N0. 2420. Dinsdag A°. 186 31 December. BINNENLAN IX LEiDSCH DAGBLAD, PRIJS DEZER COURANT. [Voor Leiden, per 3 maandenf 3.00. j Franco per postn 3.85. IAfzonderlijke Nommersn 0.10. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon-en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTENTIEN. Van 1-6 regels/0.75; iedere regel meerƒ0.12*. Geboorte-, huwelijks- en doodberichten van 1-4 regels 0.90; iedere regel meer0.15, Uithoofde van den nieuwjaarsdag zal woensdag deze courant niet worden uitgegeven. LEIDEN, 30 December. Vrijdag avond werd door de Leidsche Scherp- schuttersvereeniging in het logement de Zon" op de Breestraat, eene vergadering gehouden, die, zooals velen met bijzonder genoegen bespeurden ook door enkele leden donateurs werd bijgewoond. Na het kiezen van twee leden voor het kader werd door de commissie van kleoding rapport daarover uitgebracht, terwijl de vergadering na eenige nadere inlichtingen te hebben gevraagd, zich daarmede vereenigde. Vervolgens wordt eene commissie uit het bestuur en uit de leden benoemd om de leden van het vroegere scherpschutters vrijkorps dat, zooals men weet, verklaard had zich bij de vereeniging te willen aansluiten, in de vergadering binnen te Jeiden. Weldra verschenen zij dan ook voorafge gaan door den banierdrager met do banier, en namen, onder het uitvoeren der Leidsche scherp- achuttersmarsch, door een goed geoefend muziek korps onder de leiding van den componist J. G. Krulder, de voor hen bestemde plaatsen in. Met een hartelijk woord werden de nieuwe den toegesproken en als broeders verwelkomd, rwijl de verwachting werd uitgedrukt, dat men nu spoedig éene vereeniging gevestigd mocht zien, die Leiden tot eer zou verstrekken, in plaats van twee, te zwak om afzonderlijk dat doel te bereiken. Op verzoek werd daarop de feestmarsch her- ihaald en luide toegejuicht. Nu nam een der ieuwe leden het woord en dankte voor de artelijke ontvangst die aan de leden van het ^oormalige korps in hun nieuwen kring ten eel viel. Nog een ander der nieuwe leden prak hierop de vergadering aan en drukte in ierlijke en krachtige woorden den wensch uit, dat de vereeniging meer belangstelling bij Lei- dens ingezetenen mocht ontmoeten. Ten slotte, om te kunnen voldoen aan de voorwaarde door do leden van het voormalig vrijkorps gesteld, stelden de leden Ten Sande en Pickee hunne plaatsen in het bestuur be schikbaar, waarvoor de vereeniging hun haar dank betuigde, en ging men over tot de benoe ming van twee nieuwe leden uit de thans ont bonden vereeniging. Daartoe werden gekozen de heeren Hengeveld en Veth, die aanstonds hunne benoeming aannamenwaarop door de uitvoering van het Ned. volkslied de volkomen samenstelling der beide vereenigingen werd be zegeld. Nog eenige oogenblikken bleef men vriendschappelijk bijeen en verliet eindelijk de bijeenkomst, onder den indruk, dat die avond tot de aangenaamste herinneringen van de leden der L. S. Y. zou behooren. Bij koninklijk besluit van 15 December is vastgesteld eene nieuwe regeling van de rang- erdeeling, aanstelling, bevordering en bezoldi ging der ambtenaren van den Rijkstelegraaf. Het vaste personeel zal voortaan bestaan 1° uit lijninspecteuren directeuren van telegraafkan toren onder-directeuren, verdeeld in twee klas sen; magazijnmeesters, expediteuren, opzich ters en telegrafisten de beide laatste verdeeld in drie klassen; allen met koninklijke benoe ming en 2° uit klerken door den minister van binnenlandsche zaken aan te stellen. Aan die verschillende betrekkingen zijn de navolgende jaarwedden verbonden Lijninspecteuren, tevens directeuren van kan toren der 1° klasse 2000 a 3000. Lijninspecteuren, tevens directeuren van kan toren der 2° of lagere klasse 1700 a 1900. Directeuren van kantoren der 1° kl. 1800 a 2500 u 2° u 1700 u u 3° 1600 tt u u 4° u 1500 ii u 5° u u 1300 1400 u n 6° ii u 1100////1200 ii n u 7° ii 900////1000 Onder-directeuren der eerste klasse 1500 1600 u tweede 1100// 1400 Magazijnmeestersn 1400 1800 Expeditearenn 700////ÏOOO Opzichters der 1° klasse 1300////1600 ii 2° ii 1000////1200 n 3° u .n 800//// 900 Telegrafisten der 1° klasse .//1200 2° 1000//1100 3° 800 900 Klerken300 //- 800 De verdeeling der kantoren in klassen ge schiedt volgens het aantal behandelde telegram men en wel met dien verstande dat kantoren der 1° klasse meer dan 100,000 en der 7° min der dan 2500 'sjaars hebben. Bovendien worden aan de telegrafisten op de kantoren werkzaam, belooningen per bericht boven hunne vaste bezoldiging toegekend, terwijl de minister, voor speciale diensten ook toelagen kan verleenen tot een maximum van 500 en tijdelijk leerlingen-telegrafist, schrijvers enz. kan in dienst stellen. Volgens de bestaande organisatie waren er opzichters en telegrafisten der 1°, 2° en 3° klasse, respectievelijk met ƒ1200, ƒ1000 en ƒ800 tractement en met toelagen die hoogstens 800 konden bedragenbenevens klerken op eene be zoldiging van ƒ300700 alle door den minister aangesteld. De minister van financiën verwitticht de belanghebbenden, dat in overeenstemming met de bepalingen van het tusschen Nederland en de Vereenigde Staten, onder dagteekening van den 26sten September jl. gesloten postverdrag met die van het koninklijk besluit van den 13den dezer (Staatsblad n°. 119), de verzending der correspondentie bestemd voor of herkomstig uit de Vereenigde Staten, Californië en Oregon, te rekenen van 1 Januari 1868, aan de navol gende voorwaarden is onderworpen het port der brieven naar de Vereenigde Staten bedraagt 40 cent voor elk gewicht van 15 wichtjes of gedeelte van 18 wichtjes. Wegens de brieven die zoowel in de eene als andere richting //ongefrankeerd" worden ver zonden, is een verhoogd port van de geadres seerden in te vorderen. Hier te lande bedraagt dit verhoogde port 15 cent voor eiken brief. Het port der gedrukte stukken en dat van de monsters of stalen van koopwaren bestemd voor de Vereenigde Staten bedraagt 7 cent voor elk gewicht van 40 wichtjes of gedeelte van 40 wichtjes. Ongefrankeerd ter post bezorgde drukwerken of monsters bestemd voor de Vereenigde Staten, worden niet verzonden, maar zoo mogelijk aan de afzenders teruggegeven. Bij ontoereikende frankeering door middel van postzegels, van de brieven, gedrukte stukkeu en monsters, bestemd voor of afkomstig uit de Vereenigde Staten, worden zij ten laste der geadresseerden, onverminderd de toepassing van het ontbrekende bedrag, bij wijze van boete, met een verhoogd port bezwaard; en wel hier te lande ten bedrage van 15 cent voor brieven en van 10 cent voor gedrukte stukken en mon sters. In geval van aanteekening der brieven, ge drukte stukken en monsters is, behalve het port respectivelijk van 40 cent per 15 wichtjes en van 7 cent per 40 wichtjes, daarenboven een vast aanteekengeld van 25 cent door de afzen ders hier te lande te betalen. Tot naricht der belanghebbenden is verder strekkende dat er drie maal 's weeks eene ge- slotene brievenmaal uit Nederland naar de Vereenigde Staten wordt verzonden. In verband met die verschillende expeditiën zijn de laatste tijdstippen van verzending der correspondentie voor de Vereenigde Staten als volgtuit Am sterdam, 's-Gravenhage en Rotterdam, eiken Maandag respectivelijk te 8,40 'sm. 10,41 'm. en 12,15 'sav. als voren eiken Dinsdag en Vrijdag respec tivelijk te 2,35 'sav. 4.6 en 5.15 'sav. De bovengemelde tijdstippen zijn die van het vertrek der treinen of andere vervoermiddelen, waarmede de expeditie uit de genoemde steden plaats vindt. De benoemde luitenant ter zee der 2de H. van den Pauvert, wordt met den lsten Januari aanstaande, overgeplaatst van Zij ner Majesteits ramtorenschip //Prins Hendrik der Nederlanden" op Zr. Ms. wachtschip te Wil lemsoord, en met dien datum op eerstgenoemden bodem vervangen door den adelborst der 1ste klasse O. Kreet de Virieu, thans dienende op voormeld wachtschip. De minister van buitenlandsche zaken graaf Van Zuylen van Nijevelt, zal eerstdaags weder een diplomatiek diner geven. Het diner dezer dagen gehouden werd door den minister van fi nanciën, graaf Schimmelpenninck en door leden van het korps diplomatique bijgewoond. Den 16den December had te Gronin gen in de bovenzaal der//Harmonie" de tweede vergadering plaats van de //Maatschappij tot Nut van den Javaan." Nadat de leden zich tot

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1