Seraphin-Orgels. In hoop van navolging. Vrouwen-Vereeniging. Leidsche Arbeiders-Vereeniging. VAN DEK TAK A men eerst meende, Italië, steunende op Pruisen, maar veeleer Frankrijk den meest overwegenden invloed moest uitoefenentenzij men aauneme, dat koning Victor Emmanuel niet slechts om Frankrijk ter wille te zijn, maar ook uit persoonlijke neiging van eene bezetting van Rome en van eene begunstiging van den opstand heeft afgezien. Dit laatste vindt misschien eenigen grond daarin, dat de ï'evolutie een te republikeinsch karakter begon aan te nemen. Tusschen den prins Achille Murat en den markies De Rouge heeft een duel plaats gehad op het landgoed van den vader van laatstgenoemden. Men zegt dat de vader van uit een der vensters van zijn kasteel toeschou wer was van dit duel. De markies is aan den arm ge wond. In Engeland rijzen tegenwoordig de broodprijzen aanmerkelijk. De Times zegt, dat de prijs der tarwe sedert 16 Sept. op de Londensche graanmarkt tien shilling per quartes is gerezen, dat hij de helft hooger is dan ten vo- rigen jare en bijna tweemalen zoo hoog als in 1864. Men weet nog niet, waaraan deze rijzing moet toegeschreven worden, maar men is overtuigd, dat, zoo er in de omstan digheden geen wezenlijke grond voor bestaat, de prijzen in een vrij land wel spoedig weder zullen dalen. De geruchten omtrent de ontsnapping van Garibaldi houden aan. Men voegt er bij, dat hij zijn zoon Menotti wil ontmoeten. KUNST. ADVERTENTIES. De ondergeteekende beveelt zich bij deze minzaam aan tot het behandelen van de natte Wasch. De Wed. J. CHOUFOER, Singel buiten de Morschpoort, N°. 110, bij de Gevangenhuislaan. TOONEELNIEUWS. In de onderstaande dépots is steeds voorraad van ge maakte goederen die tegen lagen prijs verkocht worden. fiKï, OË GRIJS, Botermarkt. Niets is natuurlijker dat, als de prijzen der granen rij zen, het brood duurder wordt, maar niets is ook billijker dat als ze zakken het goedkooper wordt. Daarom zijn bij den ondergeteekende van heden af alle broodsoorten, zoowel Tarwe- als Roggemeel, I cent per Ned. pond afgeslagen. Oude Singel, Wijk 5, 396. De ondergeteekende in het Leidsch Dag blad van 9 October jl. eene advertentie van den Heer Notaris SCHERMER ge lezen hebbende, waarbij deze belast is met den verkoop eener schuldbekentenis groot f 4000 a 4 ten honderd, acht zich verplicht ieder te waarschuwen om de bedoelde bekentenis niet te koopen, alvorens door den ondergetee kende ingelicht te zijn, aangezien er nog een vonnis ten laste van Hartevelt en Roskes ter Griffie van de Ar- rondissements-Rechtbank gedeponeerd ligt, waarbij zij ge- condemneerd zijn aan den ondergeteekende rekening en verantwoording te doen van hunne gehoudene administratie omtrent zijn effecten welke onder hen berusten. Brieven franco op den Huize Klieverink bij Oldenzaal. ALBERTUS KLEYNENBERGH. Het Bestuur maakt bekend, dat de winkel in de Jan- vossensteeg Wijk 6 N°. 964, voor de Leden en ook voor alle Belangstellenden geopend wordt op Woensdag 23 Oct. 1867 des morgens ten 7 ure. te Rotterdam, fabriceeren alle soorten van ÜEK<%.FflIi$- ORGëLS van de kleinste tot de grootste soortenvoor huis- en kerkgebruik. Engeland. De prinses van Wallis die nu weder in Engeland is teruggekeerd, heeft veel satisfactie van de badkuur te Wiesbaden, ofschoon zij nog steeds een stokje behoeft; om te gaan. De hertog van Edinburgh is ook her stellende de aanval van pokken schijnt trouwens niet be paald onrustbarend geweest te zijn. Italië. De diplomatie heeft alweder een uitweg ge vonden, waar ieder meende, dat men zich niet aaders dan met geweld een doortocht kon banen. De bom is gesmoord op het oogenblik dat men algemeen verwachtte dat ze zou springen en men alleen onzeker was over de richting, waarin de scherven zouden vliegen. Eene kabinetscrisis te Florence heeft aan de spanning een einde gemaakt. Ratazzi heeft zijn ontslag ingediend, omdat de koning niet toe wilde geven aan zijn denkbeeld, Rome door Italiaansche troe pen te laten bezetten, en de conservatieve generaal Cialdini is thans bezig een nieuw kabinet samen te stellen. Nu zal Italië alles in het werk stellen om de revolutionnaire beweging te onderdrukken „en als dit niet te lang aanhoudt, zal de stand van zaken weldra weer geheel op het oude wezen. Of het waar is, dat Frankrijk van Victor Emmanuel zal eischen, zooals een telegram uit Parijs meldt, dat hij eene proclamatie uitvaardige, waarbij voor altijd worde afge zien van de aanspraak op Rome als hoofdstad van Italië meenen wij nog te moeten betwijfelen. Frankrijk zal niet meer vragen en doen ten gunste van het wereldlijk gezag des pausen, dan op het 't oogenblik noodig is. Alle deuren, ook voor 't vervolg, te sluiten, kan onmogelijk de bedoe ling van keizer Napoleon wezen, en als de gelegenheid nu reeds geschikter was geweest om de Romeinsche quaestie op te lossen, zou de Fransche keizer haar gewis hebben aangegrepen. niet zonder verdienste, dat door eene aaneenschakeling van soms geheel onverwachte gebeurtenissen de aandacht van het publiek voortdurend moet bezighouden. Mevr. Valois-Sablairolles heeft de hoofdrol uitnemend gespeeld en de verschillende levenstoestanden eener ongelukkige vrouw met veel waarheid teruggegeven. Onder de andere acteurs kweet zich de heer Korlaar vooral zeer goed van zijne taak. Wij zijn ook een bijzonder woord van dank verschuldigd aan mevr. Ruffa, die wij in lang niet op het tooneel hebben gezien, voor de bereidwilligheid waarmede zij de rol van mevr. Faassen-Van Velzen op zich heeft genomen. Het nastukje Hond en Kat" beduidde weinig, doch had dit voordeel, dat het publiek, door De eer des huizes" ernstig gestemd, door de komische verve van den heer Faassen zeer werd opgevroolijkt. De opkomstvooral van het publiek der loges, was wederom niet talrijk. De Spectator van 19 October deelt mede, dat bij Rome, een halve mijl van Porta-Trigemina, bij het werken aan eene straat opgravingen ge daan zijnwaaruit men heeft opgemaakt, dat daar een tempel van Bac chus heeft gestaau. Men vond daar o. a. eeue bekleede figuur met Bacchiscbe attributen, een Bacchus-relief, stukken van marmeren beelden, waaronder een kop van Bacchus, een stuk van een met wijngaardloof omwonden boomstam en een zeer goed gevormd been met een kothurn en stukken van den aan Bacchus gewijden panter. Men is er in geslaagd uit vele van die overblijfselen een beeld van Bacchus samen te stellen, dat, naar men zegt, een zeer schoon Grieksch werk is. De groothertogin Sophia van Weimar heeft haar gemaal een onschat baar kunstwerk ten geschenke gegeven, dat thans op den Wartburg ge plaatst is. Het is een portret van den landgraaf van Hessen, Philips den Grootmoedige, een meesterstuk van Lucas Kranacb, en het eenige portret dat er van dezen beschermer der hervorming bestaat. Te Kassei zal een belangrijk photographisch kunst-album verschijnen. Het heeft ten titel: -/Raphael Santi. Eine in chronologischer Anschauung gehaltene Auswahl seiner bedeutendsten Werke seit seinem Austritte aus Perugino's Atelier bis zu seinem Tode. Nach den Originalen gezeichnet von G. Koch." De eerste aflev. bevat meesterlijke reproducties van La belle jardiniere" en La vièrge au voile". Gisterenavond werd door het tooneelgezelschap van den heer J. C. Va- lois in den schouwburg alhier opgevoerd De eer des huizes", een drama Wede. PRIVÉ Mare. Wede. SELJËË, Kalvermarkt. Wede. BE GRAAFFZandstraat. Joh. HOEK Fz.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3