0FFIC1EELE BERICHTEN. ADV EBTEN TIEN. de andere richting28 maal de stationssignalenontving en verzond 65 telegrammen en maakte 56 aanteekeningen in zijn boek. Intusscken gingen twaalf treinen voorbij. De wachter verrichtte dus in elke minuut 4 verschillende handelingen. Hij doet dat twaalf uren achtereen. Er zijn slechts twee personen aan het station, die dezen dienst ver richten en om de week wisselen zij elkander zoodanig af, dat zij in de eene week den dagdienst, in de andere den nachtdienst hebben. In aanmerking nemende, dat de ge ringste vergissing oorzaak zijn kan van een ongeluk, meent de heer Smee, dat door zulk een dienst veel te veel van de oplettendheid van een mensch gevergd wordt. Uit de gevangenis in de Iersche stad Clonmel is de Feniansche gevangene O'Brien ontsnapt. Te elf uren was men het laatst in zijne cel geweest. De muren waren 5 voet dik. Er was slechts een klein venster, met zware bouten voorzien, en van de dubbele deur was de binnenste van ijzer, de buitenste van beslagen eikenhout. Te 6 uren 's morgens was O'Brien verdwenen. Men beeft in zijne cel gevonden eene ijzeren bout, waarop in den gang der gevangenis een kachelpijp rustte. Hoe hij die machtig ge worden is, is een raadsel; hij schijnt haar in't voorbijgaan toen hij naar zijn cel gebracht werd, ongemerkt te hebben meegenomen. Met een scherp werktuig waren de bouten van het venster half doorgeveild; daarna schijnt hij den hardsteen, waarin die bouten gehecht waren, te hebben stuk geslagen en toen zijn ijzeren kachelstandaard als hef boom gebruikt te hebben, om de half doorgeveilde en door de vernieling van den hardsteen losgemaakten vensterbout om te buigen. Met behulp van touwen en van zijne bed- delakens is hij uit het door hem gemaakte gat verder naar buiten gekomen, tegen hekken en muren op en over daken heen, zooals dit bij dergelijke gelegenheden te doen ge bruikelijk is, tot hij ten slotte op niet meer dan vijftig el afstand van een politie-bureau den vasten bodem schijnt bereikt te hebben. Talleyrand heeft eenmaal gezegd: In Engeland vindt meu 839 soorten van godsdienst en maar éene soort van saus. Hij vergiste zich. Een onlangs uitgekomen rapport toont, dat het aantal sekten thans 93 is. Zeer omslachtig is de naam vau de Protestanten, belijdende de artikelen der kerk van Engeland van 1 tot 18 incluis, doch de hiërarchie en het ritueel verwerpende." Een andere sekte heetChristenen, die niet anders genaamd willen worden." Eenigszins dubbelzinnig is de naam van die gezindte, welke zich //Het particuliere volk" noemt. Vrolijker klinkt de benaming der Becreatieve Baptisten," en eenigszins muzi kaal die van het Halleluja-korps" en het //Gloria-korps der Wesleyaansche Hervoi'inden." Het rapport merkt op, dat in het getal der 93 sekten niet zijn medegerekend die, waarvan het aantal leden kleiner is dan twee. Karakteristiek voor de wijze, waarop de Abyssinische expeditie wordt toebereid, is het volgendeEen aantal hooge ambtenaren van het ministerie van koloniën inspec teerden de evolutiën van de muilezels met de gedragen kanonnen. Alles ging goed, tot een der ezels viel, en het vizier van het kanon beschadigde. Eerst na dit ongeval kwam men op het denkbeeld, bij elke baterij eenige werk tuigen tot wellicht noodige reparation te voegen. Te Birmingham is eergisteren voor 't eerst sneeuw- gevallen, terwijl het des nachts sterk heeft gevroren. Italië bezit in 't geheel eenentwintig hoogescholen, die in de volgende plaatsen gevestigd en in de daarbij gevoegde jaren opgericht zijn: Salerno 1158, Bologna 1158, Napels 1224, Padua 1228, Borne 1245, Perugia 1307, Pisa 1333, Siena 1380, Palermo 1394, Turin 1405, Florence 1438, Catana 1445, Parma 1482, Macerata 1540, Messina 1548, Pavia 1606, Mantua 1626, Cagliari 1720, Sassari 1765, Osimo 1778, Genua 1812. Spanje. Onlangs werd voor het hof van cassatie in Spanje in een proces uitspraak gedaan, dat tusschen een genees heer en een zijner patiënten gevoerd werd. De patient scheen de rekening van den geneesheer wel wat hoog te vinden en weigerde te betalen, waarom door den dokter eene aanklacht werd ingediend. De rechtbank was echter van het gevoelen van den weigerachtigen betaler, en ver klaarde dat de rekening onnauwkeurig en veel te hoog was. Door de //Esperanza" wordt thans dit origineele stuk openbaar gemaakt. Yoor 70 nachten dat ik niet te huis geslapen heb, 2000 realen per nacht 140,000 realen; voor 100 dagen dat ik omstreeks twee uren te laat aan mijn maaltijd heb kunnen beginnen en mijne ziekenbe zoeken a 500 realen per dag 50,000 realenvoor 300 wrijvingen en pappen a 100 realen 30,000 realen twaalf bloedzuigers op de lenden gezet op een ongewoon uur 12,000 realen acht bloedzuigers aan den hals op een ongewoon uur 12,000; een consult met Dr. Valle 1000 realeneen consult met de doctoren Visedo, Melchior en Lafuente 3000 realen; een consult te drie uren des mor gens met Yisedo en Lafuente 8000 realeneen consult met den chirurgijn Muelo 500twee consulten over eene operatie met Melchior, Lafuente en Cuesta 3000; een con sult op een ongewoon uur met Valle 2000 realen; een ander schriftelijk consult en twee of drie brieven geschre ven aan geneesheeren te Madrid 15,000 realen; nog een consult met Melchior a 1000een schriftelijk consult met denzelfden 600 en nog een consult 1000; totaal 300,000 realen." Griekeland. Tusschen Griekenland en de Donau-Vor- stendommen en Servië wordt over een bondgenootschap onderhandeld. Het eiland Candia blijkt nog altijd in op stand te zijn. De Turken beginnen den moed te verliezen, Amerika. De onvermoeide en onmenschelijke pogingen, tot uitroeing van het Indiaansche menschenras, door de blanken in de Vereenigde Staten, laten niet na hunne resultaten te doen kennen. Nog weinige jaren en de oor spronkelijke menschenrassen van de nieuwe wereld zullen verdwenen zijn. Voor 200 jaren was het getal dier rood huiden nog 5 millioen, 1825 was dit letterlijk gedecimeerd, als zijnde 500,000thans zijn er nog 350,000. In Mexico leven nog 5,000,000 Indianen en in de Zuid-Amerikaansche Staten 7,000,000. Ook daar echter gaat de vermindering, zoo door ziekten en ontberingen van allerlei aard, lang zaam maar zeker voort. Afrika. De onderkoning van Egypte heeft aan een korps van 10,000 man last gegeven om naar de grenzen van Abyssinie op te rukken. De autoriteiten te Cairo moeten verklaard hebbendat de getalsterkte der man schappen voor de expeditie der Engelschen naar Abyssinie nog niet half voldoende zal zijn en dat het expeditiecorps minstens 40,000 man sterk moet zijn, om werkelijk iets van belang uit te voeren. CORRESPONDENTIE. B. vestigd nog eens de aandacht op het wenschelijke eener spoedige ver vulling der vacaturen, die sints eeriigen tijd aan de hoogere burgerschool cn het gymnasium alhier bestaan. Wij meeneu echter in deze zaak genoeg gezegd te hebben door in ons nominer van 1 October een schrijven daar over op te nemen. De regeering, die weet, hoezeer het publiek verlangt, dat alles aan die inrichtingen weer spoedig op den gewonen voet goed geregeld zij zal dat verlangen gewis spoedig bevredigen, en zoo zij 't niet leeds gedaan heeft, zeker door gewichtige beletselen hierin verhin derd zijn. Wij hoopen dat deze spoedig uit den weg geruimd mogen worden. BEROEPEN ENZ. Nederlandsche Hervormde Kerk. Beroepen: te Ridderkerk en te HellevoetsluisW. Zegers te Oosterbeek te Ernst: C. Bösker te Exmorra en Allingawier; te Ketbel: G. C. Boo mer te Rithemte Oude-Wetering:^W. J. lramink te Cothen; te Am sterdam: Dr. G. van Gorcorn te Leiden; te Den Ham: I. J. van der Weyde te Abcoude; te Gerkesklooster: T. J. Stroman de Grave te Warns en Scharl; te HeeDze eu Leende: J. C. C. Abbing te Helenaveen (aan genomen). Bedankt! te Dedemsvaartdoor N. Osti te Hattem; te Hellevoetsluis eu te Wissekerke: door 11. Malcomesius te Kollumerzwaag; te Elburg: door B. Gewin te IJselstein te Willemstad: door J. J. A. Ploos van Arnstel te Anjum. Overleden: T. A. Romein te Groningen; C. Albertiemer. pred. te Ruinerwold. Christel. Afgesch. Geref. Kerk. Beroepen: te Zeeland in Amerika: M. Brouwer te Enumati!te Hol land Michigan in Amerika: J. H. Donner te Leiden. Eerste Huwelijks-Afkondiging te LeideD, den 6den October 1S67. W. F. Wijting jm. 25 j. on J. M. van Oosten jd. 25 j. H. Duyverman jin. 19 j. en M. T. Basten jd. 19 j. J. Vrijmoeth jm. 20 j. en J. M. Bronsgeest jd. 23 j. W. F. Taffijn jm. 24 j. en J. Mazureljd. 22 j. J. J. van der Pot jm. 28 j. en M. M. Weerlee jd. 24 j. J. J. van Hoeken jm. 23 j en L. van der Gngten jd. 19 j.H. lloogervegt jtn. 32 j. en S. Klein wed. 3S j. De geannonceerde Voorstelling in den Schouwburg alhier, zal in plaats van AVAensdag den 9den op ti>onderdag den I«» dezer plaats hebben.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3