HH. Schoenmakers, UITVOERING Zangvereeniging CAECILIA, HOUTVERKOOPING tusschen die verschillende hoven gewisseld zijn. Een verder bewijs wordt gevonden in de toe kenning van het grootkruis der Leopoldsorde aan den teruggeroepen Italiaanschen gezant. De concordaats-quaestie schijnt hare op lossing nog niet nabij te zijn, ofschoon zich voorzien laat, dat deze in liberalen zin zal plaats hebben. Zoo heeft de nieuwe Oostenrijksche gezant te Rome, graaf Riveldi, op aandringen van den Oostenrijkschen minister van eeredienst, Hasner, krasse instruction in die quaestie ge kregen. Engeland. De Engelsche bladen zijn opnieuw opgevuld met berichten betreffende de Eenians. Te Eulham heerschte een groot alarm, wegens de onderstelling dat men de gashouders in de lucht wenschte te doen springen. Er werden eenige personen in hechtenis genomen, doch 't bleek later, dat het vermoeden ongegrond was. Te Middlerborough heeft men, volgens bladen van Newcastle, getracht, het postkantoor in de lucht te doen springen. De directeur ontdekte nog in tijds, dat hiertoe ernstige toebereidselen waren gemaakt. Ook te Chatham is men ernstig beducht, dat er een aanval op de kruitmagazij nen van Upnor Castle zal worden gedaan. Er zijn doortastende militaire maatregelen geno men om zoodanige plannen in elk geval te ver ijdelen. Rome. De kardinaal Andrea is geëindigd met eene schriftelijke bekentenis te teekenen, hem door het Yaticaan voorgelegd, waarbij hij alles herroept wat hem ten laste was gelegd. Rusland. Eene keizerlijke ukase heeft de ukase van den Benaat van 26 Mei j.l. opgehe ven, waarbij aan den bij den opstand betrokken en verbannen personen van de lagere volksklassen vergund werd, om zich in de westelijke gou vernementen van het koninkrijk Polen te ves tigen. Turkije. Do Weener //Debatte" verneemt, dat Pruisen zich heeft aangesloten bij Oosten rijk, Frankrijk en Engeland in de stappen dezer mogendheden bij de Porte, tot het verkrijgen van waarborgen voor concession ten aanzien van Candia, terwijl Italië en Rusland zich van deel neming daaraan onthouden. Het blad beschouwt die aansluiting van Pruisen als een feit van veel beteekenis. Men beweert dat de groot-vizier aan de Can- dioten de belangrijke concessie heeft gedaan van een Christen tot gouverneur van het eiland aan te stellen. Denemarken. De regeering heeft Maandag 11. bij de vertegenwoordiging de overeenkomst in gediend, welke met de Yereenigde Staten is ge sloten tot verkoop van de West-Indische eilan den St.-Jan en St.-Thomas. De minister van bui- tenlandsche zaken verklaarde echter tevens, dat de beraadslagingen over die conventie nog niet kunnen plaats hebben, vermits de op die eilan den uitgeschreven volksstemming, om uitspraak over de overeenkomst te doen, wegens de aldaar plaats gehad hebbende aardbevingen uitgesteld moest worden. Amerika. De zittingen van het congres der Unie zijn Maandag 11. hervat. De vertegenwoor diging heeft zich het eerst bezig gehouden met de vaststelling van een adres van dankbetuiging aan generaal Sheridan, welk adres tevens eene berisping bevat van den president, die genoem den generaal uit zijne betrekking ontsloeg, in strijd met de wenschen van het congres. Verder beeft het congres zijne gecommitteerden tot de buitenlandsche aangelegenheden uitdrukkelijk ge last er voor te waken, dat Amerikaansche burgers niet worden mishandeld door de Britsche auto riteiten in Ierland. Deze vermaning staat natuurlijk in betrekking tot de woelingen der Fenians en is slechts een nieuw bewijs van de weinig welwillende gezind heid der Amerikanen jegens Engeland. Sedert den aanslag op de gevangenis te Clerkenwell is intusschen de ingenomenheid der Amerikaan sche dagbladen met het streven der Fenians merkelijk bekoeld. Men bespeurt thans, dat deze lieden eigenlijk niet anders doen, dan op En- gelschen bodem de wijze van oorlogvoeren over te planten, waartoe sommige afscheidings-gezin- den de toevlucht namen in het laatste jaar van den burgerkrijg. Men herinnert zich de pogingen om de gele koorts te doen uitbreken in New- York, om pakhuizen en kantoren in de voor naamste steden der Unie door brand te ver nielen, enz. Het gevaar, dat men toen in de Unie liep, staat menig Amerikaan nog levendig genoeg voor den geest, om zijn oordeel over de Fenians, die thans even afschuwelijke mid delen aanwenden, belangrijk ten gunste der En gelsche autoriteiten te wijzigen. Volgens berichten uit Washington, van S Januari, heeft de senaat de wet aangenomen, waarbij de belasting op de binnenlandsche ka toen afgeschaft wordt, te beginnen met den oogst van 1868, en het inkomend recht op het bui- tenlandsch katoen voor het jaar eindigende met April 1869. Aan de bureaus van Lloyds te Londen is een extract uit een brief uit Rio Janeiro van 24 November aangeplakt, waarin gemeld wordt, dat de Engelsche stoomboot //Sauturn" gezon ken is in een storm. Vierhonderd personen zouden daarbij omgekomen zijn, waaronder de Engelsche gezant. Naar luid van een telegram uit New-York is in Yucatan (Mexico) een opstand tegen het bewind van Juarez uitgebarsten, en zijn do op standelingen reeds moester van Sisal, de voor naamste haven dier provincie. Men verwachtte er nu Santa-Anna. Juarez houdt echter de op standelingen steeds ingesloten. Afrika. Uit Zanzibar wordt van den eersten dezer bericht, dat aldaar tijdingen waren ont vangen van Keelwa, meldende dat Dr. Living stone, of iemand die op hem geleek, gezien was op - reis naar den westkant van het Tan- gayeka-meer. RECHTSZAKEN. In de correctioneelezitting der Rechtbank te Leiden van Vrijdag 10 Jan. 1868 zijn ver oordeeld C. v. d. E. te Leiden, wegens mishandeling, tot eene gev. van 6 d. P. Z. te Soeterwoude, wegens beleediging van een bedienend beambte, tot eene geldb. van 8 of subsid. gev. van ld. H. P. te Leiden, wegens ontduiking der plaatselijke belasting op het gemaal te Rijns- burg, tot eene geldb. van 5 of subsid. gev. van ld. J. H. V. te Oude-Wetering, wegens overtreding op de Zondagswet, tot eene geldb. van ƒ1 of subsid. gov. van 1 d. ADVERTENTIEN. Hoden overleed, in den ouderdom van 38 ja ren, mijn innig geliefde echtgenoot PAULUS HOEKEMA KINOMA, Med. Chir. et Artis Obst. doctor, diep betreurd door allen die hem gekend hebben. M. C. VAN DER HOEVEN, Wed. P. Hoekema Kinoma. Leiden, 8 Januari 1868. Rouwbezoeken worden niet afgewacht. die genegen mogten zijn, om binnen den tijd van zes weken, binnen deze stad te doen maken, van vier en dertig paar gewascht lce- deren mans hooge schoenenalsmede door het aanbrengen van nieuwe voorstukken, halve zolen, randen en achterlappen, aan genoemd getal, gedurende dit jaar te doene reparatie, kunnen hunne inschrijvingsbiljetten, met opgave der kosten per jaar, voor of op den 15 Januaij a. s. inleveren aan den Eersten Commissaris van po- licie alhier, bij wien de voorwaarden gehoord kunnen worden. HANDEL. OVERZICHT DER WEEK. Koelie. Uithoofde van het gesloten water ging er zeer weinig om. Bij de Afrikaansche Handelsvereeniging werden afgedaan 1250 balen Afrikaansche koffie tot 31 ets. Suiker. Ruwe en Geraffineerde zonder han del; stemming flauw. Thee. Met beperkten omgang; alleen naar beste soorten was eenige vraag. Rijst. Zeer stil. Vruchten. Alleen in vijgen was eenige om gang. Condaatsche tot f 8%, doch onder ƒ9 niet meer te koopen. Voor Comader is /'ll besteed. MeekrapDoor gesloten water zonder handel. Indigo. Stil doch zeer vast. B'otasschen. 50 vaten 1ste soort Peters- burger a f 12% gedaan en nu niet onder f 12% to koop. Katoen. Deze week minder geanimeerd ge stemd met eenige afdoeningen tot iets lagere prijzen. Wol. Zonder omzettingen. Tin. Afgedaan 1800 bl. Banca tot f52% en 900 bl. tot f 52 K. Huiden. Niets omgegaan. l'ctrolciim. Prijzen geheel nominaal, daar de communicatie met de losplaatsen op Fijenoord nog met groote moeilijkheden en kosten ge paard gaat. Genoteerd wordt ƒ21, f 21% voor blank op Fijenoord te ontvangen. Granen. Door gesloten water geheel zonder handel, de stemming is echter zeer vast. Meel. 1ste qual. f 25; 2de qual. ƒ22, ƒ23; 3de qual. ƒ16, 18%. Keizersmeel 30. Oliën. Raapolie cont. 40&, per Mei 3954-, per Dec. ƒ4O.H Lijnolie cont. 38, per Mei ƒ3834. der op Dingsdag 14 Januarij 1868, des avonds ten 7 ure, In de Stads-Gclioorzaal. PUfiOGRAlIlIA. N°. 1. Lauda Sion Mendelssohn Bartholdy. u 2. Duo uit de Schepping Hagdn. 3. Mis N°. 4 in B dur Hagdn. Toegangkaarten, a 99 Cents, zijn verkrijg baar van af Vrijdag 10 Jauuarij bij de firma P. M. J. N. GEIJER alhier en op den avond der uitvoering aan de Zaal; terwijl er in het Hotel de Zon eene Inteekenlijst gereed ligt voor degenen, die verlangen als Buitenge woon Lid der Vereeniging toe te treden, tegen eene contributie van 2.50 'ejaars. In de magazijnen van M. L. HERMANS C°. te 's Gravenhage is steeds voorhanden een groote voorraad RIJTUIGEN, zoowel nieuwe als gebruiktevoor welke laatste even als voor de nieuwe, wordt gegarandeerd. op en om de Hofstede Zuydwijkonder Wasse naar, op Dingsdag den 14den Januarij 1868, des morgens ten 10 ure, van eene aanzienlijke partij zwaar HAKHOUT. Breeder bij biljetten.

Leidsch Dagblad | 1868 | | pagina 3