MACHINALE BOEKBINDERIJ. Scheepmakerij te Koop. Koffie. Vast; vooral was veel vraag naar tenger eu kleuriger soorten Suiker. Geene verandering; de markt blijft vast, vooral voor ruwe suiker. Geraffineerd met spoedige levering stil en iet» lager te koopen. Thee. Deze week met veel omgang. De 78 koopen Monarchy werden bijna alle weder met een belangrijk avans verkocht. Specerijen. Van peper werden afgedaan circa 3300 balen per Bre men tot 17 ets. entrepot. Noten, foelie en nagelen zonder omgang. Vruchten. Van vijgen werd eeue lading, te Dordrecht verwacht wordende, van circa 12000 matten voor Rotterdam tot geheimen prij* verkocht. Meekrap. Met goeden handel tot vorige prijzen. Indigo. Vast en fijne soorten goed te plaatsen. Potasschen. Petersburger loco 13, zeilend ƒ1254- Katoen. Deze week flauw, met afdoeningen tot lagere prijzen. Heden sluit de markt in gunstiger stemming. Tin. 1500 blokken Banca tot ƒ53 afgedaan. Billiton ƒ5254- Huiden. Afgedaan: 64 stuks Oost-Indische, 272 stuks idem, 20 »tuki idem, 18 stuks idem, 126 stuks idem, 333 9tuks idem, alles per Neder- land en Oranje en 313 stuks Buffel per Gerredina Willemina. lVol. Zonder omgang. Vetwaren. Kokosolie prima Ceylon 34. Prima Cochin 38. Palmolie per 50 kilo 24% a ƒ2554- Genna-olijfolie 88. Lijn koeken per 104 stuk9 11 a 14. Raapkoeken per 1040 stuks ƒ30 a 85. Raapolie contant ƒ42, per 6/w. ƒ4354. Per najaar 41%. Lijnolie contant ƒ4154. ƒ41 per 6/w. ƒ42%, per najaar 40%. Petroleum. In het begin dezer week zeer flauw en lager te koo pen, zoodat zelf3 Standaard White tot f 21% a 22 is afgegeven.He den op betere berichten uit Amerika en vermeerderde vraag voor drin gende behoefte belangrijk vaster en 22% biedend. Aanvoeren zijn niet te vermelden, terwijl de verzendingen in de laatste 7 dagen circa 4000 vaten bedroegen. kranen. Over het algemeen vast gestemd bij goede kooplust. Vooral roor rogge bestond goede vraag voor den Rijn tot betere prijzen. ADVERTENTiEN. Urle JOAGK MAATJES kunnen ge plaatst worden op de Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF. Ondergeteekende Curator in het Faillissement van AN TONY COBNELIS WEIJEB maakt bekend dat bij vonnis van de Bechtbank alhier van 5 November 1.1. de boedel van genoemden gefailleerde insolvent is verklaard. Mr. Th. G. A. SLINGELAND. De Ondergeteekende heeft de eer te berigten, dat hij zijne Boekbinderij beeft verplaatst op de Hoogeiuoerd Wijk 3, N°. 455, en eene geheele nieuwe en uitgebreide werkplaat» heeft ingerigt. Van zijne buitenlandsche reis teruggekeerd is hij in de gelegenheid gesteld alle MODEBNE STEMPELS voor Verguld- en Blinddruk op de fijnste en fraaiste manier te vervaardigen, die met bet beste werk uit het buitenland zal kunnen wedijveren. Alle orders zul len ten spoedigste en naauwkeurig worden afgeleverd. ALBUMS worden op geheel nieuwe wijze vervaardigd KANTOOBBOEKEN en BEGISTEBS in alle formaten met en zonder springbanden worden in den kortst moge lijken tijd soliede afgeleverd. ETUIWEBK, POBTE- FEUILLES, LIJSTEN en ENCADBEEBWEBK, ENZ. Vergulding voor HH. Boekbinders; alles zonder prepa raten. Onder aanbeveling heeft hij de eer te zijn C. VAN DEB STAP. Hoogeiuoerd, Leiden. P. S. Twee leerlingen kunnen direct geplaatst worden. Wegens vergevorderden leeftijd wordt UIT DE HAND TE KOOP aangeboden: eene goed beklante Scheepma kerij met eene flinke Scheepswerf en bijbehoo- rende Inventaris. In persoon te bevragen bij P. TIM- MEB, Scheepmaker, te Bodegraven. te Bome op zich genomen en er reeds voor gezorgd, dat onderscheiden personen, die door de pauselijke regeering veiligheidshalve gearresteerd waren, op vrije voeten zijn gesteld. In allen gevalle schijnt het Fransche gouverne ment nog wat te willen wachten voor het aangaande het terugroepen zijner troepen eenige beslissing neme. //De omstandigheden laten nog niet toe daaraan te denken", zegt de officieuze Correspondance Havas. Koning Victor Emmanuel heeft tot dusverre nog niet veel satisfactie gehad van de verschillende maatregelen, die hij, om Frankrijk te believen, heeft genomen. De be wegingen te Milaan hebben zich herhaald; zelfs moet de botsing, die eergisteren plaats heeft gehad, zeer hevig ge weest zijn en in de straten heeft bloed gestroomd, zooals de Etendard zegt, en er is versterking naar die stad ge zonden. Te Pavia hebben soortgelijke aanvallen, doch van minder ernstigen aard, plaats gehad. Intusschen heeft de minister van oorlog besloten, weder voort te gaan met bij elk regiment infanterie een vierde bataljon op te richten, van welk plan hij vroeger had afgezien, en tevens op sommige punten legerkorpsen te vereenigen onder het opperbevel van Cialdini. Garibaldi schijnt zich tegen zijne arrestatie verzet en vervolgens geprotesteerd te hebben, toen hij op de Italiaansclie grenzen werd aangehouden. Men zegt dat zijne zonen niet mede gearresteerd zijn, maar dat zij zich in den omtrek van Florence verborgen houden. Dit het onderhoud, dat de generaal met den Araerikaanschen gezant te Yarignano gehad heeft, maken sommigen op, dat hij naar Amerika wil vertrekken. Maar het is niet onwaarschijnlijk, dat de regeering, alvorens hij dit plan ten uitvoer kan leggen, hem aan den gewonen rechter zal overgeven, onder be schuldiging van de openbare wet te hebben geschonden. Beeds zijn de procureurs-generaal uit Ancona en Perugia te Florence aangekomen om daarover te beraadslagen. Ook Batazzi bevindt zich in de hoofdstad. GEMENGDE BERICHTEN. Het testament van een gierigaard. Voor eenigen tijd stierf in Enge land een oude vrek, met name Samuel Harris, met achterlating van het volgende bizarre testament: «Aan mijne neef schenk en vermaak ik mijn ouden zwarten rok, broek en vest; aan mijne nicht het flanellen onder- hemd, dat ik bij mijn sterven droeg; aan ieder kind mijner zuster vermaak ik een der porseleinen kommen, die in mijn slaapkamer op de kast 9taan mijne zuster vermaak ik als het laatste bewijs der vriendschap, die tus- schen ons bestaan heeft, de bruine aarden kruik, welke onder mijne bed stede staat." Men verbeelde zich de ontsteltenis der erfgenamen, toen dit testament werd voorgelezen een vloed van schimp- en scheldwoorden was het deel van den overledene, en woedend wierp zijne zuster de aarden kruik neder, zoodat zij in scherven voor hare voeten viel. Maar niet weinig waren zij allen verrasttoen honderden goudstukken in een oogwenk op den grond rolden. Een ieder nam nu met eene zekere nieuwsgierigheid bezit van zijn erfstuk en overal vonden zij eene meer of minder groote som gelds verborgen. Dat de straks nog schimpende erfgenamen nu hartelijk lachten en tevreden waren, laat zich gemakkelijk begrijpen. Een Engelsche scheepskapitein vermeldt, dat toen de cholera aan boord van zijn schip uitbraken daaraan in weinige uren 30 personen vau de op- en neervarenden ziek lagen, hij ze allen door het ingeven van gebrande kurk gered heeft. Dit geneesmiddel wordt in Engelach Indië al gemeen en in Groot-Brittanje reeds hier en daar met uitnemend gevolg toegepast. Men brandt daartoe een stuk kurk tot poeder, en neemt hiervan een theelepel vol in water of melk. Als bet noodig is, wordt de gift 2- a 3maal herhaald, totdat de zieke geheel hersteld is. Dezer dagen verdronk een man, die te paard de Taag wilde over steken. De alcalde der naburige gemeente gaf kennis van het onheil en ten einde bet lijk te doen herkennen gaf hij als kenteekenen oplang van per soon, donker van uitzicht en stotterend. RECHTSZAKEN. In da correctioneele zitting der Rechtbank te Leiden van Vrijdag 8 November zijn veroordeeld: N. v. E. en J. v. d. K. te Gouda, wegens overtreding op de jachtwet (appel-zaak), tot gedeeltelijke vernietiging van het vonnis en boven de daarbij uitgesproken straf ieder tot eene geldb. van 3 of subs. 1 d. gev. G. V. te Woerden, wegens idem, nog tot gelb. van 8 of subs. 1 d, gev. S. te Leiden, wegens idem, bet vonnis gedeeltelijk vernietigd en boven de straf daarbij uitgesproken de verbeurdverklaring uitgesproken of de waarde ad ƒ0.10 of subs. 1 d. gev. T. v. D. te Woerden, wegens overtreding der keur op de hondenkarren, tot gedeeltelijke vernietiging van het vonnis en hem bovendien veroordeeld tot eene geldb. van 8 of subs, ld. H. C., hv. van v. d. V. te Rijnsburg, wegens diefstal, tot eene gev. van 1 m. A. S. te Aarlanderveen, wegens beleediging van een bed. beambte, tot eene geldb. van ƒ8 of sub9. 2d. H. F. zonder vaste woonplaats, wegens landlooperijvrijgesproken. W. v. K. en J. T. te Alkeraade, wegens beleediging van eu gewelddadigheid jegens een bedienend beambte, vrijgesproken. HANDEL. OVERZICHT DER WEEK. KijSt. Willig. Men noteert thans: Rangoon ƒ10. Bijsoorten ontbre ken geheel. Meel lste qual. ƒ26 a ƒ2654 2de qual. ƒ2254 a 23£j, 3de qual. ƒ19 a 19%. Keizei'smeel ƒ30 a ƒ31.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3