Worden verlangd, H006BRB BURGERSCHOOL. advocaten is. Op 1731 zielen komt een advocaat, terwijl 'men bijv. in Pruisen op 12,820 zielen een advocaat heeft. Op Mecklenburg-Schwerin volgt het koninkrijk Saksen. De Pruisische bezetting der vesting Luxemburg zal ■Iden 9den Septerber die stad geheel ontruimd hebben. Tusschen de Oostenrijksche en Pransche kabinetten heeft eene levendige wisseling van dépêches plaatswaar uit men in goed onderrichte kringen afleidt, dat de Salz- burger bijeenkomst belangrijke resultaten ten gevolge zal hebben. De keizer heeft bij zijne reis door Pransch Vlaan deren ook Duinkerken bezocht en, vergezeld van den mi nister van openbare werken en eenige ingenieurseen grondig onderzoek gehouden naar den toestand der haven en der vestingwerken van die stad, en zich alle mogelijke •inlichtingen daaromtrent doen geven. In weerwil van al zijne vredelievende verzekeringen, schijnt de keizer nog een groot belang te stellen in de zaken van oorlog. Reeds sedert eenigen tijd bestaat het plan, om van Duinkerken eene oorlogshaven te maken. OFFICIEELE BERICHTEN. Oproeping van Verlofgangers, in actieve dienst. GEMEENTERAAD. Vergadering van 3 September. Tegenwoordig de HH. V. d. Brandeler, Stoffels, De Fre- meryTielemanRutgersV. KaathovenBuy3Scheltema, Cock, V. Heukelom, V. Outeren, Driessen, Krantz, V. Wensen, Meerburg, Wttewaall en Du Rieu. De nieuw inkomende leden worden beëedigd en door den burgemeester plechtig geïnstalleerd. Op eene aanvraag van den beer Scheltema antwoordde de burgemeester dat de concept verordening voor den nieuwen hoofdelijken omslag in gereedheid wordt gebracht; voorts heeft de benoeming plaats van de vaste Commissiën en werden herbenoemd a. voor de Commissie van Fabricage de HH. V. Outeren en V. Wenschenb. tot voorzitter van de Commissie van Financiën de heer De Moen, tot leden de HH. Krantz en Du Rieu; c. tot leden voor de Commissie belast met het ontwerpen en herzien der plaatselijke ver ordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, de HH. S. Tollens en J. v. Outeren; d. tot voorzitter van de Com missie tot het ontwerpen en herzien der plaatselijke ver ordening betreffende de huishouding der gemeente de heer J. E. Goudsmit, tot leden de HH. Harteveld en C. Cock. Tot wethouder en tevens ambtenaar van den burgerlijken stand wordt benoemd de heer Stoffels; in het bestuur voor het werkhuis, uit den gemeenteraad, de HH. Stoffels, Krantz en Driessentot commissaris voor de stads-bank van leening P. L. C. Driessentot curator over het gymnasium uit den Gemeente raad de heer Cocktot gecommitteerde tot de administratie der vereenigde Gast- en Leeprooshuisen de heer Scheltema. Tot stads-klokkenist wordt benoemd op voorstel van Mr. P. du Rieu en zulks voor vijf jaren J. A. H. v. Hartrop ;1 tot hulp onderwijzer Bde klasse aan de openbare school voor meer uit gebreid lager onderwijs der 1ste kl. voor jongens wordt be noemd de beer Dijkstra te Oud-Beierland. Wijders grijpt de verdeeling van den raad in drie sectiën bij loting plaats. De commissie van toezicht op de gemeente-instellingen van mid delbaar onderwijs wordt op hare aanvraag gemachtigd om tij delijk te voorzien in het onderwijs in staathuishoudkunde en staatsinrichting van Nederland. De voordracht tot uitbetaling van de voor het vaccineeren van behoeftige kinderen op de be grooting uitgetrokken gelden, wordt na eenige woordenwisseling goedgekeurd; op het adres van P. van der Kamp tot teruggave der van hem ingehouden gelden voor beloopen boete wordt gunstig beschikt. De algemeene politie-verordening wordt tot eene volgende vergadering uitgesteld. ADVERTENTIEN. De Heer en Mevrouw HEIJBROEK REIMERIN- GER betuigen hunnen bartelijken dank, ook namena wederzijdsche betrekkingen voor de vele blijken van be langstelling bij de voltrekking van hun huwelijk onder vonden. Bevallen van eene Dochter J. M. OTJDSHOORN'— Schretlen. Tegen 1° November e. k. of eerder wordt gevraagd eene JUFVROUWP. G., die geschiktheid heeft om met jonge kinderen omtegaanen bekwaam is in het wollen- en linnen-naaijen. Adres, letter E., aan het Bureau Leidsch Dagblad. tegen primo Novembereen paar CEHUWDE LIEDEN waarvan de man bewijzen van bekwaamheid kan overleggen als koetsier en huisknecht, terwijl de vrouw als keukenmeid en huishoudster dienst moet kunnen doen. Zijdie de Prot. Godsd. belijden en geene kinderen ten hunnen laste heb ben, zullen het eerst in aanmerking komen. Brieven franco, letter T., Postkantoor te Lisse, bij Haarlem. De Directeur der Hoogere Burgerschool maaktnamens de plaatselijke Commissie van toezicht op de scholen van middelbaar onderwijs, bekend, dat de ADMISSIE-EXA- MENS in het openbaar in de Gehoorzaal zullen af genomen worden op "Woensdag, Donderdag en Vrijdag, 4, 5 en 6 September, telkens aanvangende 's morgens te 9 uren. De Directeur der Hoogere Burgerschool Dr. D. DE LOOS. Pruisen. Prins Prederik der Nederlanden wordt heden avond van Muscau te Berlijn verwacht. Frankrijk. Terwijl men in Prankrijk nog steeds wacht "op de zoogenaamde couronnement de l'édifice", verkon digt de Constitutionnel, dat de keizerlijke rede te Amiens //de bekroning van diens reis" geweest is. Men heeft dus in allen gevalle eene bekroning. Engeland. Blijkens de laatste volkstelling bevat Londen thans eene bevolking van 3,521,267 zielen. Rusland. De Russische consul te Weddin vernam op zijne dezer dagen ondernomen reis naar Hongarije, dat in eene Turksche grensplaats twee Russische zendelingen .gevangen genomen en doodgeschoten waren. Dit voorval schokte den consul zoodanig, dat hij op zijne verdere reis van Eszec naar Pesth waanzinnig werd en gisteren nabij Faktü van het stoomschip in den Donau sprong en ver- 'dronk. Japan. Er loopt een gerucht, als zouden te Nagasaki zeventig Japanners, die tot het Christendom waren over gaan, te dier zake gevangen gezet zijn. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, gezien de circulaires van den Commissaris des Konings in de provincie Zuidbolland van 23 en 27 Augustus 1867, A, n°. 12356/1 en 12467 (2e afd.), Provinciale bladen nos. 145 en 148 Brengen ter kennis van de miliciens-verlofgangers der ligting van 1863 uit deze gemeente, behoorende tot het regement grenadiers en jagers, de acht regcmenten infanterie, de drie regementen vesting-artilieriehet corps pontonniers en het bataillon mineurs en sappeurs: dat het Zijne Majesteit heeft behaagd, den Minister van Oorlog te magtigen, om hen tegen den 20sten September aanstaande in werkelijke dienst op te roepen, ten einde gedurende eenige weken in den wapen handel geoefend en, wat de infanterie betreft, tevens met de behandeling van het achterlaadgeweer bekend gemaakt te worden dat mitsdien die miliciensmet uitsondering evenwel van hen waarvan het blijkt dat zij vóór den lsten September e.k. zijn gehuwd, zich op den bepaalden tijd bij hunne corpsen moeten bevindenvoorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting, door hen hij vertrek met groot verlof medegenomenalsmede van hunne verlofpassen en zakboekjes dat zij, die bestemd zijn voor de garnizoenen van Delft, Gouda en 's Gravenhageverpligt zijn zich regtstreeks naar hunne corpsen te begeven en behooren te zorgen dat zij aldaar op gemelden 20sten September, vóór des namiddags vier urenzijn aangekomen; ter wijl de overige miliciens, bestemd voor het garnizoen van Amsterdam in detachement moeten worden vereenigd en te dien einde gehouden zijn zich mede op den 20sten {September des voormiddags te half elf wen precieste bevinden op de afleveringsplaats, in den Koekamp te 's Gravenhageen eindelijk dat bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mogten verhinderen aan deze oproeping te voldoenzij daarvan ter plaatselijke Secretarieop Dingsdag den 17den September bevorens, tusschen 10 en 12 uren, moe ten kennis geven, in het eerste geval onder overlegging eener geneeskun dige verklaring. Leyden, 30 Augustus 1867. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEYDEN, gezien art. 11, 2de alin., der Verordening van 30 Junij 1866, op de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs voor on- en minvermogenden Ge meenteblad n°. 19); Doen te weten, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen op de open bare scholen voor on- en minvermogenden zal plaats hebben van den 2den tot den l4den September e. k., in de schoollocalen in de Rijnstraat, in de Brandewijnsteeg, op de Binnenvestgracht aan het plantsoen, en op de Oude Vest, des voormiddags van half negen tot negen uren en des namiddags van half twee tot twee uren, behalve des Zaturdags namid dags en des Zondags. Leyden 30 Augustus 1867. Amsterdam, 2 September 1867. Leyden, 2 September 1867.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3