Verloren VEE. vergadering der daartoe opgerichte vereeniging besloten is om, behalve Dinsdags en Donderdags, ook des Zondags namiddags oefeningen in het schijfschietsn te houden, ten einde ieder in de gelegenheid te stellen zich te oefe nen, zonder zijne bezigheden of verdiensten te verzuimen. Als eene zeldzaamheid kan men mededeelendat in den tuin van G. Nijkamp te Almelo een appelboom staat, die, nadat er dit jaar reeds tweemaal vruchten van zijn geoogst, thans voor de derde keer in bloei staat, en daarom door vele tuinlief hebbers bezichtigd wordt. De in navolging van andere steden te Dordrecht opgerichte vereeniging tot het bezorgen van begrafenissen voor alle standen, tegen vastgesteld tarief, heeft haren werkkring geopend. Hoe lang zal het nog duren alvorens te Leiden zulk eene vereeniging tot stand komt Te Groningen heeft tusschen de Nederlandsche en Pruisische regeering de onderteekening plaats gehad van het in April te Hanover gesloten en in afwachting van de goedkeuring der betrokken regeeringen geparafeerd, ge wijzigd grenstractaat. KOLONIËN. Door den gouv.-gen. van Ned. Indië zijn o.a. de vol gende beschikkingen genomen Benoemdtot 3de comm. bij de algern. rekenkamer P. Co- bet; tot off. van just, bij den raad van just, te Amboina Mr. W. P. de Vogel; tot lsten luit. der artill. den 2den luit. W. W. C. Suringar; tot maj. bij het 15de bat. inf. de kapt. J. B. Du Puy de Montbrun. Goedgekeurdde non-activiteit van Jhr. A. "Wttewaal van Stoetwegen van het 17de bat.; de overplaatsing van den 2de luit. C. J. M. E, van S wieten van het 1ste naar het 6de bat. Mr. des Varannes, adjudant van Z. M. den keizer van Erankrijk, is den léden Aug. te Batavia, op zijne dienstreis aangekomen. Het schijnt nu zeker, dat de resident van Solo de volgende maand met verlof naar Europa vertrekt; een groot, op het oogenbiik bijna niet te vervangen verlies voor den dienst. BUITENLAND. Pbttisen. De Köln.-Zeitung laat zich uit Berlijn schrij ven, dat er geenerlei grond is voor het beweeren, noch dat Pruisen in verband staat met de Italiaansche bewe gingspartij, noch dat Katazzi in verband met Erankrijk zou staan, noch dat de verhouding tusschen Erankrijk en Pruisen iets anders dan vriendschappelijk is. De kroonprins is naar het eiland Mainau vertrokken waar den 30sten de geboortedag der koningin zal worden gevierd. In den provincialen landdag van Hanover heeft de heer Von Lenthe voorspeld, dat koning George binnen het jaar weder in Hanover zou zijn en maande de verga dering daarom aan om de wetten, waarover men beraad slaagde, zoodanig in richten, dat zij later ook de goedkeu ring van koning George konden erlangen. Niet onaardig vergelijkt men den vorst Yan "Waldeck, die van zijn gezag niet anders heeft overgehouden dan het kerkelijke, bij een pauw, die men eerst heeft geplukt en daarna heeft laten loopen. Nog beter is de vergelijking van het vorstendom met Japan. Yorst George zal voort aan alleen als Mikado of geestelijk opperhoofd over zijne staten heerschen, terwijl de geheele wereldlijke macht zal rusten in handen van den koning van Pruisen al3 Taikoen. Het aanzien van den eerstgenoemden zal evenwel zoo ge ring zijn, dat zelfs de rechtzinnigste Pyrmontische of Wal- decksche Japanners ongetwijfeld weigeren zal, zich om zij nentwil den buik open te snijden. Apbika. Luidens tijdingen uit de Kaap de Goede Hoop heeft het fregat Petrel, aan boord van welk schip zich de personen bevinden, die het lot van Livingstone gaan on derzoeken, op 21 Juli Algoabaai verlaten, koers zettende naar de Zambesi. Men zal die rivier opvaren tot aan den waterval van Murchison. Het stoombootje, dat zich bij de expeditie bevindt, wordt daar uit elkander genomen en 40 mijlen ver overland vervoerd naar het meer Nyassa. Dit meer overstekende in noordelijke richting, zullen de onderzoekers zich op 15 mijlen afstands bevinden van de plek, waar Livingstone vermoord zou zijn. ACADEMIE. CORRESPONDENTIE. BEROEPEN ENZ. Nederlandsche Hervormde Kerk. OFFICIEELE BERICHTEN. GEVEILDE PERCEELEN. ADVERTENTIEN. Ontijdig bevallen van eene Dochter A. J. PEELEN, geliefde echtgenoote van E. P. J. DELFOS DEN DOKEN. 28 September 1867. Algemeene kennisgeving. Vermist onder Oegstgeest uit eene weide VIJF STUKS JONG VEE zijnde twee schotten, bijs witkop en drie pinken, twee zwart witkop en eene lichtrood bonte. Inlichtingen waar zij zich bevinden worden verzocht te willen geven aan den eigenaar A. VAN EGMOND te Oegstgeest; Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Ned. Leeuw Dr. H. van Cappelle, referend. bij het dep. van binnenl. zaken; tot burgem.der gem. Heeze A. A. Deelen. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Zaterdag des namid dags te 5 uren 56°, Wind: Z. W., des avonds te 8 uren 54°, te 10 uren 54°. Zondag morgen te 5 uren 54°, te 8 uren 58°, 's middags te 12 uren 59°, te 4 uren 59°, 's namiddags te 5 uren 58°, 's avonds te 8 uren 56°, te 10 uren 54°. Maandag morgen te 5 uren 55°, te 8 uren 57°, 's middags te 12 uren 62°, te 4 uren 59°. Groningen. Tot doctor iu de verloskunde is bevorderd J. W. C. Er- merinsmed. doctor. Mijnheer de Redacteur! In de opgave van de onderwerpen, welke door den Gemeenteraad op 1* October zullen behandeld, worden heb ik te vergeefs gezocht naar iets dat betrekking had op de vervulling van de plaatsen, die, door het vertrek van twee leeraren aan de hoogere burgerschool naar elders, z\jn ontstaan. Velen met mij zal het bevreemden, dat, hoewel deze zaak reeds maanden te voren bekend was, er nog steeds wordt gewacht met de be noeming van nieuwe leeraren. Het is duidelijk, dat door deze langzaam heid (om geen erger woord te bezigen) het onderwijs schade moet lijden een maar al te gegronde reden wordt gegeven om klachten aan te heffen over een zaak, die reeds tot zooveel moeielijkbeid heeft aanleiding gegeven. Ik voor mij kan de zienswijze niet deelen, dat de ingezetenen voor het onderwijs veel betalenmaar wil van den anderen kant niet verzwijgen dat ik het ten zeerste betreur, dat op deze wijze de goede zaak wordt benadeeld. Wellicht dat ik door den een of ander omtrent het bovenge noemde kan worden ingelicht, en het is daarom, dat ik u beleefdelijk verzoek deze weinige regelen wel te willen plaatsen. Hiermede zult gij zeer verplichten. Iemand, die in het onderwijs veel belang stelt. Beroepen; te Aalst: E. J. Wisselingh JPz. te de Vuursche; te Hierden J. Rijsdijk Takens Lambrechts te Ermelo; te Vaassen: W. A. J. Lucos te Noordeloos; te Berkel en Rodenrijs: J. Koster te Bleskensgraaf c. a.; te Waarder c. a.: H. Bax te Ouddorp; te Nieuw-HelvoetW. F. C. van Laak, cand.; te WeespJ. Moulijn te Amerongente EistW. van Veen te Ethen en Drongelen; te Hijlaard: N. Warmolts te Ee; te Vierlings beek: J. Verschuir; te Waspik: S. de Jong, cand. Aangenomen: te Overlangbroek: door K. F. van Setten te Hedel; te Ouwerkerk in Duiveland: door M. Corstius te Oostzaan. Bedankt: te Alblasserdam: door G. Boer te Ouderkerk a/d. IJsel; te Rijnsburg: door E. C. van Baerle te Hoogland; te Vleuten; door H. Has- selman te Dedemsvaart. Eerste Huwelijks-Afkondiging te Leiden, den 29sten September 1807. J. Warners jm. 44 j. en M. Huge jd. 40 j. J. J. Bommezijn jm 34 j. en C. J. den Holder jd. 34 j. H. van der Weijden jm. 32 j. en T. van Bemmel jd. 34 j. W. F. Mulder jm. 24 j. en M. A. Leen- ders jd. 32 j. W. van Weizen jm. 24 j. en M. H. Goebertus jd. 31 j. H. Beumer jm. 28 j. en M. Schild jd. 24 j. J. F. Stol- zenbach jm. 26 j. en E. M. Klardie jm. 26 j. Gehouden verkooping aan den Burg alhier, op Zaterdag 28 September 1867, ten overstaan van den notaris Mr. H. Obreen van: N°. 1. Een heerenhuis, erf en tuin, aan de zuidzijde van de Hooge- woerd, Wijk III, N°. 480 en 4S0rood. Kooper M. Glasbergen te Koude kerk voor ƒ5725. N°. 2. Een huis waarin de broodbakkerij wordt uitgeoefend aan de zuid zijde van den Ouden Rijn, Wijk VII, N°. 1090. Kooper H. M. Biesiot voor ƒ1352. N°. 3. Een pakhuis aan de oostzijde van den Vliet, Wijk II, N°. 33bis rood. Koopster Mej. J. Sweenen, wed. J. van Leeuwen, voor ƒ410.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3