BROODBAKKERIJ. niet dat men door die offers een haven zal krij gen, o neen het zijn offerhanden aan Neptunus, waarvan de Sam. Courant eene statistiek houdt onder den titel van Martyrologie der Samarangsche reede West-mousson 186 7/6 8 Menschenlevens gaan bij ongelukken op de reede dikwijls verloren, maar zoo'n Ja vaan kost niets, sedert men ze niet meer ver- koopen kan en een enkele koopvaardijkapitein en een matroos of wat, die daarop ziet Maar wat noch al naar is, want het is duur, dat is de vordering der assurantie-maatschappijen die alleen voor het lossen en aan wal brengen van goederen van de reede, 2% pet. premie eischen. Nu laat ik hier volgen een lijstje van de offerhanden aan Neptunus, die in januari en februari het happigst is, maar nu toch in twintig dagen gedurende december reeds voor een groote f 14000 heeft opgeslokt. En dan zal het voor ieder verstandig mensch wel duidelijk zijn dat de gierigheid de wijsheid bedroog, toen die 6 pet. additioneel aan de door de wet daar aan gegeven bestemming werden onttrokken. D. JVlartyrologic der Samarangsclie reede WEST-MOUSSON 1867/68. Beschrijving der ongelukken. 4 Dec. Gezonken een praauw, bij het uitloo- pen der rivier, op de bank. Geladen met koffie, schade f 5000. Gezonken op de bank een praauw, van Indramajoe, geladen met rijst 20 kojangs, schade 2000. 6 Omgeslagen op de bank een praauw, geladen met Gouvernts steenen en onbruikbaar gewor den, schade1000. 10 Een praauw met eene lading meel omgeslagen op de bank, schade u 1500. 2 praauwen met 6000 gouv. stee nen omgeslagen op de bank, schade 150. 14 Omgeslagen op de bank drie praauwen met suiker, schade. 2500 17 Gezonken op de bank drie praau wen met 9000 Gvrs. steenen, schade500. 20 Omgeslagen op de bank een prw. gel. met stukg. ex //Menado", schadeOnb. f 12650. 0FFICIEELE BERICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, gezien het aan Gedeputeerde Staten der provincie gerigt verzoek van Petrus Dingjan, Pzn., distillateur, binnen deze ge meente, om vergunning tot het doen plaatsen van een //distilleerketeltje," in zijn huis aan de Turfmarkt, geteekend wijk YI N°. 1431 Gelet op het Koninklijk besluit van den 31sten Januarij 1824, rakende vergunning ter oprigting van sommige fabrieken en trafieken Doen te weten, dat tot het hooren der eige naars en bewoners van de naastbijgelegene en belendende panden, ten opzigte der informatiën '/de commodo et incommodo," door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer Gemeente, op Donderdag den 13den Eebruarij aanst., 's voormiddags te elf urenzullende de belanghebbenden verpligt zijn, hunne bezwaren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengen, terwijl, bij verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwil liging niet te hebben verzet. Letden, 8 Eebruarij 1868. Eerste Huwelijks-Afkondiging te Leiden, den 9den Februari 1868. J. F. van Crugten jm. 28 j. en C. M. M. van Harteveld jd. 17 j. T. J. de Vroede jm. 31 j. en M. Martin jd. 24 j. J. G. van Dijk wedr. 31 j. en J. N. Hemerik jd. 31 j. J. Verhoog jm. 29 j. en L. D. Bulleman jd. 27 j. H. Korswagen jm. 27 j. en M. Provoo jd. 29 j. A. C. Lijten jm. 25 j. en M. Dijkman jd. 31 j. GEVEILDE PERCEELEN. Afloop der gehouden verkooping aan den Burg alhier, op 8 Februari 1868, ten overstaan van den Notaris Mr. J. L. Klaverwijden, van: N*. 1. Een huis en erf aan het Rapenburg nabij de Kloksteeg, Wijk IV, N°. 825. Kooper J. Boudri qq. voor f 3100. N°. 2. Een huis en erf aan de westzijde van den Delftschen Vliet, Wijk I, N°. 538. Kooper J. D. Gijzen voor f 1220. N°. 3. Is niet geveild. N°. 4. Een huis en erf aan de zuidzijde van de Langebrug, Wijk IV, N'. 492. Niet afge slagen, zijnde inmiddels uit de hand verkocht. N°. 5. Een huis en erf waarin de smidsaffaire wordt uitgeoefend, aan de noordzijde van de Haarlemmerstraat, Wijk VI, N°. 367. Kooper H. Delen voor f 2150. N°. 6. Een huis en erf met bovenhuis aan de westzijde van den Delftschen Vliet, Wijk I, N°. 536. Opgehouden. Een perceel tuingrond met daarop staande gebouwen buiten de voormalige Koepoort aan den hoek der Roode laan, in den Cronensteinschen polder onder Soeterwoude, N°. 322, sectie A, Nos. 2308, 2309 en 2310. Kooper M. Warmond voor f 1310. Ten overstaan van den Notaris J. M. E. Dercksen, van: N°. 1. Een buitenverblijf, genaamd //Bloem- lust", gelegen buiten de Morschpoort, aan de Hooge Morsch onder de gemeente Oegstgeest, sectie E, Nos. 563, 610, 751 en 752. Opgehouden. N°. 2. Een perceel boschland en boomgaard, en N°. 3. Een perceel warmoeziersland en boom gaard. Beide gelegen onder de gemeente Oegst geest nevens perceel N°. 1, sectie E, Nos. 181. en 775 gecombineerd. Kooper I. Imans voor ƒ1421. GEMENGDE BERICHTEN. Uit Zwolle wordt aan de Deventer Courant gemeld Voor ruim twintig jaren verliet eene jonge schoone vrouw haren echtgenoot en leefde sedert dien tijd van dezen afgescheiden te Amsterdam, waar zij als winkeljuffer haar kost verdiende. De echtgenooten hadden elkander sedert dien tijd niet wedergezien De man was na eene twintig jarige en dus vrij bedaarde overdenking tot de overtuiging gekomen, dat hij wegens zijn onge makkelijk humeur de oorzaak was van de ver wijdering zijner vrouw. Vol berouw ging hij naar Amsterdam, waar het hem na lang zoeken gelukte zijne vrouw te ontdekken, waarop hij zoodanig verliefd werd, dat hij haar terstond op nieuw zijn hart aanbood, onder de stellige be lofte, haar nimmer weder reden tot ontevreden heid te zullen geven. Het is zeer natuurlijk, dat de vrouw aan het smeeken van haren echt genoot niet lang weerstand kon bieden, en dat twee harten, die 20 jaren vacant gestaan had den, weder door liefde werden ingenomen. Er was echter een jong winkelbediende, die nooit geweten had dat de vrouw getrouwd was; deze had meermalen om hare hand gevraagd, waarop zij, zonder hem af te wijzen, telkens zeide dat zij er zich op bedenken zou. Dit bedenken duurde echter zoo lang, dat het jongmensch het geduld verloor en haar eindelijk pertinent bad afgevraagd of zij met hem in den echt wilde treden of niet. De vrouw ging hem nu met haar man bezoeken en zeide//Albertik wilde gaarne met u trou wen, maar mijn man wil 't niet hebben." De ge waarwording van Albert laat zich beter denken dan beschrijven. In Walles is een jammerlijk ongeluk voor gekomen op den spoorweg tusschen Newtown en Llanidloes in het graafschap Montgomery, waar drie bruggen over de Severn zijn. Een dier bruggen, nabij het station Caesws, brak juist toen de trein er op was, die gelukkig slechts weinig menschen bevatte. De locomotief, tender en twee beestenwagens stortten in de rivier en hielden gelukkig het overige van den trein tegen, zoodat de passagiers, meest vee hoeders, gered werden. De machinist is verdron ken, vastgeklemd tusschen locomotief en tender, en de stoker is vooruitgeslingerd en door de locomotief, die op hem viel, in de bedding der rivier gedrukt. Ware het ongeluk den slechts enkele uren te voren daar gepasseerden markt- trein overkomen, dan zouden er vrij wat men schenlevens te betreuren zijn geweest. ADVERTENTIEN. Heden ontvingen wij uit Rotterdam het treu rig berigt dat onze waarde schoonzuster Vrouwe C. VAN GILSE VAN DER PALS geb.CLAü» is overleden. F. W. KRIEGER. M. KRIEGER, geb. tan Gilse van der Pals. Leiden, 8 February 1868. Algemeene kennisgeving. Wordt gevraagd om dadelijk in dienst te treden een llinke LOOPJONGEN. Adres in persoon bij den Boekhandelaar P. J. TRAP, Botermarkt. De ondergeteekende vraagt tegen primo Mei eene VROUWELIJKE DIENSTBODE, van de P. Godsdienst, die volkomen bekend moet zijn met de bereiding van boter en ko* mijnen kaas, om als zoodanig onder toezigt eene bouwerij van 10 koeijen waar te nemen en verder huiswerk te verrigten. Uitsluitend de zoodanigen, welke van goede getuigschriften zijn voorzien, kunnen zich in -persoon aanmelden bij J. A. CHARBON Js. Rusthof)] te SassenHEIm. Door vertrek naar buitenslands wordt te Rijnsburg, nabij Leiden, TE HUUR of TE KOOP aangeboden eene florissante BROOU- BAKKERIJ, waarin gemiddeld 9 mud tarwe en 6 mud rogge per week worden verbakken, zijnde ook bijzonder geschikt voor eene Krui deniers-affaire. Bij het huis bevindt zich stalling voor 6 koeijen. Adres, franco of in persoon, bij L. van EES, Metselaar, te Rijnsburg. De Directeur der Registratie en Domeinen in Zuid-Holland maakt bij deze bekend, dat zij, die het TIEN DREGT, dat de Staat op hunne goederen in Zuid-Holland gelegen uitoefent, vóór den aanstaanden oogst verlangen af te koopen, zich daartoe, mondeling of schriftelijk, vóór den lsten April aanstaande moeten aanmelden bij den Ontvanger der Registratie en Domeinen, in den kring van wiens kantoor de tiendpligtige goederen gelegen zijn. Het ten laste van den af kooper komende loon van 's Rijks Schatter bedraagt niet meer dan vijf gulden daags, welk loon door tusschen- komst van den Ontvanger wordt uitbetaald. 's Gratenhage, 7 February 1868. N°. 1173. De Directeur voornoemd, W. LEE. Vereeniging «Harmonie.'' Het Bestuur der Vereeniging verwittigt H.H Leden, dat de op Dinsdag den 11 Februari 1868, aangeschreven Algemeene Vergadering door bij zondere omstandigheden WIET kan plaat» hebben, maar gehouden zal worden op Maan dag den 17 Februari e.k. des avonds ten 8 ure, in het gewone Lokaal. Leiden, 10 Februari 1868.

Leidsch Dagblad | 1868 | | pagina 3