persoonen niet dbör een gevblinachtige de hóeken van het huis mocht verifieeren, terwijl die //sieur Farina" gewoonlijk lezen noch schrijven kon, zoo werden die contracten dikwijls van onwaarde verklaard. Maar dan liet men aan de acte van vernietiging de clausule toevoegen, dat de //sieur Farina" voor een sommetje geld aan zijn vroegeren compagnon het recht gaf, van zijn naam gebruik te maken, en daarmee was weer alles gevonden. Bij voorkeur vestigden zich die vervalschers in de nabijheid van het Jülichsplein, om een voorwendsel te hébben van ook de uitdrukking Jülichsplatz" over te nemen. Toen hun dit verboden werd, zetten zij hiervoor in de plaat9 u dicht bij de Jülichsplatz", al was hun huis ook nog zoo ver van dat plein verwijderd. Allerlei middelen meer worden nog steeds in het werk gesteld, om de wet te ontduiken en de valsche eau de cologne voor die van den eigenlijken Jean Marie Farina te doen doorgaan. Zoo trachten die pseudó-Farina's de bestellers, huurkoetsiers enz. om te koopen, opdat zij de vreemdelingen die in Keulen komen, naar hunne magazijnen brengen, onder voorwendsel dat dit depots zijn van de echte fabriek van Jean Marie Farina. Dat het eigenlijk de reiziger is, die zoodoende tweemaal zijn gids betaalt, spreekt van zelf. De flacons, uit de fabriek van den echten Jean Marie Farina afkomstig, moe ten voorzien zijn, behalve van het merk der fabriek, ook van het facsimile van den eigenaar met bijvoeging der woorden: gegenüber dem Jülichsplatz". Wie zulke flacons bezit, is zeker, dat hij bij alle bedriegerij niet bedrogen is. BUITENLAND. Als eene bijzonderheid wordt gemelddat de heer graaf Robert du Chastel de la Howardrie3, op zijne jacht te Hollain bij Doornik, den 14den Sept. jl. met twaalf jagers, waaronder de hertog De Croy Duimen en de prinsen Henri en Charles de Ligne, 439 stuks wild ge schoten heeft; als 371 patrijzen, 66 hazen en 3 konijnen. Gemelde heer Du Chastel heeft eenige jaren geleden in Zundert 99 houtsnippen in het jachtseizoen geschoten. Zeven jagers te Bruyelles in Henegouwen, hebben den eersten dag der jacht 60 hazen en ruim 100 patrijzen geschoten, welke zij bijna allen hebben rondgedeeld aan de personendie hen hadden toegelaten om op hunne gron den te jagen. De Staats Anzeiger" vermeldt een decreet van den 22sten Sept., betreffende de provinciale constitutie voor Sleeswijk-Holstein. De hertogdommen zullen óp zich zelve staan onder den naam van Sleeswijk-Holstein. De keizer is thans te Biarritz zeer opgeruimd en spreekt met groot vertrouwen over de handhaving van den vrede. De heer Schneider, president van het wetgevend lichaam, heeft ook zijne redevoering uitgesproken, zoo goed als de keizer en de heer Rouher. Natuurlijk vindt men er dezelfde strekking in, dat is eene vredëlièvende strek king; maar evenwel is er in de speech van den heer Schneider eene zinsnede, waarin gezegd woidt, dat terwijl Frankrijk oprechtelijk den vrede wil, het verwacht, dat men zijne nationale gevoeligheid zal ontzien. Men verzekert, dat de heer Drouin de Lhuys, die zich in het buitenland bevindt per telegraaf bericht heeft ontvangendat hij benoemd is of ral worden tot minister van buitenlandsche zaken. Het Engelsche gouvernement heeft in Spanje 1500 muilezels aangekocht voor zijne expeditie naar Abyssinië. ACADEMIE. Leiden. Tot doctor in de geneeskunde is bevorderd S. S. van der Leij, met een academisch proefschrift, getiteld: «Ulcus Rotundum Ven- triculi". GEMENGDE BERICHTEN. OFFICIEELE BERICHTEN. Bevallen J. Mieremet, geb. Van Gelderen, D. I. M. Koene, geb. Van der Meerschen D. M. A. H. Welvaars, geb. Van der Wiére, Z. J. C. van Velzen, geb. Langezaal, Z. W. Langezaal, geb. Boot, Z. M. van Veen, geb. Alberse, Z. A. M. J. van Wijk, geb. Van der Togt, Z. L. J. Burgersdijk, geb. Blanken, Z. E. W. van Oosten, geb. Waage, Z. H. Choufoer, geb. Van den Heu vel, Z. C. de Bruin, geb. Leget, D. J. Florisson, geb. De Klerk, Z. D. Plaizier, geb. Hanselaar, D. C. M. Kooreman, geb. Smit, Z. M. Teeuwen, geb. Brittijn, Z. F. D. Overveld, geb. Linschoo- ten, Z. J. M. de Matter, geb. Servaas, Z. J. E. van Wyk, geb. Van den Berg, Z. A. W. van Grasstek, geb. Veekmans, Z. J. G. Loory, geb. Vermey, Z. T. E. Elshof, geb. Wanna, D. W. H. Bender, geb. Vergunst, Z. J. Holswilder, geb. Privé, Z. L. H. Ko renhof, geb. Hoefsmit, D. C. van Berkel, geb. Bey, D. J. Korenhof, geb. Singeling, D. A. M. F. Sommeling, geb. Van der Drift, D. L. J. Wittenaar, geb. De Vogel, D. S. F. Leembroek, geb. Becking, D. E. Andreson, geb. Stein, D. M. J. Broekhoff, geb. Trotsen- burg, Z. Gehuwd: J. Delfos jm. en P. Vergunst jd. W. Jongbloed jm. en M. R. Frankhuizen jd. P. van den Broek wedr. en A. Niesten wed. C. van der Ben jm. en M. C. Doornik jd. Overleden: L. Wallaart D. 2 m. J. D. A. de Nobel Z. 22 j. H. C. Fles Z. 14 d. A. van Berkel Z. 9 m. I. Arbouw Z. 2 m. M. H. Weijer D. 10 m. J. M. Oudhof D. 7 j. G. Ederzeel D. lm. M. Sleeuwagen D. 1 j. 4 m. C. J. G. de Coningh, wed. S. J. Le Poole 52% j. P. van der Steen D. 3% j. W. F. H. Taverne D. 36 j. J. Kriek Z. 16 j. 9 m. W. Oudshoorn Z. 2 m. J. A. A. van Well Z. 1 j. F. Sampion Z. 8% m. A. Bink D. 4 m. H. J. G. Montanus D. 2% m. M. A. Degon D. Ij. J. Dozy Z. 7 m. Belgie. De heer Gachard is van Brussel naar Italië vertrokken, ten einde, op last der regeering, in de Itali- aansche archieven en boekerijen nasporingen naar voor de geschiedenis van België of van de voormalige Nederlanden gewichtige documenten te doen. Men hooptdat zijne reis die van langen duur zal wezenvoor de wetenschap betrek kelijk even belangrijk zijn moge als die, welke door den vermaarden archivaris omstreeks twintig jaren geleden naar Spanje is gedaan. Pruisen. Als gronden voor de ontbinding van de Tweede Kamer worden opgegeven: de uitbreiding van het gebied des rijks eu de politieke vervorming van Dnitschlandwelk een en ander ten gevolge heeft, dat de thans fungeerende afgevaardigden niet meer kunnen gerekend worden de ver- tegenwoodigers van geheel het volk te zijn. Frankrijk. De Constitutionnel, sprekende over de ar restatie van Garibaldi, zegt dat het Italiaansch gouverne ment, door vrij en uit eigen beweging te handelen gelijk het gehandeld heeft, niet alleen een bewijs van loyauteit heeft geleverd, maar ook zijne kracht heeft getoond en heeft doen blijken, dat het de revolutionnaire hartstoch ten niet deelt en ook niet vreest, maar dat het die weet in bedwang te houden. Engeland. Onlangs is te Birmingham de heer Dixon tot lid van het huis der gemeenten gekozen. Die verkie zing heeft dén heer Dixon 3659 pd. st. gekóst. Italië. //De Gazette Ufficiale" zegtHet ministerie heeft zijn plicht gedaan. De vrijwilligersdie zich naar de gren zen begaven of zich reeds daar bevonden, werden aange maand om naar hunne haardsteden terug te keeren en zij, die daaraan geen gehoor gavenwerden derwaarts terug gevoerd. De generaal Garibaldi, die zich te Asinalunga be vond, werd in naam der wet, gesommeerd om terug te keeren, en daar hij weigerde, werd hij naar Alessandria gevoerd. De wapen-depots werden in beslag genomen. Het ministerie heeft een smartelijken plicht vervuld maar indien het langer had gedraalddan voorzag het veel betreurens waardiger gevolgen. De wijsheid der Italianen heeft, zoo al niet het smartelijke van dezen stap verzacht, dien minder moeielijk gemaakt. De Opinione" van de arrestatie gewa gende beschouwt het als waarschijnlijkdat Garibaldi van Alessandria naar Caprera zal worden gezondenindien hij den wensch daartoe kenbaar maakt en afziet van alle denk beeld van eene expeditie, welke de staat in verwikkelin gen kan brengen en in strijd is met de wet. Rusland. Ongeveer 20,000 Ned. ponden voorwereldlijk ivoor worden ieder jaar uit Siberië naar Europa verzonden. Dit ivoor is afkomstig van fossile mammouths, waarvan jaar lijks ongeveer 100 stuks worden uitgegravenen de voorraad schijnt nog onuitputtelijk. Aerika. Prins Alfredhertog van Edimbnrgde tweede zoon van koningin Victoriais den 15den Augustus 's mid dags omtrent 1 uur in Simonsbaai aangekomen en heeft den 19den zijn feestelijken intocht te Kaapstad gehouden. De havenwerken dier stad vorderen snel. De hertog van Edimburg, die den eersten wagen rotssteen voor die on derneming in zee heeft gedompeld, nu zeven jaren gele den zal bij deze gelegenheid worden uitgenoodigdden eersten steen te leggen van het metselwerk voor het drooge dok. De waarde van den uitvoer aan diamanten van Bahia, eene haven aan de Braziliaansche kust, bedraagt thans jaarlijks nog de aanzienlijke som van 3,200,000 dollars of 8 millioen Ned. guldens. Hebben de spoorwegen in 37 jaar eene uitbreiding verkregen die 3%maal den omtrek der aarde bedraagt, de telegraaflijnen overtreffen deze nog verre. In den tijd van 27 jaren hebben zijnaast elkander ge legd, eene lengte gekregen van 20maal den omtrek der aarde. Burgerlijke stand van Leiden, van den 19den tot en met den 25sten September 1867.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3