b u ii' e n l a n d. officieele berichten." "advektentien. BENOEMINGEN ENZ. Oostenrijk. De Nette Freie Presse schrijft: Ten gevolge van de circulaire der Turksche regeering, waarin geprotesteerd wordt tegen het transporteeren van Candiotische vluchte lingen naar Griekenland door oorlogschepen der Europee- sche mogendheden, is aan de bevelhebbers van het Oosten- rijksche scheeps-station van Candia bevel gegeven, om de christelijke vluchtelingen, die zij mochten opnemen, zooveel mogelijk op Turksch gebied te brengen. Tevens hebben de Oostenrijksche agenten aanschrijving gekregen om toe te zien, dat de belofte der Turksche regeeriug, otn de vluch telingen gastvrij op te nemen, worde nagekomen. De Turksche plaatselijke autoriteiten worden voor de nako ming van die belofte verantwoordelijk gesteld. De keizer beeft, onder dagteekening van den 26sten Juli, den volgenden eigenhandigen brief geschreven aan Dr. Mittermaitr, Badensch geheimraad en hoogleeraar in de rechten te Heidelberg: //Mij is bericht, dat gij den 5den Augustus aanstaande uw tachtigste levensjaar volbracht zult hebben. Ten einde iets bij te dragen tot het gevoel van rechtmatige zelfvoldoening, hetwelk bij het terugzien op uwe veeljarige, nuttige en roemvolle werkzaamheid uw hart vervullen moet, bied ik u mijne oprechte geluk- wenschen en tevens de versierselen van het grootkruis mijner orde van Frans Joseph aan. Beschouw dat eeretee- ken als eene erkenning van uwe uitnemende verdiensten ten aanzien van de Duitsche rechtswetenschap en de Duitsche rechtswetgeving, en ook als eene dankbare waardeering van den weldadigen invloed, dien de grondige behandeling der Oosten rijksche wetgeving, in uwe geschriften, op de ontwikkeling daarvan uitgeoefend heeft." Frankrijk. De opbrengst der entreegelden van de Pa- rijsche wereldtentoonstelling beloopt nog gemiddeld veer tigduizend francs daags. Men hoopt nog op eene verhoogde ontvangst in de maand September. Er bevinden zich op het oogenblik drie Oostenrijk- sclte patriarchen te Parijsde patriarch der Maronieten die der Grieksche-Melchitische kerk en de patriarch van Cilicië. Sedert de dertiende eeuw heeft, zegt men, geen Maronietisch patriarch de grenzen van zijn patriarchaat overschreden. Engeland. De prins en prinses van Wallis vertrekken aanstaanden Zaterdag naar Wiesbaoen; het stoomjacht Victoria and Albert zal hen naar Rotterdam brengen, vanwaar zij, na kort verblijf, de reis zullen voortzetten. Meu zegt dat Dinsdag a. s. de zitting van het parlement geschorst zal worden. Turkije. Cabouli-pacha is aangewezen om den czar bij zijne komst in de Kritn vanwege den sultan te cotn- plnneuteeren, en de Russische gezant JynaliefF is naar de Krim vertrokken, om den czar te ontmoeten. Griekenland. Uit Athene wordt geschreven, dat het Grieksche ministerie meer en meer onder den invloed van de Russische staatkunde komt. //Het Grieksche gouverne ment (meldt de berichtgever) houdt de jongste nota van Rusland nog steeds geheim. Dat stuk is echter reeds door velen gelezen en is van groot gewicht, omdat daarin de banier wordt ontrold van een algemeenen opstand in Tur kije. Iu die nota wordt beweerd, dat de hervormingen door vroegere keizerlijke besluiteu iu Turkije ingevoerd, tot nu toe geene goede uitkomsten hebben opgeleverd, en dat, wat ook sommige Westersche mogendheden mogen be weren, een goed bestuur onder het bestaande stelsel on mogelijk is. Halve maatregelen worden daarom in het Rus sische staatstuk afgekeurd, en daarentegen eentge radicale hervormingen voorgesteld, niet alleen in het staatsbestuur, maar ook in sommige der grondbeginselen, waarop dat bestuur rust. Amerika. Johnson heeft den heer Stanton als minister yau oorlog van zijne betrekking ontheven en generaal Graut in zijne plaats benoemd. De telegraafkabel naar Cuba is gebroken. Men tracht de einden op te visschen. Vergadering van 15 Augustus. Tegenwoordig de HH. TielemanRutgers, Du Rieu, Van Heitkelom, Van Outeren Driessen, Krantz, Meerburg, VVttewaail, Stoffels, De Moeit, Van der Hoeveu, Tollens, De Fremery, Goudsmit en Cock. De burgemeester Dr. W. C. van den Brandeler wordt als lid van den raad beëedigd en geïnstalleerd door den wethou der Stoffels, die den verkozene eenige hartelijke woorden toe spreekt, welke door dezen worden beantwoord. De geloofsbrie ven van de nieuwe leden van den gemeenteraad worden onderzocht, en nadat het aanwezen van alle hij de wet vereischte stukken was geconstateerd, de benoemden als zoodanig toegelaten. De rekening van de ontvangsten en uitgaven der gemeente over den dienst van 1866 wordt vastgesteld. Wijders heeft de burge meester op eene vraag van den heer Van der Hoeven geant woord, dat tot nogtoe geene aangifte van eenig cholera-geval ter dezer stede heeft plaats gevonden, doch dat door het plaatselijk bestuur voor het onverhoopt geval, dat de ziekte weder mocht verschijnende noodzakelijke voorbereidende maat regelen zijn genomen. Bevallen: M. E. Waage, geb. Cornet, D. J. Overduin, geb. Moene, Z. W. Jardin, geb. Questro, Z. K. Eradus, geb. Tege laar, Z. F. A. Blansjaar, geb. Groen, Z. G. A. Jong, geb. De Vries, D. J. C. van Cleef, geb. Kop, Z. M. P. Lips, geb. Koo- leDl). J. Üubbelaar, geb. Erades, Z. Al. Verhaaff, geb. I.en- sink, Z. A. Sloos, geb. Van de Wetering, Z. A. Wijling, geb. Heus, Z. J. Al. Speel, geb. Uljee, Z. C. G. W. Koopmans van Boekeren, geb Meyer, D. M. Piket, geb. Koster, D. J. Corne- lisse, geb. KoremanI). J. Al. de Mey, geb. La LauZ. E. Calkhoven, geb. De Kier, Z. J. F. van der Zeeuwgeb. Peyater, D. J. van der Tuin, geb. Van der Kleijn, 1). S. M. Couvee, geb. Bou cher, Z. J. de Vroede, geb. Heijkoop, Z. J. S. Teudeloo, geb. Miog, Z. C. Vinkestijn, geb. Van Es, Z. S. Speger geb. Cohen. I). A. Keijzer, geb. Selier, D. S. Boom, geb. VanPolauen, Z. Al. A. van Es, geb. Aniba D. Overleden: s. M. Dool D. 2 j. M. H. Sleijffers 31 j. P. M. Brugman Z. 9 d. I. C. Scholten Z. 9 d. J. v. d. Reyden D. 10 d. E. Zaalberg 92 j. A. E. Stouten 21 d. W. C. Stoute Z. 3% m. J. G. Privé 23 j. A. Sierat Z. 4 j. 9 ra. Al. E. Piket D. 8 ra. G. Lut D. 8 ra. J. T. Coster 70 j. J. W. Koppescbaar 76 j. S. de Jong 28 j. Getrouwd WILLEM LEENDERT VAN KAATHOVEN en MATHILDA JOHANNA VAN OOSTERZEE. Leiden, 15 Augustus 1867. Heden overleed aan eene hevige ziekte van 8 dagen mijne geliefde Echtgenoot ANTOINNETTA EUPHEMIA. OOTMAR, mij nalatende een pand der liefde. Wat ik, haar Ouders en Broeder in haar verliezen, kunnen die genen beseffen, die de Overledene van nubij gekend hebben. L. FEEKES. Helder, 13 Augustus 1867. P. S. Strekkende deze tof kennisgeving aan alle onze vrienden. Z. M. lief ff nan J. H. T.intradminist. der eigendommen en een. ge- volcnarhligde vail H K II. mevrouw de prinses Marianne der Nederlan den wonende Ie 's-Gravenhagevergunning verleend tot liet aannemen en draeen van het ridderkruis der 2de klasse van de Hertogelijk Sak- sBcli Enie-t;nisrhe Huis-orde, hem door Z. M. den hertog van Saksen- Meiningen geschonken. Overgeplan t in hunne tegenvv. betrekking: naar Z.-Holland (Rotter dam) de lieer W. J. A. van Heusekoincontrol, der dir. bel. en van het kadaster in Drenthe; naar N.-Brabant, de beer E. F. Smits, adj -control, in Zeeland, en benoemd tut contruleur in Drenthe de heer K. H. de Gel der a Ij. controleur in N -Brabant Vergunning verleend aan Mr. B. van Hasselt, direct v. li. postkantoor te 's-Gravenhage tot het dragen der ouderscheidingsteekenen van ridder der Danuebrogs-orde 3Je kl., - r) - O O - GEMEENTERAAD. Burgerlijke stand van Leiden, ran den 8sten tot en met den 14den Augustus 1S67. Gelimvd C. G. van Engelen wedr. en E. M. J. B'ukman jd. G. G. Holswilder jm. en A. C. Plaatzer jd. M. Esschers jtn. en C. E. van Dissel jd. J. Bonnet jra. en C. J. van Houten jd. L. van Heusden wedr. en A. van Rosaura jd. G. J. Schimmel wedr. en M. H. Weers jd. J. Massaar jra. en S. Al. Segaar jd. W. F. Paradij» wedr. en H. Passchier jd. H. H. Hcijmans jra. en C. W. Sierat jd. .1. P. Scharwachter jm. en C. Al. Pbilippo jd. C. Wubbe jra. en G. F. Weisenveld jd. CORRESPONDENTIE. P. vraagt of het niet mogelijk zou zijn den heer Dunkier uit te noo- digen om met bet geheele korps grenadiers en jagers hier op Zomerzorg een concert te geven, waarbij o. a. ook de "Faust" zou worden uitge voerd? Te Rotterdam en te Utrecht zal bet gebeele korps tegenwoordig zijn. Vrijdag II. was het korp» hier slechts voor een deel vertegenwoor digd, en bovendien was de beer Dunkier zelf niet tegenwoordig Hij twij felt niet of onze stadgenooten zouden voor zulk een concert gaarne de entree betalen om de onkosten te dekken.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 3