VOLKSVOORLEZING FAILLISSEMENT. TWEEDE VERIFICATIE. mp*" Men verlangt ten spoedigste een OPPASSEN. Adres Wijk 2, N°. 202. beginnen met 1869 betaalt Hongarije jaarlijks ruim 29 mil- lioenen daaronder in specie 12 millioen. De Wiener-Zeitung maakt in haar officieel gedeelte de statuten openbaar der dusgenaamde Kunstgewerbe- schule", of school tot opleiding van handwerkslieden-kuns tenaars, welke bestemd is een onderdeel uit te maken van het nieuwe museum voor kunst en nijverheid te Weenen. In een begeleidend en ophelderend artikel brengt de Wie ner-Zeitung in herinneringdat vooral na de Londensche wereldtentoonstelling van 1862 aan het licht gekomen was, dat de Oostenrijkse he handwerkslieden, wat hunne artis tieke vorming en hunnen kunstsmaak betrof, de vergelijking met de beste Engelsche en Eransche werklieden niet kon den doorstaan. Door middel der thans geopende schoof hoopt men van lieverlede in dat gebrek te zullen voorzien Frankrijk. Charivari bevat eene caricatuur, welke be ter dan alle artikelen van den heer Limayrac en alle alinea's van den heer De Gfirardin, den tegenwoordigen toestand schetst. De God des tijds staat op schildwacht en roept den aankomenden herfst het wachtwoord toe//fraternité et artillerie." Zoo is het inderdaad. Ieder heeft woorden van broederschap in den mond en elke dag brengt een nieuw bewijs, dat men slechts aan den oorlog denkt. De heer De Lesseps heeft in het gebouw der ten toonstelling eene voorlezing gehouden over het Suez-ka- naal. Hij voer hevig uit tegen Engeland en de Engelschen, die zijne onderneming steeds hadden gedwarsboomd, terwijl daarentegen Frankrijk zijne kapitalen bereidwillig ten be hoeve der onderneming beschikbaar stelde. Engeland. De kroonprins van Pruisen met zijne gemalin en hunne kinderen worden den 16den dezer te Londen ver wacht. Eindelijk zal ook een monument voor kapitein Cook worden opgericht. De heer Holland is naar Hawaihi ver trokken om het werk te volvoeren, dat vervaardigd zal worden uit lava, welke op het eiland zelf wordt gevonden. Turkije. Uit Bucharest wox-dt gemeld dat JohannBra- tiauo, met eene geheime zending belast, in allerijl naar Panjs is vertrokken. Rusland. Het huwelijk van den koning der Hellenen met de grootvorstin Olga Konstantinoffnais op 22 October vastgesteld. De koning en de koningin van Denemarken begeven zich naar Petersburg, om de plechtigheid bij te wonen. De keizer wordt op 12 dezer te Petersburg terug verwacht. TOONEEL NIEUWS. Giilemiavoml warden we in den schouwburg onthaald op eene vaude ville, zoonD er te Parijs in het theatre du Palais Royal en van de Fau bourgs norden gegeven dat wil zeggen, die maar voor een gedeelte van het kunstlievend publiek genietbaar was. Wij willen dan ook niet lang uitweiden over het stukdat een «suecès de rire" heeft gehad en waarin de acteurs veel bijval hebben ingeoogst. We hopen echter en de heer V alois is het zeker volkomen met ons eens dat we dezen winter op degelijker stukken mogen onthaald worden dan op zulke «Zoraerpretjes"; en dat ieder zal begrijpen dat het Hollandsche tooneeldat waarlijk niet te hoog staat, als men die taak maar ernstig opneemt, ook wel iets kan doen voor volksontwikkeling, volksbeschaving en volksveredeling. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Gemeenteraad van Leyden, op Zaturdag 5 Oc tober 1867, 's namiddags te drie uren. Onderwerp: Verordening op den aanvoer van rundvee voor de Bees tenmarkt. RECHTSZAKEN. In de correctioneele zitting der Rechtbank te Leiden van Vrijdag 4 October zijn veroordeeld: J. VV. te Leiden, wegens mishandeling, tot eene cell. gev. van 15 d., boete van 8 of 1 d. cell. H. de VV. te Leiden, wegens misbruik van vertrouwen, tot eene cell. gev. van 6 m., boete van 25 of 2 d. cell. handel. OVERZICHT DER WEEK. Holt ie. Zeer stil. Deze week werden slechts 00U balen tot diverse prijzen verkocht. &uiker. Sedert de veiling van 25 Sept. 11. werden ruim 3000 krau- jaDgs verkocht tot j 0.75 a 1 onder de veiliuggwaarde. De stemming blijft lusteloos, ook voor Geraffineerd waarvan niet dau tot verlaagde prij zen te realiseeren is. Thee. Zonder omgang iu afwachting der veilingen op 10 en 11 dezer. Hijst, iu eene zeer willige stemming Gepelde Rangoon 9%. Voorloop 11. -- Java ƒ10. - Voorloop 11% a ƒ12. Tafel ƒ17 a ƒ21. Specerijen. Zonder omgang. l'UChteii. In eenen doen. Nieuwe Zantische Krenten ƒ13 aƒ 14. Vulentia Rozijnen 17 a 18. Pruimedanten 39 a 40. Van nieuwe Vijgen wordt eiken dag de lading per Dankbaarheid verwacht. Sleekrap. Met goeden handel tot vaste prijzen. Indigo. De afloop der veiling was gunstig; uit de band werd ook deze week een en ander gedaan. S'oJassclien. Onveranderd. Üateco. Deze week iets gunstiger gestemd; eenige omzettingen tot vastere prijzen vonden plaats. Wol. Niels omgegaan. Tin. Zonder afdoeningen. Huiden. Afgedaan: 695 stuks Oost-Indische per Baltimore; 169 stuks dito; 163 stuks dito. Vetwaren. Kokosolie prima Ceylon ƒ34. Prima Cochin 38. Genoa Olijfolie ƒ90. Lijnkoeken per 104 stuks ƒ11 a ƒ14. Raapkoeken per 1040 stuks 85 a ƒ92. Raapolie contaut ƒ4154, per 6/w. 42%, per najaar, 41^, 42. Lijnolie contant 42%, per 6/w. ƒ4351. Per najaar 4154- Petroleum. Met toenemende kooplust tot steeds stijgende prijzen. Sedert ons laatste bericht zijn weder ruim 3000 vaten genomen en wordt disponibel blank thans op 26% a ƒ27 en zeilend op 27% a ƒ28 ge houden. Op termijnen zijn er geene verkoopers aan de markt. Ciraueil. Tarwe en Rogge met uitgebreiden handel tot voortdurend stijgende prijzen. Gerst. Deze week mede met goeden handel; bij voor- iiitgaanden prijs was echter heden iets flauwer gestemd. Meel onveranderd. 1ste qual. 24% a ƒ2454, 2de qtial. 22 aƒ 22%, 3de qual. 18% a 18%. Keizersraeel ƒ28 a 29. ADVERTENTIES. Op Zaturdag 5 October en voorts alle Zatur- iYdagen zal er ter gelegenheid der te geven Opera's eene dienst bij den ondergeteekende rijden. Belangstellenden worden verzocht zich spoedig van plaat sen te voorzien voor heen en terug ƒ1.25. H. ENKELAAR. Leyden 4 October 1867. in het gebouw van het Departement Leyden dor Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, op MAANDAG 7 October 1867's avonds te 8 uren. Opening door den Voorzitter. Bijdrage door den Heer H. BIJRClEKiOIJH. Doorloopende toegangkaartjes zijn a 40 cents te bekomen bij den Heer H. BURGERSDIJKop de Haarlemmerstraaten des avonds aan het lokaal Bij vonnis van de Arrondissements-Regtbank te Leyden dd. 30 September 1867, is DIRK VAN WIJK, Tapper en Slijterwonende te Leydenverklaard te zijn In Staa t van Faillissementeen aanvang genomen hebbende den 30sten September 1867 met benoeming van den Edel-Achtb. Heer Mr. F. B. CONINCK LIEFSTING tot Regter- Commissaris en van den Ondergeteekende tot Curator. Mr. J. VAN HEUKELOM, Leyden, 1 October 1867. Mare, V, 648. De Schuldeischers in het faillissement van G. H. KRE KELAAR, Uitdrager en Inlandscli Kramer, worden bij deze opgeroepen tot het bijwonen der TWaüSlkm, bijeen komst ter verificatie, welke bepaald is op Woens dag, Oktober te elf ure, in het Gerechts gebouw alhier. De Curator, Mr. W. P. 8TEENHOFF. Leiden, 3 October 1867.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3