LANDBOUW Seraphin-Orgels. ZUIVER NATALSCH ARR0WR00TH PASSAGE NAAR JAVA OFFICIEELS BERICHTEN. Bevallen J. L. Sliggers, geb. Huijer, Z. M. C. Paauw, geb. Rooman, Z. C. M. Bronsgeest, geb. Frank, Z. B. Brittijn, geb. Kret, D. G. Frankhuizen, geb. Van der Knaak, Z. A. M. Stenz ier, geb. Van Wezel, D. W. G. Hofkes, geb. Seljee, D. J. W. de Gunst, geb. Nollee, D. A. J. Delfos den Doren, geb. Peelen, D. P. M. Singeling, geh. Van der Loo, Z. G. Vromesteijn, geb. De Jong, D. A. A van der Kamp, geb. Lodenstijn, D. P. van Riet, geb. Ouwerkerk, D. M. Velthuijs, geb. Vonkenberg, Z. S. C. van Hest, geb. Bink, D. C. Frankhuijzen, geb. Schaft, Z. J. Klinken berg, geb. Van der Kaaij, Z. P. G. Verbree, geb. Verdouw, Z. J. C. Scheffers, geb. Plu, D. S. Moote, geb. Sampion, Z. J. Kras- senburg, geb. Segaar, D. H. E. de Haas, geb. Versteeg, Z. S. M. Huner, geb. Van Steenbergen, D. C. A. Kikkert, geb. Marks, Z. A. M. Lens, geb. Groen, Z. D. W. M. Mulié, geb. Mussert, Z. M. Brune, geb. Heijkoop, Z. J. Withof, geb. Bronkhorst, D. M. T. Bik, geb. Kuijpers,|_D. J. Starnenburg, geb. Schuyn, Z. Gehuwd C. J. van den Aardwegh jm. en J. H. F. G. van der Monde wed. H. van Gijzen jm. en P. Kluivers jd. G. Betgem wedr. en M. C. H. Sloos jd. Overleden J. Keereweer D. 2 m. S. den Os Z. 8% m. I. P. Privé 57 j. K. N. Oliphant 86% j. G. de Boer Z. 4 m. P. S. v. d. Reek D. 10% m. P. Eradus Z. 1% m. P. Kriek Z. 1 m. W. Boogers Z. 6. j. 9 m. J. Heemskerk 42 j. S. W. Briejer D. lm. S. A. de Wekker, wed. A. Seijn 87 j A. W. van Grasstek, geb. Veekmans 3d j. H. Niffle Z. 2 m. A. C. Najer Z. 15 d. J. G. Immink, geb. Tasseron, 38 j. ADVERTENTIE1N. VAN DER TAK 4 C°„ doen vervangen. 2°. De dienstplichtigheid bij het leger of de vloot vangt aan met 1°. Januari van het jaar, waarin men zijn 20ste levensjaar bereikt heeft; zij duurt 7 jaren, waarvan de 3 eerste jaren actief. 3°. Er bestaat eene land weer en eene zeeweer; de dienst daarbij duurt 5 jaren. 4°. De bonds-veldheer bepaalt telken jare het getal der recruten, die hetzij voor het leger, hetzij voor de vloot geleverd moeten worden. 5°. De genoemde bepalingen om trent den duur der dienstplichtigheid gelden uitsluitend voor vredestijd; in tijd van oorlog beslist alleen de be hoefte. 6°. De landstorm wordt alleen opgeroepen, wan neer het grondgebied des verbonds met een vijandelijken inval bedreigd wordt. Oostenrijk. De Debatte verzekert, dat het codicil, het welk door keizer Maximiliaan te Queretaro toegevoegd is aan zijn testament, de aan keizer Êranz Joseph en koning Leopold II gerichte bede inhoudt, om de voogdijschap te aanvaarden over keizerin Charlotte, en in haar belang sommige nog niet verrichte stappen te doen, tot regeling der nalatenschap van koning Leopold I. Keizer Erans Joseph vertrekt 23 Oct. naar Parijs. Erankrijk. De Moniteur zegt, dat er volstrekt geen wanordelijkheden in de Romeinsche staten hebben plaats gehad. Uit Florence meldt men het tegendeel. De Etendard zegt dat er gisteren eene paniek op de beurs heerschte op de geruchten, dat de keizer ziek is, dat er een conflict is ontstaan tusschen Erankrijk en Italië, dat er een woordenwisseling heeft plaats gehad tusschen den heer Von Bismarck en den generaal Eleury, adjudant des keizers, en dat er een opstand te Rome is uitgebar sten. De regeering heeft een commissaris van politie naar de beurs gezonden, om al die geruchten te logenstraffen en de verspreiders er van op te sporen. Engeland. Eergisteren is in St.-James Hall een meeting gehouden onder voorzitterschap van den heer E. Beales. De vergadering heeft een adres van sympathie aan Garibaldi aangenomen. Riciotti Garibaldi was tegenwoordig en heeft een woord van dank aan het Engelsche volk gesproken. Zondag 11. is te Londen eene verordening van het ministerie van oorlog uitgevaardigdstrekkende tot be krachtiging en nadere omschrijving van het beginseldat de vrijwillige schutters niet als zoodanig, maar enkel in dezelfde mate en wijze als de andere burgers door de over heid kunnen worden geroepen om mede te werken tot herstel of instandhouding der openbare orde in tijden van onrust. H. M. de koningin der Nederlanden is Dinsdagavond te Southampton aangekomen en begaf zich aan boord van het stoomschip "Valk, om zich naar Cherbourg te be geven. Charles Dickens heeft het plan om in den loop van deze maand naar Amerika te gaan en daar in de voor naamste steden voordrachten te houden. Italië. Het Romeinsche vraagstuk zeide dezer dage de Opinione is een vraagstuk, dat te Rome zelf moet rijpen, zonder opstoking van buiten, maar dat zich lang zamerhand ontwikkelt en eindelijk opgelost moet worden. Uit zijne gevangenis te Alessandria heeft Garibaldi het volgend manifest uitgevaardigd: //De Romeinen hebben het recht der slaven, dat is om zich te verzetten tegen hunne meesters. De Italianen hebben een plicht te vervullen, die van hen bij te staan. De geheele wereld heeft de oogen op u gevestigd. Zet dus uwe schoone omwenteling tot verkrij ging der eenheid voort; ook dan al nam men 50 Garibal di's gevangen. Dan zullen wij met opgeheven hoofden tot de volken zeggen: Wij hebben u bevrijd van den afschu- welijksten uwer vijanden." CORRESPONDENTIE. Mijnheer de Redacteur! De ondergeteekendelid van de Maatschappij tut Nut van den Javaan, ont ving in de vorige week het «eerste verslag" van genoemde maatschappij. Weken geleden had ik reeds iets uit dat verslag in uw blad gelezen, en daarom kwam het mij vreemd voor, dat ik het nu eerst ontving. Ik was echter de eenige niet, ook aan andere leden werd het in de vorige week pas te huis gezonden. Het zou niet de moeite waard zijn om over deze nalatig heid te sprekenindien ik niet reeds sedert lang betreurde dat er aan deze zaak in onze stad zoo weinig publiciteit wordt gegeven. Ik weet niet bij wien de schuld ligt, maar ik begrijp niet waarom men hier geen moeite doet om zóóveel leden te krijgendat er eene afdeeling geconstitueerd kan worden. Moet Leiden, de stad waarin vele personen wonen, die vroeger in Indië zijn geweest; de stad die eene rijksinstelling heeft van Indische taal-, land- en volkenkunde, dan achterblijven bij Alkmaar, Dockum, En schede en Schagen? Waarom houdt men hier niet even als elders open bare samenkomsten? Wordt het niet meer dan tijd dat ons volk aan gaande Indië beter worde ingelicht? Als er in deze stad geene personen te vinden zijndie over de goede zaak een woord kunnen en willen spre ken, waarom noodigt men dan niet anderen van elders uit? Ik wil hopen dat het plaatsen dezer regelen in uw blad hendie't aan gaat of die er door hunne maatschappelijke positie het eerst toe geroepen zijn, zal opwekken om gedurende dezen winter deze zaak eens ernstig ter harte te nemen. Met de meeste hoogachting noem ik mij UEd. Dw. Dienaar T. T. ACADEMIE. Utrecht, 2 Oct, Bevorderd tot doctor in de geneeskunde de heer D. A. van der Weide, na verdediging van een academisch proefschrift. Burgerlijke staud van Leiden, van den 26sten September tot en met den 2den October 1867. te verkrijgen in pakjes van 5 ons tegen tachtig cents, bij de GEZUSTERS COLENBRANDER te Doesborgh. Wordt op franco aanvrage alom verzonden. te Rotterdam, fabriceeren alle soorten van ORGEL§, van de kleinste tot de grootste soorten, voor huis- en kerkgebruik. wordt aangeboden met het te Amsterdam in lading liggend snelzeilend eerste klasse CAM- PAGNE-EREGATSCHIP ClOOO TON), Kapt. A. SISSINGH, reeds gunstig in de O. I. Passagiersvaart bekend door ruime en luchtige hutten, afzonderlijke kajuitenbadkamers enz., varende een geëxamineerden Doctor. Adres DE CONINGH C°. te Amsterdam, en VAESEN STEINHAUS te Rotterdam.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3