2 BEKWAME SCHILOERSKNECHTS Publieke Verkooping, MAATSCHAPPIJTOT NUT YAN 'T ALGEMEEN. (Programma Prijsvraag'.) eenige punten wijzigingen ondergaan. De wet op den krijgs dienst wordt ontworpen. De chefs der ultramontaansche partij in Prankrijk de heeren De Pallous en mgr. Dupanloup, bevinden zich in België tot bijwoning van het katholiek congres. Zij brengen tevens een bezoek aan den heer De Montalem- bert, wiens ziekte zoo zeer verergerd is, dat hij zich voor goed aan het openbare leven wenscht te onttrekken. De Pransche vlootvoogd in de wateren van Candia heeft bevel bekomen, om het vervoeren van huisgezinnen van Candia, wegens de schorsing der vijandelijkheden, te staken. De November-zitting van het wetgevend lichaam wordt zeer problematisch. Naar men zegt is de heer Rou- her niet bijzonder gestemd voor de bijeenroeping der af gevaardigdenen de regeering, van welke men nauwkeu rige staatkundige en finantieele verklaringen zal verlangen, toont zich ook niet bijzonder geneigd de reaenaars-tribune toegankelijk te stellen. HANDEL. Koffie. Stil. Uit de eerste hand werden deze week alleen verkocht 520 balen Bali tot diverse prijzen. Suiker. Ruwe Suiker stil zonder verkoopen. Tegen 25 dezer heeft de Nederl. Handel-Maatschappij hare veiling aangekondigd van 30800 kranjangs Java. In Geraffineerd werden zoowel in de eerste als in de tweede hand eenige partijen Crushed tot iets betere prijzen verkocht. Thee. Vast doch zonder handel. Tegen 10 October zijn in veiling aangeslagen door de Nederl. Handel-Maatschappij 3786/4 en 107/12 kisten Java Thee. Rijst. Deze week werden verkocht 1200 balen Soerabaya-Rijst a 8. In gepeld was de omgang gering men noteert thans BasseinRan goon en Arracan 9^. Voorloop ƒ11 a ƒ1114, Java 10%- Voor loop 13 a ƒ14 en Tafel ƒ17 a ƒ18. Specerijen. Alleen Foely vond eenige vraag met een klein avans op den veilingsprijs. Notenmuscaat in eene gedrukte stemming. Reekrap. Met eenigen handel tot iets betere prijzen. Potasschen. Petersburger/12% loco ƒ1214 zeilende. Katoen. Was deze week iets gunstiger gestemd; tot overanderde prijzen hadden eenige afdoeningen plaats. Tin. Afgedaan: 1000 blokken 55 en 500 a ƒ5411). Vetwaren. Kokosolie prima Ceylon ƒ34. Prima Cochin 38. Palmolie per 50 kilo 24%. Lijnkoeken per 104 stuks 10% aƒ 14. Raapkoeken per 1040 stuks ƒ82 a f 86. Raapolie contant ƒ4034, per 6/w. ƒ42, per najaar ƒ4134- Lijnolie contant ƒ42, per 6/wƒ43!4, per najaar ƒ4014- Petroleum. Deze week tot stijgende prijzen goed gevraagd. Standaard White tot 23 genomen. Granen. Tarwe tot ruim vorige prijzen met iets meerder handel. RECHTSZAKEN. GEMENGDE BERICHTEN. ADVERTENTIEN. worden ten spoedigste gevraagd bij G-. SLEGrTKAMP, Schilder, te Lisse. Onder uitloving van hare GOUDESI MEHAIEEE, en naar aanleiding van het bekende werkje van SAMUEL SMILES: Self help with illustrations of charac ter and conduct, verlangt de Maatschappij een ge schrift van ten hoogste 12 bladen druks, gewoon 8°. be vattende //Een oorspronkelijk Help u «elven, uit het leven //van Nederlanders, die door eigen krachtsontwikkeling //aan stoffelijkenverstandelijken en zedelijken vooruit- //gang hebben gearbeid." De antwoorden, door eene andere hand dan die des zamenstellers geschreven, en vergezeld van een verzegeld naambillet, worden vóór 1° December 1868, vrachtvrij verwacht aan het adres van den ondergeteekende (Amster dam, Kloveniersburgwal, C. N°. 294.) De beoordeeling geschiedt door vijf beoordeelaarsvan wie de volstrekte meerderheid aangaande het toekennen van den uitgeloofden eereprijs beslist. De Algemeene Secretaris der Maatschappij voorn., P. M. G. YAN HEES. ingevolge verleende regterlijke magtiging, ten huize van den Heer A. van der Breggen Kastelein te Leymuiden bij opbod op Dingsdag 10 September 1867 en bij afslag op Dinsdag 17 September daaraanvolgende, telkens des middags ten 12 ure, van circa 5 bunders uitmuntend WEILAND, in den Heiligengeestpolderte Leymuiden, verhuurd aan den Heer H. van Egmond tot Kersmis- dage 1869, voor f 276 'sjaars, voor wiens rekening de lasten zijnongeveer bedragende f 60 's jaars. Nadere informatiën zijn te bekomen ten kantore van de Notarissen Jb. KEMPENAAR, residerende te Woubrugge en W. H. METMAN, residerende te Wateringen. Oostenrijk. De //Neue Ereie Presse" meldtdat het be middelingsvoorstel van het ministerie, ter zake van de finantieele regeling met Hongarije, het aandeel van Hon garije in de rente der staatsschuld op 35 millioen stelt. Frankrijk. De circulaire van den minister De Moustier aan Prankrijks diplomatieke agenten in het buitenland is pu bliek geworden. Zij is gedateerd van 25 Augustus en komt in de hoofdzaak hierop neerHet eenige doel van het bezoek te Salzburg is geweest het betuigen van sympathie aan de Oostenrijksche keizerlijke familie. De conversatie der kei zers moest van zelf wel eens over de quaestiën van al gemeen belang loopen, maar noch het doel, noch het resultaat van hun samenzijn is eenige combinatie geweest. Zij hebben elkander de verzekering gegeven, dat zij steeds denzelfden gedragslijn zouden volgen en den vrede be waren. Engeland. In tegenspraak met hetgeen de bladen ge meld hebben aangaande den zorgwekkende toestand van Charles Dickens, schrijft deze auteur, dat hij nimmer een betere gezondheid genoot dan tegenwoordig. Spanje. Yan 1820 tot 1866, dus in een tijdperk van 46 jaren, zijn er in Spanje niet minder dan 14,600 perso nen gefusilleerd. Het cijfer is ontzettendmaar wat vooral zeer treurig is, is, dat het uiteinde van keizer Maximiliaan veel meer algemeene belangstelling heeft opgewekt dan dat van die 14,600 ongelukkigendie hetzelfde lot als hij on dergaan hebben. Wanneer straks Narvaez met toestemming van de koningin van Spanje weder honderde personen, die tegen de tirannie gestreden hebbenlaat doodschietenzal Europa koud blijven, terwijl het niet lang geleden zich zoo warm maakte over het fusilleeren van den Oostenrijk- schen aartshertog. OVERZICHT DER WEEK. IildigO. Levendig gevraagd en diverse partijen afgedaan. In Huiden en Wol is niets omgegaan. Rogge 5 a ƒ10 per last hooger met veel handel en veel vraag vooral voor zeilende ladingen. Meel onveranderd. 1ste qual. 2214 a 22b/8 2de qual. 20 a 20%, 3de qual. 16% a 17- In de correctioneele zitting der Rechtbank te Leiden van Vrijdag 6 September zijn: J. B. te Utrecht, wegens diefstal, veroordeeld tot cell. gev. van 6 m. J. P. J. te Oudshoorn wegens mishandelingtot geldb. van 8 of subsid. gev. van 2 d. H. S., J. de B., C. N. enA. van 't H. allan te Woerden, wegens diefstal ieder tot gev. van 5 d.G. J. te Nieuwkoop, wegens overtreding op de artsenijbereidkundetot geldb. van ƒ150 of subsid. 14 d. J. C. de G. te Voorschoten, wegens laten losloopen van een hond, tijdens het heer- schen van den vee-typhus, tot geldb. van ƒ10 of subsid. 2 d. C. H. A. te Rijnsburg, wegens hoon, tot geldb. van ƒ12 of subsid. 4 d.P. R. te Koudekerk, wegens verbreking van sluiting, vrijgesproken. J. G. te Soeterwoude wegen» diefstal, vrijgesproken. Volgens de mededeelingen der Fransche bladen heeft men te Parijs in den persoon van zekeren zouaaf, Jacob geheeten, een wonderdoend geneesheer gevondendie alleen door aankijken of aanrakenlammen gaande, blinde ziende, dooven hoorende, stommen sprekende maakt. Hij werkt geheel gratis. Onder anderen schrijft zekere graaf De Chateau- Villard aan de Patrie dat hij, die reeds 20 jaar lang lam was geweest aan eene zijde, zich naar den zouaaf Jacob had laten rijden, door dezen werd gewreven over de lamme zijde en terstond beter was. De geneesheer Carcassone en de hoogleeraar Piony hebben aangekondigddat zij eerst daags met eene bezending degelijke lammen, dooven, blinden enz. naar de rue de la Roquette zullen gaan{om ze door den zouaaf te zien ge nezen. Een Amerikaan heeft te Boulogne-sur-Mer eene tooneel-courant op gericht wier weerga niet bestaat. Hij begreep dat de schouwburgbezoeker» gaarne gedurende de pauzeeringen iets lekkers zouden willen hebben, en bedacht als middel om hun dit te verschaffen een -journal de theatre," dat tot affiche dient, doch waartoe, in plaats van papier, een zeer lek kere boterdeeg is gebruiktdat, dank zij der vindingrijkheid van den pas teibakker, losgaat en zich in verscheidene blaadjes verdeelt, op elk waar van een zeer geestig geschreven artikeltje te lezen staat, niet met inkt, maar met chocoladesap er op gebracht. Zoo dient dit blad eerst als affiche en daarna als versnapering. Amsterdam, Augustus 1867.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3