ZAAL: Nieuwe Rijn, SCHOUWBURG TE LEIDEN. KOFFIJHUIS EN RESTAURATIE. moet preciseeren. De zitting is daarna opge heven. Wat de conferentie betreft, zegt men dat de barometer van slecht weder" op verander lijk" is gekomen. Of zij //schoon weder" zal bereiken is nog te betwijfelen. Aan den heer De Sarcey, die voorlezin gen wilde houden over //Polyeucte," is de vergun ning daartoe geweigerd. Zouden wellicht de ver zen van Corneille: Une femme d'honneur peut avouer sans bonte, Ces surprises des sens que la raison surmonte" aanstoot hebben gegeven aan eene in den laat- sten tijd zeer licht geraakte gemalin van een diplomaat? Of zag de regeering des keizers ge vaar in de woorden Quoique le dehors soit sans emotion Le dedans n'est que trouble et sedition." Italië. In het Karthuizer mannenklooster, in de nabijheid van Florence, is door de po litie eene huiszoeking gedaan. Men heeft eene belangrijke som gelds gevonden en belangrijke papieren ontdekt, waaruit blijkt, dat de mon niken op last van Rome een geheim ultramon- taansch genootschap vormden. Het onderzoek der politie duurt voort. ACADEMIE. Utrecht, 28. Nov. Bevorderd tot doctor in de rechten de heer J. Gr. A. van Zijst, van Woerden, na verdediging van een academisch proefschrift //De Nederlandsche strafwetgeving ter bescher ming van dijken en rivieren." Is en de ie iel au de, de ap er; 3nt ne- in len om Tweede Kamer der Staten-Generaal. Zitting van heden. Achtereenvolgens zijn aangenomen de wetsont werpen tot: 1°. Verlenging van den termijn gedurende wel ken de „wet van 17 October 1865 (Staatsblad N°. 21), betrekkelijk het vaststellen van buitengewone maatregelen tot afwending van besmettelijke vee ziekte enz. van kracht is 2°. tot nadere regeling van een deel der grens scheiding tussclien de gemeenten Beerta en Finster- wolde 3°. tot wijziging van hoofdstuk IV B der staats- begrooting voor 1866; 4°. tot wijziging van hoofdstuk IV A der staats- begrooting voor 1866. Daarna is het voorstel van den heer Dullert Dm de kredictwetten voor zes maanden in de af- leelingen te onderzoeken, na langdurige discussion, een en andermaal door den minister van jinnenl. zaken te zijn bestreden, aaugenomen met >7 tegen 34 stemmen, zoodat de krediet wet voor ïoofdstuk V en ook die voor de volgende hoofd- itukken, welke heden zijn ingekomen, naar de afdee- ingen zijn verzonden, waarin reeds heden, volgens met 58 tegen 13 stemmen genomen besluit, de lie voor binnenl. zaken wordt onderzocht, un Bet om !igd dan ilig- vol- het )od- ijke dul dd aar irbi lara mei ach GEMENGDE BERICHTEN. Frankrijk moge zich beroemen aan het oofd te staan der beschaafde volken, met. het nderwijs ziet het er toch nog zeer treurig uit. n 55 departementen kunnen van hen die trou- en tussclien de 30 en 75 pet. niet schreven, a een Fransch blad zegt terecht: //Wij den- en aan eene nieuwe organisatie voor het krijgs- ezen, laten we er liever aan denken die ontel- are onwetenden te onderwijzen. Het ware te enselien, dat aan dit nationale werk een tiende iel werd besteed der millioenen, die we thans utteloos verspillen. Laten we liever beginnen ruisen op dit gebied te bestrijden!" Vooral et de onderwijzers is het ellendig gesteld. Om- it ze van hunne karige bezoldiging onmogelijk Ven konden, hielden ze zich in hunne vrije 'en bezig met te arbeiden op de straat. De inister beeft dit thans verboden. Maar zal m ze nu van honger laten sterven Neen als emolumenten worden hen toegestaan: het ver- koopen van tabak en het tappen van brande wijn Er bestaat wel geea beter voedsel zoo wel voor den gezonde als voor den herstellende als zuivere onvervalschte chocoladeimmers een kop goede chocolade overtreft verreweg de beste bouillon in gehalte van werkelijke voedingsstof. Om billijke prijzen te verkrijgen vindt echter zoo dikwijls eene vervalsching van dit artikel plaats, dat eene qualiteit, voor welker zuiverheid wordt gewaarborgd, eene zeldzaamheid is gewor den. Het verdient daarom te meer vermelding, dat de §toom-cliocola«Ien-fabrlek van FRANZ STOLL1VEKCK te Keulen, die tot de meest beduidende fabrieken van Duitschland behoort, op de wereldtentoonstelling te Parijs wegens zuiverheid, voortreffelijke qualiteit, en goedkoopte van hare chocoladen, met de prijs- medaille werd bekroond. Deze onderscheiding is des te eervoller, dewijl de uitgereikte medaille de eenige is, die in deze branche op geheel Prui sen is gevallen. De fabriek dankt aan haar be ginsel, om alleen volkomen zuivere fabrikaten ter markt te brengen, haren alom verbreiden roem. Men zoude kunnen beweren, dat het zoowel de plicht als het belang van iedere groots han delszaak in victualiën enz. is, om hare klandizie met dit product te voorzien. ADVERTENTIES. Zij, die iets te vorderen hebben van den on- dergeteekende, worden verzocht hunne reke ningen te zenden naar 's Hertogenbosch. Adres: den Heer Scheefhals, Kerkstraat. L. VAN MEEUWEN. De Directeur van het Postkantoor te Leiden brengt ter kennis van het publiek, dat te be ginnen met 1 December e. k. behalve de thans be staande 3 verzendingen langs den Nederlandsch- Belgischen Spoorweg, eene vierde zal plaats heb ben en wel per trein van 10 uur 5 minuten. Buiten de verzending der brieven naar België wordt deze nieuwe expeditie bepaaldelijk daar- gesteld voor de correspondentie naar Engeland en Frankrijk, en de verder gelegene landen daarover verzonden wordende, terwijl daarvoor de laatste ligting der brievenbus aan bet Post kantoor zal plaats hebben ten 9 uur 40 minuten. De Directeur voornoemd, J. FICHET. Leiden, den 26 November 1S67. nabij de Middelstegracht. Door behoefte aan een geschikt lokaal buiten gewone spreekbeurt Maandag avond 8 uur. Spreker: de Heer fl*. KOESKR VAN SMAU5N, van Rotterdam. De Koniuklijke Hollandsche Tooneelisten onder directie van J. C. VALOIS, zullen de eer hebben te vertoonen op Maandag 2 Receinbcr 1SG? Melodrama in 4 Bedrijven, naar het Fransch van Anicet Bourgeois. Met nieuwe Cos tumes, Optogten en Jagten te voet en te paard. Aanvang ten ure. Prijzen der Plaatsen Loges ƒ1.60. Baignoires ƒ1.20. Parterre ƒ1.00 Galerij ƒ0.50. Achter-Galerij 0.30. Plaatsen zijn te bespreken op Zaturdag 30 No vember, en op den speeldagvan 10—1 uur. PAARDENSTEEO, Wijk VI, N°. 9. St. Nicoiaas dat is een dag Waardoor ik ook een woord wil zeggen, En als ik dan Uw gunst vermag Mijn Stadgenooten voor wil leggen, En de Boeren en Boerinnen, Die ik ook niet missen kan, Yraag ik s. v. p. komt binnen En gebruikt er ook iets van. 'k Heb puike Zuren die verkoelen Neemt er ook een wTeinig van Yoor die zich niet wèl gevoelen Gij zijt weer goed en een friscb man. Kabeljauw, een lekkre viscb, Heb ik zeer goed ingelegen, Met een Broodje bij den disch Dan kan men er weer goed tegen Paling in Chelij, puik puiken, Heb ik ook naar uw verlangen, En de vetste uit deTuikeu, Niet aan dobbers opgevangen. Een Broodje met een Haring is Yoor velen een remedie, Yoor koorts of maag dat is gewis, Ofkomt uit de komedie, Yan de lenden Karbonade Heb ik daaglijks verscb eu fijn Dat komt dikwijls U te stade Met goed Bier of een glas Wijn. Gebruikt en 't smaakt bijzonder goed Een Broodje met Garnalen, En zijt Gij niet belaan met spoed Laat mij er nog één balen. Ik heb nog veel: Likeuren, Wijn, Punch, Bieren, Chocolade; U zult ook niet bedrogen zijn Met mijne Limonade. Begunstigers! ik heb nog veel, Te veel om te vertellen; Wat ik U geef dat is zeer eêl; Ook Brandewijn op Morellen. Genever, ja een lieflijk nat, Heb ik ook in mijn kelder, Een half jaar wrel op het vat En altijd goed en helder. Maar, drinkt het niet met romers vol, Dat is op mijn geweten! Dat natje dan, maakt 't hoofdje dol, Dan wilt Gij niet veel eten. Want eetlust dat is meest 't bestaan Voor mij, mijn vrouw en kindren; 't Heeft 36 jaar mij goed gegaan En 1t zou mij nu nog hindren. Dus Heeren, Dames, Buitenliên! Helpt mij dus onderschragen En met Uw gunst mij hulpe biên En ik kan mijn last ligt dragen. Uw. Dw. Dienaar T. Li. v. «1. KOELEN. PS. Ik ben geopend tot 2 uur, Dat wil ik nog vertellen, Wil U mij nog voor langer duur, Gelief mij dan te bellen. Blijkens de bij de leden rondgezonden oproe pingbriefjes had Vrijdag 29 November 11., des avonds ten half acht uur, plaats de Algemeene Vergadering van leden der Maatschappij voor Toonkunst te Leiden. In deze vergadering werd aan de goedkeu ring der leden onderworpen de rekèniug en verantwoording over het maatschappelijk jaar 1866/67. Het bedrag der ontvangsten was 4011.60 Dat der uitgaven3979.12 Zoodat de rekening sloot met een batig slot32.48. Commissarissen deelden daarbij mede dat vooralsnog de inkomsten der Muziekschool niet voldoende waren om hare uitgaven te bestrij den, zoodat biervoor nog steeds een gedeelte der contribution van leden der Maatschappij

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3