i\°. 2378. Zaterdag A0. 1867. 9 November. Prijs dezer Courant. Deze Courant wordt dagelijksmet uit zondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Prijs der Advertentiën. Spoortreinen van Leidenj naar 's-GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 10 m.; 10 u. 10 m.; 12 u. 42 m.; 3 n. 35 m.; Postbuslichtingen: (Lakenhal, Katoenfabriek en Nieuwstraat) 7 u. 45 m., 10 u. 45 ra.; 3 u. 35 ra.; 7 u. 35 m. en op Zondag 10 u. Rijkstelegraaf van 8 uren 'sm. tot 9 uren 'sav. Spoorwegtelegraaf van 7 u. 'sm. tot 10 u. 30 m. 'sav. Gemeentebestuur. Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uren. - Commissie van Fabricage, Woensdag te 12. BurgemeesterDinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11. Presid. der Comm. van Fabricage Zaterdag van 111. Plaatselijke Secre tarie, van 10—4. Thesaurievan 9—2; Zaterdag van 912. De Gemeente-architect is te spreken op het Raadhuis, van 121. Kantoor der In- en Uitg. Rechten en Accijnzen van 9—1 en van 36 uren;van's Rijks Dir. Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2; van Zegel en Registratie van 84; van de Hypoth. en het Kadaster van 9—4. BIN NENL AND. LEIDEN, 8 November. Naar wij vernemen hebben een aantal leerlingen van de hoogere burgerschool alhier aan den gewezen leeraar A. T. van Aken, thans directeur aan de hoogere burgerschool te Alkmaar, ter gedachtenis aan zijn hoog gewaardeerd on derwijs, een bijzonder smaakvol album met photographi- sche portretten toegezonden. Op den band zijn op een zilveren schild eenige woorden gegraveerd, die de betee- kenis van dit geschenk vermelden. De Algemeene Kerkeraad der Nederd. Herv. gemeente alhier heeft hedenavond uit het bekende twaalftal predi kanten het navolgende alphabetisch gestelde zestal opge maakt: S. Essenius Greeff te Dordrecht, E. C. Jungiuste Zierikzee, J. Knappert te Deventer, Dr. J. A. Lamping te Den Helder, Dr. A. J. Oort te Schoonhoven, Dr. J. M. Vorstman te Enschedé, en daaruit aanstonds het volgende drietal geformeerd: E. C. Jungius, J. Knappert, en Dr. J. A. Lamping. De koning-groothertog heeft Mr. F. de Greve, pre sident van den hoogenraad, bij gelegenheid zijner 25jarige dienstvervulling als lid van den raad, benoemd tot groot officier der Eikenkroon. De heer Borret heeft een minder onrustigen nacht doorgebracht, doch zijn toestand blijft nog zeer zorgelijk. Het antwoord van den minister van buitenlandsche zaken op het afdeelingsverslag over hoofdstuk III der staatsbegrooting bevat eene ontkenning van de gegrond heid der aanmerkingen, door de leden gemaakt op het diplomatiek beleid van den minister in het Luiemburgsche vraagstuk en in de Schelde-quaestie. De minister is van oor deel, dat, zoo de leden met den uitslag zijn ingenomen, daarin ook eene goedkeuring van zijne handelingen ligt opgesloten. De vraag, in hoeverre die gunstige uitkomst door de bemoeiingen van andere regeeringen is veroorzaakt, wordt dus niet aangeroerd. Intusschen heeft de minister na rijp overleg bevonden, dat het beter was de diploma tieke stukken niet openbaar te maken. Verder deelt de minis ter o. a. mededat de diplomatieke agenten van Nederland de Luxemburgsche belangen voortaan niet meer officieus zullen behartigen en dat, waar Luxemburgsche agenten ontbreken, Busland voorloopig die taak op zich zal nemen dat het aan Nederland uitgekeerde bedrag uit den gelequi- deerden boedel van den voormaligen Duitschen Bond, na aftrek der onkosten, de som bedraagt van 88.566.77dat Pruisen en Nederland voorloopig zullen trachten den sluikhandel zonder tractaat te weren, om later, zoo noodig, de onderhandelingen daarover weder op te vatten; dat men de spoorwegverbindingen tusschen Nieuwe Schans en Ihrhoven en tusschen Enschedé en Munster vooreerst nog niet kan te gemoet ziendat de onderhandeling met Zwit serland tot het sluiten van een handelstractaat, met goed vinden der beide regeeringen, voorloopig gestaakt isen dat er behoefte bestaat een consulair agent in Perzië te vestigen. De minister meent ook, dat zijne argumenten omtrent het nut der missie in Zuid-Duitschland niet we- derlegd zijn en refereert zich tot die argumenten, in de memorie van toelichting nedergelegd. In de zitting der Provinciale Staten van Zuid-Hol land van gisteren zijn onderscheidene besluiten genomen o. a. is aangenomen het ontwerp-reglement op de gemeente uitwatering van Dirksland, het ontwerp-besluit tot aan vulling der provinciale begrooting voor 1867 met eene opbrengst van het jachtrecht op waterwild, gedurende het jachtseizoen 1867/68 op de perceelen, begrepen in het plan van droogmaking der plassen beoosten de gemeente Bot terdam. Voor de gewone kosten van het lager onderwijs zijn subsidiën toegestaan aan de gemeenten Heerjansdam en Groote Lindt en geweigerd aan de gemeente Hendrik-Ido- Ambacht. Voorts is de conclusie aangenomen van het rapport der commissie de bevoegdheid van de vergadering, vindiceerende om in zake van de richting der zuider spoorweglijn, de belangen der provincie voor te staan. De vergadering is verdaagd tot Woensdag den 20sten dezer. Morgen zal in den schouwburg te s - H a g e de opera Martha van Flotou worden opgevoerd. Gisteren heeft de Botterdamsche vereeniging voor gymnastiek- en zwemscholen" hare nieuwe gymnastiek- school in de Eendrachtslaan te Botterdam feestelijk ingewijd. Men bericht uit Dordrecht, dat sedert den 2den dezer maand de Noord als het ware gevuld is geweest met stoombooten en schepen, die aan den grond kwamen. Bij sommige heeft het zeer lang geduurd, voor men ze weer vlot heeft kunnen krijgen. Maandag 11. strandde aan den Hoek van Holland de Noorweegsche brik Amphion, gezagvoerder M. Beek, ko mende van Frederikstad, bestemd naar Dordrecht en bela den met hout. De equipage, met den gezagvoerder zeven man sterk, is met levensgevaar gered door de reddingsboot der Zuid-Hollandsche maatschappij tot redding van schip breukelingen. Met den llden November a. s. wordt ook voor Schoon hoven het verbod tot het houden van markten en openbare verkoopingen van rundvee opgeheven. Men schrijft ons uit Groningen: Terwijl de ha zen tegenwoordig moeite hebben om te leven, schijnen zij vroeger moeite gehad te hebben om te sterven. Zoo werd de vorige week door een jachtliefhebber in de buurt van Paterswolde een oude haas geschoten, die slechts drie poo- ten bezat. Deze verminking, waarschijnlijk in een vroegeren strijd bekomen, blijkbaar uit eene zeer fraai gecicatriseerde stomp, hinderde het dier in zijne bewegingen evenwel zoo weinig, dat het den hond eerst na eene lange vervolging en nadat het dier aangeschoten was gelukte dit in te hal len; terwijl de jager ook toen eerst deze curiositeit''* be merkte. De kerkelijk orthodoxe partij te Har ling gelukkig in de middelen, waardoor zij de verkiezi candidaten in het kerkelijk kiescollegie wil aa: Eerst zijn de candidaten lijsten, die zij daartoe aan d I'v *ÏUT~ - ser LEIDSCH DAGBLAD. Voor Leiden, per 3 maanden1.95. Franco per post ".80. Afzonderlijke Nommers0.05. Van 1-6 regels 0.75; iedere regel meer ƒ0.12'. Geboorte-, huwelijks- en doodberichten van 1-4 regels ƒ0.90; iedere regel meer ƒ0.15. 6 u. 9 m.; 8 u. 35 ra.; 9 u. 27 m.; naar Haarlem en Amsterdamte 8 u. 45 m.; 11 u. 45 m.; 2 u. 41 m.; 4 u. 56 m.; 7 u. 35 m.; 9 u. 34 m. Stoomboot. Volharding van Leiden (Haven) naar Arasterdam: Maandag ochtend te 4 u., overige dagen te 5 u.; van Amsterdam (Binnen- Amstel) naar Leiden: Maandag-nam. te 1 u., overige dagen 'snam. te 2 u. Zondags buiten dienst. Van Leiden naar Gouda: dagelijks voorm. 7 u. 15 m. Donderdag voorm. 6 u. 15 m. Van Gouda naar Leiden: Dagelijks nam. te 3 u. Zondags buiten dienst. 85 m. en 3 u. 35 m. O.-I. Landpost. 9, 16 en 25. W.-I. Mail 14 en voorlaatsten van elke maand. Ais niet Sn

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1