Ontvangen J. DE VRIES, NAAIMACHINES. Uit Pesth wordt gemeld, dat de ministerraad heeft besloten tot regeling van de uitoefening der politieke rech ten, onafhankelijk van godsdienstige aangelegenheden. Keizer Franz Joseph moet eigenhandige brieven van keizer Napoleon, keizerin Elisabeth en van keizerin Eugénie ontvangen hebben. lederen dag las men in de dagbladen geruchten be treffende ministerieele wijzigingen. Ieder putte zich uit in nieuwe schikkingen en combinatiën. Nu zal alles misschien uitloopen op de vervanging van den heer De Moustier als minister van buitenlandsche zaken door den heer De la Yalette. Men ziet er reeds iederen morgen den Moniteur op na, om deze benoeming te vinden. Maar mogelijk komt er uit al die beraadslagingen betreffende ministerieele zetels, iets veel grooters te voorschijn, iets, dat het Fransche volk verslagen zal doen staan, nl. de ministerieele verantwoor delijkheid. Er schijnt voor de geruchten hieromtrent wel eenige grond te bestaan. Het doel der pauselijke kolonne, die naar Campag- nano optrekt, is de concentratie der insurgenten te be letten. Men heeft het voornamelijk gemunt op de benden aan wier hoofd Menotti Garibaldi staat. fulair en anti-nationaalzij rustte op begeerten naar eene berische eenheid, op republikeinsche droomen, die alles behalve door de natie gedeeld werden; zij was gekant te gen alle maatschappelijke en staatkundige orde, enz. enz. Yeel nieuws is hierin nietzelfs indien de opstand gelukt ware, zou de heer Arrazola wel niet anders gesproken hebben. De democraten hebben in Pennsylvania en de repu blikeinen in Iowa bij de verkiezingen de zege behaald. Deze laatsten hebben evenwel eene zeer verminderde meerder heid. De uitslag der verkiezingen in Ohio is twijfelachtig. Een telegram uit New-York van 10 Oct. meldt, dat de minister van financiën tot de ontdekking is gekomen van valsche 7/30 bonds, gezamenlijk voor een bedrag van 200,000 dollars. De opstandelingen op Haïti plunderen de zuidkust van het eiland. ACADEMIE. GEMEENTERAAD. ADVERTENTIEN. Voorspoedig bevallen van eene Dochter Yrouwe SO PHIE YON BÖNNINGHAUSEN, geliefde Echtgénoote van FEBD. DBIESSEN. Mademoiselle Ui ASSET, Modiste Breedstraat N°. 272, a l'hdnneuf d'informer de son retour de Bruxelles avec un choix de Cbapeaux, Coiffures etc., aux formes les plus nouvelles, Elle se recommande. Heelkundig Tandmeester en ver vaardiger van Kunsttanden enz., ge- octroyeerd door Z. M. den Koning der Belgen. Woonachtig Hoogevuoerd, N°. 468 te Leyden. Buiten de reeds gunstig bekende soorten, Handmachines ont vangen van af f 25, Onderrigt gratis bij J. VAN DEB STEEN, Nieuiustraat W. 7, N". 896. eene groote keuze in MAnJTELS, M A EE 1VE STOFF FA, CHAFFS DOEKEA, BRODFRIFfir en verdere KOUVKA.ITTÉS voor het saisoeu. RMKNliKTKLS (Waterproof) van I. ff.—. D. WAFËLBAKKER. Oostenrijk. In de zitting van het lagerhuis van giste ren heeft de heer Muhlfeld het voorstel tot opheffing van het concordaat toegelicht. Hij verklaarde dat hij zich vroe ger niet kon vereenigen met den weg, dien het Huis insloeg, wanneer men het concordaat krachtens eene speciale wet wilde ophefïen, en zeide dat de godsdienst geene zaak van verdrag mocht zijn en dat hij het moest betreuren, wan neer het katholicisme alleen in het bestaan van een con cordaat zijn voornaamsten steun kon vinden. Het voorstel is daarop aan het comité gerenvoyeerd. Frankrijk. De keizer van Oostenrijk wordt den 23sten dezer te Parijs verwacht. De Presse meldt dat de baron Yon Beust stellig en graaf Andrassy waarschijnlijk den vorst zullen vergezellen. Er zullen, op verlangen, geene bals worden gegeven, noch op de Tuilerieën noch op het stadhuis noch bij prins Metternich. Daarentegen zal de prefect der Seine een groot feestmaal geven en zullen te Oompiègne groote jachtpartijen worden gehouden. Engeland. De Times beweert dat, zelfs zoo de Abyssinische gevangenen mochten vrijgelaten worden, de Engelsche re geering het aan haar prestige verplicht is, koning Theodo- rus nog te gaan straffen. Italië. Men heeft reeds in 't vorbijgaan gevraagd, of de arrestatie van Garibaldi niet maar eene comedie ge weest was. Yolgens het Gentsche dagblad le Bien Public maakt de Italiaansche regeering nog meer inbreuk op de September-conventie. De kar-dinaal Antonelli zou nl. eene circulaire hebben gezonden aan de Italiaansche mo gendheden, waarin hij het kabinet van Florence bepaald beschuldigt van ondersteuning der insurgenten. Turkije. Het uitgeputte Polen en de kwijnende Porte schijnen elkaar wederkeerig te willen ondersteunen. De es- dictator van het ongelukkige koninkrijk, Langiewiecz, heeft van den sultan vergunning verkregen om de krachten, die door het emigreeren van vele zijner landgenooten naar Oos tenrijk, Frankrijk en Zwitserland, over een groot deel van Europa verstrooid zijn, bijeen te verzamelen en er een korps vrijwilligers uit aan te werven, dat in Bulgarije de geheime zending der Bussische agenten zal bewaken. Aar dige combinatieWil de Porte met Polen den heldendood sterven, of wil Polen met den zieken man aan de tering overlijden? In allen geval maken zij het beiden Europa gemakkelijker, dat nu, in plaats van twee vraagstukken, maar éen behoeft op te lossen. Spanje. De regeering schijnt het zich tot een plicht te hebben gerekend mede te deelen, wat zij van den opstand dacht, die pas heeft plaats gehad. De minister van staat, Arrazola heeft nl. dezer dagen door middel eener circulaire aan het korps diplomatique officieel bericht gegeven van het dempen van den opstand en zijne mislukking als hoogst natuurlijk voorgesteldwant die omwenteling was impo- Amerika. Yoor de regeering der Unie is bezit genomen van het onlangs in de Stille Zuidzee ontdekte eiland, Brook's eiland genaamd. Het ligt op 28° 13' N. B. en 177° W. L. De schepen van China vinden op 1 mijlen afstands van de kust ankergrond in 8 vademen diepte. Utrecht, 11 Oct. Bevorderd tot doctor in de beide rechten de heer C. M. J. Willeumier, met een academisch proefschrift, getiteld: .Eigen gebrek van schepenin verband tot de zeeverzekeringen de heer C. J. G. van der Netten, geboren te Zutfen, na verdediging van stellingen. Leiden 12 Oct. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde de heer C. L. G. Becht, met een academisch proefschrift, getiteld: Over de plaatselijke anaesthesie en hare aanwending. Vergadering van den Gemeenteraad van Leydenop Maandag 14 October 1867, 's namiddags te twee uren. Onderwerp: 1. Het nemen van een besluiten op het voorstel tot de onderhandsche verhuring van het stukje lands, genaamd het Galgeveld, gelegen onder de gemeente Oegstgeest, voor den tijd van één jaar, waar over in de vorige vergadering de stemmen hebben gestaakt. 2. Stemming over art. 62 der Algemeene Policieverordening, waaromtrent mede in de jongste zitting de stemmen staakten. 3. Voortzetting van de behandeling der Algemeene Policieverordening, te beginnen met art. 80. Schiedam, 11 October 1867.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3