoon in Connecticut, die zich gaarne goedkoop van winterprovisie wilde voorzien, liet bekend maken, dat hij eenige monsters van de beste aardappelen verlangde en dat hij drie dollars per kwart bushel voor de allerbeste soort betalen zou. Spoedig werden van heinde en verre uit de omliggende streken aardappelen bij me nigte in zijn kelder gebracht. Toen hij aardap pelen in overvloed ontvangen had, gaf hij, vol gens gedane belofte, drie dollars voor het kwart bushel van de beste soort, de andere liet hij onbetaald. Den geheelen winter door had hij nu volop aardappelen en kon er zelfs nog een groote hoeveelheid van verkoopen alles te zamen voor de som van drie dollars. Groot schandaal maakt de eisch, dezer dagen ingesteld door de gravin d'Alteyrac tegen lord Willoughby d'Eresby, den erfelijken groot- kamerdienaar van Engeland. In 1847 woonde de gravin d'Alteyrac te Parijs; haar man was op reis. De toekomstige lord Willoughby was toen te Parijs en in kennis met de gravin. In 1849 volgde de gravin den toekomstigen lord Willoughby naar Engeland en leefde daar met hem. Later verhuisde zij naar een buiten van den lord by Richmond, waarin de gravin haar eigen meubelen plaatste en hetwelk zij zelf ver der liet opmaken. Hun beider dochter, met de vorige relation onbekend, genoot hare opvoeding te Parijs. Toen nu lord Willoughby (de vader) stierf, werd de zoon in het testament, op strafte van verbeurte van een deel der nalatenschap, gelast de gravin te verwijderen. Hij handelde diensvolgens. De gravin nam daar echter geen genuegen mee. Eene schikking werd getroffen, waarbij de gravin 4000 pd. st. zou krijgen, een jaargeld van 1200 pd. st. en verdere verzorging barer dochter. Lord Willoughby verkocht nu voor 8000 pd. st. de meubelen uit het buiten huis en plaatste, te midden van nieuw huisraad, daar eene nieuwe bewoonster, de gewezen kame nier harer voorgangster. Thans eischt de gravin de 8000 pd. st op, die de lord voor hare meu belen ontvangen heeft. Lord Willoughby heeft het geld niet noodig, want zijn inkomen be draagt jaarlijks 75,000 pd. st. In de afgeloopen week had een persoon te Kneipe in Friesland de volgende ontmoeting: bij avond langs het pad gaande zag hij op kor ten afstand een vreemd voorwerp, dat zich be woog. //G'n avend," riep de man. Geen antwoord. //Beune jy dér mei in króde?" vroeg hij nu, hoe wel hij zich van het door hem aangesproken voorwerp geen voorstelling kon maken. De aan gesprokene zweeg audermaal. De man, iets na derbij tredende, hoort het gerinkel van een ket ting en ziet op het spooksel een paar stevige horens. Menigeen, die aan een persoonlijken duivel gelooft, zou nu in haast de vlucht geno men hebben, en dan later bij kris en kras heb ben gezworen, dat hij tot bevestiging van dit zijn geloof kon zeggen, dat hij zijne helsche majesteit in eigen persoon gezien had. Niet alzoo onze man. Hij treedt bedaard nader en ziet dat het was: //de stier van zijn buurman," die met een end paal aan den kop uit den stal gebroken was. Dat de belijders van het spoken- geloof (want ze zijn er nog) hieraan een lesje nemen Eergisterenavond heeft een treurig onge luk plaats gehad nabij de boschwoning te Ro zenburg. Eenige visschers, te Pernis te huis behoorende en van dc Noordzee-visscheri] ge retourneerd, hadden te Nieuwesluis eene schuit aangenomen om zich naar hunne woonplaats te laten overbrengen bij de boschwoning komende, is de schuit aldaar op het hoofd gevaren, met dat gevolg dat zij onmiddellijk zonk en twee der opvarenden in de golven hun graf vonden. In Engeland amuseeren de kinderen zich met het volgende spel, dat Bismarck's new mode of education heet. Een groote pop, met het uiterlijk van den Pruisischen minister, houdt een klein poppetje, Napoleon, bij de ooren vast. Trekt men nu aan een draad, dan begint Bismarck Napoleon bij zijne ooren zoo heen en weer te schudden, dat het ongelukkige slacht offer hard begint te schreeuwen. ADVEKTEINTiEIV eene partij beste Boter a 50, 55 en 60 cents de 5 ons, Geldersche Metworst, Kaas en Ëijeren bij R. VLIELAND, Haarlemmer straat over de letter A. Op eeu Notarieel kantoor ten platten lande in Zuid-Holland wordt ten spoedigste gevraagd een KLKRK, niet beneden de 23 jaren, eenige kennis van het vak hebbende en eene fraaije en vlugge hand schrijvende. Zich met franco brieven te adresseren, onder letter N., bij den Boekhandelaar W. CAMBIER van NOOTEN te Alphen a/d. Riju. OPElNBAKE VERKOOI'ING. in het Heer en-Logement aan den Burg, te Legdenten overstaan van den aldaar residerenden Notaris J. M. E. DERCK- SEN, bij opbod op Zaturdag den 15den February 1868, bij afslag op Zaturdag den 22sten February 1868, telkens des avonds ten zeven ure, van N°. 1. Een HUIS en ERF, hebbende een ruim Aroorhuis of Winkel; vijf Boven- of Be nedenkamers, Keuken, Regen- en Putwater, Kelder, Zolder, Vliering en verdere gemakken, te Legdenop de Langebrug bij de Pieterskerk- Choorsteeg, Wijk IV, N°. 405, Kadaster Sectie G, N°. 367, groot 69 ellen. N°. 2. Een HUIS en ERF, te Legdenin de Kloksteeg, AVijk IV, N°. 816, Kadaster Sectie G, N°. 555, groot 21 ellen. Te bezigtigen des A^rijdags en-Zaturdags van de weken van veiling en toewijzing, van 's voprmiddags 10 tot 's namiddags 3 ure. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kan tore van voornoemden Notaris DERCKSEN, alwaar tusscheu veiling eu afslag verhoogingen kunnen worden gedaau tégen genot van één vijfde der verhoogsoin. Hoa sleclifs eenige dagen /.al de uitverkoop van Vlaniiracturcn plaats lichhcn, ca /.al len derhalve alle voorradige artikelen tol nm»il geleende prijsen.aangeboden worden. piiijscovas aiwjts 12;. De nieuwste jaspès calicots 16 ets. 10. 3/4 St. Cloud modestofjes 30 6/4 18. 5/4 Donkere stofjes 20 a 25 20. 17 3/4 Fransch ineubelchits 19. 3/4 Witte flanel (krimpvrij) 40. Witte kousen liet paar 24 25. ia; - Voorts ongebleekte Katoen, Linnen Vriescbe schorte- en beddebonten, Lusters, Paramatten, Amersfoort, en nog eene massa andere artikelen zullen a tout prix verkoclit worden. .i. -vaï%j isA A In den goedkoopen winkel. HAARLEMMERSTRAAT tusschen de SCHAREN- en KORTE PARADIJSSTEEG, No. 433.

Leidsch Dagblad | 1868 | | pagina 3