ZENDINGSFEEST TE VOGELENZANG. Te Koop of te Huui' hooge reisgezelschap uit Nederland blijft tot Zaterdag te Berlijn en vertrekt alsdan naar Muskau. Oostenrijk. Keizer Napoleon heeft bij gelegenheid van zijn verblijf te Salzburg den ex-koning van Beieren te Leopoldskron een bezoek gebracht. De Fransche majestei ten zullen stellig "Vrijdag-ochtend te acht uren vertrekken. Frankrijk. Te Deauville is het standbeeld onthuld van den hertog de Morny. Het schijnt zeker te zijndat de keizer en de kei zerin dit jaar niet naar Biarritz zullen gaan. Het gerucht loopt, dat graaf Walewski binnen kort tot eene gewichtige ambassade zal worden geroepen. Een spotvogel maakt de opmerking, dat de E. en N., waarmede de fafade van de nieuwe Parijsche opera meer dan kwistig is voorzien, onmogelijk alleen Eugénie en Napoleon kunnen beteekenen. Hij leest er uitEmprunt Nouveau." Engeland. Te Londen wordt geklaagd over gebrek aan werk op de drukkerijen. Men zegt dat er ongeveer 5000 letterzetters in Londen zijn, en dat daarvan een vierde geheel buiten werk is en een vierde slechts halve dagen werkt. Het parlement is geprorogeerd met eene koninklijke boodschap waarin op de afgeloopen werkzaamheden wordt gewezen en o. a. gezegd wordt, dat er geen grond meer bestaat om voor eene algemeene verstoring van den vrede te vreezen. Ook wordt er in gesproken over het lot der Abyssinische gevangenen en een aanstaande veldtocht zou niemand behoeven te verwonderen. Italië. In den Kerkelijken Staat is het stadje Albano, hetwelk in eene bergachtige landstreek en nabij een groot meer ligt, bijzonder zwaar door de cholera geteisterd. De Moniteur zegt dienaangaande: //Te Albano begint de cholera minder hevig te worden, maar heeft zij talrijke slachtoffers gemaakt. Na de koningin-weduwe van Napels en de prinses Colonna is de prins Altieri, kardinaal en bisschop van Albanodaaraan gestorvendeze prelaat had, zoodra hij te Home bericht van het uitbarsten der epidemie in zijne diocese ontving, zich derwaarts begeven en aan liet hoofd van de geestelijkheid, de klooster-geestelijkheid zoowel als de wereldlijke, blijken gegeven van apostoli- scken ijver en zelfopoffering, die boven allen lof verheven zijn. De kardinaal Altieri is te Albano aanhoudend, totdat hij zelf bezweek, bezig geweest de lijders te bezoeken en de bevolking op te beuren en te bemoedigen. In deze taak is hij bijgestaan door den kardinaal Di Pietrodie evenmin als hij moeite en zelfopoffering heeft gespaard. Ook de pau selijke zouavendie te Albano garnizoen houdengaven treffende blijken van moed en ijver". GEMENGDE BERICHTEN. INGEZONDEN. GEMEENTERAAD. OFFICIEELE BERICHTEN. Bevallen: J. Horree, geb. Bronkhuijse, Z. S. C. van Zijp, geb. De Wild, Z. C. Bey, geb. Overmeer, Z. A. C. A. van Erp Taalman Krip, geb. de Brauw, Z. M. T. Honsbeek, geb. Feekman, Z. H. J. van den Dop, geb. Zitman, Z. M. Lamangeb. Dreef Z. E. B. Overduin, geb. Van der Leek, Z. U. H. du Pui, geb. De Fremery, D. W. Mizee, geb. Verlind, Z. E. van Steenber gen, geb. Bey, D. A. de Jong, geb. De Goede, M. Mieremet, geb. Sluymer, Z. C. Jungens, geb. Eradus, D. A. de Vroede, geb. Hoogervorst, D. J. Florijn, geb. Van Leeuwen, Z. E. van der Linden, geb. Van der Zee, Z. M. Piket, geb. Van der Heyden, Z. M. van der Steen, geb. Van den Berg, Z. W. Raaphorst, geb. Van der Ham, D. J. van Andel, geb. Dingemans, Z. M. W. Zaalberg, geb. Van der Wallen, D. C. F. Mes, geb. Meyer, Z. Gehuwd: W. L. van Kaathoven jm. en M. J. van Oosterzee jd. N. de Tombe jm. en M. Keijzer jd. C. Blansjaar jm. en J. M. Vreug denburg jd. B. Bekooij jm. en M. E. Ie Febre jd. W. F. Kok wedr. en A. van der Burg jd. C. Stiva jm. en A. Twuiver jd. G. van Dissel wedr. en J. Waller jd. J. Huge jm. en G. van den Berg jd. F. A. Noordeloos jm. en C. Kikkert jd. J. Bremmerjm. en M. A. Nieuwenhuyzen jd. A. van Asperen wedr. en A. W. van Gee- nen jd. B. J. R. Engelbregt jm. en M. P. Breebaart jd. J. F. Heijbroek jm. en D. F. Reimeringer jd. OverledenS. van der Velden D. 9 m. M. S. W. Hakkaart ADVERTENTIEIN. Biljetten voor de feesttreinen zijn nog tot en met Za terdag-avond ÏO uur aan de Stations te bekomen. Prijs met inbegrip van Programma, voor Leiden 2de klasse /"l.iO, 3de klasse f O.SO. een welbeklante BROODBAKKERIJmet ruime logea bele BURGERWONING en WINKEL, waarin tevens KruidenierS'affaire wordt uitgeoefendbenevens groote berg plaatsen voor goederenen vruchtbaren tuin en erve. Adres, met franco brieven, bij A. YAN DEN TOORN, Mr. Tim merman, te Hazerswoude. De heer Buxtou, koopman in Noord-Amerika, aan zijn correspondent te LondenZend mij per eerste gelegenheid eene vrouw met de volgende hoedanigheden: middelbare grootte, aangenaam uiterlijk, zacht karakter, goede reputatiegezond en sterk van gestelin slaat om de verandering van klimaat te verdragen. Geld verlang ik niet: zij moet van goede familie zijn en tusschen de 20 en 25 jaren oud. Wanneer ik het verlangde in behoorlijken staat ontvang met bygaanden wisselbrief door u geteekend, dan trouw ik brengster veertien dagen na zicht." De correspondent aan zijn principaal: -Volgens nwe orders zend ik u hierbij een meisje van 21 jaren, geheel volgens opgaaf. Wees zoo goed mij van de ontvangst bericht te zenden", enz. Op den bepaalden dag bevond de heer Buxton zich op de landingsplaat». Hij zag eene jonge dame uit de boot verschij nen diena zijn naam te hebben gehoordhem aansprak met de woor den: -Mijnheer, ik heb een wisselbrief .bij mij, dien ik u verzoek wel te willen honoreeren." Na de handteekening te hebben nagezienantwoordde de koopman: -Mejufvrouw, ik heb nog nooit een wissel laten protesteeren. Ik verzeker u dat ik er met dezen geen begin mede zal maken. Ik zal mij integendeel zeer gelukkig beichouwen wanneer gij mij veroorlooft den wisiel te accepteeren.'' Acht dagen later was onze koopman gehuwd. Een Amerikaansch dagblad deelde onlangsbij gelegenheiddat het den dood meldde van een lid van het congres, eenige «taaltjes mede van de buitengewone verstrooidheid van gedaehten, waarmede de overledene geplaagd was geweest. Het was iets zeer gewoonsdat men hem zijn gla» zag omroeren met zijne sigaar, terwijl hij het suikerlepeltje in den mond hield, ook had men hem meermalen in zijne studeerkamer gezien, terwijl hij, na met zijn pennemes het vuur te hebben opgerakeld, bezig was met de vuurpook zijne pen te versnijden. Het was meermalen zijne gewoonte, zijne kleederen in zijn bed te leggenterwijl hij zelf den nacht in de kleêrkas doorbracht. Toen eens zijn zoon over honger klaagde en hem om eenen boter ham verzocht, nam hij hem op zijne knie, nadat hij brood en boter ge nomen hadmaar boterde bij vergissing het hoofd van 't kinden hij zou het, zoo niet gelukkig eene der dienstboden toegeschoten ware, zeker den hals afgesneden hebben, eer bij gezien had, dat hij in plaats van een brood, het hoofd van zijn jongen onder handen had. Mynheer de Redacteur! Naar men uit goede bron verneemt, hebben Burgemeester en Wethou ders, na de aanmerkingen van het raadslid Scheltemazich gedrongen gevoeld den Heer Controleur der belastingen te verzoeken vooral toe te zien dat de schatting van het meubilair niet te laag gesteld worde met het oog op het belang der gemeente, die, zooals een ieder weet, 50 op centen daarvan geniet. Het gevolg hiervan is geweest, dat de rijks-schatters ten strengsten zijn aangemaand alle inboedels goed na te gaan en te verhoogsn wat daarvoor maar eenigsints vatbaar was. Daardoor is de som van omslag in de gemeente met meer dan/100,000 verhoogd. Gelukkig dat wij niet veel raadsleden hebben sooals de heer Scheltema, die eerst de schoolkinderen heeft willen belasten en, toen dat niet lukte, een ander middel heeft uitgedacht om de burgerij te drukken Met de plaatsing dezer regelen zult u zeer verpligten UEd. Dw. dienaar N. N. Wij hebben deze mededeeling, op verlangen van den geachten in zender, in ons blad geplaatst, zonder echter de verantwoordelijkheid er van op ons te nemen. Rtd. Vergadering van den Gemeanteraad van Leyden, op Zaturdag den 24 Augustus 1867, 's namiddags te drie uren. Onderwerp: Verpachting van de haardasch, de vuilnis en het puin. Burgerlijke stand van Leiden, van den 15den tot en met den 21sten Augustus 1867. C. de Lange, geb. Guleg, Z. M. Hakkaart, geb. Verhoogt, Z. D. 3. m. M. F. van Zijp, geb. Van den Heuvel, 38 j. A. van der Steen, D. 17 j. A. L. Mijnlieff 27 j. P. J. van Cleef Z. 8 d. J. H. Foppe Z. j. J. Bolstier 61 j. L. J. de Goeje Z. 19 j. C. K. Valk, wed. P. A. Sasse, 59 j. A. F. de Kaper Z. 4 m. M. Niehoer D. 7 w. C. Broekhuizen Z. 2 m.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3