Vrachtgoederen. FAILLISSEMENT. de kamer verworpen met 201 tegen 199 stem men; 8 leden hielden zich buiten stemming. HDe andere motiën zijn daarop door de voor stellers ingetrokken. JEen daarvan, die van den heer Crotti, ten gunste van het wereldlijk gezag, was niet vol doende ondersteund. f| Daarop heeft de heer Menabrea in de kamer verklaard, dat het kabinet ten gevolge van het uitgebrachte votum der kamer zijn ontslag had ingediend en de beslissing van den koning zou afwachten. De //Correspondance Italienne" consta teert het bestaan in Frankrijk van eene mach tige partij, die 't op den ondergang van het koninkrijk Italië aanlegt. Het blad zegt dat Europa niet van den kant van Frankrijk zal dulden, datgene, wat Frankrijk zelf niet van den kant van Oostenrijk heeft toegelaten. In de senaat heeft de president een brief voorgelezen van den generaal Cialdini, waarin deze zegt inlichtingen te willen geven over de laatste ministerieele crisis. De senaat heeft be sloten, dat Cialdini na Kerstmis de bedoelde inlichtingen zal verstrekken. I Amerika. Reeds is iu een telegraphisch bericht uit New-York gemeld, dat in de kamer van volksvertegenwoordigers te Washington het voorstel, om den president Johnson in staat van beschuldiging te stellen, met eene groote meerderheid is gevallen. De mailboot uit New- York deelt thans andermaal den uitslag der stemming mede, die, daar het vorige bericht per Atlantischen telegraafkabel was ontvangen, na tuurlijk verouderd is. Uit de berichten met de mailboot blijkt echter, hoe de verhouding der stemmen tusschen de beide groote partijen bij deze gelegenheid was. Yan de 108 volksverte genwoordigers hebben zich namelijk slechts 10 democraten, of aanhangers der politiek van den president, tegen het voorstel verklaard, terwijl 6S republikeinen, of tegenstanders zijner staat kunde, zich bij de democraten hebben aange sloten. Wellicht bestaat er voor deze groote icheuring of splitsing eene andere gewichtige jeden dan van legalen aard, aan het voorstel zelf ontleend. Het is zelfs wel te denken, dat de meerderheid teruggedeinsd is voor zulk een uiterste als in het voorstel lag opgesloten. In elk geval is het opmerkelijk genoeg, dat dit votum is uitgebracht nadat de boodschap van en president was ingediend, waarin, gelijk men Sveet, de heer Johnson met groote standvastig- eid al zijne politieke handelingen blijft verde digen. In den Amerikaanschen senaat is een voorstel edaan, dat de strekking heeft om represailles nemen tegen Engeland wegens de rechten, die het in der tijd aan de Zuidelijke staten als orlogvoerende partij heeft toegekend. Dat voor stel bepaalt namelijk om aan Abyssinie ook de echten van oorlogvoerenden toe te kennen. Indien dit voorstel wordt aangenomen, dan is het te voorzien, dat Abyssinie kapers uit Amerika zal ontvangen, om de Engelsche koopvaardijvloot afbreuk te doen, en alzoo zou die oorlog nog gewichtiger gevolgen kunnen hebben dan men vermoedde. Doch het voorstel is in den Ame- ikaanschen senaat nadrukkelijk bestreden, vooral omdat het Amerika in ernstige moeilijkheden met Engeland kan wikkelen. GEMENGDE BERICHTEN. Een jongmensch, een van die altijd onge ruste, gejaagde wezens, die men dikwijls op reis aantreft, deed een uitstapje van Amsterdam naar Arnhem. Hij had een plaatsbriefje genomen, zocht een zeer gemakkelijk hoekje uit en ver liet den waggon nog even om naar zijne bagage te zien, die in den goederenwagen moest zijn. De conducteur antwoordde op zijne vraag, Of hij een koffer gemerkt H. K. had ontvangen dat deze zich nog aan het goederen-bureau be vond. De reiziger snelt er been, doch door het aldaar heerschend gewoel en de drukte gelukte het hem in het eerst niet om toegelaten te wor den. Eindelijk verneemt hij dat zijn koffer be hoorlijk opgeladen is. Zich hierop weder naar den trein begevende, ziet hij tot zijne niet ge ringe ontsteltenis, dat deze reeds is vertrokken. Bij den middagtrein is hij weder aan het het stationin de gedachte dat hij op het biljet van des morgens zijne reis aanvaarden kan, wil hij de wachtkamer biunenmen zegt hem dat zijn biljet niet meer geldig is en hij zich aan het bureau van een ander moet voorzien. De wanhopige passagier verlangt dat men zijn biljet verwisseleer ontstaat een hevige woordenstrijd, die eindigde met het koopen van een nieuw plaatsbriefje. De wanhoop van den jongeling gaat over in vermetelheidtrotsch zegt hij tegen den knecht van de wachtkamer: //Ik zal met het oude mijn sigaar aanstekenzoo gezegd, zoo gedaan. Verbazend dampende en in drift de blauwe wolkjes nastarende, stapt hij op het plein voor het station heen en weder; de bel luidt ten tweeden maleonze reiziger snelt naar bin nen en neemt opnieuw plaats in een der wag gons. Nabij de eerste halt vertoont zich de conducteur in den wagen om de plaatsbriefjes na te ziennauw heeft hij een blik op dat van den jongeling geworpen, of hij moet hem op merken, dat zijn biljet wèl geldig was voor den trein die des morgens vertrokken is, maar niet voor dezen. De eigenaar van den koffer met H. K. geraakt geheel in vertwijfeling; in zijnen overmoed heeft hij het rechte plaatsbriefje ge bruikt tot bet aansteken zijner panatella en het vervallene behoudenop nieuw moet hij zich van een biljet voorzien en aldus wordt de ramp spoedige reis volbracht. In Arnhem aangekomen, is zijne eerste werk naar den verloren koffer te onderzoeken; bier verneemt hij, dat men hem reeds des morgens naar Amsterdam teruggezon den heeft, aangezien de eigenaar aldaar was achtergebleven. De geheele spoorweg-expeditie en alle dito inrichtingen vervloekende, gaat hij met den laatsten trein weder uit Arnhem naar Amster dam, om in het bezit van zijn zwervend eigen dom te geraken, doch dit is reeds naar Arnhem opgezonden met het bericht, dat de eigenaar zich nu werkelijk daar bevond. Op deze wijze zon de jongeling ongetwijfeld nog op dit oogen- blik zijn koffer nareizen, ware het niet, dat hij, aan den raad van anderen gehoor gevende, be daard te Amsterdam de terugkomst van zijn passagiersgoed had afgewacht. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Gemeenteraad van Ley- den, op Zaturdag 28 December 1867, 's namiddags te twee uren. 1°. Yoordragt tot wijziging van de gemeente- rekening over 1866. 2°. Adres van H. van Cazant, tot vergoeding wegens door hem geledene schade bij het schorsen der beestenmarkten, als pachter van den afval en de levering der benoodigdheden voor de beestenmarkt. 3°. Adres van Vrouwe E. Driessen von Eorckenbeck, c. s., om den namiddagschooltijd op Woensdag en Zaterdag, op de school voor meer uitgebreid lager onderwijs le klasse, voor jongens, af te schaften. 4°. Adres van P. van Rijn, om vergunning tot het maken van een plankijs in den Nieuwen rijn, achter zijn huis op de Hoogewoerd, wijk III, n°. 379. 5°. Adres van de weduwe J. J. Visser, houdende verzoek tot het leggen van eene brug van het Delfsche jaagpad naar hare kleederbleekerij. 6°. Plans en voorwaarden van aanbesteding, van a. het dagelijksch onderhoud van en het doen van eenige bijzondere werken aan de gebouwen en het ameublement der openbare scholen, voor 1868; b. het dagelijksch onderhoud van eenige openbare gebouwen en verhuurde huizen, met de daarbij voorkomende herstellingen en ver nieuwingen, over 1868; c. de levering van eiken-, greenen-, vuren- en ijpenhout, spijkers en klein ijzerwerk, verfwaren, glas, enz., wagen- en bezem- makerswerkd. het maken van zestien stuks school tafels e. het leveren van rivier- of kiezelzand en ge- wasschen grind. 7°. Voordragt tot onderhandsche verhuring van den zolder en het magazijn in de Smidsteeg. 8°. Voordragt tot het beschikbaar stellen van een gedeelte van den Vestwal tot het plaatsen van droogreezen voor schapen vachten, kettingen, garens, enz. 9°. Adres van Mr. J. C. du Pui, curator in het faillissement van J. J. Kooreman, om afschrijving van plaat selijke directe belasting, 1867. ADVERTENT1EN. Bevallen van een zoon G. MARTIN de Jager. Leiden, 24 December 1867. Hollaudsclie IJzeren Spoorweg-Maatschappij. Direct verkeer met België. Het direct verkeer voor Reizigers en bagage is uitgebreid van Leiden naar llrussel, Meclielen, Gent, Luik en Ostende via Antwerpen. DE ADMINISTRATEUR. Amsterdam, 23 December 1867. Ilollamlsclie IJzeren Spoorweg-Maatschappij. De bezorging van vrachtgoederen aan huis ge schiedt wanneer zulks op de adressen is aange geven, in de gemeente Leiden, tegen 10 cents per 100 Ned. t?. De sedert Mei 11. verlaagde tarieven zijn aan de Stations verkrijgbaar. DE ADMINISTRATEUR. Amsterdam, 23 December 1S67-. Bij acte op den lOden December 1S67 voor den Notaris PIETER MULLER, in bijzijn van getuigen, te Leiden verleden, is de Vcuuoot- sehap tot uitoefening eener Steenbakkerij, gelegen onder de Gemeente Leiderdorpaange gaan tusschen Mejufvrouw CORNELIA DIRKS, in leven Weduwe van den Heer PIETER HEN DRIK HOOS, te Leidenen die na haar over lijden door den Heer JAN LAURENS HOOS, Bloemkweeker, wonende onder de Gemeente Oegstgeestis opgevolgd, en den Heer HUBER- TUS JACOBUS RIJSHOUWER, Steenbakker, te Leiderdorpgedreven onder de firma HOOS en RIJSHOUWER, ontbondenonder be paling dat genoemde Heer JAN LOURENS HOOS de Steenbakkerij onder dezelfde firma voor eigen rekening zal voortzetten en dat de zaken der firma, voor zoo verre die regtens verbiudend zijn, door hem zullen worden ver effend. Geschiedende deze aankondiging ingevolge art. 31 van het Wetboek van Koophandel. ,De Schuldeischers in het faillissement van PIETER DE VOS, gewezen Kleedermaker en Winkelier, en van diens Huisvrouw DINA TELLEMAN, vroeger Hoedenmaakster, beideu te Ilazerswoude, worden opgeroepen tot het aan- hooren der rekening en verantwoording, welke de Ondergeteekeude Curator, op Dinsdag 31 December e. k., des voormiddags te half elf uur, in een der lokalen van het Rechtsgebouw, ten overstaan van den Edel-Achtbaren Heer Rechter-Commissaris zal afleggen. Mr. P. A. CALLENFELS. Leiden, 21 December.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3