Opruiming woest heeft. De verzen zijn letterlijk vertaald aldus: //In den Frankforter dom worden de Duitsche keizers gekroond als gij u door bedrog van deze kroon meester maakt, zal God den dom vernietigen." Pruisen heeft aan Beieren, Wurtemberg, Baden, Luxemburg en Oostenrijk uitnoodigingen gezonden tot het houden eener conferentie over de betrekkingen met de Duitsch-Oostenrijksche postvereeniging. In de vijfde algemeene conferentie voor de Midden- Europesche graadmeting, die thans te Berlijn wordt ge houden, is de permanente commissie met twee leden ver meerderd en op 7 gebracht; zij bestaat uit de HH. Dr. Hansen, luit.-gener. Bayer, luit.-gener. V. Fligely, Prof. Lindhagen, luit.-gener. Ricci, Prof. Kaiser, genei'. V. Forsch, Prof. Bruhns en Prof. Hirsch. De conferentie heeft bovendien het besluit genomen, om den naam: //midden- Europesche-graadmeting" te veranderen in Europesche- graadmeting." In het regeerings-presidentschap Aken is de, bij be sluit van 5 Februari jl., naar aanleiding der veeziekte, verordende afsluiting der grenzen aan de Nederlandsche zijde, opgeheven. Hier zijn twee geschenken voor den held van Lissa, den vice-admiraal V. Tegethoff bestemd, tentoongesteld. Het zijn twee zilveren milieux de table, waarvan het een door de officieren der Oostenrijksche zeemacht en het andere door de bewoners van Triest wordt aangeboden. De keizerin en de keizerlijke prins zijn op een zee tochtje, dat van Biarritz ondernomen werd, aan een ernstig gevaar ontsnapt. Door de zware zee namelijk trachtte de stuurman te vergeefs de haven van St.-Jean de Luz bin nen te loopen. De boot kwam tusschen de rotsen terecht, terwijl de loods over boord sloeg en verdronk. De keizerin en haar zoon kwamen echter met den schrik vrij. De vredelievende stemming, die in Frankrijk heerscht, gaat nog altijd vergezeld van oorlogstoebereidselen. Zoo heeft de maarschalk Niel aan de fabrieken te Lyon 145,000 ellen zijde besteld voor de vervaardiging van de patronen der nieuwe geweren. De oefeningen met deze nieuwe wa penen worden met grooten ijver voortgezet. De koningin der Nederlanden bevindt zich incognito te Parijs. Kort na hare aankomst heeft de vorstin de tentoonstelling bezocht, vergezeld van den Nederlandschen gezant en van eenige leden der Nederlandsche hoofd-com- missie, die H. M. in de Hollandsehe boerderij een déjeuner aanboden. Het bezoek dier vorstin gold vooral de Neder landsche afdeeling van de tentoonstelling. De oorzaak van den plotselingen dood van den heer Fould schijnt gezocht te moeten worden in eene hevige aandoening der longen. Men zegt, dat de heer Von Rothschild twee of drie uren vroeger dan iemand anders, kennis droeg van Garibaldi's arrestatie en dien ten gevolge 500,000 fr. op de beurs verdiend heeft. Behalve de belofte, dat de Romeinsche quaestie na den dood van Pio Nono geregeld zal worden, bevat het, zooals men zegt, te Biarritz vastgestelde programma nog bepalingen aangaande de buitenlandsche politiek der fransche regeering, welke die der non-interventie zal zijn, en tevens aangaande de leger-organisatie, die niet veel wijzigingen moet ondergaan, terwijl men de maatregelen, die tegen woordig genomen worden, zal voortzetten. LI. Zondag avond zijn in de nabijheid van Kiltealy, graafschap "Wexlord, verscheidene groote meteoorsteenen gevallen; zij bleven nog eenigen tijd branden, nadat zij den grond hadden bereikt. Op onderscheidene pachthoeven in den omtrek is brand ontstaan. Men schrijft de oorzaak toe aan bovengenoemd natuurverschijnsel. Tot Engelsch gezant te Washington is, volgens den Times, benoemd de heer Thornton, tegenwoordig gezant te Rio-Janeiro. Het wordt meer en meer waarschijnlijk, dat het parlement eene winter-zitting zal houden, bovenal om gel den aan te wijzen voor de Abyssinische expeditie. ACADEMIE. ADVERTENTIES. Met 1 November verlangt men een flSRUOf*- fSAKKJSRSKNECHT. Adres, franco brie ven. A. van BEEKUM, Hillegom. Wordt ten spoedigste gevraagd een ILEEït- IjOÖBJEItSRlVECftT, zijn werk goed ver staande. Adres, in persoon of met franco brie ven, onder letter P., bij den Boekhandelaar C. J. van LEEUWEN Lz. te Woerden. Vim O ASSER, UOORDËif, HAAS*- SCMOEAEA cgi verdere HEEREA- AfitTlStEIilSR, tegen lage prijzen, bij D. J. MEIJSING, Coiffeur, Breêstraat 352. Beieren. De koning van Pruisen is eergisteren door den koning van Beieren, die zich in Pruisischen huzaren-uniform vertoonde, te Augsburg op luisterrijke wijze ontvangen. Z. M. heeft aldaar gedineerd. Ter eere des konings van Pruisen is te Neurenberg een optocht met fakkellicht ge houden. De koning van Beieren heeft te Augsburg af scheid van Z. M. genomen. De koning, de koningin en koninklijke familie zullen heden avond naar Weimar ver trekken. De koning zal zich naar Baden-Baden begeven, alwaar de verjaardag van den kroonprins zal worden ge vierd. De Belgische, Russische, Nederlandsche en Spaansche gezanten zijn naar Weimar op reis gegaan, om den groot hertog en de groothertogin met hun zilveren huwelijks feest geluk te wenschen. Oostenrijk. Het adres der 25 bisschoppen voor het concordaat is het hoofdonderwerp der gesprekken en heeft in den gemeenteraad dezer hoofdstad eene zeer welspre kende demonstratie uitgelokt. Het heeft op het Oosten- rijksche volk weinig indruk gemaakt, omdat het te lang en te geleerd is. Bij de macht der geestelijkheid in Oostenrijk hoopen de tegenstanders van het concordaat, dat de Hon garen het voorbeeld zullen geven van vrijzinnige wetten ten opzichte van het huwelijk en van het onderwijs, Frankrijk. De speciale trein, waarmede de keizer en de keizerin der Franschen onlangs de reis naar Salzburg maakten, verdient vermelding als overtreffende, in gemak en élégance, alles wat tot heden in spoorwegrijtuigen ver toond is. De trein bestond uit 9 wagens, die door sierlijke bruggen, van bronzen en vergulde balustrades voorzien, met elkander in gemeenschap stonden. In het midden der trein was eene keurige salon, met stoelen, ottomanes, sofa's, spiegels, schilderijen, pendules en candelabres ge meubeld. Aan de eene zijde van die salon was de eetzaal, aan de andere zijde het studeervertrek des keizers. Midden in de eetzaal stond een tafel, die naar verkiezing grooter en kleiner kon gemaakt worden, met easij chairs" even wijdig met de zijden van het rijtuig geplaatst. Het schrijf vertrek des keizers bevatte eene elegante schrijftafel, eene pendule in den renaissance stijl, een thermometer, een ba rometer en een telegraaftoestel, waardoor communicatie was daargesteld met de appartementen der hofbeambten, die met Z. M. reisden. Naast het studeervertrek was de slaap kamer des keizers en der keizerin, met twee slaapplaatsen, tegenover elkander aan de kanten van het rijtuig. Twee kleedkamers waren naast de slaapkamer aangebracht. De overige rijtuigen bestonden uit eene keuken, een wijn kelder, en uit de kamers voor het gevolg. Eindelijk was er nog eene orangerie met de uitgezochtste bloemen. Engeland. In het ziekenhuis te Leeds is dezer dagen eene niet onbelangrijke operatie verricht. Zekere Philip M'Bride kreeg, bij het drinken van een kop bouillon, een plat stuk been in de keel, ongeveer ter grootte van een penny. Alle pogingen om het te verwijderen faalden, en men vervoerde hem naar het ziekenhuis. Men den keel- spiegel kon men waarnemen, dat het been op ongeveer 8 duim van de mondholte in de keel stak. Drie pogingen, om het met den langen forceps te verwijderen, mislukten, en daar er geen de minste twijfel bestond, of de patient zou bezwijken, indien het vreemde voorwerp niet spoedig werd verwijderd, besloot men zijne toevlucht te nemen tot de keelsnede. De heer T. P. Teale maakte eene insnij ding vlak onder den larynx en het been kwam thans te voorschijn met behulp van een kleinen forceps. Daarop werd de wond gesloten. De patient is redelijk wel en men heeft alle hoop op volkomen herstel. Italiö. De opstandelingen rukken naar Rome op. De bladen dringen er op aan, dat de regeering Rome bezette voor de opstandelingen. De Spaansche consul weigert reis- passen naar Rome af te geven. Leiden. 9 Oct. Bevorderd tot doctor in de rechten de heer H. A. Philipse, met een academisch proefschrift, getiteld: De sluiting van de Staten- Generaal in hare rechtsgevolgen.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3