N°. 2301. Maandag A°. 1867. 12 Augustus. Prijs dezer Courant. Deze Courant wordt dagelijksmet uit zondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Prijs der Advertentiën. t B. Spoortreinen van Leiden naar 's-GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam: te 8 u. 30 m.; 10 n. 17 m.; 1 u. 55 m.; 3 u. 52 m., 6 n. 9 m.; 8 u. 55 m.; 9 u. 42 m.; naar Haarlemen Amsterdam: te 8 u. 35 m.; 10 u. 26 m.; 11 u. 55 m.; 3 u. 1 m.; 4 u. 57 m.; 7 u. 45 m.; 9 u. 56 m. Stoomboot Volharding van Leiden (Haven) naar Amsterdam: Maandag ochtend te 4 u., overige dagen te 5 u.; van Amsterdam (Binnen- Amstel) naar Leiden: Maandag nam. te 2 u. 30 m. overige dagen nam. te 3 u. Zondags buiten dienst. Van Leiden naar Gouda Zondag 7 u.» overige dagen 5 n. 30 m. en 1 u. 45 m. Van Gouda naar Leiden: Zondag 4 u. 45 m., overige dagen 10 n. en 5 u. 30. Nieuwe Stoombootdienst, langs de Haarlemmermeer, van Leiden (Haven) naar Amsterdam: Maandag ochtend te 4 u., overige dagen te 5 u., '«nam. te 3$£ u.; van Amsterdam (Overtoom) naar Leiden: Zaterdag ochtend te 4 u., overige dagen te 5 u.,'s nam. te 3 u. Zondags buiten dienst. Postbuslichtingen: (Lakenhal, Katoenfabriek en Nieuwstraat) 7 u. 30 m., 10 u. 55 m.; 3 a. 35 m.; 7 u. 55 m. en op Zondag 10 u. 55 m. en 3 u. 35 m. O.-I. Landpost. 9, 16 en 25. W.-I. Mail 14 en voorlaatsten van elke maand. Rijkstelegraaf van 7 uren 'sm, tot 9 uren 'sav. Spoorwegtelegraaf van 8 u. 'sm. tot 10 u. 30 m. 'sav. Gemeentebestuur. Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uren. - Commissie van Fabricage, Woensdag te 12. Burgemeester, Dinsdag, Woensdag, Vrijdag en Zaterdag te 11. Presid. der Comm. 'van Fabricage Zaterdags van 111. Plaatselijke Secre tarie, van 10—4. Thesaurie, van 92; Zaterdag van 912. Be Oemeente-architeot is te spreken op het Raadhuis, van 121. Kantoor der In- en TJitg. Rechten en Accijnzen van 91 en van 46 uren; van's Rijks Dir. Belastingen, Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 92; van Zegel en Registratie van 84; van de Hypoth. en het Kadaster van 94. Men leest in de Friesche Courant: Op het alleronver wachtst is de Staats-Courant bevallen van het bericht, dat Harlingen een burgemeester ontvangen heeft in den heer i baron W. H. F. van Heemstra. Niemand schijnt hier den persoon de3 nieuwen burgemeesters te kennen. Pruisen heeft verschillende redenen gehad zeide on langs de Arnh. Cour. voor de vergrooting van zijn grondgebied. De officieuze pers heeft die, bij voorkomende gelegenheden, breedvoerig medegedeeld. Kiel en omstreken werden aangehecht, omdat Pruisen geen zeehavens had; Frankfort omdat het zoo liberaal was; Hessen omdat het volk het verlangde; Nassau omdat de verdediging des lands dit noodzakelijk maakte; Hanover omdat de koning niet deugde en diens opvolger ook niet deugen zou. Thans ligt Waldeck aan de beurt, omdat het land niets opbrengt en de ingezetenen ook niet genoeg kunnen op brengen om aan de verplichtingen van den Noord-Duit- schen bond te voldoen. De bevolking neemt jaarlijksch met 2 pet. af en de beroemdste mannen verlaten het land, als Bunsen, Drake, Kaulbach, Rauch, enz. Waldeck zal dus geannexeerd worden uit medelijden en om aan de beroemde mannen, die in het vervolg daar geboren moch ten worden, een vaderland te geven, dat zij met fatsoen kunnen noemen. Misschien zullen Reuss-Greiz en Reuss-Schleiz-Köstritz weldra geannexeerd worden, omdat de onderdanen van dit vorstendom geheel en al in de war raken met hunne vorsten en niet meer kunnen onthouden of zij onder Heinrich LXYII of LXVIII staan, en of deze een vorst is dan wel een prins. Het is veel gemakkelijker om met Wilhelm I weer te beginnen. De New-York Tribune zegt het volgende betreffende Maximiliaan: n Wij beschouwen het ter dood brengen van den keizer als een ramp voor Mexico. Wat ook van zijne onderneming moge gezegd worden, hij was een liberaal en verlicht vorst. Toen Oostenrijk hem benoemde tot onder koning van de Italiaansche gewesten, was hij zoo edel moedig jegens het veroverde Lombardije en Venetië, dat hij teruggeroepen werd. In Mexico toonde hij eene voor uitgaande staatkunde te willen volgen. Hij was gedurende zijn leven een hoogst fatsoenlijk man en zijne laatste oogen- bhkken bewezen, dat hij ook een zelfverloochenend krijgs man was. Zulk een man gevangen te nemen, op helderen ^8' hem dood te schieten alleenlijk omdat de krijgs kans hem ongunstig was, is eene grootte misslag, en dit te doen met uittarting van de geheele beschaafde wereld, is eene misdaadjegens Amerika is het eene beleediging. JM$aco heeft niets door deze executie gewonnen, Maxi- miüaan daarentegen op een piëdestal geplaatst." BINNENLAND. LEIDEN, 10 Augustus. Gisterenavond is aan het muziekkorps van den heer Dunkier, dat onder directie van den heer Völlmar hier gedurende de zomermaanden eenige concerten geeft in Zo- merzorg, eene welverdiende hulde gebracht. Het korps werd ontvangen in de Stads-gehoorzaalalwaar zich com- missiën vereenigd hadden uit het bestuur van de Maatschappij voor Toonkunst, van de Dilettanten vereeniging, de Zang scholen, enz. Groot was de teleurstelling toen men ver nam, dat de heer Dunkier door ongesteldheid verhinderd was persoonlijk tegenwoordig te zijn. Onder de muziek van de stedelijke schutterij werd het korps naar Zomerzorg gebracht. De tuin was voor deze gelegenheid bijzonder smaakvol dank zij de attentie en de goede zorg van den heer Couvée met nationale en oranje vlaggen versierd, terwijl de muziektempel was uitgelegd, omdat het korps ditmaal buitengewoon verte genwoordigd was. Hier heette nu de heer J. L. van Praag den heer Völlmar hartelijk welkom, verzekerde hem hoe zeer men ook te Leiden had gedeeld in de eer aan den heer Dunkier, aan het korps en hem ook in 't bijzonder ten deel gevallen, en wees er op van hoeveel beteekenis de zegepraal was in Frankrijks hoofdstad behaald, daar de overtuiging meer en meer veld won, dat kunsten en we tenschappen en niet het zwaard vorsten en volken tot zegen konden zijn. Na eene fanfare betuigde de heer Völl mar zijn hartelijken dank en bleef het korps in de ach ting en vriendschap van allen te Leiden aanbevelen. De Leidsche burgerij was in grooten getale opgekomen om door hare tegenwoordigheid mede hare sympathie te toonen. De verschillende nummers van het uitgelezen pro gramma werden met applaudissement begroet, maar vooral de Obéronhet stuk, zooals men weet, waarmede het korps te Parijs naar den prijs heeft gedongen. Het aantal gebruikte baden aan de badinrichting Rijn- zicht bedraagt deze week 619. Gedurende deze week zijn dagelijks in het werkhuis alhier opgenomen van 113 tot 127 volwassen personen en van 63 tot 73 kinderen. H. M. de koningin heeft een bezoek gebjarfilTaan het gemeente-gasthuis te 's-Hage. De heeren Insinger en Van Hardenbroek hebben bij den gemeenteraad te 's-Hage een beklag ingediend, LE1DSCH DAGBLAD. Voor Leiden, per 3 maanden1.95. Franco per post2.80. Afzonderlijke Nommers0.05. Yan 1-6 regels 0.75iedere regel meer 0.12*. Geboorte-, huwelijks- en doodberichten van 1 -4 regels 0.90iedere regel meer 0.15. t Z. M. heeft bij de zeemacht H. Moermans bevorderd tot offic. van gez. 2de ld.; benoemd: tot maj.-kwartierm., bij het 4de reg. inf., J. J. v«n Dieren; bij het reg. veld-art., den kapt.-kwartierm. 1ste kl. J. F. van der Hoek/ tot kapt.-kwartierm. 3de kl., bij het 3de reg. huzaren, N. J. H. van den Bo«; tot 2den luit.-kwartierm., bij het 7de reg. inf., den 3erg. J. van Raven; tot kapt.-adm. van kleeding en wapening, bij het 4de reg. huzaren, H. J. van Maurik.

Leidsch Dagblad | 1867 | | pagina 1